Kurumsal bir blockchain uzmanı olmak mı istiyorsunuz? Size yardımcı olmak için, bir blockchain uzmanı olarak iyi bir kariyer oluşturmak için gerekli becerileri inceleyeceğiz..

Blockchain uzmanlarına olan talep günümüzde artıyor. Bir blockchain kariyeri oluşturmaya çalışıyorsanız, blockchain uzmanları isteyen iş ilanlarını görmüş olmalısınız. Temel olarak, şu anda yalnızca IBM, Accenture, Amazon ve hatta Facebook gibi büyük şirketler yetenekli bir blockchain uzmanı arayışındadır..

Bununla birlikte, blok zinciri nişindeki yalnızca bir avuç insanın bir blok zinciri uzmanı olmaya hak kazandığını eklemeliyiz. Bir olma potansiyeline ulaşmak muazzam miktarda uzmanlık gerektirir.

Bu nedenle, bir blockchain uzmanı olmak istiyorsanız, çok çalışmanız ve kendinizi önünüzdeki yolculuğa hazırlamanız gerekir. Size yardımcı olmak için, işletmelerin bir blockchain uzmanında ne tür beceriler aradığını ele alacağız..

Gelecek planlarınızı buna göre planlamanıza ve kurumsal şirketlerde bir yer sağlamanıza kesinlikle yardımcı olacaktır..

Öyleyse, daha fazla zaman kaybetmeyelim ve rehbere devam edelim!

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

Blockchain Uzmanı Kimdir?

Temel olarak, bir blockchain uzmanı, blockchain teknolojisinde oldukça yetenekli ve iş amaçlı blockchain tabanlı çözümler geliştirebilen bir kişidir. Gerçekte, bu kişi belirli blockchain alanlarına da odaklanabilir..

Örneğin, blok zinciri tabanlı ürün tasarımına, teknik yönlere, iş sonuçlarına veya basitçe onu daha verimli hale getirmeye odaklanabilir. Yani, blockchain’in her yönünü de bilmenize gerek yok.

Blockchain nişindeki her tür öğede uzman olmayı seçebilirsiniz. Ancak, bunu başarmak için diğer kurumsal temel becerilere de odaklanmanız gerekebilir..

Her neyse, blockchain uzman işleri, konuyla ilgili kapsamlı uzmanlığınızı kullanmanızı ve şirketin büyümesine yardımcı olmanızı gerektirecektir. Zaten bildiğiniz gibi, orada pek çok yetenekli blockchain kullanıcısı yok. Pazar talebinin oldukça yüksek olmasının nedeni budur.

Bu nedenle, uygun bir blockchain uzman eğitimi ile kendinizi kolayca harika bir konuma getirebilirsiniz..


Blockchain Uzmanı

Neden Blockchain Uzmanı İşlerine Gitmelisiniz??

Blockchain uzmanı işlerini düşünmeniz için pek çok neden var. Gerçekte, bu tür bir pozisyonun ücreti olağanüstüdür. Büyük şirketler tarafından yapılan tüm iş ilanlarına bakılırsa, her yıl 70.000 – 150.000 $ almayı bekleyebilirsiniz. Yani, bu aslında piyasadaki en yüksek ücretli blok zinciri işlerinden biridir..

Bu harika bir sayı değil mi? Deneyim seviyenize bağlı olarak sayı da değişebilir.

İkincisi, blockchain uzmanının alanı henüz doymuş değil. Oldukça yeni ve etrafta rekabet edecek çok fazla rakip yok. Dolayısıyla, görüşmecinizi becerilerinizle etkileyebilirseniz, işe alınmanız için daha büyük bir şans vardır..

Bu tür bir blockchain kariyerinin bir başka yararı, tamamen yeni teknolojiyi araştırmanızdır. Bir blockchain meraklısı bir araştırma kariyerine devam etmek istiyorsanız, bundan daha iyi hiçbir şey olamaz..

Ayrıca, işletmeler her zaman birçok kazançlı özellikle birlikte gelir. Nitekim, kullanmak için birçok tesise ve üst düzey teknolojiye ve araca erişebileceksiniz..

İşte bu nedenle, kesinlikle mümkün olan en kısa sürede blockchain uzman işlerini kurmaya çalışmalısınız..

