Yöneticiler İçin Blockchain Eğitim Rehberi

Mevcut pazar son derece rekabetçidir ve bu nedenle bir yönetici olarak her zaman yeni teknolojiye ayak uydurmalısınız. Bu nedenle, bu eğitim kılavuzunda yöneticiler için blockchain’i keşfedeceğiz.

Size blok zincirini öğreten pek çok kurs var. Bu makale, daha iyi kararlar verebilmeniz ve blockchain projelerini güvenle halledebilmeniz için sizi blockchain hakkında eğitmeyi amaçlamaktadır..

Yöneticiler için blockchain kılavuzu, blockchain öğrenmekle ilgilenen herkese yöneliktir. Üst düzey yöneticiler veya üst düzey yöneticiler de eğitim rehberinden yararlanabilir.

Blockchaineşler arası işlemlere, kriptografiye ve fikir birliği algoritmalarına dayanan merkezi olmayan bir ağdır.

Şeffaflık, değişmezlik ve ölçeklenebilirlik gibi temel özellikleri tüm ağa getirir. Şimdiye kadar, merkezi bir otorite olmadan işleyebilecek bir çözümümüz hiç olmadı. Blockchain, ademi merkeziyetçilikle bütün bir ağı çalıştırmayı mümkün kılar – girişimlerin, işletmelerin ve işletmelerin sorunları çok daha iyi bir şekilde çözmesini sağlar..

Bu eğitim kimlere yöneliktir?

Blockchain ile ilgilenen herkes, aşağıdakiler de dahil olmak üzere eğitim kılavuzuna katılabilir:

 • C-Level yöneticiler
 • İnovasyon yöneticisi
 • Yönetim çalışanları
 • Yöneticiler

Mevcut ekonomide neden blockchain’e ihtiyacımız var??

Mevcut ekonomi, hızlı bir şekilde inovasyon ve büyüme gerektiriyor. Blockchain hayatımızı değiştirmeye mahkumdur, ancak en önemlisi, ekonomimizin geleceğini nasıl değiştirecek?.

Dijital para birimlerinin kullanımının bir numaralı etkisi görülecektir. Hükümet dijital para birimleri fikrinden hoşlanmasa da, sundukları dijital para birimleri için sorun değil. Örneğin Hindistan, milyarlarca Hintlinin kullanacağı dijital para birimini serbest bırakmayı planlıyor, ancak aynı zamanda Bitcoin, Ethereum ve benzeri geleneksel kripto para birimlerine karşı düşmanca davranıyor.!

Büyük şirketler de blockchain fikrine çok ilgi gösteriyor. Amazon, Uber ve Facebook gibi şirketler blockchain projelerini zorluyor. Özellikle Facebook, kendi kripto para birimini serbest bırakma yolundaTerazi burcu.

Ekonomi, tedarik zinciri, üretim, otomasyon, gıda, ilaç ve diğer endüstrilere büyük ölçüde bağımlıdır. Blockchain zaten bu endüstrileri etkiliyor. Yönetim ve yöneticiler için blok zincirinin ikinci bölümünde bunları ayrıntılı olarak inceleyeceğiz..

Yöneticiler için bu blockchain eğitimini sizin için bir zorunluluk haline getiren şey budur!


Neden blockchain eğitim rehberini almalısınız??

Eğitimi almanız için birçok neden var. Aşağıda bunların üzerinden geçelim.

 • Değişim yönetimi ve dönüşümü: Bir yönetici olarak, blockchain de dahil olmak üzere en son teknolojileri tanımanız gerekir. Eğitimi yaparak, değişim yönetimi ve dönüşüme yardımcı olmak için kendinizi çok ihtiyaç duyulan becerilerle donatacaksınız..
 • Stratejik avantaj elde edin: Blockchain hakkında bilgi edinerek şirketinizi veya işletmenizi neyin harekete geçireceğini anlayın.
 • Derinlemesine öğrenin: Blockchain’i derinlemesine öğrenin, böylece dijital tokenları uygulayabilir veya hatta yönetici eğitimi için blockchain’i tamamlayarak kitle fonlaması çalıştırabilirsiniz..

