Blockchain, petrol ve gaz endüstrisi de dahil olmak üzere birçok endüstride ortaya çıkan bir teknolojidir. Burada, blok zincirinin petrol ve gaz endüstrisini nasıl bozabileceğine ve uzun vadede daha sürdürülebilir hale getirebileceğine daha yakından bakacağız..

Blockchain, otomatik ve akıllı bir sözleşme kolaylaştırıcısı olmak için kripto etiketinden hızla büyüyor. Sadece bu değil, blockchain de kırılması neredeyse imkansız olan tuğla duvar olarak kabul ediliyor..

Aracı veya aracıları kaldırmanın ötesinde, blok zinciri artık en üst düzeyde gizliliği desteklediği güvenilir bir kaynakta çalışıyor. Ama petrol ve gaz endüstrisindeki etkileri ne olacak? Gerçekte, bu sektör çok sayıda sorunla boğuşmakta ve değişime ihtiyaç duymaktadır. Ancak blockchain bu sektörün kurtarıcısı olabilir mi??

Burada gerçekten herhangi bir faydası olabilir mi? Yeni başlayanların bu niş içindeki blok zincirinin etkilerini anlamalarına yardımcı olacağız. Bu nedenle, burada, petrol ve gaz endüstrisinde blockchain kullanımı hakkında hızlı bir şekilde bilgi edinebilir ve bu bilgi tabanını kendi avantajınıza kullanabilirsiniz..


Şimdi kayıt:Ücretsiz Blockchain Kursu

Petrol ve Gazda Blockchain: Herhangi Bir Sorun Var mı?

Bu sektörde pek çok sorun var. Petrol ve gaz sektöründeki blockchain bu konuda gerçekten yardımcı olabilir. Şimdi bu sektörün olası sorunlarına bir göz atalım!

petrol ve gaz endüstrisinde blockchain kullanım senaryoları

Kötüleşen Mali Koşullar

Sorun, mali idarelerin düzgün bir istikrara sahip olmamasıdır. Bu nedenle, petrol ve gaz endüstrisi, her zaman değişen düzenlemelerle uğraşmak zorunda kaldıkları için büyük sorunlarla karşı karşıyadır. Dahası, her ulus farklı türde düzenlemelerle birlikte gelir. Tüm bunlara ayak uydurmak pratik olarak oldukça zordur.

Bu sektördeki endüstri liderleri, mali yönetimin istikrarı olmazsa, bu sorunun uzun vadede onları alt edeceğinin açık olduğuna inanıyorlar. Dahası, tek başına istikrarsızlık sektöre düşen gelirlerde 2,3 milyar dolardan fazlaya mal oldu. Bu nedenle, bu sektör düzgün bir şekilde çiçek açarsa, bunun şu anda bir değişikliğe ihtiyacı var..

Zararlı Geleneksel Olmayan Kaynaklar

Geleneksel olmayan kaynaklara erişim oldukça zordur. Ayrıca, daha önce şimdiki zaman kadar popüler değillerdi. Şirketler, ileri teknolojiyi kullanarak artık bu kaynakları kullanabilir. Gerçekte, bunlar çoğunlukla şist gazı, petrol kumları ve kömür yatağı metanı içerir. Bu kaynaklar bu endüstri için yeni fırsatlar yaratsa da, bunları kullanmanın etkileri uzun vadede daha fazla zarara neden olabilir..

Pek çok uzman, bu kaynaklara erişim sağlamak için hidrolik kırılma konusunda oldukça endişelidir. Su kaynaklarını zehirleyebilir ve hatta çevrenin daha dengesiz olmasına neden olabilir. Dolayısıyla, şu anda göz ardı edemeyeceğiniz büyük bir sorun da var.

Artan Tüketici Talebi

Tüketici talepleri hızla artıyor. Birçok şirket büyümelerini artırmak için zaten yatırımlar yapıyor olsa da, tüm talepleri karşılamak için sabit bir petrol ve gaz akışını sürdürmek hâlâ yeterli değil.

Ayrıca, bu kaynakların sınırsız olmadığı gerçeğini de ele almalıyız. Dahası, bunlara erişim ve iyileştirme süreci de çok maliyetlidir. Bu nedenle, bu konuda işletmeler talebi her zaman karşılamakta zorlanırlar..

