En İyi Blockchain sertifikalarından biriyle öne geçmeyi mi hedefliyorsunuz? Uzmanlardan Blockchain sertifikasını nasıl alabileceğinizi öğrenelim.

Blockchain teknolojisi, şüphesiz dijital dünyadaki veri yönetimi ve iş operasyonları için yaklaşımlarda yeni bir devrim yarattı. Blockchain, tanıtımından bu yana yaklaşık on yıllık bir sürede beklenenden çok daha ileriye gitti. Artık blockchain artık Bitcoin ile sınırlı değil ve çeşitli uygulamalar için blockchain kullanan birçok sektör var..

Hepsinden önemlisi, hükümetler, blok zincirine dayalı hükümet projelerinin sayısındaki yaygın artışla birlikte blok zincirinin değerini de kabul ediyorlar. Bu nedenle, blockchain sertifikaları, blockchain’de kariyere girmek isteyen pek çok hevesli aday için saatin ihtiyacıdır..

Bununla birlikte, adayların çoğunun blok zincirinde sertifikalar için hazırlanma konusunda belirli bir rehberi yok. Aynı zamanda, platformlarında en iyi blockchain sertifikalarına sahip olduğunu iddia eden birçok sağlayıcı var. Aşağıdaki tartışma, yeni başlayanların istenen blockchain sertifikasyonunu hak etmeleri için yardımcı işaretçiler hakkında ayrıntılı bir izlenim sağlamayı amaçlamaktadır..

Şimdi kayıt: Ücretsiz Enterprise Blockchain Temelleri Kursu


Blockchain Sertifikasyonu Neden Önemlidir??

Blockchain sertifikalarına hazırlanmaya geçmeden önce, sertifikasyonun önemini anlamak önemlidir. Blockchain teknolojisi, bildiğimiz teknoloji dünyasını dönüştürmek için önemli bir potansiyele sahiptir. Örneğin, blockchain, bilgi aktarımı için yeterli güvenliği sağlarken, işlemlerle ilgili şeffaflığı da geliştirdi..

Şu anda, blockchain, yönetişim sistemlerinin ve finansın yanı sıra sağlık hizmetleri kaydı uygulamalarının temeline hizmet ediyor. Bu nedenle, en iyi blockchain sertifikaları, blockchain teknolojisinde sürekli ortaya çıkan istihdam fırsatlarından yararlanmaya yardımcı olabilir. Blok zinciri pazarındaki beceri boşluğu, mali teşviklerin yanı sıra maaş tahminleri için de müthiş bir artış sunuyor. Dahası, blockchain uzmanlığı size fütüristik bir teknolojik devrime katılma fırsatı da verir..

Blockchain’in benimsenmesi istikrarlı bir şekilde artarken, blockchain sertifikalı profesyoneller daha iyi iş güvenliği seviyelerinin keyfini çıkarabilir. Blockchain sertifikasını seçmenin bir diğer önemli nedeni, blok zincirindeki kariyer rollerinin çeşitliliğidir. Adaylar, blockchain geliştiricileri, blockchain proje yöneticisi, blockchain çözüm mimarı, blockchain danışmanı, blockchain kalite mühendisi ve blockchain UX mühendisi rollerini takip edebilir..

Bu nedenle, en iyi blockchain sertifikalarının blockchain’de güvenli bir kariyer oluşturmanıza kolayca yardımcı olabileceğine şüphe yok. İş güvenliği, birden fazla iş rolüne erişim, modern bir teknolojik devrime katılma fırsatı ve kariyer gelişimi için çeşitli seçeneklerle, seçtiğiniz blok zinciri sertifikası için hazırlanmaya başlamak mantıklıdır..

Blockchain sertifikalı vaatler, bunun için gereken hazırlıkların yoğunluğunu kesinlikle azaltabilir. Bununla birlikte, sınırlı aksaklıklar sağlamak için blockchain sertifikası almak için ideal uygulamaları bilmek önemlidir. İstediğiniz blockchain sertifikasyonuna hak kazanma yolculuğunuzda ilerlemek için aklınızda bulundurmanız gereken önemli noktalardan bazıları aşağıda verilmiştir..

Bir Blockchain profesyoneli olmak mı istiyorsunuz? Uzmanlar tarafından bir Blockchain kariyerine başlamak için en iyi ipuçlarına göz atın.

Doğru Blockchain Sertifikasını Seçin

Sertifikalı bir blockchain profesyoneli olma yolculuğuna çıkan ilk faktörlerden biri sertifika seçimidir. Adaylar, hazırlıklarına başlamadan önce ideal blockchain sertifikasını seçmelidir. Yolculuğunuzun ilk adımı, özellikle farklı blockchain sertifika programları sunan pek çok sağlayıcıyla birlikte zor olabilir..

