Nasıl Blockchain Uzmanı Olunur?

Bir kariyer blockchain uzmanı olarak mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, bir kariyer inşa etmek için bir blockchain uzmanı talep edebilir. Hangi becerilere sahip olduklarına dair doğru bir anlayışa sahip değilseniz, sizin için bu becerilere sahip olmanız zor olacaktır. Size yardımcı olacak birçok blockchain profesyonel sertifika programı var, ancak bunlar yasal mı??

Bunu anlamak gerçekten zor olabilir. Ama endişelenme, sana yardım etmek için buradayız.

Blockchain endüstrisi fırsatlarla dolu, ancak çekişi sağlayacak yenilik ve yaratıcı insanlardan yoksun. Yani bu sizin için ne anlama geliyor? Bu, blok zincirine biraz rehberlik ve ilgi duyarak, piyasadaki bazı önemli pozisyonları doldurmak için kendinizi şekillendirebileceğiniz anlamına gelir..

Öyleyse, daha fazla zaman kaybetmeyelim. Bu kılavuzda, ne tür beceriler oluşturmanız gerektiğine ve bir blockchain profesyonel pozisyonu için sorumluluklarınızın neler olacağına dair kapsamlı bir bilgi edineceksiniz..

Her neyse, umarım bu ipuçlarını kullanabilir ve gelecek planlarınızı buna göre planlayabilirsiniz..

Haydi başlayalım!

 

Blockchain Uzmanı Kimdir?

Öncelikle temel bilgilerle başlayalım. İlk etapta profesyonel kim, değil mi? Teknik olarak, bir blockchain uzmanı, belirli bir blockchain alanında son derece yetenekli kişidir. Gerçekte, bir blockchain uzmanı, belirli bir alana odaklanabilen ancak bir kurumsal ortamda çalışacak kişidir..

Henüz bilmiyorsanız, blockchain profesyonel işleri, esas olarak bir çözümün tek bir yönüne odaklanmanızı gerektirir. Bu nedenle, kendinize bir blockchain uzmanı demek için, tek bir alanda son derece bilgili olmanız gerekir. Dahası, pratik bir bilgi tabanına da sahip olmalısınız..

Bu nedenle odaklanılması gereken çok sayıda özel beceri vardır, ancak gelecek planlarınıza bağlı olarak, bir veya ikisini aşağı yukarı atlayabilirsiniz..

Öte yandan, blockchain profesyonel işleri, konuyla ilgili son derece uzman olmanızı gerektirecektir. Dolayısıyla, kariyerinizin ilk günlerinde blockchain profesyonel işleri alamazsınız. Bir kişi olarak talep edilmek için en azından tecrübe edinmeniz veya istisnai derecede uzman olmanız gerekir..

Bir Blockchain Profesyonelinin Sahip Olması Gereken Teknik Beceriler?


Sertifikalı bir blockchain uzmanı olmak ve kendinize profesyonel blockchain işleri kazandırmak için bu teknik becerileri kazanmak için çok çalışmanız gerekir. Blockchain teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra, kurumsal bir iş perspektifinde de başarılı olmalısınız..

Onsuz, bu tür bir ortamda zorluklarla karşılaşacaksınız. Öyleyse, bir blockchain uzmanı için ne tür teknik becerilere ihtiyacınız olduğuna bir göz atalım..

 

Popüler Programlama Dillerinde Uzman

İlki, farklı popüler programlama dillerinde uzman olmaktır. Blockchain profesyonel eğitiminiz için kodlama konusunda uzman olmalısınız. Onsuz, bu kariyere devam etmekte zorluklarla karşılaşırsınız..

Dahası, farklı bir profesyonel alana gitseniz bile, yine de bu dillerde ustalaşmanız gerekir. Blockchain teknolojisinin birçok sürümü olduğundan, özel blockchain çözümünüz için hangisine ihtiyacınız olacağını bilemezsiniz..

Örneğin Python, JavaScript, Java veya Solidity, blok zinciri platformları için uygun olan dillerden birkaçıdır. Dolayısıyla, bunlarla ilgili herhangi bir uzmanlığınız yoksa, blok zincirinde profesyonel olmanız zor olacaktır..