Ayrıca, çevresel bir felaket durumunda bunlar için fiyatlandırma hızlı bir oranda düşebilir veya hatta talep yüksek olduğunda, ancak arz düşük olduğunda artabilir..

Sosyal ve Çevresel Sorumluluk

Bu, şu anda büyük bir sorundur. Burada şirketler, paydaşlar, güvenlik endişeleri ve çalışan sağlığı sorunları gibi çeşitli sosyal sorunlarla uğraşmak zorundadır. Ayrıca, genel toplum ilişkileri de zarar görebilir. Dahası, petrol ve gaz endüstrisi yolsuzlukla ve bu kaynakları çıkarma süreci dünyanın kendisine zararlı olduğu için çevresel zararla uğraşmak zorundadır..

Bir diğer önemli sorun, kırılmanın çevresel etkisidir. Gerçekte, su kaynakları ile birlikte çevredeki toprakları da zehirleyebileceği için birçok ülkede çatlatma yasadışı kabul edilmektedir. Yani bu topraklarda yaşayan insanlar büyük sorunlarla karşılaşacak. Uzun vadede, bu topraklar terk edilmiş ve yaşanmaz hale gelir ki bu da büyük bir endişe kaynağıdır..

Ayrıca Oku:Blockchain Teknolojisi Açıklaması: Merkezi Olmayan Bir Ekosistem

Yenilenebilir Yakıtlara Yönelik Artan Talepler

Bu sorun çevresel baskıdan kaynaklanmaktadır. Gerçekte, birçok tüketici çevre üzerindeki etkileri konusunda endişeli ve bu soruna daha iyi bir yenilenebilir çözüm talep ediyorlar. Ayrıca artan kirlilik miktarının da durdurulması gerekiyor. Ancak şirketler tamamen yenilenebilir bir çözüm sunmakta zorlanıyorlar.

Bu nişte uygun bir çözüm olmadan tüm iş planlarını bulmak ve koordine etmek için ek yardıma ihtiyaç duyacakları yer burasıdır. Bu sorunu hemen çözmezlerse, uzun vadede büyük sorunlarla karşılaşabilirler..

Bakım Maliyetlerini Artırmak

Bu tesislerin bakımı da bu sektördeki bir diğer konudur. Gerçekte, tüm tesisler, tesislerin nasıl çalıştığını düzenli olarak kontrol eder. Dahası, endüstrinin çevre dostu hizmetlerin geliştirilmesine de odaklanması gerekiyor. Bu nedenle, mükemmel çalıştıklarından emin olmak için düzenli kontroller yapmaları gerekir..

Ancak tüm bu süreçler, bakım maliyetini artırır. Sonuç olarak, şirketin genel verimliliği darbe alır ve düşer. Bu nedenle, bu iki terimi de dengelemek ve daha düşük maliyetle daha iyi bakım sağlamak gerçekten önemlidir.

Azalan Performans

Bir plantasyon alanının ömrü olgunlaştıkça, o bitkinin genel performansı düşer. Bununla birlikte, tamamen yeni bir plantasyona gitmek çok maliyetli bir süreçtir. Bu nedenle, plantasyon zamanla yaşlansa bile verimliliği korumak artık bir gerekliliktir. Bu nedenle, petrol ve gaz endüstrisinin bu tesislerin güvenilir olduğunu garanti etmesi gerekiyor, talepleri karşılayacaktır..

Bugün itibariyle bu sorunun sağlam bir çözümü yok. Bu nedenle hem yatırımcılar hem de şirketin kendisi için büyük bir sorun haline geliyor.

Daha fazla oku: Tarımda Blockchain: Kullanım Durumları ve Örnekleri

Verimsiz Tedarik Zinciri

Bu sektördeki bir diğer büyük sorun, uygun tedarik zinciri yönetiminin olmamasıdır. Gerçekte, her bir petrol veya gaz tesisi çok büyük boyuttadır ve tüm durumlar veya unsurlar arasında koordinasyon sağlamak için çok sayıda insan kaynağına ihtiyaç duyar..

