Blockchain teknolojisi, ödeme sistemlerine uygun mükemmel bir teknolojidir. Bugün, ödeme endüstrilerinde blok zincirinin olası faydalarına daha yakından bakacağız..

Blockchain teknolojisi, katılımcılar arasında güven sağlayabilen dağıtılmış bir defter ile birlikte daha hızlı, düşük maliyetli, güvenli ödeme hizmetleri sunar. Blockchain, dijital para birimleri için ilk destek platformu olarak başlamış olsa da, artık ödemeler de dahil olmak üzere çeşitli sektörlere entegre edilmiştir..

Gerçekte, ödeme sistemimiz sorunlarla doludur ve şu anda bir değişikliğe ihtiyaç duyar. Çoğu durumda, ekstra ücrete ve düşük güvenliğe sahip bir işlemi gerçekleştirmek günler sürebilir. Tüketicilerin paralarını saklamak veya işlem yapmak için ödeme yöntemlerini kullanmaktan çekinmelerinin nedeni budur..

Ayrıca, nüfusun önemli bir kısmının uygun bankacılık ve ödeme kanallarına erişimi bile yok. Bu bağlamda blockchain gerçekten bir değişiklik yapabilir. Onlara hak ettikleri fırsatı sunabilir ve bu sektörün tüm sorunlarını önemli ölçüde azaltabilir..

Bu nedenle, bu kılavuzda blockchain’in ödeme sistemlerindeki rolüne odaklanacağız. Ödeme endüstrisindeki blok zincirinin etkilerini merak eden herhangi bir acemi, konu hakkında daha fazla derinlemesine bilgi almak için bu kılavuzu kullanmalıdır..

Şimdi kayıt: Ücretsiz Blockchain Kursu

Ödemede Blockchain: Bu Teknolojiye Neden İhtiyacımız Var??

Birçoğunuz ödeme sektörlerinde blockchain veya herhangi bir dağıtılmış teknoloji kullanma konusunda şüpheci olabilirsiniz. Ancak, endüstri sorunlarla dolu ve günümüzde bir gerçeklik kontrolüne ihtiyaç duyuyor. Bakalım şu anda en büyük sorunlar veya bu sektör neler?!

Ödeme Sahtekarlıkları ve Ters İbrazlar

Artan ödeme hırsızlığı ve dolandırıcılık miktarı şu anda oldukça endişe verici. Gerçekte, e-ticaret sektörünün genişlemesi nedeniyle, tüketicilerin bilgilerini kötüye kullanma fırsatı veya kart hırsızlığı daha agresif bir şekilde gerçekleşiyor..

Ayrıca, ters ibrazlar gerçekten maliyetlidir ve bir işletmenin itibarına tek başına zarar verebilir. Dahası, artan sayıda ters ibraz, işletmeyi de öldürebilir. Sorunlar, çoğu durumda ters ibrazların meşru bir nedenle gerçekleşmemesidir. Bu yüzden, dolandırıcılık faaliyetleri birikir ve bir işletmenin uzun vadede dayanmasını zorlaştırır..

Dahası, hırsızlık sorunları müşteri tarafında büyük sorunlara neden olur ve bu da markaya olan ilgisini kaybeder..

Gecikmeli Sınır Ötesi İşlemler


Günümüzde sınır ötesi bir ödemeyi işleme koymak çok zaman alıyor. İşlemleri işlemek için bir bankacılık kanalı kullanmıyor olsanız bile, bunun işleme koyulması 6 güne kadar sürebilir. Gerçekte bu, iş dünyasını oldukça olumsuz etkileyebilir. İşletme, günlük olarak para işlemi yapmak zorundadır. Ayrıca, bu işlemlerin buluşmak için bir son tarihi vardır.

Bu nedenle, bu sürelerin karşılanmasındaki herhangi bir gecikme, büyük kayıplara neden olacaktır. Bu nedenle, bu, iş sürecini oldukça verimsiz hale getirir. Ayrıca, günlük olarak birçok insan yurt dışından ailelerine para gönderiyor..

Ancak acil bir durum ortaya çıktığında, insanların parayı hemen göndermesinin bir yolu yoktur. Böylece birçok talihsizliğe de neden olur.

Düşük Kart Veri Güvenliği

Bir satıcı, herhangi bir banka veya kredi kartını kabul etmek için bir Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standartları sertifikasına ihtiyaç duyacaktır. Bununla birlikte, çoğu durumda, tüccarlar bu sertifikanın tüm gereksinimlerini karşılayamaz. Çoğu durumda, kart veri güvenliğinin en yüksek önceliğe sahip olması gerektiği gerçeğini göz ardı etme eğilimindedirler..

