2018, hiç şüphesiz İlk Para Arzı (ICO) pazarı için şimdiye kadarki en büyüğü oldu. 2018’in sadece ilk çeyreğinde, ICO’lar 2017’nin tamamında elde ettiklerinden daha fazla para topladılar. 2017’de, ICO’lar toplam 5,6 milyar dolar topladı ve ortalama ICO 12,7 milyon dolar kazandırdı. Bu verileri halka arzla (188,8 milyar dolar toplayan) karşılaştırırsanız, oldukça mütevazı. Cleary, önümüzde hala uzun bir yol var.

ICO’lar başarı oranı o kadar da harika değil. 2017’de bunların sadece% 48’i yeterince başarılıydı. Ancak, şu anda bir değişim var ve yeni oyuncu STO veya Security Token Teklifi. Geleneksel olmayan kaynaklardan finansman elde etmek kolaylaştığından beri, birçok şüpheli ICO ortaya çıktı ve sektörün imajını zedeledi. Bu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) devreye girdiğinde.

Genellikle STO’lar olarak bilinen Güvenlik Simgesi Teklifleri, güvenlik düzenlemeleriyle daha uyumlu olan ICO’ların en iyi alternatiflerinden biri olarak kabul edilir. Birçok ICO, ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu’ndan (SEC) onay alamadığında, STO’lar kolayca.

STO, kripto para birimi dünyasındaki bir sonraki en büyük şey olmaya mahkumdur. Hatta bazıları STO’ların Sadece 2020’ye kadar 10 trilyon dolar. STO’lar ICO’dan çok farklı. ICO rotasını mı yoksa STO’yu mu seçerseniz seçin, başarılı olmanın tek yolu sağlam bir pazarlama planıdır..

STO’yu başlatmayı planlıyorsanız, bu makalede açıklayacağımız kusursuz bir STO pazarlama stratejisine ihtiyacınız var. Bu ayrıntılı makalede, pahalı STO pazarlama hizmetlerini kullanmadan bile başarılı bir STO’yu nasıl başlatacağınızı ve STO’nuzu doğru şekilde nasıl pazarlayacağınızı öğreneceksiniz..


ICO ve STO Arasındaki Fark Nedir??

ICO ve STO arasındaki temel fark, düzenlemelere ve hedef kitleye bağlıdır. ICO’lar genellikle perakende yatırımcılar aracılığıyla kitle tarafından finanse edilir. Bir perakende yatırımcı neredeyse herkes olabilir. Genellikle çok fazla finansal bilgiye sahip olmayan veya düzenlemeler veya bir iş planı hakkında umursamayan düşük gelirli bireylerden oluşurlar..

STO’lar mutlaka perakende yatırımcılarla çalışmaz. Bunun başlıca nedeni yasal sınırlamalardır. Örneğin, STO’nuzu ABD’de başlatıyorsanız, yalnızca akredite yatırımcılar katılabilir. Bu, tüm güvenlik belirteci stratejisini bir ICO’nunkinden etkili bir şekilde değiştirir. STO pazarlama stratejisi daha sofistike yatırımcılara yönelik olacaktır..

Güvenlik belirteçlerine kim yatırım yapar? Genellikle tutarlı yüksek gelire veya çok fazla sermayeye sahip olanlardır. Bu tür yatırımcılar çok daha zeki ve gayretlidir. Parlak bir web sitesine veya büyük bir sosyal medya varlığına yönelmeyecekler. STO pazarlama planınızın kişiliğine göre tasarlanması gerekecek.

STO Pazarlama Planı: STO’nuzu Nasıl Pazarlayabilirsiniz??

Herhangi bir pazarlama veya PR planında olduğu gibi, pazarlama hedeflerinizi açıkça tanımlamanız gerekir. Bu, gerçek pazarlama uygulamalarının gerçekleşmesinden ve STO’nun başlatılmasından aylar önce başlar. Net, araştırma odaklı bir strateji olmadan başlarsanız, gerçek temel hedefe ulaşmadan pazarlama STO’suna para harcarsınız..