Ancak bu unsurlar arasındaki bağlantıyı sürdürmek veya sürdürmek karmaşık ve zorlu bir görevdir. Uygun tedarik zinciri yönetimi olmadan, tüm unsurlarla aynı anda başa çıkabilmeleri mümkün değildir. Dahası, süreci gerçek zamanlı izleme seçeneği de yoktur. Şu anda kullandıkları teknoloji hedefe bağlı değil ve hatalara açık olan eski sistemde çalışıyor.

Şeffaflık Eksikliği

Bir başka büyük sorun da bu sektördeki şeffaflığın olmaması. Ana sorunlardan biri, endüstriyi içeriden rahatsız eden artan yozlaşmadır. Gerçekte, pozisyonunu kötüye kullanan ve kimse fark etmeden şirketlerden fayda sağlayan çok fazla insan var. Bu, endüstrinin üstesinden gelmek zorunda olduğu büyük bir yük ve tüm yolsuzluğu durduramaz.

Ayrıca şirketin her aşamasında şeffaflık yoktur. Bu, kötü oyuncunun dokümantasyonu kolayca değiştirmesi için mükemmel bir fırsattır. Bu nedenle, bu sorunun bir kez ve sonsuza kadar yolsuzluğun tamamen ortadan kaldırılması için dış yardıma ihtiyacı var.

Uygun Denetim ve Bakım Eksikliği

Petrol ve gaz endüstrisinin yerinde uygun bakım ve denetim planları yoktur. Bu nedenle, her zaman teknik zorluklarla karşılaşmak doğaldır. Sektör, bu zorluklar nedeniyle her yıl büyük bir gelir kaybı yaşamaktadır. Plantasyonun kendisindeki artan risk sayısından bahsetmiyorum bile. Boru hattında teknik bir hasar olup olmadığını ve hemen düzeltilmediğini, her an patlayabileceğini hayal edin..

Günlük bir denetim süreci ve bu konulara hızlı bakım yapılmazsa, durum daha da kötüye gidecektir. Ancak bu bakımları denetleme ve koordine etme süreci de maliyetli bir süreçtir ve şirketler bunları zaman zaman yapmak konusunda biraz isteksizdir..

Zayıf Atık Yönetimi

Bu sektördeki atık yönetiminin dehşeti endişe vericidir. Büyük şirketlerin çoğu yerinde uygun bir atık yönetimi protokolüne sahip değil. Bununla birlikte, tüm bu şirketler, uygun şekilde bakımı yapılması gereken çok miktarda atık üretir. Gerçekte, bu atıklar çevreye ve insanlara tehlikeli derecede zararlıdır..

Ancak bazı şirketlerin atıklarını istedikleri yere atarak çevreye daha fazla zarar verebileceğini göreceksiniz. Gerçekte, hükümetler kötü bir sonuç ortaya çıkarmak için katı düzenlemelere sahiptir, ancak yalnızca bir avuç güvenlik protokolünü takip eder..

Şimdi kayıt:Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

Petrol ve Gaz Endüstrisinde Blockchain Kullanmanın Faydaları

Bu sektörde blockchain kullanmanın beraberinde getirdiği bazı faydalar var. Gerçekte, blockchain, bu endüstrinin daha fazla parlamasına yardımcı olabilecek bazı çok harika özellikler sunar. Örneğin, petrol ve gaz alımlarını otomatikleştirmek için akıllı sözleşmeler kullanabilirsiniz..

Dahası, bunu şirketin ilgilendiği herhangi bir sözleşmeyi kolaylaştırmak için de kullanabilirsiniz. Bu sadece zaman kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda uygun maliyetli olacaktır..

Diğer bir önemli özellik ise şeffaflıktır. Evet, blockchain herkesin görmesi için açık olan tam bir şeffaflık defter sistemi sunar.

Bu nedenle, bu endüstriyi içten dışa yok eden yolsuzluğa nihayet geri dönmek için büyük bir fırsat. Günlükler herkesin görmesi için açık olduğunda, herhangi bir tutarsızlığı istediğiniz zaman tespit edebilirsiniz..

Bununla birlikte, en önemli kısım, bu defterin tüm kayıtları değişmez olduğu için herhangi bir tespit gerektirmeyeceği gerçeğidir. Bu ne anlama geliyor? Bu, defterde bir kayıt olduğunda kimsenin bir daha onu değiştiremeyeceği veya silemeyeceği anlamına gelir. Yani, kötü bir oyuncunun artık belgeleri değiştirmesinin bir yolu yok.