Yönetim ve yöneticiler için blockchain eğitim kılavuzumuza başlayalım.

Yöneticiler İçin Blockchain Eğitimi

Modül 1: Blok Zinciri Temelleri

Yönetici eğitimi için blok zincirinin ilk modülünde, kısaca blok zinciri temellerini inceleyeceğiz. Modül, blockchain’i neyin işe yaradığını ve blockchain’i anlamak için gereken diğer önemli kavramları size yardımcı olacaktır..

Blockchain Tanımı

Blockchain, en iyi şekilde, herhangi bir merkezi otorite olmaksızın birbirine bağlanan bir eşler ağı olarak tanımlanır. Halka açık bir ağda, eşler herhangi bir kısıtlama olmaksızın işlem veya bilgi göndermekte özgürdür. Bir işlem gönderildikten sonra, büyük bir bloklar zincirinin parçası olan bir bloğa atanır..

Bununla birlikte, bir fikir birliğine varma ihtiyacı vardır ve fikir birliği algoritması kullanılarak yapılabilir. Ayrıca, merkezi bir otorite olmadığından, her eş, defterin bir kopyasını taşır..

Blockchain Özellikleri

Blockchain’in altı temel hayati özelliği vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:-

 • Yanlış: Veriler saklandıktan sonra bozulamaz. Bilgi değişmez.
 • Merkezi olmayan teknoloji: Merkezi otoritenin kullanılmasını gerektirmez
 • Gelişmiş güvenlik: Güçlü kriptografi kullanımı daha iyi güvenlik sağlar.
 • Dağıtılmış defterler: Defterler eşler arasında dağıtılır, yani hiçbir veri değiştirilemez veya değiştirilemez
 • Fikir birliği: Konsensüs algoritması kullanılarak fikir birliğine varılır.
 • Daha hızlı yerleşim: Daha hızlı yerleşim imkanı sunar.

Blockchain özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: https: //101blockchains.com/introduction-to-blockchain-features/

Temel Blockchain Özellikleri

Blockchain Faydaları

Peki, blockchain’in faydaları nelerdir? Bunları aşağıda listeleyelim:

 • Dağıtık defterlerin kullanımı sayesinde daha iyi şeffaflık sunar
 • İzlenebilirlik de, ilgili bilgiler her an depolanabildiği ve geri alınabildiği için geliştirildi..
 • Merkezi otoritenin kaldırılmasıyla sağlanan daha yüksek hız ve verimlilik.
 • Aracı eksikliği ve kağıtsız işlemler nedeniyle maliyet de azalır.

Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) nedir?

Dağıtılmış defter teknolojisi (DLT), ademi merkeziyetçiliğe dayanan teknolojiler için genel bir terimdir. Blockchain, piyasadaki popüler DLT’lerden biridir.

Dışarıdaki diğer önemli DLT’ler arasında DAG, Holochain ve diğerleri bulunur.

Blockchain Türleri

Farklı blok zinciri türleri de vardır. Üç tür blok zinciri şunları içerir:

 • Genel → Herkese açık bir uygulama, ağa kimin katılabileceği ve ağa kimlerin katılabileceği konusunda herhangi bir kısıtlama olmadığı anlamına gelir.
 • Özel → Özel bir uygulama, sınırlı erişim anlamına gelir. Genellikle sadece katılımcıların üye olduğu kapalı bir ekosistemde kullanılır..
 • Birleşik / Karma → Birleşik blok zincirleri, hem genel hem de özel blok zincirinden yararlanmak isteyen işletmeler tarafından kullanılır. Federe blok zincirleri, iş süreçlerinde yer almayan diğer önemli kuruluşlara açık kalırken işlerinin bazı yönlerini güvence altına almak zorunda oldukları için işletmeler için idealdir. Müşterileri, yatırımcıları ve tedarik zinciri yönetimini vb. İçerebilir.