Cevaplanması gereken sorular ve atılması gereken yasal adımlar var, ardından pazarlama planını gerçekten tasarlamanın zamanı geliyor. Kısacası, elde etmek istediğiniz her şeyi güvenlik belirteci teklifiyle çevreleyen dört ila beş net hedefe sahip olmalısınız..

Büyük bir soru, tam olarak kimi hedeflemek istediğinizdir. STO durumunda, kendinizi menkul kıymet jetonlarını satın alan yatırımcıların yerine koymak çok zor olmamalıdır. Bu noktadan itibaren yaptığınız her şey onların kişilikleri etrafında dönmelidir. Örneğin, coğrafi konum, odaklanmanız gereken bir şey olabilir. Yatırımcıların tutumları farklı yerlerde farklı olabilir.

Mükemmel Web Sitesini Oluşturmak

Güvenlik belirteci pazarlama stratejinizin en temel parçası web sitesidir. Geleneksel güvenlik jetonu yatırımcısının nereden geldiğine bakılmaksızın, web sitesi onlarla ilk etkileşim olacaktır. Uzun süreli güvenlik belirteci stratejisinde birçok şeyi değiştirebilirsiniz, ancak ilk izlenimi bozarsanız, başarısız olursunuz.

Ana sayfa çok önemlidir. STO’nun yüzü olarak hizmet eder. Bunu iş planının yönetici özeti olarak düşünün. Son derece profesyonel ve bilgilendirici bir ana sayfa ve bir web sitesi oluşturmak, potansiyel yatırımcılarınızın güvenini kazanmanın ilk adımıdır..

İşte web sitesi için bazı yönergeler:

 • Web sitesi, yatırımcıların aklına gelebilecek tüm soruları net bir şekilde yanıtlamalıdır.
 • Alakalı olduğu sürece medya (infografikler, videolar vb.) Açısından zengin olmalıdır.
 • Temiz ve iyi yapılandırılmış olmalı
 • Kolayca erişilebilen ayrıntılı, teknik ve şeffaf bir tanıtım belgesi
 • Gazetecilerin ve genel halkın projeyle ilgilendiğini göstermek için bir Basın Bildirisi bölümü yayınlayabilirsiniz.
 • Web sitesi, STO’ya dahil olan kişiler hakkında yeterli bilgi sağlamalıdır (ayrıca onlarla nasıl iletişim kurulacağı)

Web sitenizi doğru yapmak sadece temeldir. İnşa ettiğiniz her şeyde yaygın olduğu gibi, eğer üs kuvvetliyse, yapının geri kalanının hayatta kalma şansı daha yüksektir..

Tüm Yasal Uygunlukları Tamamlayın

Bu sadece STO için değil, aynı zamanda pazarlama açısından da önemlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, bu STO’yu ICO’dan ayıran bir alandır. STO’yu başlatmadan önce, tüm uyumluluk gereksinimlerini yerine getirmeniz zorunludur. Kurumsallaşmış yatırımcılara bakıyorsunuz. STO’nun her küçük yasal ayrıntısına girecekler ve her şeyi parçalamak için sağlam finansal bilgilere sahip olacaklar. Bu tür bilgilere sahip olmayan perakende yatırımcıların aksine, bu yatırımcılar, yetki alanınızda belirlenen tüm kurallara uyup uymadığınızı bilmek isteyeceklerdir..

Jetonlarınızı güvenlik belirteçleri olarak sunduğunuzdan ve belirtilen tüm kurallara uyduğunuzdan emin olduğunuzda, bunu bir pazarlama taktiği olarak kullanabilirsiniz. Tüm yasal belgeler, potansiyel yatırımcılar için hazır bulundurulmalıdır. Diğer tüm pazarlama uygulamalarında, bu uyumlulukla övünebilirsiniz..

Güvenlik belirteci işlerinde deneyime sahip avukatlara danışmanız gerekecektir. Karşılamanız gereken tüm gereksinimler konusunda size rehberlik edecekler. Hatta web sitenizde çalıştığınız yasal firmalardan bahsedebilirsiniz. STO’yu çevreleyen uyumluluk ve yasal yapılar ile ilgili her şey açıkta olmalıdır.