Son olarak, blockchain bu endüstriyi dağıtılmış ve merkezi olmayan hale getirebilir. Bu ne anlama geliyor? Bu, bu sektörün artık merkezi bir yönetme yetkisine sahip olmayacağı anlamına geliyor..

Gerçekte, birlikte bir iş yapacak taraflar arasında adaleti ve güveni artıracaktır. Bu nedenle bu, blockchain petrol ve gaz kullanım örneklerinden biridir.

Blockchain, çeşitli endüstriler için birçok fayda sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için blockchain teknolojisinin faydaları hakkındaki kılavuzumuza göz atın..

Petrol ve Gaz Endüstrisinde Blockchain Kullanım Örnekleri

Bu sektörde çok sayıda blockchain kullanım durumu var. Ancak, bugün önemli olanlardan bazılarına odaklanacağız. Şimdi bunların ne olduğuna bakalım.

Ham Petrol İşlemlerinin Sayısallaştırılması

En önemli blok zinciri petrol ve gaz kullanım durumlarından biri, ham petrol işlemlerinin sayısallaştırılması sürecidir. Gerçekte, ham petrol şu anda ekonomik olarak olgun bir emtia piyasasıdır. Ancak, yalnızca az sayıda şirket ticaret için ham petrol üretme eğilimindedir. Dahası, bunlar ulaşıma ihtiyaç duyan uzak yerlerde oldu. Dünyadaki ham petrol işlemlerinin neredeyse% 80’i su yolu üzerinden gerçekleşiyor.

Blockchain ile bu süreç nihayet ihtiyaç duyduğu işlemi alabilir. Örneğin blockchain ile bu işlem daha fazla güvenlik ve verimlilik elde edecektir. Ayrıca şeffaflık artacağından, süreci platformdan kolayca takip edebilirsiniz..

Kripto Destekli Petrol ve Gaz

Blockchain, bu endüstri için pek çok yeni olasılık açabilir. Yeni başlayanlar için, tüketiciler için petrol ve gaz destekli kripto para birimi sunabilir. Gerçekte bu, bu sektörü ve yatırımcılar için daha fazla seçeneği tokenize etmek için gerçekten büyük bir fırsat olabilir. Yatırımcı piyasaları şu anda oldukça net, bu nedenle daha fazla seçenek eklemek yalnızca her iki sektöre de fayda sağlayacaktır..

Dahası, birçok insan için büyük bir yatırım kaynağı ve iyi bir gelir kaynağı haline gelebilir. Ayrıca, çeşitli taraflar, aracı olarak herhangi bir bankaya ihtiyaç duymadan kendi içlerinde değer aktarmak için bu jetonu kullanabilir. Bu nedenle, petrol ve gaz destekli bir kripto para birimine sahip olmak gerçekten harika bir yaklaşım.

Daha İyi Düzenleyici Yönetim

Bildiğiniz gibi, petrol ve gaz endüstrisi her zaman değişen düzenlemelerle uğraşmak zorunda kaldıkları için büyük sorunlarla karşı karşıya. Dahası, her ulus farklı türde düzenlemelerle birlikte gelir. Tüm bunlara ayak uydurmak pratik olarak oldukça zordur.

Dahası, hükümetler yönetmeliği ve vergi miktarını değiştirmeye devam ettikçe, şirketler yönetmeliklere nasıl uyacaklarını ve işlerini devam ettirmeyi nasıl sağlayacaklarını anlamakta zorlanıyor.

Bu nedenle, petrol ve gaz endüstrisi için akıllı sözleşmeler kullanmak aslında bu konuda yardımcı olabilir. Düzenleyici makamlar bu sözleşmeyi vergi ödemeleri sürecini otomatikleştirmek için kullanabilir. Ayrıca, sözleşmelerin her zaman güncel kalması ve kendini sürdürmesi gerektiğinden, herhangi bir değişikliğe kolayca ayak uydurabilirsiniz..

