Bir blockchain danışmanı olmak mı istiyorsunuz? Blockchain danışman işlerinin fırsatlarını analiz ettiğimiz ve nasıl biri olacağımızı öğrendiğimiz bu kılavuzu inceleyin..

Blockchain, dünyamızın çalışma ve yaşama şeklini hızla değiştiriyor – tüm iş modellerinin tutarsızlıklarını sona erdirmek için bir çözüm haline geliyor. Birçok şirket bir blockchain dönüşümüne ulaşmaya çalıştığı için blockchain danışmanlarına ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle, blockchain danışmanı işlerine olan talep de artıyor.

Blockchain danışmanı işleri için, daha yüksek bir özlem anlayışına ve pratik bir blockchain inovasyonu anlayışına sahip olmanız gerekir. Gerçekte, blockchain danışmanı işlerinin sizin için birçok fırsatı var.

Birçok şirket halihazırda blockchain danışmanlık hizmetleri sunuyor ve doğru çalışabilirseniz, bu şirketlerin bir parçası da olabilirsiniz..


Bugün size bu konuda yardımcı olmak için, size blok zinciri danışmanlığı işlerinden ve neden bunun için gitmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Haydi başlayalım!

Şimdi kayıt: Enterprise Blockchain Kursunda Kariyerinizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Contents

Blockchain Danışmanı İşleri: Faydaları Nelerdir?

blockchain danışmanı işleri

Her şeyden önce, neden ilk önce blockchain danışmanı işlerine gitmeniz gerektiğiyle başlayalım. Öyleyse, aşağıdan avantajlara göz atın –

Yüksek Ücretli Maaş

Blockchain danışmanı işlerinin en iyi yanı, yüksek maaşlı bir maaşla gelmesidir. Sektördeki üst düzey müşterilerle çalışmanın avantajlarından bahsetmiyorum bile. Bununla birlikte, maaş aralığı, ne tür blockchain danışmanlık hizmetleri sunduğunuza bağlı olarak değişebilir..

Temel olarak, 69-179.000 $ arasında değişebilir! Başlangıçta bu önemli miktarda para. Bununla birlikte, daha yüksek bir maaş için, alanlarda deneyimli olmanız gerekir. Bu nedenle, yeni başlayanlar büyük olasılıkla daha az ödeme yapan blockchain danışmanı işleriyle başlayacaktır. Gerçekte, piyasada çok sayıda yüksek ücretli blok zinciri işi göreceksiniz.

Artan talep

Blockchain danışmanı işlerine olan talep son derece yüksek. Ama bu neden? Teknoloji nispeten yeni olduğundan, çoğu kuruluşun arkasındaki konsepti tam olarak kavrayabilecek işgücü yoktur. Sonuç olarak, bunu en iyi blockchain teknoloji danışmanlarının en iyisinden öğrenmek istiyorlar. Gerçekte, blockchain becerilerine olan talep artıyor.

Gerçekte, bu, blockchain danışman işlerinin yükselen statüsünün ana nedenidir. Pazarın CEO’larındaki profesyonellere eğitim vereceksiniz, COO’lar sizden teknolojiyi öğrenecek. İşte bu nedenle, blockchain danışman işlerinden hızla yeşil sinyal alabilirsiniz.

Ayrıcalıklı Fırsatlar

Blockchain geliştirme danışmanlığındaki fırsatlar çok geniştir. Bu alandaki her pozisyon, tatil günleri, premium takım üyeleri, ikramiyeler vb. Gibi tüm ekstra avantajlarla birlikte gelecektir. Yani, sadece iyi bir maaş değil, aynı zamanda diğer özellikler de alacaksınız. Blockchain’de bir kariyer, sizin için gerçekten çok fazla bilgi sağlayabilir.

Blockchain danışmanı işlerinin bir diğer harika yanı, gerçekten iyi bir çıktı sunabilecek çok fazla blockchain danışmanlık hizmetinin olmamasıdır. Evet, piyasada çok fazla danışman var, ancak çoğunluğunun piyasa düzeyinde bir geçmişi yok. Sonuç olarak, biraz sıkı çalışma ile kolayca zirveye çıkabilirsiniz..

Kazançlı Pozisyonlar

Blockchain danışmanı işlerinin son faydalarından biri, bir kuruluşta çok kazançlı bir pozisyonla gelmesidir. Yeni başlayan biri olsanız bile, şirketinizde çok üst bir pozisyonla başlayabilirsiniz. Diğer kariyer seçenekleriyle karşılaştırıldığında, bu pozisyona ulaşmak birkaç yıl alabilir..