Her neyse, bu nasıl bir blockchain uzman kılavuzu olunur?.

Bir Blockchain Uzmanında İşletmelerin İstediği Beceriler?

Aslında bu pozisyonda işe alınmak için ustalaşmanız gereken çok sayıda beceri var. Temel olarak, işletmeler bir blockchain uzmanında başvurmak için tanışmanız gereken belirli beceriler isterler..

İstedikleri becerilerin bir listesini toplamayı başardık. Öyleyse, nasıl bir blockchain uzman rehberi olabileceğinizi görelim ve kariyerinize mümkün olan en kısa sürede blockchain’de başlayabilirsiniz..

Doğru Blockchain Çözümünü Tanımlamak İçin Teknik Bilince Sahip Olun

Bu, pozisyon için ihtiyacınız olan en önemli becerilerden biridir. Temel olarak, işletmeler, doğru blok zinciri çözüm parametrelerini tanımlamalarına yardımcı olan teknik bir vicdanla gelen bir kişiyi işe almak isterler..

Gerçekte, bulduğunuz her şeyi, hakkında hiçbir şey bilmeden bir araya getiremezsiniz. Örneğin, bir şirket için dahili bir ağ sistemi olarak hizmet verecek bir çözüm geliştiriyor olabilirsiniz..

Yani, platformu yapmak için halka açık bir blockchain kullanırsanız, işe yaramaz, değil mi? Herhangi biri bir şirketin dahili ağ sistemine girebilirse, bu büyük bir güvenlik ihlali olur. Bu nedenle, belirli bir çözümü doğru yapmak için hangi özelliklerin ve parametrelerin kullanılacağını tam olarak bilmeniz gerekir..

Modern Programlama Dillerinde Uzman

Bunu kesinlikle blockchain uzmanlık eğitiminize eklemelisiniz çünkü bu çok önemli olanlardan biridir. Herhangi bir senaryoda, blockchain platformları için tüm modern programlama dillerine hakim olmanız gerekir..

Tipik olarak, blockchain’in birçok sürümü vardır ve her biri onları yapmak için aynı programlama dillerini kullanmaz. Bu yüzden, daha çeşitli tutmak ve özgeçmişinizi daha da çekici hale getirmek için tüm popüler olanları kapsamaya çalışın..

Örneğin, Java, JavaScript, Python ve Solidity, çoğu kişinin blok zinciri tabanlı çözümler geliştirmek için kullandığı başlıca dillerdir..

Bu nedenle, işletmelerin bu kaliteyi de istemeleri adildir..

Her neyse, tek seferde hepsinde ustalaşmak zorunda değilsiniz. Sadece yavaşlayın ve tek tek yapın. Elbette, oraya hiç vakit kaybetmeden varacaksınız. Ayrıca, programlama dillerinde ne kadar çok deneyime sahip olursanız, o kadar fazla maaş bekleyebilirsiniz..

Blockchain Tabanlı Yazılım Sistemleri Geliştirip Tasarlayabilme

Daha çok blockchain güvenlik uzmanı için tasarlanmıştır. Temel olarak, bu uzmanların yazılım geliştirme hakkında her şeyi bilmeleri gerekir. Blockchain tabanlı yazılım geliştirmede de ustalaşabilmeniz en iyisi olacaktır..

Örneğin, tedarik programlama arabirimi ve hizmet entegrasyonu için Node.js çerçevesi veya JVM sizin için bir zorunluluktur. Ayrıca, blockchain tabanlı bir ürün üzerinde çalışmak için veri tabanlarını tasarlamayı ve yapılandırmayı öğrenmelisiniz..

Dahası, çözümü eski ağlara da sunmanız ve entegre etmeniz gerekir. Yapmak zorunda olmasanız bile, nasıl yapılacağını bilmelisiniz.

Düzenli olarak birim testi de sorumluluklarınızdan biridir.

Akıllı Sözleşmeler Geliştirme ve Test Edebilme

Bir blockchain güvenlik uzmanı olarak, akıllı sözleşmeleri nasıl geliştireceğinizi ve hatta test edeceğinizi bilmelisiniz. Akıllı sözleşmeler, blockchain ürünleri geliştirmek için son derece gereklidir. Temel olarak bunlar, şirketlerin dijital olarak bir sözleşme imzalamasına ve tüm süreci güvenli bir ortamda otomatikleştirmesine yardımcı olan iş mantığıdır..

