Blockchain teknolojisi nispeten yenidir. Ancak bu, operasyonel verimliliği artırma çabasıyla işletmelerin bundan yararlanmasını engellemedi. Teknolojinin kullanımıyla ilgili başarı öyküleri, teknolojiye erken gitme ihtiyacını haklı çıkarır. Farklı iş ortamlarında daha büyük başarı için çeşitli blok zinciri iş stratejilerini anlama ihtiyacından giderek daha net hale geliyor..

Blockchain iş fikirleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor ve işletmelere defter teknolojisi avantajlarından yararlanmanın kolay bir yolunu sunuyor. Ancak, önce muhasebe teknolojisinin ne hakkında olduğunu anlamak gerekir.

Blockchain, merkezi olmayan, bozulmaz bir defter ile övünen eşler arası bir ağdır. Zincirde aktarılan her dijital kayıt, kimsenin kurcalayamayacağı benzersiz bir zaman damgasıyla birlikte gelir. Ağ aynı zamanda özerktir ve merkezi değildir, bu nedenle merkezi yönetim ihtiyacını ortadan kaldırır.

Blockchain İş Stratejisi İnfografik

 

Blockchain İş Stratejisi Nitelikleri

Blockchain iş ağı, verilerin merkezden uzaklaştırılmasıyla ilgilidir. Ağ, ağ düğümlerinden yararlanarak tek bir depolama birimine olan bağımlılığı ortadan kaldırır. Blockchain iş stratejileri değişebilir. Bununla birlikte, hepsi şeffaflık, güvenlik, bütünlük ve onları öne çıkaran verimlilik gibi kritik özelliklerle birlikte gelir..

Herhangi bir Blockchain iş Fikri, bir ağda şeffaflığı artırmanın bir yolu olarak her zaman incelemeye açık olmalıdır. Böyle bir ağı kullanan herkes, istedikleri zaman bir işlemin geçmişini izleyebilmelidir..

Blockchain iş süreci her zaman en yüksek düzeyde bütünlüğe bağlı kalmalıdır. Bu durumda, bir işlem yalnızca bir blok zinciri iş ağı üzerinde fikir birliğine varılmalıdır. Bir ağdaki kullanıcılar da bağımsız olarak çalışmalıdır.

Bir blockchain yeni iş modelinin değişmezliği, manuel doğrulama veya üçüncü taraf doğrulama ihtiyacını azaltır. Karma yönü, teknolojinin değiştirilemez olmasını sağlar.

Blockchain İş Stratejisi Uygulamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Herhangi bir Blockchain iş fikri her zaman üç temel faktörü dikkate almalıdır, bunlar şunları içerir:

  • Blockchain Teknolojisinin Değeri
  • Büyüme Ölçeğine Göre Kısa Vadeli Yatırım Getirisi
  • Uzun vadeli ölçeklenebilirlik için Özelleştirme Planı

Blockchain Teknolojisinin Değeri

Bir blok zinciri iş ağındaki dijital defter teknolojisinin değeri, 21. yüzyılın teknolojisi olarak güvenilirliğini onaylamaya devam eden bir değerdir. Blockchain, ekonominin çeşitli sektörlerinde devrim yaratmaya hazırlandığı için ikinci nesil bir teknolojidir..


Küresel olarak dağıtılmış bir defter olan blockchain, para gibi değerli öğelerin müziğe dönüştürülmesinin yanı sıra aracılara ihtiyaç duymadan oylanmasına izin verir. Aracıların sonuçlarından kurtulmak, işlem karmaşıklığında bir azalmanın yanı sıra, blok zinciri iş stratejisi kullanım stratejisine bakılmaksızın gereksiz maliyetlerle sonuçlanır..

Blockchain iş modelleri, şeffaflıkta iyileştirmelerin yanı sıra dolandırıcılık kontrollerine de yol açarak işletmelerin operasyonlarından maksimum değer üretmesine olanak tanır..