Ancak blockchain danışmanı işlerinde zaman alabilir veya çok az zaman alabilir. Ve tabii ki, şirketinizdeki pozisyonunuz ne kadar kazançlı olursa, sosyal statünüz o kadar yükselecektir..

Blockchain Geliştirme Danışmanlığı: Projenizde Sahip Olabileceğiniz Tipik Aşamalar

Bu bölüm esas olarak blockchain geliştirme danışmanlığı aşamalarının ne olduğunu bilmeyenler içindir. Temel olarak, acemiyseniz, konsepti tam olarak anlamak için bir sonraki bölümü dikkatlice okuyun..

Her neyse, neredeyse her bir blok zinciri danışmanlık projesinde pratik olarak üç temel aşama vardır. Bunlar çoğunlukla –

Uzantı –

İlk aşama, uzatma aşamasıdır. Burada, birçok şirket blockchain teknolojisini daha yeni duydu ve hala bunun iyi bir seçenek olup olmadığı konusunda stratejik tavsiyeler arıyor. Bunda, birçok büyük danışmanlık firması pazara hakim durumda..

Bu aşamada blockchain danışmanlık hizmetlerine olan talep çok büyük. Gerçekte, bunun nedeni ek desteğe değil, kalifiye personelden strateji tavsiyesine ihtiyaç duymalarıdır. Blockchain hakkında biraz ekstra bilgiye sahip bir blockchain geliştiricisi veya iş danışmanıysanız, sektöre de hakim olabilirsiniz..

Görünüşe göre bu tür yüzey seviyesi blockchain danışmanlık hizmetlerine olan talep 2021 yılına kadar artmaya devam edecek. Ancak sizi uyarmalıyım, bu tür bir pozisyona olan ihtiyaç, bilgili olduğunuzu kanıtlamadığınız sürece çok uzun sürmeyecektir. dönüşümün bir sonraki aşaması için.

Böylece, üst düzey bir şirketin peşinden koşarak zamanınızı boşa harcamadan kısa bir süre için serbest blockchain danışmanlık hizmetlerini tercih edebilirsiniz..

Doğrulama –

Büyük olasılıkla karşılaşacağınız bir sonraki aşama, doğrulama aşamasıdır. Teknoloji gün geçtikçe olgunlaşırken, şirketlerin yakında ikinci aşamaya geçeceği aşikardır. Gerçekte, bazı şirketler zaten ikinci aşamaya geçmiştir..

Bunda, birden fazla blok zinciri girişimini idare etmek için teknolojik bilgiye sahip olmanız gerekecek. Temel olarak, blockchain danışmanı işleri, süreç değişikliklerini, güvenliği, mahremiyeti, uyum sorunlarını, entegrasyonları ve daha fazlasını halletmenizi gerektirir..

Ayrıca burada, yalnızca pazar yerlerinde güçlü bir duruşa sahip büyük danışmanlık firmaları işi yönetecektir. Bu nedenle, stratejiniz bu aşamaya odaklanmak olmalıdır, çünkü şirketiniz başkaları düştüğünde oyunda kalacaktır..

Koşullar göz önüne alındığında, bu şirketlerin en az 2026 kadar oyunda kalmasını bekleyebilirsiniz. Ve potansiyel gösterebiliyorsanız, çok uzun bir süre için blockchain danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz..

İlerleme –

Bu, okuduğum bir Granter raporuna dayanıyor. Onlara göre, blockchain’in piyasa değeri 2025’in başından itibaren büyük ölçüde değişecek. Yani, blockchain danışmanı işlerine olan talebin zirveye çıkacağı yer burası..

Ve artık büyük ligler oyuna katılacağından, küçük ölçekli şirketler bununla rekabet edemeyecek. Bu nedenle, kurumsal düzeyde bir danışmanlık firmasında kesinlikle iyi bir blockchain danışman maaşı seçmelisiniz..

Bu şekilde, diğer blockchain danışmanlık hizmetleri zayıflasa bile alakalı kalacaksınız. Dahası, büyük olasılıkla büyük bir büyüme yaşayacaksınız ve blockchain danışman maaşı beklentileriniz artacaktır..

Ancak, bu sadece bir spekülasyon, ancak başka iş spektrumları da ortaya çıkabilir. Rekabetçi bir dünyada, risk almaktan başka seçenek yoktur. Ve blockchain için risk almaya istekli olmalısınız.