 

Blockchain Tabanlı Çözümler Geliştirebilme

Blockchain profesyonel sertifikanızı aldıktan sonra, her türlü blockchain tabanlı çözümü tasarlama veya geliştirme becerisine sahip olmalısınız. Bu alandaki profesyoneller, şirketiniz için birçok ürün geliştireceğiniz için yazılım geliştirme hakkında bilgi sahibi olmalıdır..

Şirket bunu kendi iç amaçları için kullanabilir ancak aynı zamanda ticarileştirebilir..

Her neyse, tedarik programlaması için Node.js veya servis entegrasyonu veya JVM’ye aşina olmanızı tavsiye ederim. Sizin için başka bir harika ipucu – veritabanlarının yapılandırmasını da kapsamaya çalışın.

Neden olsa? İş modellerimiz aslında oldukça eski. Bu nedenle, yeni teknolojiyi kullanırken, onu eski modele entegre etmeniz ve yeni modeli de desteklemesini sağlamanız gerekir..

Esasen çok daha yumuşak bir geçiş içindir.

 

Blockchain Altyapısı Yapılandırması ve Geliştirilmesinde Usta

Öğretmeniz gereken bir diğer büyük beceri, blockchain profesyonel sertifikasyonunuzu almadan önce, altyapılar hakkında mükemmel bir bilgi tabanıdır. Bazı durumlarda biraz zorlaşabileceğini biliyorum. Ancak bu, tüm zamanların en önemli yönlerinden biridir.

Gerçekte, blockchain altyapıları oldukça karmaşıktır ve dışarıdaki pek çok insan nasıl çalıştığını anlayamaz. Bu nedenle, bir blockchain çözüm projesi için bir ekibe liderlik ettiğinizde, altyapıyı nasıl tasarlayabileceğinizi bilmeniz gerekir. Ancak popüler blockchain platformları hakkında hiçbir şey bilmeden bunu nasıl yapabilirsiniz??

Bu nedenle, önce bu altyapılar hakkında bilgi edinin ve bunları nasıl kullandıklarını inceleyin ve ardından blok zinciri çözümünüzü uygulamaya çalışın..

 

Blockchain Platformları ile Deneyimli

Blockchain profesyonel eğitiminizde, blockchain platformlarını da eklediğinizden emin olmalısınız. Blockchain platformlarında usta olmanın en önemli nedenlerinden biri, size blockchain’in farklı yönleri hakkında bilgi verebilmesidir..

Gerçekte, popüler olan tüm blok zinciri teknolojisi, onu dağıtmak ve merkezi olmayan hale getirmek için farklı teknikler kullanır. Sonuç da bu yüzden farklıdır. Her neyse, eğitiminizi tamamlamak için Hyperledger Fabric, DAML, R3 Corda, Enterprise Ethereum ve benzeri teknik incelemelere göz atmanızı tavsiye ederim..

Ayrıca, bu platformlarda deneyiminiz olduğuna dair kanıtınız varsa veya çekebilirseniz yüksek bir maaş bekleyebilirsiniz..

 

Akıllı Sözleşmeler Geliştirebilme

Akıllı sözleşmeler, işletmeler arasında son derece popülerdir. Neden? Eh, onları kullanarak, çok fazla evraka ihtiyaç duymadan bir sözleşmeyi kolayca işleyebilirler..

Ayrıca, ağ belgelerin yasal olup olmadığını doğruladığından, bu tam bir kanıttır. Uluslararası ticarette dolandırıcılık veya diğer zorluklara kapılma şansınız yok.

Bir blockchain teknolojisi uzmanı olarak, akıllı sözleşmelerin nasıl geliştirileceğini bilmeniz gerekir. Kodlama aşamasına katılmasanız bile, yine de takım arkadaşlarınız olası ipuçları için size gelebilir..

Başka bir şey de, akıllı bir sözleşmeyle bir çözüm sunmadan önce kaliteyi kontrol etmeniz gerekebileceğidir. En ufak bir hata bile olsa felaketle sonuçlanabilir.

 

Blockchain Nodes Uzmanı

Blockchain düğümleri, bir blockchain çözümü için gereklidir. Gerçekte, platformun adil bir platform haline getirilmesinden düğümler sorumludur. Yani, blockchain profesyonel eğitiminiz için bu düğümler hakkında bilgi edinmelisiniz..