Bu nedenle, bu kanalların müşterinin kart bilgileri için çok sınırlı bir güvenliği vardır. Bu, siber suçluların kolayca istismar edip istedikleri zaman kullanabilecekleri bir şeydir. Bu nedenle, uygun bir güvenlik protokolü olmadan, bu tür veri hırsızlığı olmaya devam edecektir..

Ayrıca Oku: Blockchain Teknolojisi Açıklaması: Merkezi Olmayan Bir Ekosistem

Para Birimi Dönüştürmede Zorluk

Uluslararası veya küresel e-ticaretin çeşitli para birimlerini ve ödeme yöntemlerini kabul etmesi gerekir. Dahası, banka / kredi kartları, mobil ödemeler veya e-cüzdanlar gibi elektronik ödemeler, para birimi dönüşümlerini verimli bir şekilde sunmalıdır. Ancak çoğu durumda, bu hizmetler belirli yerel para birimleri için destek sunmaz ve bu da kullanıcının herhangi bir yerden alışveriş yapmasını sınırlar..

Yine, farklı ödeme sağlayıcıları da çok sayıda ücretle birlikte gelen farklı hizmetler sunar. Genel olarak, deneyim hem satıcı hem de müşteriler için oldukça zahmetli olabilir. Para birimi dönüştürme süreci düzgün bir şekilde düzene sokulmadığından bu da zaman alıyor. Dolayısıyla, satıcı daha fazla iş için çok fazla potansiyele erişemiyor.

Uygun Teknik Entegrasyon Eksikliği

Bu sektörün bir diğer önemli sorunu, uygun teknoloji entegrasyonunun olmamasıdır. Bunun anlamı ne? Bu, şu anda bile ödeme sağlayıcılarının günlük faaliyetlerini yürütmek için eski ağları kullandığı anlamına geliyor. Maalesef bu eski ağlar, müşterilerin ve işletmelerin artan talebiyle baş edemiyor.

Bu nedenle, çok sayıda hata meydana gelir ve işlemlerin veya herhangi bir ödeme hizmetinin işlenmesi günler sürebilir. Bu teknolojilerin güvenlik açığı, kimlik veya para hırsızlığı riskini artırıyor. Ancak, bu kuruluşlar hala yeni teknolojileri değiştirme veya entegre etme konusunda isteksizdir..

Yüksek İşlem Ücretleri

Her işletme, işlem ücretlerini büyük bir sorun olarak görmez. Ancak, bu aynı zamanda bu endüstrinin zorluklarından biridir. Gerçekte, işlem ücretleri her yıl her zaman artar ve çoğu durumda işlem ücretlerinin farklılıkları oldukça karmaşıktır. Bu nedenle, işlem ücretlerini ve uzun vadede ne kadara mal olacağını takip etmek oldukça zorlaşıyor.

Bunların nasıl çalıştığını anlamadan, işinizde erken bir aşamada sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, tüketiciler için bunlar oldukça gereksiz ücretlerdir, çünkü bazı durumlarda, özellikle uluslararası işlemler için uzun vadede çok pahalıya mal olabilir..

Bölgeler Arasında Karmaşık Finansal Düzenleme

Finansman veya ödeme süreçleri söz konusu olduğunda her ülkenin kendi düzenlemeleri vardır. Bununla birlikte, bir işletme yeni bölgelere her açıldığında, yeni tür düzenlemelerle uğraşmak zorundadır. Bu, her yeni ülke için iş modellerini başlatmaları veya değiştirmeleri gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, süreç çok karmaşık ve takibi zorlaşıyor.

Ancak yönergeleri düzgün bir şekilde takip etmeden şirketler, ihlal ettikleri yasaya göre para cezaları ve hatta cezalar ödemek zorunda kalabilir. Bu, marka değerlerine zarar verebileceğinden, küçük ve orta ölçekli işletmeler için zor bir durum olabilir..

Benzer Konuyu Okuyun: Sigorta Sektöründe Blockchain’in Önemi

Düşük Müşteri Memnuniyeti

Ödeme sektöründe artan sorunlar ile müşteri memnuniyeti hızla düşüyor. Ve neden olmasın? Artan miktarda para hırsızlığı, kimlik hırsızlığı ve yavaş hizmetler, tüketicilerin ödeme sağlayıcılarından uzaklaşmasına neden oluyor. Örneğin, bir ödeme sağlayıcısının bir siber saldırı veya sistemlerindeki tutarsızlıklar nedeniyle hizmet sunmayı bıraktığını varsayalım. Bu durumda, bedeli ödemek zorunda kalacak olan müşteridir.