Piyasadaki Farklı Blok Zinciri Danışmanı İş Türleri

Şu anda, bu tür işler için pazar hala gelişmektedir. Ancak şunu söylemeliyim ki, oldukça hızlı gelişiyorlar ve blockchain danışmanlığı işlerinde zaten bazı farklı kategoriler var..

Dahası, pazardaki bu çeşitli işlerde blockchain danışman maaşında bir değişiklik göreceksiniz. Öyleyse, daha iyi bir fikir edinmek için, neyi ummanız gerektiğini görelim.

  • Blockchain Uzmanı İşleri

Yüksek talepler nedeniyle blockchain ile ilgili teknik bilginin önemi artıyor. Sonuç olarak, birçok blockchain danışmanlık işi, bir danışmanlık şirketi pozisyonu elde etmek için bu alanda önceden deneyim gerektirir..

Ayrıca bunların, yarıştaki diğer profesyoneller tarafından yeni kurulan bir şirkette uzun süre olmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, vasat düzeyde becerilerle, bir blockchain teknoloji danışmanı olarak bir işe girmek oldukça imkansızdır..

Dahası, burada bir iş bulmak için mükemmel deneyime ve anlayışa sahip olmalısınız..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı (CEBP) kursu

  • İş Blockchain Danışmanlığı İşleri

Temel olarak, iş danışmanlığı işletmelerindeki bu işler blok zinciri sektöründe bir fırsat gördü. Dahası, bu şirketler zaten bir danışman şirket olarak pazarda zeminlerini oluşturmuşlardır. Dolayısıyla, piyasada yeni bir teknoloji olduğunda, yalnızca bu nişin üstesinden gelmek için özel bir departman ekleyecekler.

Ancak mesele şu ki, bu şirketler veya işler temelde stratejik tavsiyeye odaklanıyor ve teknik yönleri kapsamıyor. Yani, blok zinciri iş stratejilerine de odaklanmanız gerekecek.

Bununla birlikte, gelecekte bunu teknik tavsiyeye de genişletebilirler. Bu nedenle, konumunuzda tamamen güvence altına alınacak teknik bilgiye sahip olmak en iyisidir. Her neyse, blockchain danışmanlık işlerine ulaşmak için iş odaklı bir bilgi tabanına sahip olmanız gerektiğini de unutmayın..

  • TSP’ler veya Teknoloji Hizmet Sağlayıcı İşleri

Teknoloji hizmetleri sağlayıcı şirketler de oyunda bir yer talep ettiler. Daha fazla gelir için bir fırsat görerek meseleyi kendi ellerine aldılar. Bu tür bir şirkette blockchain danışmanlık işleri almak istiyorsanız, son derece teknik olmanız gerekir. Sadece teorik değil, aynı zamanda pratikte bir çözüm üretme yeteneğine de sahip olmalısınız..

Sonuç olarak, işiniz, POC’ler geliştirmenizi ve müşterileriniz için de uygulanabilir bir sürüm sunmanızı gerektirecektir. Dahası, bu durumda blockchain danışmanı maaş aralığı oldukça yüksek.

  • Blockchain Danışmanlık Platformlarındaki İşler

Bunlar temelde birçok şirket için farklı iş fırsatları açabilen platformlardır. Gerçekte, blockchain teknolojisi danışman bilgilerini çevrimiçi olarak paylaşan birçok platform bulacaksınız..

Ancak her platform aynı kaliteyi sunamaz. Her durumda, bunlar teknoloji uzmanları tarafından destekleniyor ve işletmelere daha verimli bir şekilde yardımcı olmak için işe alınacak kişiler arıyorlar..

Her neyse, bu tür bir platform için ödeme aralığı alt sınırda, ancak yine de parlamanız için iyi bir fırsat olabilir. Bunun en iyi yanı, bu tür blockchain danışmanlık işlerinde önceden deneyime sahip olmanıza veya POC’ler geliştirmenize gerek kalmamasıdır..

Yani, şu anda bir kariyer olarak en kolay çözüm.

İş Sorumluluklarınız Ne Olur?

Temel olarak sorumluluklar, şirketlerin talebinden ne tür danışmanlık hizmetleri sunduğunuza kadar değişir. Ancak, aşağıdaki tüm sorumlulukları yerine getirmeniz gerekmediğini de eklemek isterim.