Daha geniş bir perspektiften bakıldığında, tüm sertifikaların kariyerinize uygun olduğunu hissedebilirsiniz. Bununla birlikte, blok zincirinde takip etmek istediğiniz iş rolüne göre belirli bir sertifika toplamanız gerekir. İlginç bir şekilde, blok zinciri geliştiricisi, blok zinciri mimarı veya blok zinciri güvenlik uzmanı gibi belirli rollere odaklanan farklı türde blok zinciri sertifikalarına erişebilirsiniz. Blockchain’deki kariyer hedefleriniz hakkında net bir izlenim edindikten sonra, ideal blockchain sertifikasyonunu kolayca seçebilirsiniz..

Daha sonra, sertifikayı sunan platforma belirli bir önem vermelisiniz. Bir sertifika tamamen meşru görünse de, her zaman keşfedilecek daha çok şey vardır. Blockchain sertifikaları sağlama konusundaki deneyimleri ve geçmiş performanslarının yanı sıra sertifika sağlayıcısının incelemelerine göz atın..

 • Yine de Blockchain Temelleri Kursunu Seçin

Kariyer tercihlerinize göre en iyi blockchain sertifikalarını seçtikten sonra kolaylıkla sonraki aşamalara geçebilirsiniz. Ancak birçok adayın, özellikle de yeni başlayanlarsa, sertifika sınavları hakkında netliği yoktur. Bu nedenle, bu tür adayların blockchain ile ilgili ücretsiz temel kursları tercih etmeleri son derece önemlidir. Takip etmek için bir blok zinciri sertifikasını tamamlamış olsanız bile, öğrenim için ücretsiz blok zinciri temelleri kurslarına güvenebilirsiniz..

Ücretsiz blockchain temel kursu, blockchain teknolojisine olan güveninizi artırmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda, blok zincirindeki temel terminolojiyi ve diğer temel kavramları anlamak için daha iyi fırsatlar da bulabilirsiniz. Blockchain teknolojisindeki temel bilgi ve beceriler, adayların blok zincirinde ideal kariyer yolunu seçmelerine yardımcı olabilir. Aynı zamanda, blockchain ile ilgili temel kurslar, blockchain yolculuğunuz için uygun temeli oluşturmanıza yardımcı olur..

 • Blockchain Platformları ile tanışın

Blok zinciri temellerinde akıcılık geliştirdikten sonra, çeşitli blok zinciri platformları hakkında bilgi geliştirmeniz gerekir. Blockchain sertifikaları, Corda, Ethereum ve Hyperledger Fabric gibi kurumsal blok zinciri platformlarına belirgin bir şekilde odaklanır. İlginç bir şekilde, adayların bu platformların işleyişini farklılaştırma becerisine de sahip olması gerekir..

Teknik olmayan blockchain iş rolleri bile kurumsal blockchain platformları hakkında çalışma bilgisi gerektirir. Kurumsal blok zinciri platformlarındaki hevesli bir adayın uzmanlığı, iş değeri elde etme yeteneklerinin güvencesini sağlar. Ek olarak, kurumsal blok zinciri platformları hakkında bilgi sahibi olmak, adayların bir blok zinciri çözümünü müşterilere verimli bir şekilde iletmelerine yardımcı olur..

 • Doğru Kitapları Bulun

Blockchain sertifikası adaylarının hazırlıklarında bir sonraki önemli dönüm noktası kitaplarla ilgilidir. Blok zincirinin alanı nispeten yeni olmasına rağmen, birçok yazar kitaplarında farklı blok zinciri kavramlarına girişmiştir. Kitaplar, kavramsal blok zinciri uzmanlığınızı oluşturmak için oldukça kapsamlı bir teorik temel sağlar..

İstediğiniz sertifikasyonda ele alınan konulara göre doğru kitap setiyle, yolculuğunuza güçlü bir başlangıç ​​yapmakta sınırlı zorluklarla karşılaşacaksınız. Kitaplar ayrıca, kitapların yazarları tarafından blok zincirine katılımları gerekçesiyle sunulan güvenilirlik güvencesini de beraberinde getiriyor. Böylece, adaylar hazırlık yolculukları sırasında herhangi bir zamanda geri dönebilecekleri güvenilir bir referans noktasına sahip olabilirler..

Şimdi kontrol et: En İyi 5 Blockchain ve Cryptocurrency Kitabı

 • Sınav Konularını Dikkatlice Değerlendirin

Şimdi, adaylar, seçtikleri blockchain sertifikalarına hazırlanmaya odaklanmalıdır. Hazırlıktaki en önemli adım, sertifika sınavı konularının kapsamlı bir şekilde incelenmesidir. Sertifika sınavında ele alınan konulara ayrıntılı bir genel bakış, adayların hazırlık planlarını oluşturabilecekleri temel bir çerçeve sağlar. Sertifika sınavında ölçülen beceriler, sınava çalışmak için içerik hakkında genel bir izlenim de sunar..

