Mevcut BT işgücü piyasası, dikkatini teknolojik yeniliklerle ilgili kapsamlı bilgi geliştirmeye çeviriyor. Adaylar, ortaya çıkan çeşitli kariyer fırsatlarından yararlanmak için kapsamlı blockchain teknolojisi bilgisine sahip olmalıdır. Kalkınan birçok blockchain uzmanı, ilgili roldeki kariyer gelişimi için olağanüstü beklentiler nedeniyle Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmak istiyor..

Blockchain, bildiğimiz iş dünyasında devrim yaratabilir. Bununla birlikte, blok zincirinin yıkıcı bir teknoloji olmadığına da dikkat etmek önemlidir. Aksine, temel bir teknolojidir ve gerçek potansiyelini gerçekleştirmek için blok zincirinin benimsenmesinde kapsamlı uzmanlık gerektirir. Birçok profesyonel, sertifikalı blok zinciri mimarları olmayı arzulasa da, aynı şey için doğru rehberi bulma olasılıkları daha düşüktür..

Şimdi Kaydolun: Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimar sertifikası

Aşağıdaki tartışma, mevcut işgücü piyasasında blok zinciri mimarlarına olan talebi ve 101 Blok Zinciri tarafından Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı sertifikasının ayrıntılarını bulmanıza yardımcı olur. En önemlisi, aday adaylar CEBA sertifikasını başarıyla aldıklarından emin olmak için en iyi uygulamaları bulmak için aşağıdaki tartışmayı da kullanabilirler..


Blockchain Mimarı İşlerine Talep

Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olma gereksinimlerine dalmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri, blok zinciri işlerine olan talebin değerlendirilmesidir. BT’de yeni başlayanlar veya mevcut bir profesyonelin kariyer seçeneği olarak blockchain’i seçmenin fizibilitesini merak etmesi mantıklıdır..

Bununla birlikte, blockchain sürekli olarak en çok talep gören becerilerden biri olarak gelişmeye devam ettiği için endişelenmenize gerek yok. 2020 için LinkedIn İş Raporuna göre, blockchain geliştiricisinin rolü 2020’de ortaya çıkan en iyi iştir. İşe alma şirketi Hired, Şubat 2019’da blockchain mühendisleri için dünya çapında yıllık olarak% 517’lik radikal bir artış gösteren bir rapor sundu..

Ayrıca, Hired’ın raporu, blockchain mühendisinin en çok ödenen yazılım mühendisliği işlerinden biri olduğunu da gösterdi. Blockchain mühendislerinin maaşları ile ilgili küresel istatistikler, yıllık ortalama 150.000 ila 175.000 $ arasında değişim gösterdi. CEBA sertifikası alma talebi, büyük ölçüde, blok zinciri mimar işlerine yönelik potansiyel olarak artan talep gerekçesiyle doğrulanır..

Bir Blockchain profesyoneli olmak mı istiyorsunuz? Uzmanlar tarafından bir Blockchain kariyerine başlamak için en iyi ipuçlarına göz atın.

Blockchain teknik mimarlarının ortalama yıllık maaşı, yeni başlayanlar için neredeyse 90.000 $ ‘dır. 2019 Gartner Anketine göre, deneyimli bir blockchain mimarı için ortalama yıllık maaş 250.000 $ ‘a kadar çıkabilir. Aynı zamanda, adayların blockchain profesyonellerini işe alan farklı şirketleri aramaları da önemlidir..

Profesyonel danışmanlık firmaları EY, Deloitte, PWC ve KPMG, blockchain iş ilanlarını yayınlamak için en iyi alternatifler arasındadır. IBM, Amazon ve Microsoft gibi en iyi şirketler bile iş değerini artırmak için blok zinciri trendine dönüyor. Artık herhangi bir birey, Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olma fırsatlarının fizibilitesini anlayabilir..

Öyleyse, sertifikalı bir kurumsal blok zinciri mimarı olarak bir kariyer kurmaya nereden başlamalısınız? Bu sorunun en geçerli cevabı doğrudan 101 Blockchain’e işaret ediyor. 101 Blockchain’in, gelecek vadeden bir blockchain mimarının kariyer beklentileri için nasıl rekabet avantajı sağladığını öğrenelim..

Neden 101 Blockchain Seçmeliyim?