Başarılı Bir STO Nasıl Başlatılır: STO İçerik Stratejisi

İçerik kraldır ve gerçek STO pazarlaması için aynı kalır. Pazarlama içeriğiniz sesiniz gibi davranacak ve duyulmak istiyorsunuz, değil mi? İçerik pazarlaması, iki nedenden ötürü genel stratejinizin temelini oluşturacaktır..

Birincisi, size kendinizi tanıtma ve bilginizi ve hikayenizi paylaşma şansı verir. İkincisi, hedeflediğiniz türden bir kitle siz, iş geçmişiniz ve STO’nun yol planı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister. Bunu, yayınladığınız içerik aracılığıyla yaparlar.

 • Blog Oluşturun

Web sitesinin aktif bir bloga sahip olması gerekir. Güvenlik jetonunuza neden yatırım yapmanın buna değdiğini göstermek için genellikle infografikler ve istatistikler içeren derinlemesine makalelere ihtiyacınız var. En etkili STO pazarlama ipuçlarından biridir. İnsanların ikna etmeye ihtiyacı olabilir ve blogunuz bunu gerçekleştirmek için mutlak en iyi şansınızdır.

Blog ayrıca, ilgili konularda derinlemesine yüksek kaliteli blog yazıları yayınlayarak sektörde bir otorite olarak kendinizi geliştirmenize olanak tanır..

Bugün mevcut olan araçlar sayesinde bir blog oluşturmak sadece birkaç dakikanızı alacak. Ancak başlangıçta mücadele edeceksiniz. Bloga biraz trafik çekmek biraz zaman alabilir. Blogunuzun diğer pazarlama platformlarıyla birlikte çalışacağını unutmayın..

Burada pratik bir kural olmamasına rağmen, farklı konularda iki ila üç ayrıntılı makale yayınlamak iyi bir başlangıçtır. Ayrıca diğer yerleşik bloglarda misafir yazısı da isteyebilirsiniz..

 • Medium gibi Diğer İçerik Yayınlama Platformlarını Kullanın

Kripto para dünyasında, Medium bunun için bir numaralı tercihtir. Oldukça profesyonel ve çeşitli takipçileri var. Blockchain alanlarında özellikle popüler olan bir başka Steemit var. Yine, bu karar bile kimi hedeflediğinize bağlıdır..

Makaleler hakkında uzun uzadıya konuştuk, ancak hangi ortamın en çok etkileşimi sağladığını biliyor musunuz? Video artık internetteki en ilgi çekici ve en hızlı büyüyen medya olarak kabul ediliyor.

Blog makalenizin yanında orijinal video içeriğini öne çıkarmak isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, aylık video gönderileriyle bir YouTube kanalı başlatabilirsiniz. Bu, geri kalanı yerine etkileşimli medyayı tercih eden genç yatırımcılara ulaşmanın bir yolu olabilir..

STO Uzmanlarına Ulaşın veya STO Pazarlama Hizmetlerini Kiralayın

Kendinizi ve STO’nuzu bir öncü olarak görseniz bile, yüzleşmeniz gereken çok fazla engel var. STO uzmanları bu tür engellerden kaçınmada çok işe yarayabilir. Aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer şey de rekabettir. Bu, geçen yılki ICO’lardan aldığınız ders olmalı. Çok fazla vardı. Güvenlik jetonu işinde bunun böyle olmayacağını kim söyleyebilir??

Uzmanlardan yardım almanız gereken üç alan var: hukuk, teknik ve pazarlama. Pazar ve zorlukları hakkında güçlü bir bilgiye sahip herhangi bir danışman, başka türlü asla elde edemeyeceğiniz birçok yeni şeyi masaya getirecektir..

Ancak, en iyi kısım bağlantılar. Bu tür kişiler, ağınızı kurmanız için size sektörde doğru bağlantıları sağlayabilir. Bu, STO pazarlaması, nihai lansmanı ve tabii ki başarısı için çok önemlidir..