Fikir birliği nedir?

Blok zinciri merkezi olmadığı için, fikir birliğine varacak merkezi bir otorite yoktur. Blockchain’in fikir birliğine varmak için farklı türde fikir birliği algoritmaları kullanmasının nedeni budur. Proof-of-Work (PoW), Proof-of-Stake (PoS) ve Delegated Proof-of-Stake (DPoS) gibi birçok fikir birliği yöntemi vardır. Başka popüler fikir birliği türleri de var.

Bu fikir birliği yöntemleri arasındaki fark, nasıl çalıştıklarıdır. Bazıları enerji açısından verimliyken, diğerleri ağ içinde fikir birliğine varmanın daha hızlı bir yolunu sunuyor.

Hizmet Olarak Blockchain (BaaS) Nedir?

Hizmet Olarak Blok Zinciri (BaaS), müşterilere, özellikle de işletmelere, bulutta barındırılan blok zinciri çözümlerinden yararlanma olanağı sunar. BaaS kullanarak, son kullanıcıların sıfırdan bir blok zinciri oluşturma konusunda endişelenmesine gerek kalmaz. Bu hizmetlere başlayabilir ve eksiksiz blok zincirlerini, dApp’larını veya akıllı sözleşmelerini oluşturmaya başlayabilirler. Servis sağlayıcı, ağın yönetimi, bakımı ve gelişimi dahil olmak üzere gerekli görevleri yönetir.

Popüler BaaS sağlayıcılarının örnekleri arasında IBM, Azure, Oracle ve SAP bulunur.

Akıllı sözleşmeler nedir?

Akıllı sözleşmeler, bir blockchain ortamında otomasyon ve yasallık sağlamak için yazılmış kodlardır. Gerçek dünyadaki yasal evraklara benzer – belirli bir koşul karşılandığında akıllıca bir sözleşme.

Bu, arz düşük olduğunda mal alımını tetiklemek veya ödeme yapıldıktan sonra mülkün mülkiyetini devretmek dahil olmak üzere, birden fazla senaryoda son derece kullanılır. Akıllı sözleşmeler, bir sisteme otomasyonu getirmek için ideal araçlardır.

Merkezi olmayan uygulamalar (dApps) nedir?

dApps, blockchain üzerinde çalışan uygulamalardır. Çekirdekte ademi merkeziyetçilik ile inşa edilmişlerdir. Ethereum, dApp’ler oluşturmak için gerekli araçları sağlayan blok zincirlerinden biridir. Diğer blok zinciri çözümleri de geliştiricilere dApp geliştirme yeteneği sunar.

Bu bizi yöneticiler için blok zincirimizin sonuna götürür 1. modül.

Modül 2: Blockchain Kullanım Durumları

Blockchain ile ilgili temel bilgiler temizlendiğinde, şimdi bazı önemli blockchain kullanım durumlarından geçmenin zamanı geldi. Bu kullanım senaryoları, blok zincirinin farklı sektörlerdeki gerçek dünyadaki etkisini anlamanıza yardımcı olacaktır..

Yöneticiler için blockchain modülü 2 ile başlayalım.

Tedarik zinciri

Tedarik zinciri, dışarıdaki herhangi bir işletmenin önemli bir yönünü oluşturur. Etkili bir tedarik zinciri olmadan şirketler kendilerini kar elde etmekte zorlanırlar. Şu anda tedarik zincirleri şeffaf ve verimli değil ve çok çeşitli sorunlardan muzdarip. Bu sorunlardan biri taklit ürünleri içerir.