101 Blockchains, blockchain eğitim ve öğretim alanında yeni ama zorlu bir sözdür. 101 Blockchain’in temellerini oluşturan ekibin uzmanlığı, öğrencileri destekleyebilecek en güçlü yönlerinden biridir. Adaylar, 101 Blok Zinciri tarafından CEBA sertifikasyonunun yardımıyla Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olabilir. Nasıl? 101 Blockchain’in güvenilirliğinin kapsamını öğrendikten kısa bir süre sonra CEBA sertifikasının ayrıntılarına dalacağız..

101 Blockchain, sertifikalarının kalitesi için üç önemli ilkeye dayanır. Üç ilke güven, strateji ve pratik deneyimdir. 101 Blockchain, endüstri uzmanlarının ve blockchain profesyonellerinin desteğiyle tüm öğrenme kaynaklarına güveni garanti eder. 101 Blockchain’in her eğitim kaynağı ve sertifikası, blockchain endüstrisine stratejik bir bakış açısıyla uyarlanmıştır..

En önemlisi, 101 Blockchain tarafından blockchain eğitim ve öğretiminin pratik yönlerine odaklanmak, 101 Blockchain sertifikalı adayların profesyonel mükemmelliği için müthiş bir destek. 101 Blockchain’de eğitim ve blockchain eğitiminin kalitesindeki müthiş yardımla profesyoneller, uzun vadede blockchain kariyerleri için güçlü bir temel sağlayabilir..

Ücretsiz Blockchain Temel Kursu ile Şimdi Başlayın!

Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) Nasıl Olunur?

kurumsal blok zinciri mimar sertifikası

101 Blockchains, Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı sertifikasını diğer iki rol tabanlı blok zinciri sertifikasıyla birlikte sunar. Adaylar, kurumsal bir blockchain mimarı rolündeki profesyonel sorumlulukları ele alma yeteneklerini kanıtlayarak CEBA sertifikası ile sertifikalı blockchain uzmanı olabilirler..

101 Blockchains’in CEBA sertifikası, hevesli profesyonellerin bir kurumsal blockchain mimarının pozisyonu için gereken temel becerileri öğrenmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. CEBA sertifikası ayrıca blok zinciri mühendisleri ve uygulayıcıları için beceri, bilgi ve yeteneklerin geliştirilmesine yardımcı olur..

CEBA sertifikası, bileşenler, ilgili terminoloji, çözüm satışı, değer yaratma ve blok zinciri mimarisi gibi blok zincirinin temellerine derinlemesine dalar. En önemlisi, adaylar interaktif alıştırmalar, demolar ve beyaz tahta resimlerinin kapsamı ile CEBA sertifikası alma güvencesine sahiptir..

Aynı zamanda, blockchain teknolojisi ile ilgili kapsamlı içgörüler olanağı, gelecek vadeden blockchain mimarlarının profesyonel yeteneklerine inandırıcı bir destek sağlıyor. CEBA sertifikası ayrıca, blok zincirinin benimsenmesinde daha iyi verimlilik elde etmek için işletmelerin ve hükümetlerin bakış açısında devrim yaratan blok zincirinin etkisini anlamaya odaklanır.

İlginç bir şekilde, 101 Blockchain bunun için bir eğitim kursu sunduğundan, adayların CEBA sertifikasına hazırlanma konusunda endişelenmelerine gerek yok. 101 Blockchain’de kendi hızınızda eğitim kursu, her hafta 3-4 çalışma saati atanarak 5 haftayı kapsar. Adaylar, esnek öğrenmenin avantajları için 101 Blockchain CEBA sertifika eğitim kursundan yararlanabilirler..

Yeni başlayan biriyseniz, kariyerinize Yeni Başlayanlar için Blockchain kılavuzu ile başlamalısınız..

CEBA Sertifikası için Hedef Kitle

Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmak isteyip istemediğinizi anlamanız gereken en önemli hususlardan biri, sınavın hedef kitlesidir. Blok zinciri mimarı rolü, neredeyse tüm BT uzmanları için kazançlı ve çekici bir rol. Bununla birlikte, adayların CEBA sertifikası ile takip edebilecekleri farklı blok zinciri tabanlı rolleri kontrol etmeleri gerekir..

