Günümüzde, sigorta endüstrisinin karmaşıklığı, kolayca yararlanılabilecek bazı görünür boşluklar yaratmaktadır. Bununla birlikte, blockchain’in şeffaflık, yüksek güvenlik ve değişmezlik sunma yeteneği manzarayı değiştiriyor. Blockchain’in sigorta sektöründe nasıl yıkıcı bir güç haline gelebileceğine bir göz atalım..

Amerika Birleşik Devletleri’nde sigorta, özellikle ekonomik sektör ve ailelerin ve bireylerin refahında çok önemli bir rol oynar. ABD’de ve dünyanın diğer bölgelerinde, farklı sigorta türleri de kilit çarklardır. Bu sektör her yıl milyarlarca dolarlık gelirden sorumludur.

Bununla birlikte, sigorta sektörü söz konusu olduğunda her zaman güneş ışığı ve gökkuşakları olmaz. Gerçekte, sigorta şirketlerinin çoğu, dünyanın geri kalanı yeni bir çağa doğru tırmanırken geride kalıyor. Hileli faaliyetler, maliyetli primler bu sektörün popülaritesini olumsuz etkiliyor..

Ancak, blockchain buradaki senaryoyu değiştirebilir. Blockchain ile sigorta endüstrisinin 2023 yılına kadar 64,5 milyon dolardan 1,39 milyar dolara çıkması öngörülüyor. Bu nedenle, sigorta sektörü, blok zinciri düşman olarak görmek yerine, ihtişamını yeniden kazanmak için bu teknolojinin yıkıcı doğasından yararlanabilir..


Bu nedenle, bu kılavuzda esas olarak blockchain’in bu sektörü nasıl bozabileceğine ve blockchain’i sigortada neden uygulamanız gerektiğine odaklanacağım..

Şimdi kayıt:Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu

Sigortacılıkta Blockchain: Sigorta Sektörünün Başlıca Sorunları Nelerdir??

Sigorta endüstrisi kesinlikle mükemmel değil. Dolayısıyla, bu sektörde bir kariyer edinirseniz, geleneksel sigorta süreçlerinin boşluklar ve güvenlik sorunları ile dolu olduğunu fark edeceksiniz. Bakalım bu sektör şu anda ne tür sorunlarla uğraşıyor?.

Sınırlı Pazar Büyümesi

Geçtiğimiz on yıldaki pazar büyümesi, sigorta sektörü için o kadar da iyi değildi. Gerçekte, 2006’da büyüme oranı% 12,5 idi, ancak 2010’da yavaş yavaş% 1’e düştü. Toparlanmasına rağmen, yine de oldukça düşük..

Gerçekte, bu büyüme küresel GSYİH’den biraz daha yüksek, ancak değişmesi gerekiyor. Temsilcilerin stratejileri konusunda daha akıllı olmaları gerekir ve her an düşebileceği için bu büyümeyi hafife alamazlar. Ayrıca, ekonomi geride kaldığından, pek çok işletme veya bireyin sigortaya harcayacak parası yok..

Verimsiz Veri Alışverişi

Üzücü gerçek şu ki, sigorta sektörünün tüm unsurları boyunca değiş tokuş edilen veriler hatalarla dolu. Sektör kağıt bazlı belgelere biraz fazla bel bağladığından, insan yapımı birçok hata var. Ayrıca, çoğu zaman yanlış taraflar, sistemi aldatmak için belgelerin içeriğini değiştirebilir..

Bu nedenle, çoğu durumda, insanlar yanlış bilgilendirme ile sonuçlanır ve bu da sigorta taleplerinde gecikmelere yol açar. Dahası, şirketler yeni müşterilerle ilgili yanlış bilgilerle bile uğraşmak zorunda kalıyor. Genel olarak bu, toplu olarak sektörde çok fazla kayba neden olur. Bu devam ederse, bu sektör yavaş yavaş yok olmaya başlayacak.