Blockchain ile tedarik zinciri söz konusu olduğunda her şey değişecek. Ademi merkeziyetçilik getirebilir, bu da daha fazla otomasyon anlamına gelir. Ayrıca sahtecilik sorununu çözerek tüm ağa şeffaflık getirecektir. Her mal, ağda etiketlenebilir ve blok zinciri ağının mal hakkında farklı parametreleri depolamasına izin verir. Bu nedenle, örneğin, bir gıda tedarik zincirindeki bir gıda maddesi son kullanma tarihini geçerse, otomatik olarak atılır veya ilgili makama bilgi verilir..

Ticaret Finansı

Ticaret finansmanı da blockchain ile yeniden şekillendirilebilir. Finansal kuruluşların kredi hizmetlerini yönetir. Piyasa büyüklüğü 10 trilyon ABD dolarının üzerinde olan büyük bir sektördür. Ancak, blockchain ile süreci idare etmede daha verimli hale gelebilir.

Ticaret finansmanının geçmesi gereken mevcut sorunlar arasında fatura faktoringi, manuel sözleşme oluşturma, gecikmiş ödemeler, mükerrer konşimento faturaları, çoklu hakikat sürümü, manuel AML sunucusu vb. Bulunmaktadır..

Blockchain ile hemen hemen her problem çözülebilir veya daha iyi bir aşamaya kadar iyileştirilebilir. Gerçek zamanlı görüntüleme, şeffaflık, mülkiyet kanıtı ve diğerleri dahil olmak üzere blok zinciri özellikleri, ticaret finansmanını daha büyüme odaklı hale getirebilir..

Sağlık hizmeti

Sağlık, en kritik sektörlerden biridir ve daha yaşayabilir hale gelmesi için reforma ihtiyacı vardır. Şu anda sağlık hizmetleri, blok zinciri kullanılarak geliştirilebilen merkezi bir yaklaşımdan muzdarip..

Mevcut sağlık sistemi bağlantılı değil, bu da hastaların doktorları her ziyaret ettiklerinde belgelerini yanlarında taşımaları gerektiği anlamına geliyor. Bunun dışında sahte ilaç sorunu çok büyük, bu da şirketler için milyarlarca dolar kayıp ve hastalar için kötü sağlık anlamına geliyor. Bu iki sorun sağlık sektörünü etkiliyor ve tek blok zinciri durumu iyileştirebilir.

Blockchain ile hastalar artık tıbbi verilerini ağa yükleyebilir – bu ağ, hasta tarafından doktorları ziyaret ederken kullanılabilir. Ayrıca, kamuya açık veriler araştırmacılar tarafından farklı hastalık türlerine bir çare bulmak için çekilebileceği için araştırmaya da yardımcı olabilir..

Blockchain’in şeffaflığı, sahte uyuşturucu konusunda da çözüldü. İlacın sahte olmamasını sağlayarak çözer. Hastaneye veya hastaya teslim edilen her ilaç, kendisi hakkında hayati bilgiler toplayan ağdan geçer. Ayrıntılar değiştiyse sahte olabilir.

Perakende (Takip)

Perakende, tedarik zinciri de dahil olmak üzere birden çok sektörü kapsar. Blockchain, perakendede pek çok şekilde kullanılmıştır. Örneğin, sadakat programlarını, müşteri veri güvenliğini, yönetimini ve paylaşımını iyileştirmek için kullanılabilir..

Perakende için blok zincirinin bir başka harika kullanım durumu kripto ödemeleridir. Giderek daha fazla insan artık ödemelerinden biri olarak kripto kullandığından, birçok perakendeci bununla ilgileniyor..

Perakendeciler ayrıca müşteri kimliğini blok zincirinde saklayarak, verileri mağazalar arasında daha sorunsuz bir şekilde paylaşmalarına olanak tanır.

Emlak

Bir gayrimenkul satın almayı seçerseniz, zahmetli bir dokümantasyon, doğrulama ve yürütme sürecinden geçmeniz gerekir. Bir mülkün ele geçirilmesi haftalar ila aylar sürebilir. Bunun da ötesinde, birinin sizi aldatması ve size ait olmayan bir mülkü satması ihtimali de olabilir..