Blockchain Teknolojisini Kullanan Kısa Vadeli Yatırım Getirisi

Bir blok zinciri iş stratejisi keşfederken, ölçeklenebilir bir proje bulmak önemlidir. Bir işletmenin istenen büyümeyi gerçekleştirebilmesi için, kısa vadede olası yatırım getirisi konusunda net olması gerekir. Teknolojinin gerçek faydalarını elde etmenin bir yolu olarak kısa vadeli hedefler belirlemek bir zorunluluktur..

Tedarik zinciri işiyle uğraşan bir işletme, operasyon maliyetlerini azaltmaya odaklanmak için ilk başta blok zinciri iş stratejisini yapılandırabilir. Teknoloji karşılığında, tedarik zinciri sürecindeki tutarsızlıkları ve ürün kaybını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir, böylece nakliye sürelerini kısaltır..

Maliyet azaltma, blok zinciri teknolojisinden yararlanarak yatırım getirisi elde etmenin bir yolu olarak en başarılı kısa vadeli hedeflerden biridir..

Ölçeklenebilirlik için Blockchain İş Fikrini Özelleştirme

Kısa vadeli ve uzun vadeli blok zinciri iş stratejilerinin ilk stratejiye entegrasyonu önemlidir. İkisini entegre etmenin bir yolunu bulmak, defter teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanmanın kesin bir yoludur. Örneğin, bir ilaç şirketi, kısa vadede, ürün kaybını ve nakliye süresini azaltmak için teknolojiyi kullanabilir, bu nedenle başarı oranlarını artırabilir..

İlaç şirketi, gelecekte ölçeklendirmek için blockchain iş modelini, verilerini ilaç araştırması için ticarileştirmek amacıyla hastalarla ortak olacak şekilde yapılandırabilir. Kısa vadeli çözümler endüstriyi değiştirmeyecek olsa da, uzun vadeli strateji ilaç şirketinin ölçeklenmesine ve böylelikle endüstri hakimiyetini sağlamasına olanak tanıyacaktır..

Blockchain İş Stratejisi Nasıl Uygulanır?

Blockchain teknolojisi, henüz gelişme aşamasındadır. Bununla birlikte, teknolojiyi harika bir şekilde kullanmanın hala birkaç yolu var. Bir blockchain iş stratejisi uygulamaya gelince, bir işletmenin daha büyük başarı için izlemesi gereken adımlar vardır..

Belirli Bir Soruna Odaklanın

Büyük başarı için, teknolojiden belirli bir konuda yararlanmak önemli olacaktır. Tüm iş operasyonunda teknolojiden yararlanmaya çalışmak yerine, bir işletme tek bir konuya odaklanmak için bir blok zinciri iş stratejisi yapılandırmalıdır..

Odak alanlarını sınırlayarak, bir işletme daha fazla verimlilik elde edebilir ve bu süreçte blok zinciri yeteneklerini optimize edebilir. Bu nedenle, bir işletme yöneticisi, teknolojinin nerede en çok işe yarayacağını görmek için ekibiyle beyin fırtınası yapmaya zaman ayırmalıdır. Bu, lojistik ve tedarik yönetimi, kayıt tutma veya işlemleri geliştirmek için teknolojiden yararlanma olabilir..

Bu durumda bir blockchain iş stratejisi, gelecekte ek ayarlamalar gerektirecek bir işleme odaklanmalıdır. Defter teknolojisi hala gelişiyor ve yeni yetenekler ve özellikler, ileriye dönük olarak büyümeye hazırlanıyor.

Küçük Adımlar Atın

Blok zinciri teknolojisinden yararlanmaya tam gaz burunla dalmak, uzun vadede intihara meyilli olabilir. Bu nedenle, bir blockchain iş fikri, teknolojiyi adım adım uygulamaya odaklanmalıdır..

Blockchain teknolojisinin yol boyunca çok fazla değişiklik gerektireceği gerçeği de çok dikkatli olmayı gerektirir. Bu nedenle, büyük bir etkiye sahip olacak teknolojiden yararlanan küçük çözümlere odaklanmak önemli olacaktır..