Hileli İddiaların Artırılması

Bu, sigortacılık sektörünün şu anda uğraştığı en önemli sorunlardan biridir. İnsanların sigorta parasını almak için ne kadar yol kat edeceğini hayal bile edemezsin. En yaygın olanlardan biri, partinin kaza yaptığını iddia ettiği, ancak hiçbir zaman gerçekleşmediği yanlış kaza iddialarıdır. Ayrıca, parti kendi başına bir kaza bile düzenleyebilir..

Gerçekte, bu tür bir dolandırıcılık teşebbüsü, sigorta sözleşmelerinin doğasından yararlanmaya çalışır ve çoğu zaman bundan sıyrılır. Uygun bir tespit süreci yoktur; şirket parti için ödeme yapmak zorundadır.

Bununla birlikte, bu aynı zamanda her iki yönde de geçerlidir. Şirketin faili olduğu birçok sigorta dolandırıcılığı da var. Gerçekte, sistem şeffaf değildir, bu nedenle şirketler insanları dolandırarak sigortalanabilir, ancak paralarını geri almalarını engelleyen birçok boşluk bırakabilir..

Zayıf Veri İşleme

Bir diğer önemli sorun, sigorta endüstrisindeki verilerin işlenmesidir. Gerçekte, sigorta şirketinin çoğu bu tür hassas verileri etkin bir şekilde ele almak için donanımlı değildir. Sonuç olarak, çok sayıda veri hırsızlığı ve kimlik hırsızlığı sorunu yaşanıyor.

Çoğu durumda, KYC protokolleri müşterileri hakkında hassas bilgiler toplar ve uygun denetim veya güvenlik sağlanmadan veriler çalınır..

Bu ciddi bir sorun ve siber suçların artmasıyla birlikte yakın zamanda ortadan kalkmayacak. Bu nedenle, uygun bir ağ iletişimi kanalı kurmadan şirketler veri toplamak için koruma sunamazlar.

Eski Teknoloji Altyapısı

Sektör, eski veya eski bir ağ sistemi üzerinde çalışıyor. Dahası, bu tür bir altyapı kesinlikle artan iş yükünü harika bir çıktıyla idare edemez. Çoğu zaman sigortacının büyümesini engeller.

Dahası, düzenlenmiş operasyonel maliyetlendirme, müşteri memnuniyetini karşılama ve iş taleplerini sunamaz. Dünya ilerliyor ve ileri teknolojilere daha bağımlı hale geliyor. Bu senaryoda, eski ağların kullanılması yalnızca olumsuz etkileyecektir..

Uygun yedekleme ve güvenlik protokolleri olmadan, şirketlerin müşteri taleplerine ayak uydurmasının hiçbir yolu yoktur..

Artan Operasyon Maliyetleri

Bu, eski ağların kullanılmasıyla doğrudan bağlantılıdır. Gerçekte, sigorta endüstrisi modası geçmiş teknolojiyi kullanmaya devam ederken, her şeyi halletmek için daha fazla kaynağa ihtiyaçları var. Böylece, zaman, para ve kaynakları tüketen daha karmaşık bir tabiatlı iş modeliyle sonuçlanırlar. Ayrıca, bu şirketler de devlet kurumlarını güncellemeli ve onlarla çalışmalıdır.

Bu kadar parayı sadece insan kaynaklarına harcamak, hatalara ve yavaş çıktılara neden olur. Dolayısıyla, bu durumda en iyi yol, yükü üstlenebilecek ve işleri temiz ve verimli bir şekilde gerçekleştirebilecek teknolojileri kullanmaya başlamaktır..

Çok Fazla Düzenleme

Zamanla, sigortacılık sektörüyle uğraşmak gittikçe zorlaşıyor. Çoğu durumda, büyük şirketler, yürürlükteki tüm düzenlemeler nedeniyle sigorta almakta zorlanır. Gerçekte, düzenlemeler müşterilerle bağlantı kurmayı zorlaştırıyorsa, o zaman neden şirketler düzenlemelere uysun??