Her neyse, neredeyse tüm platformlar aslında düğümleri farklı bir şekilde kullanıyor. Örneğin, Hyperledger’da farklı işlem aileleri göreceksiniz. Temel olarak, buradaki düğümlerin size bu tür bir özelliği sunmak için farklı görevleri vardır..

Dolayısıyla, konu blockchain düğümleri olduğunda kendi kullanım sürümünüzü bulmanız gerekebilir. Dolayısıyla, nasıl çalıştıklarını bilmiyorsanız, çözümü geliştirmekte zorlanacaksınız..

 

Blockchain Veri Yapılarını Anlayın

Blockchain veri yapıları birbirinden farklı olma eğilimindedir. Ama neden? Aslında, blockchain teknolojisi oldukça karmaşıktır ve birçok yinelemesinde geliştiriciler, onu başarmak için farklı teknikler kullandılar. Veri yapılarını anlamadan, bir çözümü mükemmel bir şekilde çıkaramazsınız.

Örneğin, Merkle Ağacı veya Merkle-Patricia Ağacı, blok zincirinde son derece popülerdir. Bu nedenle, çözümlerinizi başarılı kılmak için, onunla deneyebileceğinizden emin olmalısınız. Böylece, nasıl çalıştığını bilmek size her şekilde yardımcı olabilir..

Ayrıca, belirli özelliklerden belirli veri yapıları sorumlu olduğundan, bu beceriyi hiçbir durumda atlayamayacağınız açıktır..

Bu nedenle, her ne pahasına olursa olsun veri yapılarına hakim olduğunuzdan emin olun.

 

Bir Kriptografi Ustası

Blockchain’in değişmez statüsünü nasıl arşivlediğini biliyor musunuz? Kriptografi yardımıyla. Kriptografi olmadan blok zincirinde değişmezlik olmazdı. Gerçekte, blok zinciri platformları, bir blok zincirinin deftere girdikten sonra kimsenin onu değiştiremeyeceğinden emin olur..

Ve bunu farklı bir kriptografi yöntemi kullanarak yapıyor. Bir blockchain teknolojisi uzmanı olarak kriptografi, platformunuzu kötü niyetli saldırılardan korumanıza yardımcı olur. Biri blokları nasıl kırmaya çalışırsa çalışsın, bunu yapamaz.

Ayrıca, kurumsal bir ortamda, çözümlerinizi olabildiğince güvenli hale getirmeniz son derece gereklidir. Yani, bu senin için bir zorunluluktur.

 

Birlikte Çalışabilirliği Teknik Anlayışa Sahip Olun

Birlikte çalışabilirlik geleceğin bir şeyidir. Birçok platform bunu uygulamaya çalışsa da, yalnızca bir avuç sunabilir. Ayrıca, bu teklifler oldukça sınırlıdır. Ancak gelecekte blok zincirinin gelişmesini istiyorsak, bunu sunması gerekir..

En iyi durum senaryosu, tüm platformların bir hub aracılığıyla birbirine bağlı olması ve insanların belirli bir güvenilirlikleri varsa ona erişebilmeleridir. Bu nedenle, blockchain profesyonel eğitiminiz için birlikte çalışabilirlik konusunda uzmanlaşmalısınız çünkü şirketinizin gelecekte buna ihtiyacı olacaktır..

Her neyse, doğası gereği biraz karmaşık olabileceğinden, kurumsal bir ortamda deneyim kazandıkça bu konuda ustalaşmalısınız..

 

Merkezi Olmayan ve Dağıtık Defterleri Anlayın

Blockchain dışında başka dağıtılmış platform türleri de olduğunu biliyorsunuz. Yalnızca blok zincirinde profesyonel olmanız beklense de, diğer dağıtılmış defter teknolojisi hakkında bilgi edinmek çok büyük bir artı noktadır..

Temel olarak, kendi çözümlerinizi oluşturmak için bu platformları kullanabilirsiniz. Dahası, blok zincirinden de geri dönme eğilimindeyseniz, bu size son derece yardımcı olacaktır..

Her neyse, işletmeler sizden bu platformlar hakkında bilgi sahibi olmanızı bekleyecek. Bu nedenle, olabildiğince çok şey öğrendiğinizden emin olun..