Sınav becerileri ana hatlarının yanı sıra, adaylar, her bir alanın ağırlığı ile birlikte konuların alan bazında bölünmesine de dikkat etmelidir. Daha sonra, her alanda ele alınan alt konuların ayrıntılarına dalabilirsiniz. Tüm bu alıştırmalar, sınav ve sınavda bekleyebileceğiniz soru türleri hakkında resmi bir anlayış kazanmanıza yardımcı olacaktır..

 • Uygun Bir Çalışma Planını İzleyin

Artık seçtiğiniz sertifikalı blockchain uzman sertifikası için ele alınacak konular hakkında ayrıntılı bir izleniminiz olduğuna göre, makul bir çalışma planı oluşturabilirsiniz. Çalışma planı, adayların blockchain sertifika sınavlarına hazırlanmasında önemli bir araçtır. Adaylar, sertifika sınavında her alan için belirli kilometre taşları tahsis etmek için çalışma planını kullanabilir..

Ayrıca adaylar, uygulamalı alıştırmalara uyum sağlamak için hazırlık programında uygun zaman boşlukları da alabilir. Çalışma planı, adayların blok zinciri sertifikaları için hazırlıklarını organize etmelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda program yönetimi yeteneklerini de geliştirir. Sonuç olarak, hazırlıklarınızdan ödün vermek zorunda kalmadan diğer sorumluluklarınızı etkili bir şekilde yönetebilirsiniz..

Bununla birlikte, en iyi sonuçları elde etmek için çalışma planına karşı ölçülmez hesap verebilirliği sürdürmek de önemlidir. Düzgün takip etmezseniz çalışma planının istediğiniz sonuçları vermesini bekleyemezsiniz. Bu nedenle, çalışma planını takip ederken uygun bir rutini sürdürmenize yardımcı olmalarını ailenizden veya arkadaşlarınızdan istemek mantıklıdır..

Blockchain kariyerinizi en iyi Blockchain sertifikalarından biriyle yükseltmek mi istiyorsunuz? Sertifikalı bir Blockchain Uzmanı nasıl olabileceğinizi kontrol edin.

 • Başarı İçin Eğitim Kursları

Sertifikalı bir blockchain profesyoneli olma hazırlıklarında çok önemli olan birçok faktör arasında, eğitim her zaman aslanın payına sahip olacaktır. Eğitim, sınıf veya çevrimiçi, seçtiğiniz blockchain sertifika sınavına hak kazanmak için çok önemlidir. Kendi kendine çalışma, şüphesiz ilk hazırlıklarınızı güçlendirmek için müthiş bir araçtır. Ancak, yalnızca blockchain sertifika sınavlarındaki temel soruları kapsayacak kadar ileri gidebilir. Profesyonel eğitim kursları, blockchain sertifika sınavlarına profesyonel bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olabilir..

Hepsinden önemlisi, adaylar sertifika sınavında her bir konuya yaklaşmak için en iyi uygulamaları öğrenebilirler. Ardından, çevrimiçi profesyonel sertifika eğitim kurslarında eğitmenlerin ve eğitmenlerin konu uzmanlığı adaylar için faydalıdır. Eğitmenlerin uzmanlığı, adayların öğrendikleri teknolojilerin veya kavramların pratik yönlerini algılamasına yardımcı olabilir. Ek olarak, profesyonel eğitim kursları da adayların kişiselleştirilmiş eğitim avantajından yararlanmalarına yardımcı olur. Yanıt veren uzman desteği sayesinde adaylar, sorunsuz hazırlıklar için çevrimiçi eğitim kurslarına kolayca güvenebilirler..

Bununla birlikte, blok zinciri sertifikaları için uygun şekilde dikkate alınarak eğitim kursları seçmek de mantıklıdır. Adayların blockchain sertifika eğitim kurslarını seçmeleri için en uygun seçenek sertifika sağlayıcısının kendisidir. Sertifikalar için ısmarlama eğitim kursları olan bir blockchain sertifika sağlayıcısı bulursanız, o zaman doğru seçeneğe sahipsiniz. Seçtiğiniz blockchain sertifikasyonuna tam olarak göre sertifika eğitim kursları tesisi birçok sorunu ortadan kaldırır. Örneğin, adayların istedikleri sertifikaya uygun bir eğitim kursu bulmak için zaman veya kaynak harcaması gerekmez. Ayrıca, sertifika sağlayıcısı tarafından verilen sertifika eğitim kursları, kurstaki öğrenim materyallerinin güvenilirliğinin güvencesini sağlar..