Açıkçası, sektörü yürütmek için sigorta alanında düzenlemelere ihtiyacınız olacak. Ancak çok fazla düzenleme empoze etmek her iki yönde de olabilir. Her halükarda, düzenlemeler çok fazla sermaye talep etmeye başlarsa, şirketler yurtdışında risk alacaklar..

Ayrıca, işi çekmek aslında en iyi uygulama değildir.

Ağır Sigorta Denetimi

Diğer bir sorun, sigorta teftişlerinin yavaş ve zahmetli sürecidir. Herhangi bir sigorta talebi durumunda talebin gerçek olup olmadığını kontrol eden müfettişler vardır. Ancak genel süreç gerçekten yavaş. Çoğu durumda, durumu tam olarak incelemek ve denetlemek bir ayı bile alabilir..

Bu sadece müşteri memnuniyet seviyesini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda şirket de büyük ölçüde geride kalır. Dahası, insan hataları nedeniyle, denetim birçok kez başarısızlıkla sonuçlanır ve müşterinin yeniden değerlendirme talep etmesi gerekir. Maalesef uygun kanallar olmadan bu sorun devam edecek.

Yavaş Sigorta Talep Süreci

Bir sigorta talebinde hata yapmak için çok fazla adım vardır. Her şeyden önce, çok sayıda evrak doldurarak, sıraya girerek ve göndererek başlar. Daha sonra şirket bunu inceleyecek ve ardından denetim sürecine başlayacaktır. Ancak çoğu zaman, sigorta şirketleri, ezici müşteri taleplerine ayak uyduracak insan gücünden veya otomatik süreçlerden yoksundur..

Sonuç olarak, talebinize ulaşmanız ve ardından size yardımcı olacak insan kaynakları görevlendirmeniz çok zaman alabilir. Çoğu durumda, sevdiklerinden birini kaybettikten sonra sigortalı parayı almaya çalıştıklarında, tüketicilere de duygusal bir zarar gelir..

Sigorta endüstrisinde blok zincirinin etkisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Sigorta kullanım durumları ve uygulamaları için blockchain kılavuzumuza hemen göz atın!

Sigortacılıkta Blockchain’in Temel Kullanım Örnekleri

sigorta infografiğinde blockchain

Sigortada blockchain, kendi avantajları ile birlikte gelir. Bu teknoloji hala geliştirmenin erken aşamasında olsa da, birçok sigorta sorununu halihazırda çözebilir. Bakalım bunlar ne –

Hileli İddiaların Tespiti

Bildiğiniz gibi, dolandırıcılık iddiaları sektörü uzun süredir rahatsız ediyor. Sigortacılar sahtekarlığı durdurmak için hiçbir şey yapmıyor gibi değil. Bununla savaşmak için gelişmiş teknolojileri kullanıyorlar, ancak maalesef hiç yardımcı olmuyor.

Yine de, bir şekilde yüzde artmaya devam ediyor. Gerçekte, bu dolandırıcılıkların çoğu sağlık / hayat sigortalarında gerçekleşmektedir. Diğer sigorta türlerinde de hileli talep sorunları vardır, ancak bu 2 tür en yüksek yüzdeye sahiptir..

Özellikle, hayat sigortası veya sağlık sigortasındaki blok zincir, dolandırıcılık iddialarını en aza indirmeye yardımcı olabilir. Blockchain, tüm bilgileri takip ettiğinden, yolsuzluk yapan tarafın takip etmesi için hiçbir içerik haritası bırakmaz, herhangi bir sahtekarlık iddiasını tespit etmeye yardımcı olur..

Böylelikle, büyük miktarda dolandırıcılık faaliyetlerini azaltmak için şirketiniz için blockchain kullanabilirsiniz..

Talepleri ve Politika Oluşturma Süreçlerini Kolaylaştırmak

Sigorta sektörü, talep ve poliçe oluşturma süreçlerinde nasıl verimsizliklerin ve hataların meydana geldiğinin birincil örneğidir. Gerçekte, maliyetleri önemli ölçüde artırabilir, bu da müşteri ve şirket için sıkıntı yaratır..