Yani, şirketler için çözümleri arasında akıllı bir sözleşme tesisine sahip olmak son derece yararlıdır. Sadece bu değil, tüketicileri de bunlardan büyük fayda sağlayacak. Ancak yalnızca akıllı bir sözleşme geliştirmek sizin için yeterli olmayacak.

Ayrıca bunları nasıl test edeceğinizi bilmeniz ve güvenlik açıkları olmadığından emin olmanız gerekir..

Blockchain Altyapısı Yapılandırması ve Geliştirilmesinde Usta

Blockchain uzmanlık eğitiminizde ustalaşmanız gereken bir diğer beceri, blockchain altyapılarını geliştirme ve yapılandırma becerisidir. Gerçekte, blockchain altyapısına hakim olmak, uzman olmanın en önemli adımlarından biridir..

Altyapıların nasıl çalıştığını anlamak ve ardından bunları uygulamaya başlamak muazzam miktarda deneyim ve bilgi gerektirir..

Yapacağı şey, onu nasıl yapılandırmaları gerektiği konusunda bir ekibe danışmanıza yardımcı olmasıdır. Her durumda, kendiniz de yapmanız gerekebilir.

Lisans Derecesi veya Eşdeğeri İş Deneyimi

En iyi seçenek, ilgili alanda lisans derecesi almaktır. Örneğin, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği diploması almaya çalışın. Tipik olarak, ilgili bir alandan bir derece olmadan, özgeçmişinizde çok az değer vardır.

Ancak bu nişte daha önce deneyim sahibi olduğunuzu (6-12 yıl) gösterebilir ve değerinizi kanıtlayabilirseniz, istisnaları kabul edeceklerdir..

Gördüğünüz gibi, sonunda, her şey uzmanlık düzeyinize inecektir. Yani, işinizde ne kadar başarılı olursanız, kurumsal şirketlerde yer alma şansınız artmaya devam edecek..

Blockchain Platformları ile Uygulamalı Deneyim

Şirketler her zaman blockchain platformlarıyla önceden uygulamalı deneyime sahip yetenekli kişileri ararlar. Yani, sadece onun hakkında okumak bu beceriyi edinmenize yardımcı olmaz. Blockchain platformlarıyla çalışmayı öğrenmeli ve tam olarak nasıl çalıştıklarını bilmelisiniz.

Örneğin, Enterprise Ethereum, Hyperledger Fabric, R3 Corda, DAML ve benzerlerindeki deneyim son derece önemlidir. Gerçekte, bu platformlar en çok kurumsal kullanım durumları için uygundur.

Yani, tam olarak ne olduklarını ve nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekir. Onlarla önceden deneyiminiz varsa, yüksek bir blockchain uzmanı maaşı bekleyebilirsiniz..

Bunları öğrenmenin en iyi yolu, önce onların teknik incelemelerini okumak ve sonra bunları kendiniz keşfetmeye başlamaktır. Bu platformları daha iyi anlamak için bir blockchain sertifika kursuna da girebilirsiniz..

Ücretsiz Blockchain Temel Kursu ile şimdi başlayın!

Blockchain Düğümlerinin Ustası

Blok zinciri düğümlerinde ustalaşmak zor bir iştir. Pratik olarak düğümler, blockchain teknolojisinin tüm işlevselliğinin merkezinde yer alır. Nasıl çalıştıklarını veya ne tür özelliklere sahip olmalarını istediğinizi bilmeden, bir blockchain platformu başarısız olur..

Diğer blockchain platformlarını zaten biliyorsanız, düğümlerin her durumda platforma bağlı olarak farklı roller oynadığını göreceksiniz. Bu nedenle, düğümleri yapılandırmayı öğrenmeli ve aynı zamanda başarısız olmalarını sağlamalısınız..

Anahtarların yönetimi, düğümlerin başka bir yönüdür. Her düğüm anahtar çiftleri oluşturabilir ve bu özelliği de doğru şekilde korumanız gerekir. Yapılandırmadaki küçük bir hata tüm şirketi alaşağı edebilir.