Tüm bu sorunlar, emlakçıların veya arabulucuların ortadan kaldırılması veya azaltılması ile blockchain ile çözülebilir. Akıllı sözleşmelerle, mülkünüzü satın almadan önce birkaç dakika meselesi olabilir.

Gayrimenkulün ayrıca evrak işlerine çok para harcaması gerekiyor. Blockchain ile kağıtsız bir ekonomiye yol açabilir ve bir anlaşmayı başarılı kılmak için gereken zamandan ve masraftan tasarruf sağlar. Blockchain kullanımı aynı zamanda gayrimenkulün küreselleşmesi anlamına da gelebilir.

Real-World Blockchain Kullanım Örnekleri – 46 Blockchain Uygulaması’nda daha fazlasını okuyun.

Bu bizi yöneticiler için blok zincirimizin sonuna götürür 2. modül.

Modül 3: İşletmeler için Blockchain

Yöneticiler için blok zincirinin 3. modülümüzde, bir iş bakış açısıyla blok zincirinin birçok yönünü ele alacağız. Modül, blockchain’i hangi yollarla kullanabileceğinizi veya işletmenizin gerçekten blockchain’e ihtiyacı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır..

Temel iş fırsatlarını belirleme

Bir işletme olarak, işiniz gelişmek ve işinizi mümkün olduğunca karlı hale getirmektir. Bu, blockchain de dahil olmak üzere teknolojiyi kendi yararınıza kullanmak anlamına gelir.

Peki bunu nasıl yapabilirsin

Yaklaşmanın en iyi yolu, önce işinizin zorluklarını belirlemektir. İyileştirilmesi gereken şeyleri belirleyerek, çözmek için blok zincirine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz..

İşletmenizde blockchain kullanabileceğiniz beş uygulama var. Aşağıdakileri içerir:

 • Merkezi olmayan bulut depolama
 • İş süreçlerinin bir kısmını veya tamamını otomatikleştirmek için akıllı sözleşmeler
 • İstihdam ödemeleri
 • Tedarik zincirinin iyileştirilmesi
 • Daha hızlı geçmiş kontrolleri ve daha iyi işe alma
 • Muhasebe
 • İş zekası

Ve daha fazlası!

Blockchain teknolojisinin gelişmekte olan teknolojilerle ilişkisi: IoT ve AI

Teknolojiler tek başlarına değil, birlikte çalışmak zorundadır. Modern bir şirketin veya işletmenin parçasıysanız, tek bir teknoloji ile ilerleyemeyeceğinizi de bilmelisiniz..

Her şey birbirine bağlı ve biz tüm ekosistemin parçasıyız.

Burası IoT, AI ve Blockchain’in devreye girdiği yerdir. Bağlı milyonlarca cihazla, bir ağ aracılığıyla aralarında veri paylaşılır – önemli olan sistemlerin ne kadar verimli olması gerektiğiyle ilgilidir. Ağ için blockchain kullanabiliriz. Bir bellek görevi görür ve IoT ortamlarında veri bütünlüğü, şeffaflık ve güvenlik sağlar.

Verileri anlamlandırmak için yapay zeka yardımcı olabilir. AI, hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış verileri anlamak için kendisini eğitebileceği tüm kurulumun düşünme beyni olarak hareket eder..

Kısacası, bu üçü iç içe geçmiş durumda. Sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek istiyorsanız, bu teknolojilerin her birinin büyümenin bir parçası olması gerekir..

İşletmenizin blockchain’e ihtiyacı var mı?

Değişimin gerçek ihtiyacını anlamaktan ziyade değişim tarafından yönlendirilmek kolaydır. Blockchain, onu benimsedikleri veya gelecekte benimsemeyi planladıkları birçok şirket için bir norm haline geldi..

Ama buna ihtiyacın var mı?