İnsan aracılarının tüm bu hataları yapmayan teknolojilere adapte olması veya bunların yerini alması sadece an meselesidir. Bu nedenle, blockchain bu konuda yardımcı olabilir. Akıllı sözleşme özelliklerini kullanarak, talebi ödemeden veya reddetmeden önce kuralları hızlıca gözden geçirebilir. Her iki taraf için daha verimli ve zamandan tasarruf sağlar.

Özellikle sağlık sigortasındaki blockchain, süreci düzene sokmaya yardımcı olabilir, böylece hastalara mümkün olan en kısa sürede yardımcı olabilir..

Rutin Denetimleri Kolaylaştırma

Sigorta şirketlerinin, hasar sürecine ayak uydurmak için belgeler, mülkler ve varlıklar gibi çeşitli yönleri günlük olarak incelemesi gerekir. Ayrıca, uygun soruşturma yapılmazsa, dolandırıcılık faaliyetleri hızla artmaya başlar. Bununla birlikte, bu sigorta endüstrisi bunun için son derece yetersiz. Gerçekte, endüstri denetim sürecini kolaylaştıracak donanıma sahip değildir ve çoğu zaman çeşitli hatalar bile yaparlar..

Bu nedenle, rutin kontrol süreçlerini düzgün bir şekilde düzene sokmak için sağlık sigortasında veya diğer herhangi bir sigortada blockchain kullanmaya başlamak mantıklıdır. Dolayısıyla, bir kişinin bilgileri veritabanında tutulursa ve her değişiklik olduğunda güncellenirse, ilerlemeyi takip etmek çok daha kolaydır, değil mi??

Blockchain bu şekilde gerçekten yardımcı olabilir.

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

Siber Risklerin Önlenmesi

Bu, sigortadaki blok zincirinin faydalarından bir diğeridir. Gerçekte, endüstri hala eski nesil teknolojilere çok fazla bağımlı. Bu nedenle, gerçekten ihtiyaç duyduklarında herhangi bir siber saldırıya karşı koyamazlar çünkü bunun için uygun araçlara sahip değiller. Gerçekte, veri hırsızlığı ve bilgi hırsızlığı şirketlere milyarlarca dolar ödemeye mal olabilir..

Bununla birlikte, karışımdaki blockchain ile siber riskleri önlemek gerçekten çok kolay. Dahası, blockchain, siber saldırıları durdurmak için gereken en son teknolojiyi sunabilir. Blockchain, daha iyi güvenlik sağlayabileceğini ve ayrıca birçok yüksek ölçekli siber saldırıyı önleyebileceğini zaten kanıtladı..

Talep Üzerine Sigorta

İsteğe bağlı sigorta şu anda yeni bir seçenek türüdür ve hak ettiği ivmeyi elde etmektedir. Burada kullanıcılar, ihtiyaç duydukları anda mobil cihazlarından ve hatta bilgisayarlarından sigorta alabilirler. Halihazırda mevcut olmasına rağmen, şirketler blockchain kullanmaya başlarsa sanal deneyim önemli ölçüde iyileştirilebilir..

Sağlık sigortasındaki blok zinciri önemli bir şekilde tüm süreci daha etkili bir şekilde otomatikleştirmeye yardımcı olabilir. Örneğin, şirketler orijinal kağıt tabanlı formları yerine akıllı sözleşmeleri temel kurallarla bir araya getirebilirler. Kullanıcılar doğrudan akıllı sözleşmelere erişebilir, tüm gereklilikleri gözden geçirebilir ve ardından ihtiyaç duydukları birini seçebilirler..

En iyi haliyle yalnızca birkaç dakika sürecek!