Geliştirilmiş Arazi Kayıt Yönetimi

Petrol ve gaz endüstrisindeki en büyük blok zinciri kullanım durumlarından biri, arazi kayıt yönetiminin iyileştirilmesidir. Gerçekte, şirketler milyonlarca dolarlık yatırımın ürünü oldukları için tüm arazi kayıtlarını yönetmelidir..

Bununla birlikte, bu kadar büyük ölçekte kayıt tutmanın geleneksel ya da kağıt tabanlı yolu zahmetlidir. Yanlış ele düşebileceğinden bahsetmiyorum bile, kim daha sonra onu kullanabilir?.

Ancak blockchain ile bu sorun tamamen yönetilebilir. Halihazırda değişmez bir deftere erişiminiz olduğundan, şirketler, tapu kayıtlarının belgeleriyle birlikte bilgileri yükleyebilir. Böylece, hiç kimse onları değiştiremeyeceği veya sistemden silemeyeceği için belgeleri tamamen güvence altına alabilirsiniz..

Daha fazla oku:Üretimde Blockchain: Endüstriyel Güçlendirme Rehberi

Nesnelerin İnterneti için Güvenli Veri Depolama

Petrol ve gaz endüstrisindeki blockchain kullanım örneklerinden bir diğeri de IoT cihazlarının veri depolamasıdır. Gerçekte, teknolojinin gelişmesiyle birlikte şirketler artık çeşitli işlemlerini izlemek için çok sayıda IoT cihazı kullanıyor..

Bununla birlikte, IoT cihazlarının topladığı verilerin güvenliği neredeyse yok denecek kadar azdır. Genel olarak, IoT cihazları merkezi olmayan bir yapıya sahip değildir, bu nedenle saldırıya eğilimlidirler ve siber saldırılara karşı çok savunmasızdırlar.

Ancak şirketler veriler için birincil depolama olarak blok zinciri kullanmaya başlarlarsa, tüm bilgileri yanlış ellerden koruyabilirler. Aslında, tüm verileri şifrelemek ve özel mülkiyete dönüştürmek için şifrelemeli güvenli bir katman sunabilir..

Daha İyi Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi

Bu, blockchain tabanlı uygulamanın bu sektörde parlaması için büyük bir fırsat. Bildiğiniz gibi, büyük şirketlerin çoğu yerinde uygun bir atık yönetimi protokolüne sahip değil. Bununla birlikte, bu şirketlerin tümü, uygun şekilde bakımı yapılması gereken çok miktarda atık üretir..

Gerçekte, bu atıklar çevreye ve insanlara tehlikeli derecede zararlıdır. Öte yandan, şirketlerin çoğu hammadde siparişini toplu olarak yapma eğilimindedir ve mümkün olduğunda bu ürünleri tekrar kullanmamaktadır..

Bu aynı zamanda çok fazla israfı artırır. Ancak karışımdaki blockchain ile şirketler problemden hızla kurtulabilir. Gerçekte, blockchain, bu ürünleri ve tarlalarda üretilen atıkları izlemenin bir yolunu sunabilir..

Karbon Ayak İzini İzleme

Petrol ve gaz sektöründe blok zincirinin bir diğer popüler kullanımı, karbon emisyonunun izlenmesidir. Uzun vadede, bu endüstrinin tüm plantasyonları çok fazla kirlilik üretir ve çevreye çok fazla karbon yayar. Bu nedenle, karbon ayak izini bir kez ve sonsuza kadar azaltacak daha sürdürülebilir bir iş modeli uygulamak yalnızca pratiktir..

Blockchain’in devreye girdiği yer burasıdır. Gerçekte, blok zinciri tüm karbon emisyonlarını tek elle takip edebilir ve bu endüstri için daha iyi yönetim sistemleri sunabilir. Dolayısıyla, bu teknolojiyi kullanarak endüstri sonunda karbon ayak izini izleyebilir ve azaltabilir..

Gelişmiş Boru Hattı Denetimi

Gerçekte, boru hattı teftişinin işi verimli bir şekilde bitirmek için bölgesel şirketlerden iyi miktarda koordinasyona ihtiyacı olacaktır. Çoğu durumda olduğu gibi, şirketlerin işlerini sürdürmek için denetim bilgilerini göstermeleri veya verilere dayalı bir sertifika almaları gerekir..