STO uzmanlarından destek istemek kolay olmayacak. Önce onların kim olduğunu bulman gerekecek. Etkileyiciler, editörler ve aktivistler bulmanız gerekiyor. Twitter ve LinkedIn, onlara ulaşmada ve dikkatlerini çekmede faydalı olabilir. Ayrıca, güvenlik belirteci etkinliklerine katılmayı da düşünmelisiniz. Orada onlarla yüz yüze tanışabilir ve girişiminiz hakkında beyinlerini seçebilirsiniz..

Bülten Başlatın

Bu noktada, STO pazarlama stratejinizin temelini biliyorsunuz. Çoğu zaman insanlar, STO bağlamında yatırımcıları çekmenin bir yolu olarak pazarlamaya odaklanır. Bununla birlikte, pazarlama aşaması yinelenen bir aşamadır ve bu potansiyel yatırımcıları elde tutmayı içerir. İlgi gösteren yatırımcıların bağımlı kalmasını sağlamalısınız..

Müşterileri mevcut veya potansiyel tutmak söz konusu olduğunda, E-posta pazarlaması güçlü bir araç olarak kabul edilir. Potansiyel yatırımcıları gelişmelerden haberdar etmek için haftalık veya aylık bir haber bülteni başlatmanız gerekir. Yatırımcıları elde tutmada ve ağınızı büyütmede etkili olacaktır..

E-posta pazarlamasının yüksek hemen çıkma oranına sahip bir başarısızlık olduğunu duymuş olmalısınız. Haber bülteninde durum böyle olmayacak. Bunun nedeni, okuyucunun kaydolmayı seçmesi ve materyali okumakla ilgilenmesi açısından biraz kişisel olmasıdır..

Bültenler, potansiyel yatırımcıları şimdiye kadar elde ettikleriniz hakkında bilgilendirmek için kullanılabilir. Zamanında uygulanmakta olan yol haritası hakkında onları bilgilendirmenin bir yolu olabilir. Ayrıca şeffaflığınızı vurgulayarak STO’yu daha umut verici kılar.

Blogda yayınladığınız makaleler haber bülteninde gösterilebilir. Bilginizi okuyucularla paylaşarak, onlara bunun bir parçası olmaları için ilham verebilirsiniz. Kendinizi bir fikri olan güçlü bir lider olarak görüyorsanız, son endüstri olayları ve piyasa eğilimleri hakkında yorum yapmak için sesinizi kullanabilirsiniz..

Sosyal Medyayı Tam Avantajınız İçin Kullanın

Sosyal medya artık herhangi bir işletme için önemli bir platformdur ve STO bir istisna olmayacaktır. ICO’ların sosyal medyayı tam potansiyeline kullandığını gördük. Bununla birlikte, STO’nun geleneksel bir ICO’dan farklı olduğu düşünüldüğünde, sosyal medyanın kullanımı da biraz farklı olacaktır..

Her şeyden önce, tüm profesyonel sosyal medya kuruluşlarında bulunmanız gerekir. Bunlar öncelikle LinkedIn ve Twitter’ı içerir. Ayrıca Facebook ve YouTube gibi en büyük sosyal medya platformlarında da para kazanmak istersiniz. İkincisi elbette verdiğiniz röportajlar dahil tüm video içeriğiniz için ayrılmıştır..

Reddit gibi başka platformlar da var. Ancak, diğerleriyle aynı etkiye sahip değiller. Ayrıca, hedef kitleniz bu tür sohbet veya tartışma forumlarında bile olmayabilir. Böylece temelde Twitter, Facebook ve LinkedIn kalıyor.

Twitter ve Facebook, genel halkla ve potansiyel yatırımcılarla iletişim kurmanın bir yolu olarak hizmet edecek. STO’yu pazarlamak için oluşturduğunuz tüm içeriği paylaşmak için bu platformları kullanabilirsiniz. Bu tür platformlarda büyük bir takipçi kitlesi de güvenilirliğinizi güçlendirmeye hizmet edebilir. Son olarak, LinkedIn öncelikli olarak endüstri bilim adamlarıyla profesyonel bağlantılar oluşturmanın ve ağ oluşturmanın bir yolu olarak hizmet edecektir..