Gerçek Zamanlı Varlık Takibi

Sigorta şirketlerinin mülk veya kaza sigortalarına ilişkin çok sayıda primi vardır. Ancak bunların izlenmesi veya yönetilmesi biraz daha zordur. Bununla birlikte, mülkler, varlıklar veya bireyler hakkındaki tüm bilgileri toplamak zaman alıcı ve maliyetli bir yaklaşımdır..

Ancak karışımdaki blockchain ile sahiplik, koşullar veya sürdürmeleri gereken diğer standartlardaki değişiklikleri görmek için varlıkları gerçek zamanlı olarak izleyebilirler. Dahası, blok zincirindeki tüm bilgiler doğrulandığı için, şirketler için çok fazla zaman ve para tasarrufu sağlıyor..

Özellikle hayat sigortasında blockchain, tüm yükümlülükleri takip edebilir ve sigorta talep sürecini daha hızlı bir şekilde düzenleyebilir..

Blockchain teknolojisi, kullanışlılığını hemen hemen her sektöre sunabilen eşsiz bir teknolojidir. Şu anda 20’den fazla blockchain teknolojisi kullanım durumu listemize göz atın!

Dinamik Fiyatlandırma Sağlama

Şirketler, tüketicilerin sigortaya yönelik davranışlarını değiştiren faktörleri öngörmeye çalıştıklarından, bu sigortaya yeni bir bakış açısı getiriyor. Örneğin, ekonomi berbat olsa bile her zaman yalnızca statik bir yer tutucunun yerinde olması, insanların sigortaya gitmemesine neden olur..

Dolayısıyla, sosyal ve ekonomik faktörler, bu sigorta poliçelerinin fiyatlandırmasının tanımlanmasında büyük rol oynamaktadır. Bu, tüketicinin davranış değişikliğini ve piyasa değerini her zaman tahmin edebildiği için sigortadaki blok zincirinin faydalarından biridir..

Böylece, sigorta şirketleri verileri kullanabilir ve gerçek dünya senaryosuna göre fiyatlandırmalarında değişiklik yapabilir..

KYC Maliyetlerini Azaltma

Bir müşteri tek bir sigorta şirketinden sigorta almaya devam etmeyecektir. Genellikle, seçeneklerini değerlendirmeyi ve çeşitli şirketlerden en iyilerini seçmeyi severler. Bununla birlikte, her seferinde aynı KYC prosedürlerinden geçmeleri gerekir ve bu da çok zaman alır..

Bilgiler her kuruluşta aynı olduğundan, yalnızca verileri bir kaynaktan diğerine değiştirebilirlerse daha verimli olur. Dolayısıyla, birlikte çalışabilirlik mevcutsa, tüketicinin bilgileri yalnızca bir kez doldurması ve ardından diğer tüm şirketler için kullanması gerekecektir..

Gerçekte, şirketlerden de çok fazla maliyet tasarrufu sağlar..

Eşler Arası Sigorta Modeli Sağlama

Bu, farklı bir model türüdür ve blockchain’in yerinde olmasıyla çok daha etkilidir. Gerçekte, burada üyeler paralarını birleştirebilir ve primleri sigortacılar yerine kendilerine saklayabilir. Üyeler genellikle tüm fonlarını tek bir dijital cüzdanda birleştirebilir ve daha sonra bu parayı sigorta sektörüne yatırım yapmak için kullanabilir..

Birisi bir hak talebinde bulunursa, yatırım biter ve kimse bir talepte bulunmazsa, tüm fonlar iade edilir. Dahası, özellikle bu amaç için Defi alanında halihazırda birçok uygulama mevcuttur..

Bu, sigortadaki blok zincirinin somut faydalarından bir diğeridir.

DeFi mi merak ediyorsunuz? Daha fazla bilgi edinmek için merkezi olmayan finans teknolojisi hakkındaki kapsamlı kılavuzumuza göz atın..

Sigorta Sektöründe Blockchain Kullanan Çeşitli Şirketler

Birçok gerçek dünya kurumsal şirketi, sigorta projelerinde blok zincirine çok para yatırıyor. Şimdi bunlardan bazılarına göz atalım.