 

Disiplinler Arası Geniş Becerilere Sahip Olun

Disiplinler arası geniş beceriler, doğrudan blockchain tabanlı işlere gitmeyebilir, ancak şirkette uzun bir yol almanıza yardımcı olabilir. Temel olarak, işletmeler her zaman sesli ve çok yönlü birini isterler. Dolayısıyla, böyle bir proje için, kurumsal bir ortamda parlamak için bu becerilerden bazılarına sahip olmanız gerekir..

DevOps, çeviklik, ezber bozan düşünme, analitik zihin gibi beceriler, şu anda tüm işletmelerin aradığı bir şeydir..

 

Blockchain Standartları ve Ekosistem Uzmanı

Blockchain profesyonel hizmetleri, sizi ekosistemler ve standartlar geliştirmeye dahil edecektir. Dolayısıyla, bu konuyla ilgili teknik bir geçmişiniz olmadan, kendinizi bir profesyonel olarak göremezsiniz. Her neyse, ekosistemin kendisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir topluluğa katılmanızı şiddetle tavsiye ederim..

Standartlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir blockchain sertifika kursuna da kaydolabilirsiniz. Temel olarak, bu kurslar farklı kalıpları tanımanıza ve bunları ticari amaçlarla nasıl kullanabileceğinizi anlatmanıza yardımcı olacaktır..

Bu nedenle, profesyonel olmak istiyorsanız en iyisi bir kursa kaydolmaktır.

 

Blockchain DevOps Araçlarında Bir Uzman

Sertifikalı bir blockchain uzmanı olarak DevOps araçları hakkında bilgi edinmelisiniz. Gerçekte, bu araçlar çözümlerinizi piyasaya sürmeden önce geliştirmenize veya tasarlamanıza ve hatta test etmenize yardımcı olabilir. Kodlamanın oldukça karmaşık olduğunu ve doğru şekilde yapmazsanız çok sayıda boşluklara yol açabileceğini unutmamalısınız..

Ancak bu blockchain araçları yalnızca hayatınızı biraz daha kolaylaştırmaya odaklandığından, bunları kolayca kullanabilir ve kodlamanızı mükemmel hale getirebilirsiniz. Bunlar, işletmelerin boşa harcamayacağı kaynaklarla birlikte çok fazla zaman kazandırır.

 

Blockchain Mimarilerini Anlayın

Blockchain mimarileri altyapılardan biraz farklıdır. Yani, bildiğiniz gibi, sadece altyapı hakkında bilgi sahibi olmanın bir faydası olmayacak. Bir blockchain teknolojisi uzmanı olarak, bu mimarilerin nasıl olduğunu öğrenmelisiniz..

Federal, özel ve genel gibi pratik olarak üç farklı tipte blok zinciri mimarisi vardır. Bunların arasındaki temel farkı anlamıyorsanız, o zaman kendi çözümünüzü tasarlamak biraz zor olacak, değil mi??

Bu nedenle, bunu bilmeniz çok önemli.

 

Bir Blockchain Uzmanı Ne Yapar??

Proje Ekibine İdari Destek Sağlar

Blockchain profesyonel hizmetleri, bir projede idari personel olmanızı gerektirir. Esas olarak bir takıma liderlik edecek ve onları elinizden geldiğince destekleyeceksiniz. Ayrıca, ekibinizin projelerinin gidişatını değiştirebilecek belirli kararlar vermelisiniz..

Temel olarak, projeyi büyük bir başarıya dönüştürmek için ekip üyelerinize rehberlik etmelisiniz..

 

Blockchain Çözümlerini Basitleştirir

Sertifikalı bir blockchain uzmanı, esas olarak blockchain çözümlerini basitleştirir. Basit bir ifadeyle, çözümlerinizin ne zaman aşırı karmaşık hale geleceğini anlamalısınız. Temel olarak, ne kadar az özellik kullanırsanız o kadar iyi.

Bununla birlikte, bazı durumlarda, daha fazla özellik kullanmanız gerekebilir, ancak bunun tüketiciler için de lezzetli olduğundan emin olun..

 

Blockchain Projelerini Yönetir

Gerçekte, blockchain projelerini de yönetmeniz gerekebilir. İşletmelerin çoğu, blockchain profesyonel hizmetleri hakkında konuşurken bu sorumluluğa dikkat çekiyor gibi görünüyor. Her durumda, uygun yönetim becerileri olmadan, bunu yaparken zorluklarla karşılaşacaksınız..