STO Pazarlama İpuçları

Bir STO’yu çevreleyen düzenlemeler, menkul kıymetleri doğrudan pazarlamak için belirli araçları kullanmasını engeller. Ancak bu, doğrudan pazarlamayı imkansız kılmaz. Aslında, güvenlik belirteci pazarlama stratejiniz, yasal olarak hala kullanabileceğiniz ortamlar etrafında dönmelidir..

İşte bazı yararlı STO pazarlama ipuçları:

 1. Proxy Pazarlamadan Yararlanın:

  Tokenları doğrudan pazarlayamayacağınız için, proxy pazarlamada kullanmak için farklı ortamlar bulmanız gerekir. Bunu sizin için gerçekleştirebilecek çevrimiçi yayınlar, dergiler ve bloglar var. Bu sadece onları tanımlama meselesi.

 2. Rakip analizi:

  Bu, STO’nun her aşamasında işe yaramalıdır. Rakamların gösterdiği gibi, STO kısa bir süre içinde ICO’yu devralacak. Bu, ilgilenilmesi gereken çok fazla rekabet anlamına gelir. Doğru rakip analizi, pazarlama planınıza da yardımcı olur ve sizi herhangi bir eğri için hazır tutar..

 3. Potansiyel Yatırımcılar Kitaplığı Oluşturun:

  Doğru kitleyi hedeflemek, STO ile başarıya ulaşmanın anahtarıdır. Her potansiyel yatırımcıyı ve alıcıyı hesaba katmalısınız. Bu verilere sahip olmak, e-posta, haber bülteni vb. Gönderirken çok büyük fayda sağlayabilir..

 4. D Yönetmeliğini Aklınızda Tutun:

  STO pazarlaması, neye izin verilebileceği konusunda biraz karmaşıktır. ABD’de iseniz, Düzenleme D Sec 506 (c) sizi televizyonda, gazetelerde, dergilerde, radyoda, halka açık seminerlerde ve internette reklam yayınlamaktan alıkoyar. Bu erken aşamada çok fazla yasal sorun istemezsiniz..

 5. Blockchain ve Cryptocurrency Konferanslarına Katılın:

  Bu tür konferanslar, diğer blockchain şirket sahipleri ve kripto para meraklıları ile kişisel olarak tanışmanız için bir yol sağlayabilir. Bunu hem STO’nuzu pazarlamak hem de bir ağ oluşturmak için bir platform olarak düşünün. Konferansa veya kongreye gitmeden önce bu tür kişiler hakkında biraz araştırma yapın.

STO Pazarlama Hizmetleri

Şimdiye kadar STO pazarlamasının zayıf kalp için bir iş olmadığını anlamış olmalısınız. Zamanınızın ve kaynaklarınızın büyük bir kısmını alacaktır. İş için mutlak en iyi insanlara ihtiyacınız olacak. Ancak, herkes tüm bunları denetleme konumunda olmayabilir. Profesyonel STO pazarlama hizmetlerinin yardımına ihtiyaç duyabileceğiniz yer burasıdır.

Her şeyi sizin adınıza halledecekler. Bu makalede okuduğunuz tüm bilgiler doğru kurumu seçmenize yardımcı olabilir. Burada açıklanan güçlü bir pazarlama stratejisinin uygulanmasını garanti eden herhangi bir şirket, kesinti yapmalıdır..

Sonuç

Bu STO pazarlama kılavuzu, güvenlik belirteci başarısı için pazarlamanın önemini anlayanlar içindir. Uzun bir yolculuk olacak, bir sürü tümsekler olacak. Bununla birlikte, sağlam bir pazarlama stratejisine ve planına sahip olmanın yararı, öngörülemeyen riskleri azaltabilmenizdir..

Nihai hedefiniz doğru kitleyi çekmek, onların güvenini kazanmak ve sonunda dönüşmektir. Bu hedeflerin, güvenlik belirteci pazarlamanızın bir parçası olarak üstlendiğiniz her şeyde ele alınmasını sağlarsanız, blok zinciri ve kripto para birimi dünyasındaki bu bir sonraki büyük ve kazançlı eğilimin bir parçası olmaya devam edebilirsiniz..

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me