Blockchain Veri Yapıları ile Deneyimli

Daha sonra blockchain veri yapıları geliyor. Blockchain, diğer teknolojilere kıyasla oldukça benzersiz ve karmaşık bir veri yapısına sahiptir. Bu nedenle, zaman zaman gelişmesi oldukça zahmetli hale gelebilir. Veri yapılarının nasıl çalıştığını anlamıyorsanız, o zaman bir blockchain uzmanı olamazsınız.

Patricia Ağacı veya Merkle Ağacı veya Merkle-Patricia Ağacı gibi şeyler, temizlemeniz gereken temel bilgilerden bazılarıdır. Her neyse, daha fazla deneyim elde etmek için bunları denemeye çalışın. Bildiğiniz gibi, blok zincirindeki belirli özelliklerden belirli bir veri yapısı sorumludur..

Yani, bir blok zinciri oluşturmak için ona hakim olmanız gerekir. Ayrıca, önceden deneyiminiz varsa, yüksek bir blockchain uzmanı maaşı bekleyebilirsiniz..

Kriptografide Uzman Olun

Bir blockchain güvenlik uzmanı olarak, kriptografi avucunuzun içinde olmalıdır. Kriptografi hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız hemen öğrenmeye başlayın. Blockchain’in en önemli unsurlarından biridir. Onsuz, teknolojinin güvenlik özelliklerini asla koruyamazsınız.

Ek olarak, kriptografi, platformun değişmez olmasına yardımcı olur ve bloklar içindeki tüm bilgileri şifreler. Dahası, kriptografide küçük bir hata bile yaparsanız, bilgisayar korsanları platformunuzu kolayca ele geçirebilir..

Bu nedenle, kriptografi ile deney yaparken çok dikkatli olun.

Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsü konusunda deneyimli

Yazılım geliştirme yaşam döngüsü, genellikle pek kimsenin deneyimlenmediği büyük bir aşamadır. Bir blockchain teknolojisi uzmanı olarak, yazılım geliştirme yaşam döngüsüyle ilgili önceden deneyime sahip olmanız gerekir..

Temel olarak, yazılım geliştirmenin 5-7 aşaması vardır. Bu, blockchain tabanlı yazılım geliştirmeye de benzer. Sorunları çözmeniz, planlamanız, tasarlamanız, inşa etmeniz, test etmeniz, dağıtmanız ve bakımını yapmanız gerekir.

Bir konsorsiyuma katılabilirseniz ve bir blockchain proje dağıtımının Yaşam Döngüsü konusunda deneyim kazanırsanız kariyeriniz için harika olur. Bu karmaşık süreci olabildiğince kolaylaştırmak için her türlü aracı kullanabilirsiniz..

Ama ilk etapta bu süreçlerin nasıl işlediğini bilmelisin.

Blockchain’e Dayalı Yeni İş Modellerini Formüle Etme Yeteneği

Bir uzman olarak, blok zinciri içeren yeni iş modelleri geliştirme yeteneğine sahip olmalısınız. Teknik olarak blockchain, mevcut tüm iş modellerini bozuyor. Ve bu modellerin kısa bir süre içinde geçerliliğini yitireceğini söylemek doğru olur.

Peki o zaman ekonomi nasıl büyüyecek? Eh, uzmanlığınızın işe yarayacağı yer burasıdır. Şirketinizin geleceğini güvence altına almaya yardımcı olmak için yeni iş modellerini blockchain yardımıyla formüle etmek sizin işiniz. Bir blockchain uzmanı olabilirseniz, kariyeriniz ömür boyu sürecek.

Blockchain’i İş Ağlarına Entegre Etme Uzmanı

İlk başta oldukça kolay görünebilir, ancak onu mevcut ağlarla bütünleştirmek veya bir çift haline getirmek karmaşık bir süreçtir. Her şeyden önce, birbirleriyle gitmiyorlar. Yani, kuvvetin pek bir faydası olmaz. Ama o zaman onu nasıl entegre edebilirsiniz??