Blockchain iş stratejisinin bir parçası olarak teknolojiye çok fazla güvenmek ideal değildir. Bunun yerine, sabit kalın, teknolojiyi özel kullanımda kullanmaya odaklanın ve kapsamın sarsılmasının cazibesinden kaçının..

Bir POC ile gelin ve tüm Beklentileri bağlayın

Bir Kavram Kanıtı ile ortaya çıkmak, blok zinciri iş stratejisi uygulamasının önemli bir yönüdür. Bir işletmenin tüm hedeflerini ve sonuçlarını planlamasına izin verdiği için bir kavram kanıtı gereklidir. Planlama, bir işletmenin belirli bir konuda blockchain teknolojisini kullanmaya odaklanmasına da izin verdiği için önemlidir..

Planlama aşamasında, farklı görüş ve vizyonlara sahip çeşitli kişilerle tartışmak önemli olacaktır. Beyin fırtınası yaparak, altta yatan sorunları ele almak için teknolojinin nasıl daha iyi kullanılacağına dair fikirler ortaya çıkmalıdır. Beyin fırtınası, kişinin uygulama aşamasından önce bütün bir blok zinciri iş fikrini beslemesine izin verdiği için de önemlidir..

Bir Blok Zinciri İş Stratejisi Uygulayın

Beyin fırtınası yaptıktan ve tüm blok zinciri iş fikirlerini ortaya çıkardıktan sonra, bir sonraki adım uygulamaktır. Bir blok zinciri iş stratejisinin uygulanması başlangıçta kolay bir iş olmayacak. Bunun nedeni, kavram kanıtının başlangıçta birçok kusuru olabilmesidir. Bu nedenle sorunları tek tek çözmeye çalışırken küçük ölçeklerde uygulamak önemlidir..

Kusurları yapılandırmak için geri dönmek, bir blockchain iş stratejisinden en iyi şekilde yararlanmanın bir yolu olarak devreye girmelidir. Bu, altta yatan kusurlar ve bunların nasıl daha iyi çözüleceği hakkında bir kez daha beyin fırtınası yapmak için ekip üyelerine geri dönmek için mükemmel bir zaman olacaktır..

Her başarılı düzeltmeden sonra bir milyon kez test etmek, blockchain teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmanın tek yoludur. Blockchain çözümü ne kadar karmaşıksa, o kadar fazla sabitleme ve testin devreye girmesi gerekir..

Diğer şirketlerle ortaklık kurmak, belirli bir blockchain çözümüne ince ayar yapmanın bir yolu olarak da devreye girmek zorunda kalabilir. Çok sayıda şirket var, muazzam beklentileri olan bir blockchain projesine çok fazla harcama yapmaya istekli.

Blockchain İş Stratejisi Uygulama Adımları

Adımlar
Temel Sorunu Tanımlayın & Hedefler belirlemek -Bir işletmeye daha yakından bakın ve blockchain yeteneklerinden faydalanan bir Sorunu Tanımlayın

-Teknolojiyi kullanışlı hale getirecek bir kullanım örneği bulun

– Blockchain teknolojisinin uygulandıktan sonra ulaşması gereken hedefler belirleyin

Kavram Kanıtı Geliştirin -Bir blockchain çözümü bulmak için bir ekiple beyin fırtınası yapın

– Beyin fırtınası üzerine bir POC çizin

– Uygulama için bir program geliştirin

 Deneme Sürümü Blok Zinciri Çözümü -Bir POC prototipini oluşturun

-Blockchain çözümünü test edin

-Tüm hataları ve başarıyı değerlendirin ve blockchain çözümünü parlatmaya çalışın

 

Blockchain Çözümünü Tanıtın -Testler yaptıktan sonra blockchain çözümünü hayata geçirin

-Tüm kriterleri karşıladığından emin olmak için kontrol edin

 

Blockchain İş Stratejisi Nerede Uygulanır?