AIA Grubu

AIA Group, çeşitli sigorta blok zinciri projeleri üzerinde çalışıyor ve bunlardan biri banka sigortası çözümleri için. Burada, belgeleri birbirleriyle canlı olarak paylaşmak için diğer ortak bankalarla çalışıyorlar..

MetLife

Metlife şu anda sağlık sigortası sektörü için çalışıyor. Dahası, projenin arkasındaki inovasyon temel şirketi LumenLab. Gerçekte, vefat etmiş sevdiklerine sigorta fonu sunuyorlar ve başlangıçta herhangi bir hayat sigortası olup olmadığını da belirleyebilir..

İhtiyati Finans

Yakında senaryoyu değiştirecek olan en büyük sigorta blok zinciri projelerinden biridir. Gerçekte, Prudential Financial, dolandırıcılık faaliyetlerinden kurtulmak, daha iyi bir müşteri deneyimi sunmak ve dokümantasyonu işlemek için bu teknolojiden yararlanmak istiyor. Dahası, bir sözleşmenin ilerleyişini de izleyebilir.

AIG

International Business Machines Corp ile işbirliği yapan American International Group, akıllı bir sigorta platformu geliştirmek için bir çözüm üzerinde çalışıyor. Bu nedenle, bu platform uluslararası sigorta sorunlarını ele almak için mükemmel bir şekilde donatılmıştır..

Aegon

Aegon ayrıca sigorta blok zinciri projelerinden biri üzerinde çalışıyor. Gerçekte, Corda’yı sigorta amacıyla blok zincirinden yararlanmak için kullanan B3i girişiminde yer alıyorlar. Ayrıca bu proje, reasürans ve sigorta sürecinin iş yükünü karşılayabilecek kapasitededir..

AXA

AXA, sigortacılıktaki en seçkin blockchain uygulamalarından birini sunuyor. Geciken uçuşlarınız için otomatik ve güvenli sigorta almanıza yardımcı olacak Fizzy’nin uygulamasını tanıtıyorlar. Yani, bu şirket çoğunlukla havacılık sektörünü kapsayan sigorta sunuyor.

Allianz SE

Sigorta devi Allianz SE, tüm kurumsal müşterileri için uluslararası sigorta ödemelerini kolaylaştıracak bir çözüm üzerinde çalışıyor. Her neyse, sistem şu anda tokenleştiriliyor ve bu tokenleri sigorta taleplerinin ödenmesi için sunuyorlar..

Assicurazioni Generali

Generali ayrıca sigorta endüstrisi için Accenture ile çalışan bir başka büyük şirkettir. Gerçekte, esir sigortası hizmetleri için reasürans sürecini sunacak bir çözüm geliştiriyorlar. Dahası, şimdiye kadarki ilerlemeyle birlikte, bu sigorta sektöründeki en iyi blockchain uygulamalarından biri olacak..

Zürih

Zurich, kefalet senetlerini yönetecek bir çözüm bulmak için Accenture ile birlikte çalışıyor. Genellikle bu tahviller, belirli ticari işlemlerde performansı garantilemek için gereklidir. Dolayısıyla, bunlar sigorta pazarları için son derece önemlidir.

Liberty Mutual

Liberty Mutual ayrıca sigorta sektöründe farklı tipte blockchain uygulamaları üzerinde çalışıyor. Şu anda, sedanların ve reasürörlerin veri yönetimi arasındaki verimliliği artıracak bir çözüme sahipler..

Daha fazla oku: Blockchain Teknolojisini Kullanan İlk 50 Şirketin Listesi

Öngörülebilir Zorluklar

Rekabet Ortamı

Blok zinciri yeni bir teknolojidir ve yıllar geçtikçe yavaş yavaş çekişmeye başlamıştır. Yani, sigorta piyasasıyla ilgili herhangi bir rekabet, yeni bir alan için rekabet edecek. Birçok şirket halihazırda blockchain’e yatırım yapıyor ve kurumsal şirketlerin tüm zaferi alabileceğinden korkuyorlar..