Bu durumda kartları günlük olarak kullanan müşteriler, sahip oldukları paraya erişemez ve çok fazla sıkıntı yaşarlar. Sorunun çözülmesi de çok zaman alabilir; tüm bu zaman boyunca, tüm tüketiciler paralarını geri almak için başka bir seçenek aramak zorunda kalacaklar..

Artan Siber Saldırılar

Ödeme sağlayıcılarına yönelik siber saldırıların sayısı endişe vericidir. Konu siber saldırılar olduğunda ödeme sağlayıcıları ilk hedefleridir. Tek başına siber saldırılar, her yıl 6 trilyon dolara kadar kayıplara mal olabilir. Hem tüketiciler hem de şirketler açısından meydana gelen kayıp miktarını bir düşünün..

Şirketlerin yerinde uygun düzenlemeler veya güvenlik protokolleri sunmadığını zaten bildiğiniz gibi, sisteme sızmak ve ondan para veya tüketici verilerini çalmak oldukça kolaydır. Bu nedenle, bu sektörün tüm sorunlarla sorunsuz bir şekilde savaşmaya yardımcı olabilecek yeni bir teknolojiye ihtiyacı var..

Tekrarlayan KYC Prosedürleri

Müşterinizi Tanıyın veya KYC prosedürlerinin bir nedeni vardır. Ödeme sağlayıcılarını ve tüketicileri kimlik temelli sorunlardan korumak için burada olduğunu biliyoruz. Ancak bu süreç göründüğü kadar kolay değildir. Gerçekte, çok fazla evrak gerektirir ve bunu doğrulamak için çok sayıda resmi belgeye ihtiyaç duyar..

Ancak, bir müşterinin başka bir ödeme sağlayıcısı kullanmaya karar verdiğini varsayalım. Bu durumda, aynı işlemi baştan yapmak zorundadır. Bankaların doğrulamak için diğer bankalardan gelen bilgileri kullanması mümkün olmadığından, tüketici aynı süreci zaman alıcı bir şekilde ele almak zorundadır. Uzun vadede, bu hem banka hem de tüketici için büyük bir zorluktur.

Daha fazla oku: Üretimde Blockchain: Endüstriyel Güçlendirme Rehberi

Ödeme İşleminde Blockchain Kullanmanın Faydaları Nelerdir??

Artık ödeme sektörlerinin sorunlarını bildiğinize göre, blockchain’in onu nasıl olumlu yönde etkileyebileceğini anlamanın zamanı geldi. Blok zinciri şu anda hala mükemmel değil, ancak yine de bu endüstri için birçok özellik sunabilir..

Öncelikle blockchain, işlem süreçleri için daha güvenli bir platform sunabilir. Gerçekte, ödeme işlemleri için blockchain kullanmak hem tüketici hem de şirket için yeni fırsatlar yaratabilir. Kriptografik hash işlevi, hiç kimsenin sisteme girememesini ve verilerini istedikleri gibi değiştirmemesini sağlayacaktır..

Böylelikle blockchain, ağı hem dışarıdan hem de içeriden saldırılara karşı koruyabilir..

Yine, blok zinciri ödeme platformu, dağıtılmış huylu bir ağı takip ediyor. Yani, merkezi bir yönetim otoritesi yok. Merkezi yönetim otoriteleri şu anda yolsuzlukla dolu olduğundan, bu aslında oldukça olumlu olabilir. Öyleyse, merkezi yetkililerin sistemler üzerinde kontrolü olmadığını varsayalım. Bu durumda, tüketiciler nihayet sisteme hak ettikleri tam güvenliği sunacağına güvenebilirler..

Şeffaflık, bu sektördeki blok zincirinin faydalarından bir diğeridir. Şu anda, bu endüstri sistemde herhangi bir şeffaflık sunmuyor. Dolayısıyla müşteriler, şirketlerin paralarını nasıl işlediklerini veya nasıl kullandıklarını bilmiyorlar. Bununla birlikte, blockchain müşterilere haklarını geri verebilir.

Bu nedenle, blockchain tabanlı faturalama sistemlerini kullanmak aslında şirketler ve müşteri tabanları için pek çok fayda sağlayabilir..