Bir blockchain iş stratejisi, blockchain teknolojisinden yalnızca üç farklı yoldan yararlanmada işe yarayabilir: Özel, Genel ve Karma. Üç blok zinciri seçeneği, finansal veya finansal olmayan amaçlarla blok zinciri teknolojisi sinerjilerinden yararlanmanın kolay bir yolunu sağlar..

Herkese Açık Bir Blockchain’de Blockchain İş Stratejisinin Uygulanması

Halka açık bir blok zincirinde bir blok zinciri iş stratejisi uygulamaya gelince, bir işletme, temelde insanlara hayatın her kesiminden bir ağın içeriğine erişme olanağı verir. Bu durumda, ağ içeriğine kimin girebileceği veya ne zaman girilebileceği konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur..

Halka açık bir blok zinciri, daha fazla insanı ağa katılmaya teşvik etmek için tasarlanmış bir teşvik mekanizması ile çalışır. Bitcoin, zincirin herkese açık olduğu göz önüne alındığında ideal bir halka açık blok zincirinin mükemmel bir örneğidir..

Blok zinciri iş stratejisini halka açık bir blok zincirine entegre etmenin en büyük dezavantajlarından biri, böyle bir defteri tutmak için gereken hesaplama gücü miktarı ile ilgilidir. Bir işletme, önemli miktarda hesaplama gücüne ihtiyaç duyacaktır ve bu da sadece iş ağını çalışır durumda tutmak için ek maliyetlere yol açabilir..

Ek olarak, bir işletme, fikir birliğine varmak için ağdaki her düğümün iş kanıtı olarak adlandırılan karmaşık bir kriptografik sorunu çözmesi gerekeceğinin farkında olmalıdır. Bir iş ortamında halka açık bir blok zincirinin bir başka dezavantajı, işlemler söz konusu olduğunda gizlilik eksikliğiyle ilgilidir. Bir işletme, halka açık blok zincirinin doğası gereği bazı hayati işlemleri gizli tutamayabilir..

Blockchain İş Fikrini Özel Bir Blockchain Üzerine Uygulama

Bazı bilgileri veya işlemleri kamusal alandan gizlemeye ihtiyaç duyan bir işletme, blockchain iş stratejisinin bir parçası olarak özel bir blockchain kullanmaya başvurabilir. Özel bir blok zincirinde iş stratejisi uygulamak, bir işletmeye kullanıcı erişimini bazı içeriklere sınırlamanın kolay bir yolunu sağlar..

Yetkisiz kullanıcıların bu durumda özel blok zincirinin içeriğine erişim yetkisi alması gerekecektir. Özel blok zincirini yöneten kişi, erişim izni verebilecek tek kişidir. Özel Blok Zincirler, işletmelerin işlemleri uygun buldukları şekilde düzenlemelerine olanak tanır.

İşlemlerin niteliği, hızı ve amacı dikkate alınarak düzenlemeler yapılabilir. Özel Blok Zincirleri, işlemsel verim söz konusu olduğunda ölçeklenebilirlikten daha büyük siparişlere de izin verir..

Private Blockchain, kontrollü bir ortamda blockchain yeteneklerinden iyi bir şekilde yararlanmak isteyen işletmeler için ideal bir blockchain stratejisi uygulama platformudur. Linux Vakfı, ağa katılmak için bir davet gerektirdiği için özel bir blok zincirinin mükemmel bir örneğidir..

Ancak, dikkat edilmesi gereken husus, Özel Blok Zincirlerinin tamamen halktan geri dönmemesidir. İnsanlar yine de blok zincirinin içeriğine erişebilecek, ancak yöneticinin görmelerini istediği şeye bağlı olarak.

Karma Blok Zinciri Üzerinde Bir Blok Zinciri İş Stratejisi Uygulama

Adından da anlaşılacağı gibi, Hybrid blockchain, Public ve private blockchain’in tüm olumlu özelliklerini birleştiriyor. Bir hibrit blok zincirinde bir blok zinciri iş fikrinin uygulanması, bir işletmenin iki blok zincirinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlar..