Bununla birlikte, bölgesel şirketler arasında koordinasyon kolay bir iş değildir. Çoğu durumda, koordinasyonda başarısız olurlar ve hatta bazen sertifikayı almak için verileri taklit ederler..

Bunu durdurmak için blockchain, yığın denetimlerini yönetme platformunu tanıtabilir. Dahası, denetim şirketleri doğrulama verilerini kanala yükleyebilir ve bu da gerçek zamanlı olarak gerçekleşecektir. Her tür firma muayene verilerini gerçek zamanlı olarak görebilir.

Daha fazla blockchain kullanım senaryosuna göz atmak ister misiniz? Şu anda en iyi 20’den fazla blockchain kullanım senaryosuna göz atın!

Daha İyi Tedarik Zinciri Yönetimi

Bildiğiniz gibi, her bir petrol veya gaz tesisi çok büyük boyuttadır ve tüm durumlar veya unsurlar arasında koordinasyon sağlamak için birçok insan kaynağına ihtiyaç duyar..

Ancak bu unsurlar arasındaki bağlantıyı sürdürmek veya sürdürmek karmaşık ve zorlu bir görevdir. Uygun tedarik zinciri yönetimi olmadan, tüm unsurlarla aynı anda başa çıkabilmelerinin bir yolu yoktur..

Bu nedenle, petrol ve gaz sektöründe blok zinciri kullanmak, tedarik zinciri yönetimini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Gerçekte, blockchain sistemi 24/7/365 izlemeye yardımcı olabilir. Böylece, herhangi bir sorun veya herhangi bir sorun platform aracılığıyla kolayca izlenebilir.

Hata Azaltma

İnsan kaynakları ile ilgili bir diğer önemli sorun, veri toplama sırasında yaptıkları hataların sayısıdır. Bu, eğitimin bile kurtulamayacağı bir şey. Gerçekte, insanlar bir hata yapmaya meyillidir ve bu konuda tek bir hata bile büyük kayıplara neden olabilir. Ancak bu sektörün tüm insan kaynaklarından kurtulmasının bir yolu olmadığı için, alabildiği kadar teknolojik yardıma ihtiyacı var..

Bu nedenle, burada blockchain kullanmak kesinlikle insan yapımı hataları bir kez ve sonsuza kadar azaltmalarına yardımcı olacaktır. Çoğu durumda şirketler, bakım verilerinin, saha biletlerinin ve benzerlerinin veri toplanmasını otomatikleştirebilir. Bu, hata olasılığını önemli ölçüde azaltacaktır.

İyileştirilmiş Bakım

Gerçekte, plantasyon içindeki bakım, ağır bir maliyetli iştir. Ancak tüm bu süreçler, bakım maliyetini artırır. Sonuç olarak, şirketin genel verimliliği darbe alır ve düşer.

Bu nedenle, her iki terimi de dengelemek ve daha düşük maliyetle daha iyi bakım sağlamak gerçekten önemlidir.

Bu nedenle, bu endüstride petrol ve gazda blockchain kullanmak aslında bakım sürecini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Düzenli olacak ve güvenlik tüm süreçler boyunca devam edecek.

Gerçekte, bu veritabanlarının otomatikleştirilmesi kolaydır ve bu veritabanlarının bakımı düşüktür. Kısacası, paradan tasarruf edecek ve uzun vadede daha iyi bir sonuç sunacaktır..

Finansal Mutabakat

Endüstrinin yukarı akış süreci oldukça karmaşıktır. Bu nedenle birçok şirket aynı anda aynı proje üzerinde çalışmaya başlayabilir. Bu nedenle, tüm bunları kayıt altına almak ve doğru şekilde muhafaza etmek şu an için zor bir çağrı. Bu nedenle birçok şirket, üzerinde çalıştıkları konu üzerinde çatışabilir..

Bu nedenle, tüm petrol ve gaz endüstrisi projelerini otomatikleştirmek için akıllı sözleşmeler kullanmak sorunları gerçekten çözebilir. Bu nedenle, tek bir sözleşmedeki tüm tarafları kolaylaştırmak aslında uzun vadede tüm sorunları aynı anda eğlendirmeye yardımcı olacaktır..