Blockchain, çeşitli endüstriler için birçok fayda sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için blockchain teknolojisinin faydaları hakkındaki kılavuzumuza göz atın..

Ödeme Sektöründe Blockchain Kullanım Örnekleri

Ödeme sektöründeki blockchain pek çok kullanım alanı sunabilir. Şimdi bunların ne olduğuna bakalım –

Dijital Kimlik Doğrulaması

Bildiğiniz gibi kimlik doğrulama uzun bir süreçtir ve ayrıca% 100 güvenlik sunmaz. Bu nedenle birçok tüketici, bilgilerini dijital doğrulama için oluşturma veya paylaşma konusunda şüpheci. Diğer bir önemli nokta, her bir doğrulama için gereken zamandır. Gerçekte, her bir belgeyi doğrulamak çok zaman alır..

Bununla birlikte, blockchain tabanlı ödeme yöntemleri, otomatikleştirilmiş kimlik doğrulama süreçleri sunabilir. Dahası, genel doğrulama süreci geleneksel olanlarla karşılaştırıldığında hızlanıyor. Buraya tüm belgelerinizi yükleyebilirsiniz ve bu belgeler sizin için doğrulanacak ve sizin için dijital bir kimlik oluşturacaktır. Açıkçası, bu durumda, dijital kimliğinize sahip olacaksınız ve bunu kendiniz sürdürmeniz gerekecek.

Yüksek Veri Güvenliği

Ödeme işleme için blok zincirinin bir başka harika kullanım durumu, veriler için sunduğu yüksek güvenliktir. Zaten bildiğiniz gibi, tüccarlar bu sertifikanın tüm gereksinimlerini karşılayamıyor. Çoğu durumda, kart veri güvenliğinin en yüksek önceliğe sahip olması gerektiği gerçeğini göz ardı etme eğilimindedirler..

Bu nedenle, bu kanalların müşterinin kart bilgileri için çok sınırlı bir güvenliği vardır. Bununla birlikte, bir blockchain faturalama sistemi ile senaryo büyük ölçüde değişebilir. Gerçekte, blockchain, tüccarların müşterilerin bilgilerini saklayabileceği ve hiç kimsenin bunlara erişemeyeceği güvenli bir ağ süreci sunar..

Bu süreç aslında her türlü veri güvenliği sorunundan sonsuza kadar kurtulabilir..

Daha İyi Kara Para Aklamayı Önleme (AML) Protokolleri

Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Terörle Mücadele Finansmanı (CTF) protokollerinin olmaması nedeniyle, birçok banka veya ödeme sağlayıcısı bu yasa dışı faaliyetlerin kurbanı oluyor. Örneğin, HSBC bankası, Kolombiyalı Norte del Valle karteli ve Meksikalı Sinaloa kartelinin kara para aklama planına dahil olduğu için 2012’de 1,9 milyar dolar para cezası ödemek zorunda kaldı..

Bu tür bir senaryo çok olur, o zaman düşünebiliriz. Mevcut modelin durumu idare edememesi, bunun böyle devam etmesi gerektiği anlamına gelmez.

Bununla birlikte, ödeme işleme şemaları için blok zinciri aslında senaryoyu tamamen değiştirebilir. Bir blockchain faturalama sistemi kullanmak, dürüst bankaların uygunluklara daha iyi ayak uydurmasına yardımcı olacaktır. Dahası, uzun vadede meydana gelebilecek her türlü yasa dışı etkinliği kolayca tespit edebilirler..

Otomatik Müşterinizi Tanıyın (KYC) Süreçleri

Zaten bildiğiniz gibi, KYC süreci göründüğü kadar kolay değil. Aslında, çok fazla evrak gerektirir ve doğrulamak için çok sayıda resmi belgeye ihtiyaç duyar..

Ancak, bir müşterinin başka bir ödeme sağlayıcısı kullanmaya karar verdiğini varsayalım. Bu durumda, aynı işlemi baştan yapmak zorundadır. Bankaların diğer bankalardan gelen bilgileri doğrulamak için kullanması mümkün olmadığından, tüketici aynı süreci tekrarlayan bir şekilde ele almak zorundadır..

Ancak blockchain tabanlı ödeme yöntemlerinde, bir tüketici süreci yalnızca bir kez geçmek zorunda kalacaktır. Bundan sonra tüm işlemler otomatik hale getirilecek. Gerçekte, blok zinciri paylaşılabilir ancak güvenli bir defter sistemidir. Böylece bankalar birbirleriyle iletişim kurabilir ve KYC verilerini bir bankadan diğerine kullanabilir..