Hybrid, oldukça düzenlenmiş işletmeler ve blockchain yeteneklerinden yararlanmak isteyen devlet daireleri için ideal bir blok zinciridir. Hybrid’de bir blockchain iş fikrinin uygulanması, bir işletmenin halka açık bir defterde paylaşılan ve gizli tutulan veriler üzerinde daha fazla esnekliğe ve kontrole sahip olmasını sağlar..

Hibrit blok zinciri herkese açık olmasa da, bütünlük, şeffaflık ve güvenlik gibi blok zincirini öne çıkaran bazı özelliklerle birlikte gelir. Hibrit bir blok zinciri, bir işletmenin blok zincirine katılabilecek kişileri özelleştirmesine ve kontrol etmesine izin verir. Blok zinciri ayrıca bir işletmenin halka açık hale getirilebilecek işlemleri düzenlemesini mümkün kılar..

  Herkese Açık Blockchain Özel Blockchain Hibrit Blok Zinciri
Tanım Herkese Açık Blockchain, içeriği görüntülemeye ve karar alma sürecine katılmaya herkese açıktır -Herkese değil, yetkisi olan kişilere açık.

-Blok zinciri, erişimi ve blok zinciri içerik erişilebilirliğini sınırlayan bir yönetici ile birlikte gelir.

– Hibrit bir blok zinciri oluşturmak için Genel ve Özel blok zinciri yönlerini birleştirir.

-Hibrit blok zinciri, insanların bazı süreçleri ve içeriği gizli tutmasına ve diğerlerini herkese açık tutmasına olanak tanır

Şeffaflık  Yüksek düzeyde şeffaflık  Blok zinciri yalnızca ağ erişimine sahip kişiler için şeffaftır Şeffaflık, sahiplerin nasıl olmasını istediğine bağlıdır
Teşvik  Katılımcıları ağın büyümesi için teşvik edecek şekilde yapılandırılmış Yöneticiler ağa katılabilecek kişileri düzenlediğinden, sınırlı erişim özünde teşvik eksikliği anlamına gelir. . Hibrit sahipleri, daha fazla insanı çekmenin bir yolu olarak kullanıcıları teşvik etmeye karar verebilir
Kullanım Örneği Gizliliğin sorun olmadığı her tür endüstri için idealdir.

-Ticari bir kripto para birimi oluşturmak için ideal bir blok zinciri

-Bir blok zincirinde iş akışlarının ve işlemlerinin tam kontrolüne ihtiyaç duyan kuruluşlar için ideal blok zinciri -Hibrit, herhangi bir zamanda halka açık veya özel hale gelebilecek projeler için ideal bir blok zinciri platformudur..

-Aynı zamanda çok fazla güvene dayanmayan projeler için mükemmel bir platformdur

Müşteri Tedarikinizi Tanıyın Gerekli değil Evet Evet
İşlem Maliyeti Oldukça pahalı  Ağ içeriğine erişen sınırlı sayıda insan göz önüne alındığında, kurulumu ve bakımı oldukça ekonomiktir Uygun fiyatlı

 

Federated Blockchain

Tek bir ağ üzerinde blok zinciri teknolojisinin avantajlarından yararlanmak için birden fazla varlık bir araya gelebilir. Tek bir ağa güvenirken, kuruluşlar yine de merkezi olmayan bir sistem türü kurabilirler. Böyle bir durumda, bir Federe blok zinciri, ağdaki her bir varlığın ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olacaktır..

Federe bir blok zinciri, esasen kuruluşların tek bir ağ üzerinde bilgi alışverişinde bulunabildikleri bir merkezdir. Bu tür bir ağa dahil olan varlıklar zaman zaman bir araya gelir ve bir ağın daha verimli çalışmasını sağlayan ve yapan gerekli değişiklikleri yapar..

Federated Blockchain, her bir varlığın ağın içeriğine erişebildiği merkezi olmayan bir ağa yol açar. Bir kuruluş veya bireyin sorumlu olduğu Özel Blok Zincirlerinden farklı olarak, federe bir blok zincirinde her varlık bir ağdaki olaylardan sorumludur..