Blockchain teknolojileri, kavram kanıtından üretim aşamalarına kolaylıkla geçerken her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Bu nedenle, CEBA sertifikası blockchain mimarının rolü için uygun olsa da, adaylar diğer birçok rolde kariyer fırsatlarını keşfedebilirler. Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) sertifikası için ideal hedef kitlenin ana hatları aşağıda verilmiştir.,

 1. Blockchain teknolojisi odaklı mühendisler
 2. BT yöneticileri
 3. Blockchain çözüm geliştiricileri
 4. Baş Bilişim Görevlileri
 5. Blockchain çözüm mühendisleri
 6. Blockchain odaklı müşteri odaklı profesyonel
 7. Bulut mimarları
 8. BT satış yöneticileri
 9. Blockchain teknolojisi satış öncesi mühendisleri
 10. Blockchain teknoloji yöneticileri

CEBA Sertifikasyonunun Amaçları

Şimdi, Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmak isteyen tüm adayların sertifika hedeflerini öğrenmesi önemlidir. CEBA sertifikasının hedefleri aşağıdaki gibidir,

 1. Blok zinciri mimarisi ve geliştirmesindeki gelişmiş kavramların kapsamlı bir anlayışını geliştirmek
 2. Adayların farklı blockchain kullanım durumlarına ilişkin bilgilerini ve farklı müşteri ihtiyaçları için ideal blockchain sistemi seçimi yaklaşımlarını geliştirmek
 3. Sektör lideri bir blok zinciri mimarisi sertifikası aracılığıyla profesyonel kurumsal blok zinciri mimar sorumlulukları için nitelikli adayların bilgilerinin doğrulanması

CEBA Sertifikasyonunda Kapsanan Modüller

Bu nedenle, kalkınan bir aday, kariyerini kurumsal bir blok zinciri mimarı olarak kurmak için CEBA sertifikasının potansiyelini fark edebilir. Bir adayın başarısı, sertifikasyonda kapsanan konuları anlamasına bağlıdır. CEBA sertifikasyonunda kapsanan tüm modüller ve konular hakkında kapsamlı bir izlenimle, adaylar ideal hazırlık stratejileri oluşturabilir.

Hepsinden önemlisi, adaylar başarılarını sağlamak için hazırlamaları gereken çeşitli konuları öğreneceklerdi. CEBA sertifikasyonundaki modüller hakkındaki farkındalık, kolaylıkla Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmak için umut verici avantajlar sağlayabilir. 101 Blockchain CEBA sertifikasyonunun farklı alanlarının veya modüllerinin ana hatları ve bunların kapsadığı konular aşağıda verilmiştir..

 • Blockchain Temelleri

CEBA sertifikasyonundaki ilk alan veya modül, öncelikle blok zincir teknolojisinin çeşitli temel yönlerine odaklanır. Modül, adayların temel ve gelişmiş blok zinciri teknolojisi kavramlarında bilgi temelini oluşturur. CEBA sertifikasyonunun ilk modülünde adayların aşağıdaki alanlarla ilgili önemli noktaları ele almaları gerekmektedir..

 1. Blockchain’in tanımı
 2. Blok zinciri, kripto para birimi ve belirteçler arasındaki fark
 3. Blockchain teknolojisindeki temel bileşenler
 4. Bizans Generalleri Sorunu
 5. Mutabakat mekanizmalarının temelleri
 6. Blok zincirine blok yazma yöntemleri
 7. Hashing tanımı ve pratik uygulamaları
 8. Blockchain madenciliği için gereksinimler
 9. Akıllı sözleşmelerin temelleri
 10. Segwits & çatallar
 11. Blockchain çeşitleri ve kullanım durumları
 • Kurumsal Blok Zincirleri

CEBA sertifikasyonundaki ikinci modül, adayların Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olma isteklerini desteklemede çok önemli bir rol oynar. Bu modül, blockchain teknolojisinin kurumsal düzeyde benimsenmesiyle ilgili çeşitli sonuçlara daha derinlemesine dalar. Adaylar, bu modülde kurumsal blok zinciri mimarisiyle ilgili karmaşık konuları bulacaklar. Adayların bu modülde ustalaşmak için becerilerini, bilgilerini ve yeteneklerini kanıtlamaları gereken önemli alanlar şunları içerir:,

 1. Kurumsal blok zincirinin tanımı
 2. Kurumsal blok zincirinde değer yaratma
 3. Kurumsal blok zincirlerinin maliyet modelleme yönleri
 4. Kurumsal blok zincirleriyle ilgili maliyet hususları
 5. Kurumsal blok zincirlerinin saniye başına işlem cinsinden performansı
 6. Kurumsal blok zinciri mimarisinin temelleri
 7. Kurumsal blok zincirlerinde genel kullanım durumları
 8. Kurumsal blok zincirler için satış çözümleri
 9. Kurumsal blok zinciri çözümleri için teknolojik hususlar
 10. Hizmet Olarak Blockchain’in Temelleri veya BaaS modeli ve pratik örnekler
 11. Kurumsal blok zinciri geliştirme temelleri
 12. Kurumsal blockchain çözümleri için güvenlik endişeleri
 • Ethereum’a Genel Bakış

Bu CEBA sertifikası modülü, öğrencilerin Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmaları için pratik uzmanlıklarını güçlendirir. Bu sertifikanın çarpıcı özelliği, blockchain mimarisi ve gelişimi için yaygın olarak kullanılan platformlardan biri olan Ethereum’a odaklanıyor. Adaylar, bu modülün CEBA sertifikasyonunun sonraki bölümlerinde becerilerini, yeteneklerini ve bilgilerini kanıtlamalıdır..