Pekala, çözümünüzü eski ağları da kolayca hesaba katacak şekilde yapmalısınız. Yapabilirseniz, bunun için iyi bir blockchain uzmanı maaşı bekleyin.

Birlikte Çalışabilirlik Konusunda Teknik Bilgiye Sahip Olun

Birlikte çalışabilirlik geleceğin bir şeyidir. Şimdi bile, neredeyse her biri farklı türde standartlar kullandığı için platformların çoğu birlikte çalışabilirlik sunamıyor. Böylece uyumsuz olacaklar ve birbirlerini destekleyemeyecekler.

Ancak uzmanların varsaydığı gibi, birlikte çalışabilirlik harika bir özellik ve gelecek için en önemlisidir. Bu nedenle, bir uzman olarak, bu konuda da teknik bilgiye sahip olmalısınız. Bunun nedeni, onu uygulamak zorunda olma ihtimalinizin yüksek olmasıdır..

Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için her zaman bir blockchain uzmanlık kursuna kaydolabilirsiniz..

Merkezi Olmayan ve Dağıtık Defterleri Anlayın

Uzmanların, blockchain teknolojisinin her alanında uzman olması gerekir. Bu nedenle, dağıtılmış ve merkezi olmayan defterler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerektiği oldukça açıktır. Zaten bilmeniz gereken gibi, blockchain’e benzeyen başka teknolojiler de var..

Onlar hakkında bilgi edinebilirseniz, blok zinciri çerçevelerinizi daha yaratıcı bir şekilde geliştirmenize yardımcı olur..

Disiplinler Arası Geniş Becerilere Sahip Olun

Bir uzmanın işi söz konusu olduğunda, disiplinler arası geniş beceriler bir zorunluluktur. Gerçekte, bu beceriler kurumsal bir ortamda çalışmanız için kesinlikle gereklidir. Dahası, görüşmeciniz eleştirel düşünme becerileriniz olup olmadığını ve yeni bir ortama kolayca adapte olmanızı her zaman takdir edecektir..

Ayrıca, çevik olmak veya belirli blok zinciri yönlerini analiz etmek de bir artı noktadır. Uzman bir kurs kesinlikle blok zinciri kariyerinizi hızlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Kurumsal İş Süreçlerinde Yeterli Olun

Sertifikalı bir blockchain uzmanı olmak için kurumsal iş süreçlerinde yetkin olmanız gerekir. Gerçekte, işletmeler sadece yeni teknoloji geliştirmek için blok zinciri araştırmazlar. Bunu işleri uğruna da yapıyorlar.

Dolayısıyla, bu ortamda, iş süreçlerinin nasıl çalıştığını ve blockchain’in durumu nasıl daha iyi hale getirebileceğini bilmeniz gerekir..

Blockchain Çözümlerini Basitleştirebilme

Blok zinciri belirli zamanlarda karmaşık olabilir. Özellikle, temeldeki mimarinin ilk başta nasıl çalıştığını anlamıyorsanız. Bu nedenle, eski ağ karmaşıklığından kurtulsa bile, çok fazla özellik eklerseniz işlenmesi biraz zor olabilir..

Açıkçası, bir ERP sistemine benzer şekilde çalışmaz, ancak sezgilerinizle süreci basitleştirebilirsiniz..

Bu nedenle, tasarımı daha çevre dostu ve uzun vadede daha kullanışlı hale getirmek için tasarımı nasıl basitleştireceğinizi her zaman bildiğinizden emin olun..

Standartlar ve Ekosistemlere İlişkin Teknik Bilgi

Bir blockchain teknolojisi uzmanı olarak, standartlar ve ekosistemler hakkında teknik bilgiye sahip olmanız gerekir. Standartlar geliştiren bir blockchain topluluğuna katılmanızı tavsiye ederiz. Topluluklar, teknik bilginizi artırmanın harika bir yolu olabilir.

Temel olarak, topluluktaki insanlar herhangi bir yeni teknoloji geliştirmede birbirlerine yardım ederler. Dahası, en iyi geliştiricilerin en iyilerinden bir şeyler öğrenirken bir konsorsiyuma da katılabilirsiniz..