Tipik olarak, blok zinciri danışmanı işleri sektöründe beş farklı sınıf vardır. Her sınıf, müşterilerine farklı türde çözümler sunar, böylece sorumluluklar değişecektir..

Öyleyse onlara bir göz atalım.

  1. Küratörlük Stratejileri

Temel olarak, bu aşamada, blockchain keşiflerine yeni başlayan ve blockchain’in şirketlerini bozup bozmayacağını bilmek isteyen müşteriler olacaksınız. Dahası, herhangi bir kesintiyi nasıl önleyebileceklerini ve olası bir taktik çözümü nasıl bulabileceklerini bilmek isteyeceklerdir..

Dolayısıyla, sorumluluklarınız temel olarak şunları içerecektir: etkiyi analiz etmek, iş taktikleri geliştirmek, gelecekteki yol haritasını geliştirmek, atölyelerde dersler vermek vb..

Etkinin Analiz Edilmesi

Her şeyden önce, müşterinizin şirketini analiz etmeniz ve ardından blockchain teknolojisinin organizasyonlarını nasıl bozabileceğini görmeniz gerekir..

İş Taktikleri Oluşturun

Daha sonra, bir blockchain teknoloji danışmanı olarak, blockchain iş modellerini kullanarak bu kesintiye karşı koyabilecek bir strateji oluşturacaksınız. Dahası, onlara durumla başa çıkıp çıkamayacakları konusunda sağlam bir fikir vermelisiniz..

Geleceğin Yol Haritalarını Geliştirin

Daha sonra, blockchain teknolojisi danışmanlığı göreviniz olarak, şirketin izlemesi için uygun bir yol haritası çizeceksiniz..

Ev Sahipliği Atölyeleri

Bu aşamanın en iyi yanı, bir öğretim görevlisi olmanız ve bir işletmenin üst düzey profesyonellerine danışmanlık dersleri vermenizi gerektirebilmesidir..

  1. İş Çözümleri Geliştirin

Çoğu durumda, şirketlerin kendileri olası bir yol haritası bulur. Ancak uygulama kısmı için, blockchain geliştirme danışmanlığı ajanslarından yardım istiyorlar. Blockchain danışmanı işlerinin bu bölümünde, söz konusu kurumsal blok zinciri için kullanım durumlarını özel olarak ana hatlarıyla belirtmeniz gerekecektir..

Ayrıca, ne kadar maliyet alacağını da belirlemeniz gerekir. Dahası, blockchain danışmanlık işlerinde, kurumun kendileri için en uygun çözümün hangisi olduğunu bildiğinden emin olmalısınız..

TSP’lerde veya iş danışmanlığı işlerinde yüksek blok zinciri danışmanı maaş aralıkları bekleyebilirsiniz..

Paydaşların Hizalanması

Gerçekte, paydaşları hizalamak sizin için zor bir görev olabilir. Paydaşlar her zaman şüphelidir ve danışman olarak önerilerinize de açık olmayabilirler. Bu nedenle, onlarla kendi dillerinde nasıl konuşacağınızı bildiğinizden emin olun..

Süreçlerin Tasarlanması

Paydaşları hizaladıktan sonra, çözüme ilişkin teknik bakış açınızı konuşmanız gerekir. Bu nedenle, hangi teknolojinin uyup uymadığına işaret etmek birincil amaçtır.

Gereksinimleri Analiz Etmek

Bu, müşterileriniz için büyük bir sorundur. Bu nedenle, blockchain danışmanlık işleri söz konusu olduğunda, maliyetlerini de azaltmanız gerekir..

Kullanım Durumlarını Belirleme

Blok zinciri, çok sayıda kullanım alanı sunar ve her kullanım durumu tüm kuruluşlar için uygun olmayabilir. Bu nedenle, müşterilerinizin ihtiyaçlarını analiz etmek ve yararlanabilecekleri en iyi kurumsal blok zinciri kullanım durumlarını sunmak sizin göreviniz olacaktır..

İş Durumlarını Geliştirme

Son olarak, müşterilerinize uzun vadede daha fazla gelir getirebilecek tam bir model sunmak için iş senaryoları geliştirmeniz gerekecektir..

  1. Teknik Yedekleme Sağlayın

Temel olarak, bu tür blok zinciri danışmanı işlerinde, API’ler, çerçeveler, mimariler veya her türlü teknik yedekleme sağlamanız gerekir. Gerçekte, bu sorumluluklar bir sonraki seviyededir ve yalnızca en iyi danışmanlar bunu POC seviyesine taşıyabilir..