Sadece ne kadar zaman ve evrak tasarrufu sağlayacağını bir düşünün!

Daha fazla blockchain kullanım senaryosuna göz atmak ister misiniz? Şu anda en iyi 20’den fazla blockchain kullanım senaryosuna göz atın!

Daha Hızlı Sınır Ötesi İşlemler

Sınır ötesi ödeme, kurumsal işletmelerin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak günümüzde sınır ötesi bir ödemeyi işleme koymak çok zaman alıyor. İşlemleri işlemek için bir bankacılık kanalı kullanmıyor olsanız bile, bunun işleme koyulması 6 güne kadar sürebilir. Gerçekte bu, iş dünyasını oldukça olumsuz etkileyebilir..

Öte yandan, blockchain tabanlı ödeme yöntemleri aslında daha hızlı bir işlem süresi sunabilir. Aslında, bir işlemi günler yerine saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz! Bu özelliğin sonuçlarını hayal edebiliyor musunuz? Pek çok kez tasarruf sağlayabilir ve bu kadar çok işletmenin verimliliğini artırabilir..

Eşler Arası (P2P) Transferler

Blockchain ödeme platformunun bir diğer önemli kullanım durumu, eşler arası transferlerdir. Gerçekte, blockchain teknolojisini kullanmak, doğrudan başka bir kullanıcıyla işlem yapmanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için bir aracıdan veya merkezi bir otoriteden geçmeniz gerekmeyecek.

P2P transfer uygulamaları halihazırda piyasada bulunsa da, hepsi bir çeşit sınırlama ile geldiklerinden size tam özgürlük sunamazlar. Örneğin, yalnızca tek bir coğrafi konumu destekleyebilirler veya belirli bir bölgeye sahip olabilirler..

Ancak bir blok zincirinde herhangi bir sınırlama seçeneği yoktur. Dünyanın her yerinden para işlemleri yapabilirsiniz.

Azaltılmış İşleme Ücretleri

Ödeme sağlayıcıları söz konusu olduğunda işlem ücretleri büyük bir sorundur. Gerçekte, yük hem tüketiciler hem de işletmeler içindir. Çoğu durumda, işlem ücretleri her yıl her yıl artar ve çoğu durumda işlem ücretlerinin farklılıkları oldukça karmaşıktır. Bu nedenle, işlem ücretlerini ve uzun vadede ne kadara mal olacağını takip etmek oldukça zorlaşıyor.

Ancak blockchain tabanlı ödeme platformunda bir aracıya ihtiyaç olmayacak. Yani bunun için herhangi bir işlem ücreti ödemeniz de gerekmeyecek. Bu, hem işletmeler hem de tüketiciler için işlem ücretlerinin sayısını önemli ölçüde azaltır.

Siber Suçlara Karşı Koruma

Ödeme sektörünün uğraştığı bir diğer önemli sorun da artan siber suç oranıdır. Bu, şirketlerin ihtiyaç duyduklarında uygun düzenlemeler veya güvenlik protokolleri sunmamasından kaynaklanmaktadır. Böylece, sisteme girmek ve ondan para veya tüketici verilerini çalmak oldukça kolay hale gelir..

Ancak, blockchain tabanlı ödeme sistemiyle, bir daha asla siber saldırılar konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Blockchain, her türlü siber saldırı ile başa çıkmak için mükemmel bir şekilde uygundur. Dahası, herhangi bir DDoS saldırısını savuşturmanıza yardımcı olabilecek, blockchain tabanlı anti-DDoS saldırı uygulamaları bile vardır. Bundan daha iyisi olabilir mi?

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

Ödeme Sektörlerinde Blockchain Teknolojisini Kullanan Firmalar

BBVA

BBVA, blockchain kullanan ödeme şirketlerinden biridir. Dahası, yakın zamanda, bu harika teknolojiyi kullanarak Red Electrica Corporation ile bir sendikasyon kredisi tamamladılar. En iyi yanı, onlara göre işlem sürecinin o kadar hızlı olması ki BBVA’nın platformunda rekor bir hızdı..

Intesa Sanpaolo

Intesa Sanpaolo, uygulamaları için blockchain teknolojisini kullanan ödeme şirketlerinden bir diğeridir. Gerçekte, ticaret verilerini doğrulamak için bu teknolojiyi kullanıyorlar. Son zamanlarda, Eternity Wall ve Deloitte gibi diğer katılımcılar, faydalarını görmek için teknolojiyi test etmeye başladı..

