İlk Para Teklifleri (ICO’lar), ideal bir kitle fonlaması çözümü olarak son bir yılda büyük ilgi topladı, ancak uygun düzenlemelerin olmaması, dolandırıcılığın da yolunu açan büyük bir sorun oldu. Ancak, STO adında yeni bir kitle fonlaması çözümü var.

ICO’lar ve STO’lar arasındaki farklar

İkisinin büyük ölçüde farklı olduğunu düşünmek zor olabilir, ancak oldukça benzerler. Bununla birlikte, bir STO’nun ne olduğunu anlamak için, önce ICO’yu anlamak gerekir. İkincisi, bir proje için sermaye artırmak amacıyla bir şirket veya kuruluştan bir jeton teklifini ifade eder. Alıcılara dijital belirteçler verilir. Ne yazık ki, ICO’lar büyük ölçüde düzenlenmemiş, bu nedenle yatırımcıları riske atıyor.

Blok zinciri ve kripto para birimi ile ilgili fırsatlara odaklanan birçok yatırımcı, kendilerine hızlı ve kolay nakit kazanmayı amaçlayan ayrıntılı dolandırıcılıklar tarafından dolandırıcı ICO’lardan para kaybetti. Bu ve ayrıca düzenleyici rehberliğin eksikliği, ICO’ların düzenleyicilerden çok fazla muhalefet almasının nedenleridir. Bir STO, bir ICO’ya benzer bir token teklifidir, ancak temel fark, STO’ların düzenlenmiş olmasıdır..

STO Vs ICO – Basitçe Açıklanmış İnfografiksto vs ico

Blok zincirinde kitle fonlaması ve düzenleme arasındaki boşluğu doldurmak

STO’lar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıtlıdır ve Reg A + gibi menkul kıymet muafiyetinden yararlanırlar. Bu nedenle, hisse senetleri ile pek çok benzerlikleri vardır. Örneğin, STO’larda verilen tokenlar, yatırımcılara onları çıkaran firma veya kuruluşa bazı haklar verir..

SEC’e kayıt, STO’ların yatırımcıya daha fazla güvenlik sunmayı vaat ettiği yollardan biridir. Bunun nedeni, düzenleyiciye kayıt yaptırmanın hileli bireyleri caydırması ve böylece yalnızca meşru ve arayışları konusunda ciddi olan projelere izin vermesidir. Kayıt süreci aynı zamanda İlk Halka Arzlar (IPO’lar) için kayıt sürecine benzer ve bu sadece yatırımcılar için olumlu bir adım değil, aynı zamanda hükümetin endişelerini de ortadan kaldırmalıdır..

Market uzmanlar STO’lar konusunda son derece eminler ve piyasa değerinin 2020 yılına kadar 10 trilyon dolardan fazla olacağına inanıyorlar. Buna kıyasla, ICO’lar şu ana kadar yaklaşık 4 milyar dolar topladı. ICO’lar 2017’de kitle fonlaması pazarına hakim olmuş olabilir, ancak bu yıl STO’lar kavramının yatırımcılara güvenli yatırım fırsatları sunarak büyük bir şekilde yükselmesi bekleniyor. Birçoğu, kripto para piyasası aracılığıyla kitle fonlaması için nihayet aranan bir çözüm olabileceğine inanıyor..

STO fikrinin arkasındaki şirket

ICO fikri, adı verilen bir blok zinciri başlangıcı tarafından fırlatıldı. Polymath başkanlığında Trevor Koverko. Kitle fonlaması piyasası daha iyi bir çözüm aradığı ve STO’lar ICO’larla ilişkili sorunları atladığı için konseptin hızla ilgi kazanması bekleniyor. Ayrıca, düzenleyicilerin daha fazla düzen getirecek çözümler oluşturmak için blok zinciri kripto para birimi pazarındaki şirketlerle birlikte çalıştığı devam eden eğilimi vurgulamaktadır..

Sektördeki düzenlemelerin daha fazla yatırımcıyı bu tür projelere atlamaya teşvik etmesi ve böylece daha fazla blok zinciri projesinin başarılı olma potansiyelini artırması bekleniyor. Finansman, çoğu blockchain girişiminin başarısının önündeki en büyük engeldir. STO kavramı, blockchain topluluğunun kendisini hükümet düzenlemelerine uygun hale getirmesini sağlamayı amaçlayan en iyi fikirlerden biridir. Bunu söylemek için hala biraz erken ancak STO’lar, düzenleyiciler ve blok zinciri topluluğu arasındaki çekişmeyi sona erdirecek çok beklenen bir çözüm olabilir..

Polymath şu anda şirketlerin kendi menkul kıymet belirteçlerini bulmalarına yardımcı olacak merkezi olmayan bir protokol üzerinde çalışıyor. Protokol, yatırımcıların belirli bir güvenlik teklifine yatırım yapmak için gerekli gereksinimleri karşıladığından emin olmak için her kripto adresini doğrulayacaktır. Bu tür kısıtlamalar, projelerin STO tokenlerinin ciddi ve yetkili yatırımcılar tarafından tutulacağından emin olmalarını sağlayacaktır..

Sonuç olarak, kitle fonlaması STO’lar aracılığıyla sunulacak daha güvenli ve düzenlenmiş yaklaşım sayesinde çok daha iyi bir nezaket elde etmek üzere..


Security Tokens hakkında daha fazla bilgi: ICO alternatifi olarak yükselen bir trend.

ICO Vs DAICO hakkında daha fazla bilgi ister misiniz? İkisi Arasındaki Fark Nedir??.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me