Ayrıca, bir yönetici olarak, diğer üyelerin nasıl çalışacağını ve neler.

 

Blockchain’i Kurumsal İş Süreçleriyle Birleştiriyor

Ayrıca, blok zinciri ile kurumsal iş süreçlerini de birleştirmelisiniz. İşletmeler gelirlerini artırmak için teknolojiye güveniyor. Dolayısıyla, blockchain’i hesaba katmadan, gelir çıktısını artıramaz ve hatta sürdüremezsiniz..

Çoğu durumda, işletmeler bunu bir profesyonelden almak için büyük miktarda para yatırmaya isteklidir..

 

Blockchain’e Dayalı İş Modellerini Formüle Ediyor

İşletmeler, blok zincirine dayalı iş modüllerini formüle etmek için profesyonelleri işe alır. Bildiğiniz gibi, blockchain biz konuşurken birçok iş modülünü bozuyor. Sonuç olarak, şirketler, ticari gelirlerini garanti altına alacak profesyonel blockchain hizmetleri arayışındadır..

Ancak bunu yapmak için tüm iş modellerini değiştirmeleri gerekiyor. Dolayısıyla, kurumsal gereksinimlere göre yeni modeller geliştirmek de sorumluluklarınızdan biridir..

 

Mimari Kaliteyi İnceliyor ve Güvence Sağlıyor

Harika blockchain profesyonel hizmetlerinden bir diğeri, mimari kalitesini gözden geçirmek ve şirketinize herhangi bir sorunu olmadığından emin olmaktır..

Blockchain uzmanları, blockchain mimarisi hakkında çok şey biliyor. Dolayısıyla, geliştiriciler çözümü yapmayı bitirdiğinde, onu gözden geçirecek ve bazı durumlarda çözümdeki her türlü sorunu düzelteceksiniz..

 

Blockchain Profesyoneli Olmak İçin Nasıl Nitelikli Olabilirsiniz??

Blockchain Geliştirme Yaşam Döngüsünde Deneyim Alın

Kazanmanız gereken bir diğer önemli nitelik, yazılım geliştirme Yaşam döngüsü konusunda deneyim kazanmaktır. Yazılım geliştirme yaşam döngüsünde deneyim kazanmayı başarabilirseniz, bu da size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, en iyi şey, blok zinciri geliştirme döngüsü deneyiminin sizin için çok büyük bir artı noktası olmasıdır..

Bunun nedeni, yalnızca bir avuç insanın, tasarım aşamasından pazarlama aşamasına geçmek için bir blockchain ürününe gerçekten tanık olabilmesidir. Bu nedenle, sertifikalı bir blockchain uzmanı olarak, bu konuda olabildiğince çok deneyim kazanmak en iyisidir.

 

Bir Lisans Derecesi veya Eşdeğeri İş Deneyimi Takip Edin

Blockchain teknolojisi uzmanı olmak için lisans derecesi almanız gerekir. Bir lisans derecesi peşinde koşmadan, işletmeler iş için kalifiye olup olmadığınızı bilemezler. Ayrıca, bir derece programlamanın temellerini öğrenmenize yardımcı olabilir ve bir geliştirici olmanıza yardımcı olur.

Sorun şu ki, blok zinciri geliştirmeyi kendi başınıza geliştirmeyi öğrenmek son derece zor bir iştir. Bu nedenle, bir işe başvurmadan önce derece almak çok büyük bir artı noktadır..

Ancak her durumda, sahada çalışma deneyimine sahip olduğunuzu kanıtlayabilir ve başarabilirseniz, sizi de işe alacaklardır. Bununla birlikte, bunun için önceki iş deneyimi sertifikalarınızı göstermelisiniz..

 

Kurumsal Blok Zinciri Sertifikası Alın

Sertifikalı bir blockchain uzmanı olmak için kurumsal bir blockchain sertifikası almanız gerekir. Ama bunu nasıl yaparsın? Bu alanda sertifika almanın en iyi yolu, bir blockchain sertifika kursuna kaydolmaktır..

Gerçekte, blockchain profesyonel işleri, kendinizi bir profesyonel olarak tanıtmak için sertifikanızın kanıtını göstermenizi gerektirecektir. Ancak, bir blockchain sertifikasyon kursuna kaydolmadan bunu yapmak oldukça zordur.