 1. Ethereum temellerine genel bakış
 2. Ethereum gelişimi için kavramlar
 3. Ethereum Etherscan kullanımının pratik gösterimi
 4. Ethereum dağıtımının pratik anlayışı
 5. Metamask’ın pratik uygulamaları
 6. Token platformu kullanım durumu hakkında pratik bilgiler Ethereum
 • Hyperledger Fabric’e Genel Bakış

Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı veya CEBA sertifikasyonunun dördüncü modülü, blok zinciri mimarisi için bir başka önemli bileşene de dikkat çekiyor. Adaylar, Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmak için aşağıdaki bölümlerde becerilerini, bilgilerini ve yeteneklerini kanıtlamalıdır..

 1. Hyperledger Projesine Genel Bakış
 2. Hyperledger Fabric’in Temelleri
 3. Hyperledger Fabric ile ilgili kullanım örnekleri
 4. AWS’de Hyperledger Fabric dağıtımı için pratik gösteriler
 5. Hyperledger Fabric geliştirme hakkında içgörüler
 6. Hyperledger Fabric kullanım durumlarının lojistikte pratik olarak anlaşılması
 • R3 Corda’ya Genel Bakış

CEBA sertifikasyonundaki son modül, çok yönlü pratik becerilere sahip mimar rollerinde sertifikalı blockchain uzmanı olmanıza yardımcı olur. Adayların, CEBA sertifikasyonuna hak kazanma şansını artırmak için bu modüldeki aşağıdaki bölümleri kapsaması gerekir..

 1. R3 Corda’nın temellerine genel bakış
 2. Corda’nın kullanım durumları
 3. Corda’nın finansal kullanım durumlarının pratik anlayışı
 4. Corda geliştirme
 5. CordaBench uygulamasının pratik bilgisi

101 Blockchain’in Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmasının avantajları, sertifikasyon desteğinde de belirgindir. 101 Blockchains, adayların sertifika sürecini anlamaları için güvenilir bir destek sunar. İlginç bir şekilde, 101 Blok Zinciri, CEBA sertifikası ile takip edebileceğiniz potansiyel blok zinciri rolleri hakkında da güvenilir bilgiler sunar. Ayrıca adaylar, final sınavından önce CEBA eğitim kursundaki performanslarını değerlendirerek kapsamlı raporlar elde edebilirler..

Sertifikasyon, becerilerinizin doğrulanmasını sağlar ve Blockchain kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşır. Bu nedenle, Blockchain uzman sertifikanızı alın ve Blockchain kariyerinizi ileriye taşıyın.

Başarılı CEBA Sertifikasyon Hazırlığı İçin Önerilen Uygulamalar

Bu nedenle, 101 Blockchain’in yalnızca Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı sertifikası sunmakla kalmayıp, aynı zamanda sertifikayı hak kazanmak için müthiş bir destek sunduğunu fark edebilirsiniz. Bu nedenle, kalkınan herhangi bir kurumsal blok zinciri mimarı, CEBA sertifikasyonunu kolayca nitelendirmek için açık fırsatları algılayabilir. Öte yandan, adaylar, sertifikasyonun faydalarını hayal etmeden önce “bu kadar kolay mı?” Sorusunu da sormalıdır..

101 Blockchain, CEBA sertifikasını Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmaya hak kazanmak için kapsamlı destek sunsa da, sınava verimli bir şekilde hazırlanmak için ideal stratejiyi bulmak önemlidir. CEBA sertifika hazırlığı sorunlarınıza en iyi cevap ne olabilir? CEBA sertifika hazırlığı için kalifiye profesyoneller ve endüstri uzmanları tarafından önerilen işaretlere bakalım..

 • Temellerden Başlayın

Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmaya hazırlanmak için en önemli önerilerden biri, temellerle ilgilenir. CEBA sertifikasyonu müfredatı basit bir yapıya ve organizasyona sahiptir. Ancak adayların CEBA sertifikasyonu modüllerinde birçok konu olduğunu bilmesi gerekir. Sınav konuları hakkında net bir farkındalık olmadan, adayların hazırlıklarından sapmaları daha kolaydır..