Şimdi kontrol et: Blockchain Sertifikasyon Eğitim Kursları

 • Pratik Deneyimi Geliştirin

Uygulama, seçtiğiniz blockchain sertifikalarına hak kazanmak için de kaçınılmaz bir gerekliliktir. Çoğu aday, sertifikalara hazırlanırken uygulamalı pratik alıştırmaların önemini anlamıyor. Bir blockchain sertifika sınavında tüm teorik kavramları ele geçirdiyseniz bu yeterli değildir. Aksine, farklı blockchain araçları ve platformları arasındaki yolunuzu bilmelisiniz. Etkili pratik uygulamalı deneyim, adayların sertifika sınavındaki farklı sorular için blockchain teknolojisini verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olabilir. Dahası, blok zinciri sertifika sınavlarında senaryo tabanlı görevleri kolaylıkla ele almak için uygulamalı deneyim son derece önemlidir..

 • İş Becerilerine Odaklanın

Blockchain sertifikalarına hazırlanmaya yönelik birçok kılavuz, sertifikaların ötesinde ek becerilere olan ihtiyaca odaklanmayacaktır. Sertifikalı bir blockchain uzmanı olmak istiyorsanız, o zaman iş becerilerinizi de geliştirmelisiniz. Fark edebileceğiniz gibi, blockchain teknolojisi çeşitli sektörlerde tanınırlık kazanıyor.

Yani, farklı sektörlerdeki blockchain kariyer fırsatlarından yararlanma fırsatına sahipsiniz. Blockchain alanında sertifikalı bir profesyonel olarak, adayların iş sorunlarını çözmek için blockchain kullanma becerisine sahip olması gerekir..

Bu nedenle, iletişim, takım çalışması ve liderlik gibi bazı önemli iş becerileri, blockchain profesyoneli olmak isteyen adaylar için çok önemlidir. Blockchain uzmanları, diğer birçok profesyonelin çalışmalarını denetlemek zorunda kalacak ve bu da etkili bir yönetime duyulan ihtiyacı ifade edecek. Bu nedenle, yalnızca sertifikaya sahip bir blockchain uzmanı, bir işveren için her zaman ilk seçenek olmayabilir..

Geleceğe hazır olmak için önemli Blockchain becerileri kazanmak önemlidir. Sahip olmanız gereken en iyi Blockchain becerilerine göz atın.

 • Topluluk Avantajlarından en iyi şekilde yararlanın

Blockchain sertifikasını temizlemek ve en iyi blockchain profesyonelleri olmak isteyen adaylar için son öneri, topluluk katılımıdır. Blockchain nispeten yeni bir teknoloji olduğu için, adaylar ideal eğitim kaynaklarını bulmada zorluklarla karşılaşabilir. Blockchain topluluklarının en iyi yanı, benzer düşünen insanlarla etkileşim kurma fırsatıdır. Bu topluluklarda blockchain alanında yeni başlayanların yanı sıra birçok konu uzmanı bulabilirsiniz. Blockchain toplulukları, edinerek ve paylaşarak blok zinciri bilginizi geliştirmede müthiş bir avantaj sağlar..

Ayrıca Oku:

 • Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı nasıl olunur?
 • Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı Nasıl Olunur??
 • Sertifikalı Blockchain Güvenlik Uzmanı nasıl olunur??

Sonuç olarak

Sonuç olarak, doğru sertifikasyona sahip sertifikalı bir blockchain uzmanı olabileceğiniz açıktır. Bununla birlikte, adayların bir sertifikanın istihdam garantisi olmadığını belirtmeleri de önemlidir. Öte yandan, sertifikalar bir blockchain profesyonelinin uzmanlığının mutlak kanıtı değildir..

Bu nedenle, profesyonel gelişim için farklı iş rolleri arasında gerçek projelerde pratik deneyime odaklanmak çok önemlidir. Blockchain sertifikaları almak isteyen adaylar, farklı blockchain teknolojileriyle ellerini denemek için çeşitli kullanım durumları ve uygulamalı laboratuvar alıştırmaları kullanabilirler. 101 Blockchain, güvenilir ve güvenilir blok zinciri eğitimi ve araştırma kaynakları sunar.

İlgilenen adaylar, Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP), Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA) ve Certified Blockchain Security Expert (CBSE) sertifikası gibi üç farklı sertifika türüne erişebilir. 101 Blockchain ile ilişkili teknoloji alanındaki birçok önde gelen ismin güveniyle, üretken bir blockchain kariyerine açılan kapınız olabilir. Öyleyse, bir blockchain uzmanı olmak istiyorsanız, o zaman hemen ilk kararı alın! 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me