Bu nedenle, blockchain sertifika kursumuza göz atmanızı tavsiye ederim. Kesinlikle kurumsal kullanım örneklerine odaklanma eğilimindeyiz. Yani, uzun vadede size yardımcı olacaktır. Dahası, şu anda tamamlamamız gereken altı ana kursumuz var..

Ayrıca, tedarik zinciri ve ticaret finansmanı için özel kaynaklarımız var. Böylece, bunlarla, blok zincirindeki belirli bir alana kolayca odaklanabilirsiniz..

Ayrıca, blok zinciri sertifikasyon kurslarımız, aşağıdaki gibi popüler platform diseksiyonlarını kapsayacaktır: Kurumsal Ethereum, R3 Corda, Hyperledger, ve daha fazlası.

 

Yasal Olarak Çalışma Yetkisine Sahip Olun

Şirketler, şirketlerinde yasal olarak çalışma yetkisine sahip olmanızı mı istiyor? Ama bu ne demek? Bu, farklı bir ülkede iş arıyorsanız, orada çalışmak için özel vize iznine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir..

Dolayısıyla, yetkili makamlardan izin almadıysanız, orada çalışamazsınız. Çoğu durumda, calibre gösterebiliyorsanız, şirketler sizin adınıza çalışma izni başvurusunda bulunabilirler. Ancak bu oldukça nadir bir senaryodur. Blockchain şu anda küresel bir fenomen olduğundan, bir işe başvurmadan önce bunu aklınızda bulundurmanız gerekir..

Yetkili değilseniz, blockchain profesyonel sertifikasına sahip olup olmadığınız önemli değildir.

 

Teknoloji Şirketleriyle Bir Geçmişe Sahip Olun

Sanırım bunun, kendinize bir blockchain profesyonel pozisyonu almanın en iyi yollarından biri olduğunu söyleyebilirsiniz. Yılların tecrübesine sahip teknoloji şirketleriyle bir geçmişe sahip olursanız, kesinlikle sizi işe alacaklardır..

Gördüğünüz gibi, blok zincirindeki rekabet o kadar da yoğun değil. Bununla birlikte, acemiyseniz, Amazon veya IBM gibi büyük kuruluşlarda iş bulmada zorluklarla karşılaşacaksınız..

Ancak, daha önce bir teknoloji şirketinde çalıştıysanız, bu, işletmelerde de çalışmaya uygun olduğunuz anlamına gelir..

Bu nedenle, kariyerinizin başında teknoloji şirketlerinde iş bulduğunuzdan emin olun..

 

İlgili Alanda Ek Uzmanlık Alın

Blockchain profesyonel sertifikasyonu için yeterlilik arayışınızda, bir veya iki ilgili alanda uzman olmalısınız. Bunun anlamı ne? Teknik olarak bir profesyonel, bir blockchain projesinin her yönüne odaklanmaz.

Aksine, projenin yalnızca belirli bölümlerinde yardım sağlayacaktır. Dolayısıyla, platformu tasarlamanız veya geliştirmeniz veya hatta yeni bir iş modeline entegre etmeniz gerekebilir..

Blockchain ekosisteminde ne tür bir alana odaklanmak istediğinizi seçebilirsiniz. Ama bu alanda ne pahasına olursa olsun ustalaşmalısın..

Çünkü uygun nitelikler olmadan işletmeler sizi işe almaz.

 

Bitiş Notu

Blockchain teknolojisi uzmanı, bir tür kariyer tercihlerinden biridir. Ama biri olmak için yetenekli olmalısın. Bir olmak için en iyi adaylar, halihazırda sahada olanlardır..

Bu nedenle, deneyimli geliştiriciler, mühendisler, mimarlar, ürün yöneticileri ve diğerleri, blockchain profesyonelleri olmaya tam anlamıyla geçiş yapabilir. Yine, daha önce de söylediğim gibi, uygun sertifika olmadan, bir blockchain uzmanı olamazsınız.

Bu nedenle, bir sertifika kursuna kaydolduğunuzdan ve ondan alabileceğiniz her şeyi öğrendiğinizden emin olun. İsterseniz, programlarımızı test etmek için ücretsiz kursumuza da göz atabilirsiniz..

Sıkı çalışmaya devam edin ve siz de bir blockchain uzmanı olabilirsiniz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map