Yakın zamanda bir blockchain danışmanlık firmasına katıldıysanız, önceki müşterilerinin geçmişini denemeye çalışın. Profesyonel danışmanın nasıl çalıştığını öğrenmenin en iyi yolu aslında.

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) Kursu

Teknolojik Strateji

Her neyse, işletmeler için en iyi sonucu verecek sağlam bir teknolojik strateji bulmanız gerekecek.

Uygulama Çerçeveleri

Daha sonra, müşterileriniz için blok zinciri çerçevelerini uygulamanız gerekebilir. Ethereum, Hyperledger, Corda, Quorum, Ripple, vb. Gibi kurumsal çerçeveleri de kullanabilirsiniz..

Önceden Oluşturulmuş Çözümleri Önerme

Şirketiniz daha önce benzer çözümler tasarlamış olabilir. Müşteriniz için en uygun olduğunu düşünüyorsanız bunu kullanabilirsiniz..

Referans Mimarisi Sunma

Her neyse, müşterinizin referans mimarisini takip etmeniz ve onu bir çözüm haline getirmek için üzerinde bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir..

POC geliştirme

Gerçekte, müşterileriniz için bir blockchain Concept of Concept geliştirmeniz gerekebilir. Blockchain’in onlara gerçekten neler getirebileceğini öğrenmek için işlevsel bir POC’ye sahip olmanız gerekir..

API’ler sunmak

İş senaryosunu büyük bir başarıya dönüştürmek için API desteği sunmanız gerekebilir. Bunun için bir kodlama arka planına ihtiyacınız olacak.

  1. Risk Faktörlerini Yönetmek

Blockchain danışman işlerinde bu tür bir sorumluluk oldukça yenidir. Çoğu durumda, aşağıdakilerden herhangi birini yapmanız gerekmeyebilir. Ancak bunun hakkında bilgi sahibi olmayı bilmek en iyisidir. Gerçekte, teknoloji benzersizdir ve birçok risk faktörü ile birlikte gelebilir. Bu nedenle, blockchain risklerine önceden hazırlanmak önemlidir.

Onları keşfedebilir ve daha iyi fikirler üretebilirseniz, o zaman kesinlikle blok zinciri danışmanlığı işlerinizde parlayacaksınız. Vergi analizi, ICO riski ve denetim hizmetleri gibi diğer teklifler de bu kategoriye girer..

Risklerin Analizi

Çözüme başlamadan önce, uğraşıyor olabileceğiniz risk faktörlerini analiz etmeniz gerekir. Sonuçta, projenin başarı oranı çoğunlukla sizin tavsiyelerinize bağlıdır..

Yasal Şartları Keşfedin

Herhangi bir tür blockchain çözümü hakkında tavsiyede bulunmadan önce, bir ülkenin düzenleyici koşullarını keşfetmelisiniz. Gerçekte, kesinlikle yasa dışı bir şey hakkında tavsiye vermek istemezsiniz.

Yönetim Yapısı

Üzerinde çalıştığınız çözüm için bir tür yönetim yapısı tanıtmanız gerekebilir..

Devlet hizmetlerinde blockchain’in nasıl kullanıldığını bilmek ister misiniz? İşte kontrol edebileceğiniz, hükümet için blockchain kılavuzu.

Veri gizliliği

Her türden blockchain danışmanlık işi ile birlikte gelmez; daha ziyade, yalnızca bir avuç şirket bundan bahsediyor.

Risk Yönetimi Sunma

Müşterileriniz, risk faktörlerini de yönetmenizi isteyebilir. Her durumda, şirketiniz bunları sunmuyorsa, bunun için güvenilir üçüncü taraf kaynakları kullandığınızdan emin olun.

Yasal Uygunluğun Sağlanması

Kurumsal düzeyde bir blok zinciri çözümünde en çok ihtiyaç duyulduğundan, yasal uyumluluk sunmaya çalışın.

Dijital Güveni Geliştirme

Gerçekte, tüketicilerin bir değişiklik hakkında ne hissedeceğini tahmin etme konusunda yetenekli olmanız gerekebilir. Dahası, tüketicilerden de dijital güven kazanabileceğinizden emin olmalısınız..

  1. Entegre Süreçler

Entegrasyon süreci, zor sorumlulukların adil payıyla birlikte gelir. Bunlar esas olarak bu alanda daha önce deneyime sahip olan blok zinciri danışmanları için uygundur. Daha gelişmiş kategoride olduklarından, yüksek kaliteli bir maaşla muhtemelen en üst sıralarda olacaksınız.