İş Stratejisinde Birleşik Blok Zincirinden Yararlanma

Halka açık blok zincirleri, iyi bir güvenlik seviyesi ile gelen merkezi olmayan ağlardır. Ancak, hız ve verimlilikten yoksundurlar. Öte yandan, özel Blockchain, çok ölçeklenebilir ve daha hızlı olma eğilimindedir, ancak tamamen merkezi olmayan değildir..

Federated Blockchain, muhasebe teknolojisinin tüm avantajlarından bir bütün olarak yararlanmak isteyen bir konsorsiyuma nihai çözümü sunar. Federe blok zincirleri, işlemlerin işlenmesi söz konusu olduğunda çok daha hızlı olma eğilimindedir.

Doğrulama için gereken düğüm sayısının her zaman kontrol altında olması, ölçeklenebilirlik sorunları riskini azaltır. Ek olarak, bu işlemlerin çok daha hızlı ve daha az karmaşık olması, federe bir blok zincirinde daha düşük işlem maliyetlerine yol açar..

Birleşik blok zincirleri belirli gruplar veya varlıklar içindir. Ağda rastgele yabancılara izin vermemeleri% 51 saldırı riskini azaltır.

Hizmet Olarak Blockchain

Teknolojinin operasyonel verimliliği artırma potansiyeli göz önüne alındığında, teknoloji devleri Blockchain’e giderek daha fazla yatırım yapıyor. Artan yatırımlar esasen bir hizmet olarak Blockchain’e yol açtı.

Bir hizmet olarak blockchain, esasen insanların bulut tabanlı çözümlerden yararlanarak blockchain uygulamaları ve akıllı sözleşmeler geliştirmelerine olanak tanıyan bir tekliftir. Amazon Microsoft ve Oracle, hizmet olarak blockchain’i geliştirmek için büyük miktarda para yatıran teknoloji devlerinden bazıları..

Amazon, Blockchain üzerinde çalışan Amazon Web Service kullanıcılarının hyperledger Fabric ve Ethereum ağlarını çok daha hızlı kurmalarına olanak tanıyan Baas’ın bir parçası olarak blockchain şablonlarını zaten açıkladı. Şablonlar ayrıca insanların blok zinciri ağlarını kolaylıkla dağıtmasını kolaylaştırır..

Microsoft kendini BaaS endüstrisinin öncüsü olarak tanımlıyor. Yazılım devi, Azure aracılığıyla önceden yapılandırılmış ağlar ve altyapı sayesinde blok zinciri ağları oluşturma sürecini basitleştirdi. Yerleşik bağlantılar, kullanıcıların çeşitli blok zinciri geliştirmelerini doğrulamasına ve yinelemesine olanak tanır.

Oracle kendi adına Kurumsal Düzeyde Blok Zinciri Bulut Hizmetini açıkladı. Hizmet, kurumsal müşterilere tamamen yönetilen bir yaklaşımın yanı sıra blok zincirine dahil olmak için bir çerçeve sunar. Hizmet olarak blockchain’i, açık kaynaklı Hyperledger Fabric Project üzerine inşa edilmiştir..

Blockchain İş Süreci

Blockchain teknolojisinin en önemli avantajlarından biri, bilgi alışverişinde yer alan taraflar arasındaki sürtüşmeyi azaltmaya yardımcı olmasıdır. Blockchain iş süreçleri, kısmen teknoloji çeşitli işlemleri kolaylaştırmaya yardımcı olduğu için giderek daha fazla ilgi görüyor..

Dijital defter teknolojisi, blok zinciri iş ağının seviyesini iki şekilde yükseltir. Birincisi, tüm iş ağında yer alan işlem geçmişinin kolayca kaydedilmesini sağlar. Herhangi bir zincirdeki işlemler kanıtlanabilir ve değişmezdir, bu nedenle insanların bir zincirdeki verilere güvenmesine izin verir..