Blockchain’in uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak beş soruyu gözden geçirerek öğrenelim..

 1. Verilerin değişmezliğini istiyor musunuz? Cevap evet ise, o zaman blok zincirine ihtiyacınız var çünkü merkezi veritabanı veri değişmezliği yeteneğine sahip değil..
 2. Veriler çok kaynaklı mı yoksa tek kaynaklı mı? Verileriniz birden çok kaynaktan geliyorsa ve ayrıca verilerin değişmezliğini istiyorsanız, o zaman blok zincirine ihtiyacınız vardır. Dış veri kaynağı olmayan dahili bir organizasyon iseniz, ekosistemde halihazırda güven olduğu için merkezi bir yaklaşım kullanmak daha iyidir..
 3. Aracıya ihtiyacınız var mı? Bunu yaparsanız, merkezi bir veritabanı aracılığıyla ihtiyaçlarınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Yapmazsanız, ihtiyacınız olan şey blok zinciridir.
 4. Katılımcılar birbirlerini tanıyor mu? Yaparlarsa, aralarında zaten bir güven kurulumu olduğu için merkezi olmayan bir çözüme gerek yoktur..

Yukarıdaki soruları yanıtlayarak gereksinimlerinizi anlayabileceksiniz. Blok zincirine ihtiyaç duysanız bile, değişimin gerçek etkisini de değerlendirmeniz gerekir. Verimler çok iyi değilse, mevcut sisteminize bağlı kalmak daha iyidir.

Bu bizi yöneticiler için blockchain eğitim modülümüzün sonuna götürür 3.

Modül 4: Blockchain’in Düzenleyici / Yasal Etkileri

Yönetici eğitimi için bu 4. blockchain modülünde, blockchain’in düzenleyici ve yasal sonuçlarını ele alacağız. Blockchain’in düzenlenmesi veya yasal bağlayıcılıkları olması zordur. Sonuçta, iktidardaki yetkililere zorlu bir meydan okuma getiren merkezi olmayan bir çözümdür..

Yönetmelikler

Anlamak için, ABD’deki düzenleyici ortamdan geçeceğiz. Şu anda, federal hükümet blockchain teknolojisini düzenlemekle ilgilenmiyor. Bu, her eyaletin kendi düzenleyici kurumlarını kurması gerektiği anlamına gelir. İyi haber şu ki, düzenlemeler blockchain tabanlı sözleşmelerden veya blockchain’in sunduğu diğer özelliklerden yana..

Şu anda, birçok eyalette herhangi bir düzenleme yoktur, diğerlerinde kısmi ve bazılarının yürürlükte olan tam kuralları vardır. Dolayısıyla, ABD’de çalışan bir yöneticiyseniz, şirketinizin hizmet sunduğu veya içinde bulunduğu eyaletteki düzenlemeleri kontrol etmeniz gerekir. Bu, kendinizi hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Hükümet blockchain teknolojisinden yana olduğu için gelecek parlak görünüyor ve aynı zamanda onu sistemlerine dahil etmeye çalışıyor..

Avrupa Birliği’nin de blockchain için olumlu bir görünümü var.

Yasallık

Yasallık yönü, geniş bir kapsamı kapsadığı için düzenlemelerden çok daha geniştir. Örneğin, bir blockchain çözümü küresel olabilir, yani farklı ülkelerin yasal bağlayıcılarını karşılaması gerekir. Bu, özellikle tamamen farklı bir yönetişim türüne sahip eyaletler için çok zor olabilir..

Bu, hizmet seviyelerinde ve bir blok zinciri çözümünün performansında sorunlara yol açabilir. Sorumluluk yönü de önemli yasal konulardan biridir. Blok zinciri ağlarının çoğu merkezi olmayan bir yapıya sahip olduğundan, bir şeyler ters giderse bundan kim sorumludur??