Ayrıca, bu sorumlulukların, ancak problem çözme becerileriniz varsa başa çıkabileceğiniz birçok engel olduğunu bilmeniz gerekir..

Felaketten Kurtulmak

Her türlü felaket durumla başa çıkmaya hazır olmalısınız çünkü ne olabileceğine dair bir kesinlik yoktur. Dahası, bir felaketten hızlı bir şekilde kurtulmak için problem çözme becerilerine sahip olmanız gerekir..

Devam Eden İş

Zaman geçtikçe, müşterinizin işini sürekli kılmak için değişen bir iş perspektifi oluşturmanız gerekir. Zaman içinde uygun değişiklikler olmazsa, modası geçebilir.

Verilerin Güvenliğini Sağlama

Bir geliştirici geçmişiniz varsa, çözüme bir güvenlik katmanı eklemeniz gerekecektir..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Blockchain Güvenlik Uzmanı (CBSE) Kursu

Blockchain’i Eski Sistemlerle Entegre Etme

Teknik bir geçmişiniz varsa, çözümü eski ağlara entegre etmenizi gerektiren blockchain danışman işleri alabilirsiniz. Bu son derece önemli bir görev ve ekstra dikkatli olmanız gerekiyor.

İş Süreçlerinin Değiştirilmesi

Tipik iş süreçleri blockchain ile gitmez. Ve bu nedenle, iş süreçlerinin değiştirilmiş bir versiyonunu bulmanız gerekir..

Bulut Arayüzlerini Yönetme

Bulut arayüzlerinin güvenliği zayıftır ve bu nedenle, blok zinciri istemcinizin tüm bulut arayüzlerini yönettiğiniz bir konumda olabilirsiniz..

Veri Standartlarını Kullanma

Son olarak, diğer blok zinciri ağlarıyla uyum sağlamak için ortak veri standartlarını kullanmanız gerekebilir. Öyleyse, nasıl çalıştıklarını anlama konusunda yetenekli olmalısınız.

Nereden Başlamalı: Kurumsal Blockchain Sertifikasyon Kursu

Birçoğunuz şimdi iş sorumluluklarını ve faydalarını bildiğinize göre, ancak nasıl ve nereden başlayacağınızı merak ediyor olmalısınız. Şu anda en iyi seçenek bir sertifika almak veya bir kursu tamamlamak olacaktır. Neden?

Temel olarak, bu kurslar blockchain endüstrisinin nasıl çalıştığına dair en iyi analizi sunar ve öğrenebileceğiniz değer sunar. Belki bir blockchain geliştiricisisiniz, ancak blockchain’in kurumsal işletmeleri nasıl etkilediği hakkında hiçbir fikriniz yok.

Bu nedenle, kurs hakkında daha fazla şey öğrenmenize kesinlikle yardımcı olabilir. Öte yandan, bir iş danışmanı olabilirsiniz, ancak blok zinciri sizin için yabancı bir teknolojidir. Böylece, temel teknolojinin kendisi hakkında bilgi edinmek için bu kursa da kaydolabilirsiniz..

Blockchain ve işletmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için ihtiyacınız olan tüm temel bilgileri sunduğu için blockchain kursları koleksiyonumuza göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Mükemmel kombinasyon!

Son Düşünceler

Pekala, blockchain danışmanlığı işleri ilk başta bazılarınız için kolay bir görev gibi görünebilir. Ancak bu, herhangi bir blockchain geliştirmesine benzer şekilde önemli ve zor bir iştir. En kötü yanı, çevrimiçi olarak en iyi olduklarını iddia eden birçok blockchain danışmanı bulmanız ve çok fazla rekabet olduğu konusunda cesaretinizin kırılmasıdır. Ancak gerçekte durum hiç de öyle değil.

Ne tür becerilere ihtiyacınız olduğunu anlamanıza yardımcı olacak kurumsal blockchain kursunda kariyerinizi nasıl inşa edeceğinizle başlamanızı öneririz..

Aslında, çok az kişi uygun bir blockchain danışmanı olarak adlandırılabilecek beceriye sahipken, diğerleri herhangi bir şey hakkında önceden bilgisi olmayan sadece danışman olduklarını iddia ediyor. Öyleyse, umudunuzu kaybetmeyin! Bu son derece iyi bir kariyer seçimidir ve uygun becerilerle bir blockchain danışmanı olabilirsiniz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me