Ayrıca, CEBA sertifikasyonunda karşılaşmanız gereken konulardaki belirsizlik, hazırlıklara duyulan güveni engelleyebilir. Bu nedenle, CEBA sertifikasyonu için hazırlığınızın ilk adımına, sertifika sınavı konularının ayrıntılı bir değerlendirmesiyle başlayın. Tüm sınav konularına genel bakış, güvenilir kaynaklar bulmak için farklı çalışma kılavuzlarında gezinmede de önemli bir rol oynar..

 • Güvenilir Eğitim Platformunu Seçin

Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olma hazırlığınızın bir sonraki adımı, güvenilir eğitim platformlarını seçmektir. Bu durumda 101 Blockchain’den daha iyi ne olabilir? CEBA sertifikası için 101 Blockchain eğitim kursu, derinlemesine eğitim materyalleri ve pratik bilgiler sağlar.

Sonuç olarak, eğitim kursu, adayları sadece teorik sorular için değil, aynı zamanda sınavdaki pratik sorular için de hazırlar. En önemlisi, pratik gösteriler, profesyonel kurumsal blok zinciri mimar rolleri için adayların hazırlanmasında da çok önemli bir rol oynar. 101 Blok Zinciri, adayların sertifika sürecine yaklaşmaları için de yararlı rehberlik sağlar.

 • Hazırlık Hedeflerinize Sadık Kalın

Adayların CEBA sertifikası için hazırlanması, ancak adayların hazırlıklarına ilişkin sorumlulukları kadar iyidir. Pek çok aday genellikle hazırlıklarına olumlu bir notla başlar ve sonunda diğer taahhütleri nedeniyle ondan uzaklaşır. Bu durumda, bir çalışma partneri veya hazırlıklarınızdan sizi sorumlu tutacak birinin eşlik ettiği dönüm noktasına dayalı bir hazırlık planı harikalar yaratabilir. Arkadaşlarınızdan ve aile üyelerinizden Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olma yolculuğunuzda sizi desteklemelerini isteyin. Hazırlık yolculuğunuzda bir ortağın desteği ile çalışma hedeflerinize kolayca ulaşabilirsiniz..

 • Uygulamalı Deneyim Kazanın

Adayların CEBA sertifikasyonu hazırlıklarında sıklıkla zayıflattıkları bir diğer önemli husus da uygulamalı deneyimdir. Blok zinciri mimarisi ve geliştirmesinin teorik kavramlarını bir araya getirmek, sizi hazırlıklarınızda sadece bir yere kadar götürebilir. Farklı blok zinciri teknolojisi ve mimari konseptlerinde uygulamalı deneyim eksikliği, sınavdaki genel performansınıza zarar verebilir..

Bu nedenle, blockchain teknolojisi ve araçlarıyla ilgili pratik deneyiminizi geliştirmek için her fırsattan en iyi şekilde yararlanın. 101 Blockchains, uygulamalı deneyimi geliştirmek için çok sayıda pratik gösteri, etkileşimli alıştırma ve kullanım senaryoları sağlar. Gerçek dünya projelerinde CEBA sertifikasyonuna hazırlanırken öğrendiğiniz kavramları deneyin. Pratik deneylerle küçük başlayın ve pratik becerilerinizde umut verici bir gelişmeyi keşfedin.

Son sözler

Sonuç olarak, 101 Blockchain ile Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı olmanın kolay olduğunu fark edebilirsiniz. Ancak adaylar, CEBA sertifikasyonuna giden yolculuğun büyük zorluklar yaratacağını da anlamalıdır. Her aday bu zorlukları benimsemeli ve mesleki becerilerine nasıl katkıda bulunabileceklerini anlamalıdır..

Kurumsal blockchain mimarları, dünya çapında tanınan CEBA sertifikası ile blockchain ekosistemindeki çok çeşitli genişletilmiş kariyer fırsatlarından yararlanabilir. Aynı zamanda adaylar, profesyonel çevrelerde önemli bir itibar kazanmak için CEBA sertifikalarından da yararlanabilirler. Uzun vadede, CEBA sertifikası, adayları blok zinciri mimarları olarak becerilerini ve bilgilerini sürekli olarak güncellemeleri için motive edebilir. Başarılı bir blockchain kariyeri için hemen hazırlanmaya başlayın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me