Barclays

Barclays şu anda İngiltere’nin 2. büyük bankası ve aynı zamanda blockchain ekosistemindeler. Şu anda, KYC protokollerini ve fon transferlerini kolaylaştırmak için blok zinciri kullanan önde gelen ve aktif ödeme şirketlerinden biridir. Ayrıca, platformlarında uyguladıkları bu iki özelliğe karşı patentleri bile var..

HSBC

HSBC, ödeme endüstrisinde de blockchain kullanıyor. Gerçekte, banka zaten fon transferlerini ve kağıtsız dokümantasyonu kolaylaştırabilecek çok sayıda proje üzerinde çalışıyor. Böylece, yatırımcıları tüm paralarını platformda takip edebilirler..

Ayrıca, yakın zamanda HSBC Bangladesh, ilk sınır ötesi akreditif ihracı için yarıştı..

Vize

Visa bir süredir bu teknoloji üzerinde çalışıyor. Gerçekte, şirket, işletmeler arası ödeme hizmetleriyle uğraşmak için ödeme endüstrisinde de blockchain kullanıyor. Şu anda, proje hala yaşıyor ve gelişiyor.

Akılda uygun bir iş modeli olmadan, kaldıraç olarak blok zinciri kullanmak zordur. Blockchain geliştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için nihai blockchain uygulama stratejimize göz atın.

Banco Santander

Banco Santander, dijital kimlik projelerini kolaylaştırmak için ödeme endüstrisinde blockchain kullanıyor. Diğer katılımcılarla birlikte şirket, otomatik bir dijital kimlik sistemi üzerinde çalışıyor. Dahası, bu proje, kullanıcısına kendi verileri ve onu nasıl kullanmak istedikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilir..

MasterCard

MasterCard, blockchain kullanan ödeme işleme şirketlerinden biridir. Bankaların CBDC (merkez bankası dijital para birimi) girişimi ile başa çıkmalarına yardımcı olabilecek bir dijital para test platformuna sahipler. Dahası, bu platform müşterinin para birimlerini günlük yaşamda ödeme yapmak için nasıl kullanabileceğini gösterecek..

PayPal

PayPal, daha fazla iş verimliliği elde etmek için blockchain kullanan ödeme işleme şirketlerinden bir diğeridir. Gerçekte, bu şirket, kullanıcılara PayPal cüzdanlarından kripto para veya dijital jeton satın almalarını, satmalarını ve hatta tutmalarını teklif ediyor. Bu, gelecekte şirketler için açıkça yeni olanaklar açacaktır..

Citibank

Citibank, emtia ticareti süreçlerini modernize etmek için bir blockchain ödeme sistemi kullanıyor. Gerçekte, emtia ticareti finansmanı için daha iyi bir çözüm sunmak için blockchain kullanacaklar. Bu, platformları aracılığıyla ticaretteki tüm finansal işlemleri veya sözleşmeleri kolaylaştıracakları anlamına gelir..

ING Bankası

ING Bank ayrıca kurşun geçirmez olarak bilinen gizlilik teknolojisini test etmek için bir blockchain ödeme sistemi kullanıyor. Bu, bitcoin kullanan herhangi bir işlemdeki tutarı gizleyecektir. Bu, müşterilerinin tüm bilgilerinin her zaman güvende olmasını ve gizliliğe herhangi bir zarar verilmemesini sağlayacaktır..

Dünyadaki birçok şirket blockchain teknolojisiyle ilgileniyor. Daha fazla bilgi edinmek için blockchain teknolojisini kullanan ilk 50 şirkete göz atın.

Sonuç

Sonunda, ödeme endüstrilerinde blockchain kullanmak aslında birçok sorundan sorunsuzca kurtulmanıza yardımcı olabilir. Daha iyi işlem işleme, verileriniz için daha fazla güvenlik ve dijital kimliğinizin sahipliği yapabilirsiniz. Blockchain uygulamasının hem işletmeler hem de müşteriler için gerçekten fayda sağlayabileceğine inanıyoruz..

Ödeme sistemlerinizde blok zinciri uygulamakla ilgileniyorsanız, teknolojiyi daha kapsamlı bir şekilde öğrenmeye başlamanız gerekir. Kendi projenize başlamadan önce blok zincirinin temel unsurlarında ustalaşmak için ücretsiz bir blok zinciri kursuyla başlamanızı öneririz. Öyleyse neden bekleyelim? Sezgisel olanı hemen şimdi alın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me