Kurumsal Blok Zinciri Sertifikasına Sahip Olun

Gerçek şu ki, uygun bir kurumsal blockchain sertifikası olmadan, becerilerinizi ilgili görüşmeciye göstermek zor olurdu. Bir blockchain uzmanlık kursu, aslında yetenekli olduğunuzu ve şirketle çalışırken yüksek düzeyde uzmanlık sunabileceğinizi kanıtlamanın harika bir yoludur..

Ayrıca, blockchain uzmanlık kursu, blockchain ve kurumsal işletmeler arasındaki bağlantılar hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Dahası, iki yönü nasıl birleştirebileceğiniz ve sonunda nasıl gelir elde edebileceğiniz konusunda size iyi bir bakış açısı verecektir..

Bu durumda, kurumsal blok zinciri kurslarımızı şiddetle tavsiye ederiz. Blockchain hakkında mümkün olan en iyi bilgiyi sunmaya çalışıyoruz ve ayrıca ek nişleri de ele alıyoruz..

Şimdilik, blockchain ve SCM konusunda kapsamlı bir eğitim sürecimiz var. Dahası, yenilikçi çözümlerinizi tasarlamanız için size rehberlik edecek blok zinciri şablonlarına ve araçlarına da erişebileceksiniz..

Sertifikalı bir blockchain uzmanı olmak için bir kurs almak size büyük fayda sağlayacaktır..

Ne? Biraz şüpheci olmak? Peki, endişelenme; Bu kursların size uygun olup olmadığını daha iyi anlamak için ücretsiz blockchain kursuna göz atabilirsiniz..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Blockchain Güvenlik Uzmanı (CBSE) Kursu

Değeri Anlatma Yeteneği

Doğru değeri başkalarına kolayca iletebilen birini talep etmek alışılmadık veya gerçekçi değildir. Çoğu durumda, uzmanların bir projede danışman olarak çalışması gerekir. Öyleyse, bilginizi başkalarına gerektiği gibi aktaramazsanız, bu konuda bilgi edinmelerine başka nasıl yardımcı olurdunuz?.

Sizden bilgili içeriği anlamaları ve almaları gerekir. Ancak bilgilerinizi basitçe aktaramazsanız, diğer tüm üyelerin düzgün çalışması zorlaşır..

Ayrıca bir sorunu kısa sürede çözmeye çalışmak da iletişim kategorisine girer..

Blockchain DevOps Araçları hakkında Sağlam Bilgi

Bir blockchain teknolojisi uzmanı işi yapacaksanız, farklı blockchain geliştirme araçları hakkında sağlam bir bilgiye sahip olmalısınız. DevOps araçları aslında uzun vadede çok yardımcı olur – bu, zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmeye yardımcı olur. Dahası, test aşamasında herhangi bir hatayı onlarla oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz..

Bununla birlikte, çoğu durumda, bir uzmanın düzenli olarak kullanması gerekmeyebilir. Ama yine de, ihtiyaç duyduğunuzda bunları nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz..

Blockchain Mimarilerini İnceleyebilir

Sertifikalı bir blockchain uzmanı, farklı blockchain mimarilerinin nasıl inceleneceğini bilmelidir. Eğer blockchain mimarisinin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, muhtemelen yeni bir tane tasarlayamazsınız. Kuruluşlar, herhangi bir ek yardım almadan her türlü ağı ustalıkla parçalarına ayırabilecek kişiler ister..

Mevcut tüm mimarileri detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kaynak dosyayı GitHub’dan alabilir ve nasıl yapılandırdıklarını kontrol edebilirsiniz..

Bir uzman olarak, onlar hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Her neyse, bu nasıl bir blockchain uzman rehberi olunur?.

Bitiş Notu

Sonunda sadece blockchain güvenlik uzmanı veya blockchain teknolojisi uzmanı, hedefiniz ne olursa olsun sertifikalı bir blockchain uzmanı olmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Uygun sertifika olmadan, şirketlere değerinizi kanıtlamak zorlaşırdı..

Dahası, blockchain uzmanı şu an için harika kariyer seçeneklerinden biridir. Ancak gördüğünüz gibi, bu iş için gerekli becerileri elde etmek oldukça zordur. Bu nedenle, sıkı çalışın ve blockchain işletmelerinin alanı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) Kursumuzu deneyin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me