Blockchain, işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Nihai blockchain uygulama stratejimizi kullanarak blockchain projenize şimdi başlayın!

Petrol ve Gaz Endüstrisinde Blockchain Teknolojisini Hangi Firmalar Uyguluyor??

Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi

Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi, şirketlerdeki şeffaflığı artırmak için petrol ve gaz endüstrisinde blockchain teknolojisini uyguluyor. Dahası, bu teknolojiyi tedarik zinciri yönetimlerine de genişletmeyi planlıyorlar..

Kabuk

Shell, ham petrol ticareti için petrol ve gaz endüstrisinde blockchain teknolojisini uygulayan başka bir şirkettir. Dahası, projede yatırım bankası olarak Macquarie’ye sahipler. Sinochem projesine yatırım yapmayı planlıyorlar.

PetroChina

PetroChina, aşağı akış süreçleri için petrol ve gazda blok zinciri kullanıyor. Şu anda daha verimli bir şekilde petrol ticareti yapmalarına yardımcı olacak bir proje üzerinde çalışıyorlar. Şirket, proje için şimdiden 15 milyon dolar topladı.

Suudi Aramco

Saudi Aramco, aşağı akış süreçleri için petrol ve gaz endüstrisinde de blockchain kullanıyor. Şu anda, ticaret için VAKT ile çalışıyorlar. Gerçekte, bu platform ticaret sonrası işlemler için daha uygundur.

BP

BP, petrol ve gaz sektöründe de blockchain kullanıyor. Dahası, enerji emtia ticareti için bir platform üzerinde çalışıyorlar ve petrol ve gaz endüstrisi de buna düşüyor. VAKT ile de çalışıyorlar.

ExxonMobil

ExxonMobil, blockchain nişindeki başka bir oyuncudur. Şu anda, aşağı akış süreçleri için petrol ve gazda blok zinciri kullanıyorlar. Yakın zamanda harcama için blok zinciri tabanlı yetkilendirme (AFE) için bir deneme tamamladılar.

Chevron Corporation

Chevron Corporation, bu sektörün en büyük devlerinden biridir. Şu anda, bu teknolojiyi petrol ticareti amacıyla kullanmakla da ilgileniyorlar. Dahası, piyasadaki diğer önde gelen oyuncularla bir konsorsiyuma katıldılar..

Toplam GD

Total SE, petrol ticareti yeteneklerinin verimliliğini artırmak için petrol ve gaz alanında blockchain kullanıyor. Bu teknolojiden harika sonuçlar bekliyorlar ve mümkün olduğunca ondan yararlanmak istiyorlar..

Lukoil

Lukoil bu teknolojiyi farklı bir şekilde kullanıyor. Gerçekte, Bitcoin’i Benzin istasyonlarında ödeme yapmanın resmi bir yolu olarak kabul ediyorlar. Estonya, Litvanya ve Letonya’daki istasyonları zaten bu kriptoyu kabul ediyor.

Gazprom

Gazprom ayrıca petrol ve gaz alanında blockchain kullanıyor. Gerçekte, günlük iş sözleşmelerini izlemek ve yürütmek için bu teknolojiyi kullanmak istiyorlar. Bunun için süreci otomatikleştirmek için akıllı sözleşmeler kullanacaklar..

Blockchain tabanlı kullanım durumlarının daha gerçek dünya örneğini görmek için blockchain teknolojisini kullanan en iyi 50 şirkete göz atın..

Bitiş Notu: Petrol ve Gaz Sektöründe Blockchain’in Geleceği

Gördüğünüz gibi, petrol ve gaz endüstrisindeki blok zincirinin geleceği oldukça parlak. Bu teknolojinin bu sektöre yardımcı olabileceği pek çok yol var. Bu konuda zaten inisiyatif alan tüm büyük oyunculara bakılırsa, onun burada kalacağını güvenle varsayabiliriz..

Birçoğu petrol ve gaz sektöründeki blockchain’in geleceği konusunda hala şüpheci olsa da, yine de gerçek dünya örnekleri size aksini söylüyor..

Bu sektörde blockchain kullanmak isteyen veya teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen bir acemiyseniz, ücretsiz blockchain kursumuzla başlamanızı öneririz. Bu, hedefinize giden ilk adım olabilir!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me