Veri gizliliği başka bir yasal konudur. Mevcut merkezi sistemler bilgiyi unutabilir. Ancak, blockchain ile veri değişmezliğine sahip olduğu için bu mümkün olmayacak. Bu, mahremiyet için ciddi bir tehdit oluşturabilir ve bir ağa katılan herhangi birinin “unutma” hakkı olmayacaktır.

Bu bizi yöneticiler için blockchain eğitim modülümüzün sonuna götürür 4.

Modül 5: Blockchain Zorlukları

Blockchain, oldukça yeni bir teknolojidir. Bu, uygulamanın zor olduğu anlamına gelir. Özellikle uygulama söz konusu olduğunda, blockchain teknolojisini doğru şekilde kullanmak için üstesinden gelinmesi gereken birçok zorluk vardır..

Yöneticilerin eğitimi için modül 5 blok zinciri ile başlayalım.

Blockchain Uygulama Zorlukları

Bir fikir edinmek için, blok zinciri uygulama zorluklarının üzerinden geçelim.

Maliyet: Bir blok zinciri uygulamak zor bir görev olabilir. Çok para harcamayı gerektirir. Ana nedenlerden biri, blockchain’in nasıl çalıştığı ve yetenekli geliştiricilerin makul bir fiyata bulunmamasıdır..

Ölçeklenebilirlik: Blockchain ölçeklenebilirliği, kurumsal kullanım söz konusu olduğunda büyük bir endişe kaynağıdır. Bununla birlikte, yeni bir blok zinciri çözümünün gelmesiyle, ölçeklenebilirlik sorununun çözülebileceği tek zamandır. Şu anda blockchain, bulut bilişim yardımıyla ölçeklenebilir.

Veri gizliliği: Veri gizliliği sorunu en büyük zorluklardan biridir. Blok zincirleri dağıtılmış defterler olduğundan, verilerin düğümler arasında paylaşılmasını önlemek zordur. Kriptografi, verileri şifrelemek için kullanılır, ancak temel sorunu çözmez. Ayrıca veriler bir kez yazıldıktan sonra silinemez.

Yetersiz blok zinciri okuryazarlığı: Diğer bir büyük zorluk, yetersiz blok zinciri okuryazarlığıdır. Doğru bir şekilde uygulasanız bile, insanları onu verimli bir şekilde nasıl kullanacakları konusunda eğitmeniz gerekir. İnsanların çalışma veya düşünme şekillerinde değişiklik yapmak istemediklerini düşünürsek bu ciddi bir zorluk olabilir..

En önemli 10 kurumsal blok zinciri uygulama zorluğunu burada bulabilirsiniz:

En Büyük 10 Kurumsal Blok Zinciri Uygulama Zorluğu

En İyi Blockchain Benimseme Zorlukları

Yönetici eğitim kılavuzu blok zincirimizde, blok zincirinin benimsenmesinin neden engellendiğinin nedenlerini de ele alacağız..

Bunları aşağıda listeleyelim:-

 1. Yetenekli geliştiricilerin eksikliği
 2. Enerji açısından verimsiz fikir birliği mekanizmaları
 3. Blockchain üzerindeki kötü düzenlemeler
 4. Şüpheli güvenlik
 5. Ölçeklenebilirlik
 6. Standardizasyon sorunu
 7. Entegrasyon

Bu bizi yöneticiler için blok zincirinin sonuna götürür 6. modül.

Sonuç

Bu bizi yönetici kılavuzları için blok zincirimizin sonuna götürür. Yöneticiler için blok zincirimizde temel bilgiler, düzenlemeler, zorluklar ve daha fazlası dahil olmak üzere önemli konuları ele aldık..

Tam eğitimi tamamlayarak, blockchain inovasyon yöneticisi veya blockchain C seviyesi çalışanları gibi zorlu pozisyonlara da girebilirsiniz. Bu eğitim, blok zinciri dünyasını sizin için açar ve bu bilgi ile ne yapmak istediğiniz size bağlıdır..

Peki yönetici yetiştirme rehberi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map