Dolayısıyla, bu anlamda, girişimlerin maliyetli blok zinciri çözümlerine yatırım yapmaktan başka seçeneği olmayacak. Ancak bu çözümler yeterince iyi performans göstermezse, iflas bile edebilirler. Yani, görüyorsunuz, şirket blok zinciri entegre etmeye ne kadar çok çalışırsa, pazar o kadar rekabetçi hale gelecektir..

Bakım ve Yönetim

Bu, sigortadaki blok zincirinin sınırlamalarından biridir. Gerçekte, blockchain yürürlükte bir yönetişim sistemi ile birlikte gelmez. Merkezi olmayan ve doğası gereği dağıtılmış olduğundan, bir yönetişim sistemine ihtiyaç yoktur. Ancak kurumsal şirketler herhangi bir yönetişim modeli olmadan çalışamaz.

İş süreçleri veya modelleri bu şekilde işleyemez. Dahası, blok zincirinin bakımı da büyük bir endişe kaynağıdır çünkü şirketlerin bu yeni teknolojiyi sürdürmek için uzmanlara ihtiyacı olacak. Bu nedenle, bu parametrelerin her ikisini de atlamanın ve yine de teknolojiyi kullanmanın bir yolu yoktur..

Yasal Düzenlemelerin Eksikliği

Sigortacılıkta blok zincirinin en önemli sınırlamalarından biri de düzenleme eksikliğidir. Daha spesifik olarak, yasal terimler. Tüm sigorta kavramı yasal ortamlar etrafında dönüyor. Uygun düzenlemeler veya kanunlar olmadan sistem çalışamaz. Örneğin, tüketiciler ve şirketler mahkemelerden ve avukatlardan yardım isteme seçeneğine ihtiyaç duyar..

Hukuk ya da düzenleme kavramı yoksa her türlü ihtilafta sorunu nasıl çözebilirler? Ancak blockchain bu tür bir özellik sunmuyor. Dolayısıyla, bu aynı zamanda sektörün üstesinden gelmesi gereken büyük bir zorluktur..

Düşük Ölçeklenebilirlik

Bunun, sigortadaki blok zincirinin nihai sınırlamalarından biri olduğuna inanıyorum. Gerçekte, blockchain hala geliştirmenin ilk aşamalarındadır. Çoğu durumda şu anda mevcut olan birçok çözüm olmasına rağmen, ölçeklenebilirlik sorunundan kurtulamazlar..

Dolayısıyla, bir ağda çok fazla katılımcı olduğunda, o ağın performansı büyük ölçüde düşecektir. Bu, daha yavaş çıktı ve işlemlere yol açacaktır. Açıkçası, hiçbir şirket bunu istemez. Ancak şu anda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek yok. Dolayısıyla, blockchain küresel tanınırlık elde etmek istiyorsa, ölçeklenebilirlik sorununu tamamen çözmesi gerekiyor..

Blockchain teknolojisi tabanlı çözümleri uygulamak için, temeldeki zorlukları anlamanız gerekir. En büyük 10 kurumsal blok zinciri uygulama zorlukları listemizden daha fazlasını öğrenin.

Bitiş Notu

Sigortacılıkta blockchain, yeni fırsatlar ve yenilikler alanı açabilir. Bu sektör ekonomik istikrar yarışında geride kaldı. Dolayısıyla, bu sektörün bu teknolojinin özelliklerini benimseme zamanı geldi..

Şirketler sigortada blok zinciri uygulamaya başladıktan sonra, senaryoyu yavaş yavaş daha kötüden daha iyiye değiştirecekler. Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız veya bir proje üzerinde çalışmaya başlamak istiyorsanız, ücretsiz blockchain kursumuza göz atmanızı öneririz..

Neden beklemek? İnisiyatif alın ve şimdi yaratıcılık dünyasına dalın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me