Teknoloji ayrıca bir işlemde yer alan kişilerin tüm rollerini ve sorumluluklarını dahil ederek bir ağda iş mantığını sağlar. Örneğin akıllı sözleşmelerin kullanılması, tarafların birbirleriyle nasıl çalışacaklarını belirler, bu tür sözleşmeler aynı zamanda işlemlere dahil olan kişilerin her zaman kurallara göre oynamasını sağlar..

Blockchain, İş Süreçlerinde nasıl devrim yaratıyor?

İşe alma, iletişim yönetimi ve Fintech, blockchain iş stratejisinin güç kazandığı temel alanlardan bazıları. Kripto para biriminin ötesine geçen genişleme, teknolojinin temel iş operasyonlarına doğru yol aldığını gördü.

Aşağıda, çeşitli sektörleri şekillendiren gelişmekte olan blockchain iş stratejilerinden bazıları verilmiştir..

Blockchain İş Fikirleri Sektör Uygulama Faydaları
 

 

Varlık İzlenebilirliği

 

Tedarik Zinciri ve Lojistik

-Blockchain, tedarik zincirlerinde ve tüm yaşam döngüleri boyunca malların ve parçaların takibini geliştiriyor..

-Teknoloji aynı zamanda envanter yönetimi ve onarımlar konusunda karar vermenin iyileştirilmesine de yardımcı oluyor

-Aracıların Ortadan Kaldırılması

-Daha düşük tedarik zinciri yönetimi maliyetleri

-Yüksek son sıkı güvenlik

 

 

İşlem mutabakatlarını hızlandırma

 

 

 

Finans ve Perakende

– Hızlandırılmış yerleşim süreleri, perakende ve e-ticarette Blockchain iş modellerinin faydalarından biridir..

-Teknoloji, işlemlerle ilgili anlaşmazlıklar söz konusu olduğunda çözüm süresinin hızlandırılmasına yardımcı oluyor.

-Blockchain iş ağları da kesintisiz sınır ötesi ödemelerden yararlanıyor

 

 

-daha hızlı İşlemler

– Daha Düşük Maliyetler

-Daha iyi müşteri deneyimi

 

Vergi ve Gümrük

 

Herhangi bir sektör

-Teknolojinin, vergi ve gümrüklerle ilgili uyumluluk yüklerini otomatikleştirme ve düzene sokmada güvenilir olduğu kanıtlanıyor.

 

-Aracıların Ortadan Kaldırılması

-Daha Fazla Şeffaflık ve İzlenebilirlik

 

Ödemeler Telif Hakları ve Lisanslama

Finansman

Blockchain teknolojisi, önceden belirlenmiş sözleşme şartlarını otomatikleştirerek daha hızlı telif hakkı ödemeleri ve abonelik geliri sağlıyor..

-Daha fazla şeffaflık

-Daha fazla izlenebilirlik

-Ödemeler otomatiktir

Telif ödemelerinde dolandırıcılığı engeller

Kimlik yönetimi Herhangi bir sektör Blockchain teknolojisi, sadakat ve ödül program yönetiminin yanı sıra kimlik bilgisi kimliği için bir blok zincirinde kimlik doğrulamasında kullanım buldu.. -Gizlilik ve güvenlik eklendi

-Benzersiz imzalı kimlikler

 

– Veri Güvenliğinin Artırılması

– Dolandırıcılığın önlenmesi

 

Sonuç olarak

Blockchain Teknolojisi oldukça uzun bir süredir piyasada olsa da, ancak şimdi insanlar ve çokuluslu şirketler bu konuya büyük ilgi gösteriyor. Teknolojinin çeşitli sektörlerdeki işlemleri geliştirme ve işlem maliyetlerini düşürme potansiyeline sahip olduğu giderek daha açık hale geliyor. Ek olarak, teknoloji, hassas bilgilerin paylaşımını daha güvenli bir şekilde geliştirme potansiyeline sahiptir..

Bununla birlikte, operasyonel verimliliklerini artırmak isteyen işletmeler, teknolojiye büyük yatırım yapmaya ve bunu işletme stratejilerinin bir parçası olarak yerleştirmeye devam etmelidir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me