Blockchain güvenilir bir teknoloji haline geldiğinden beri, satın alınabilecek birkaç kripto para birimimiz vardı. Bazıları inanılmaz bir potansiyele sahipken diğerleri beklentilerin altında yükseldi..

Yılın geri kalanında kripto dünyasında neler olacağını merak ediyor muydunuz??

Bu yılın ilk bölümü, beklenmedik iniş çıkışlar ile işaretlendi. Aralık 2017’deki meteorik zirvelere kıyasla, bu yılın başlangıcı bir alçalma fırtınası, dolandırıcılık, düzenleme korkuları ve çeşitli meşru endişelerle sarsıldı..

Ancak tüm koşullara rağmen, blok zinciri ortaya çıktı ve yükselmeye devam etti. 2018’de popülerlik kazanacak kripto para birimleri var mı??

Aşağıda, yol haritaları ümit vaat eden bir yıl gösteren ilk 10 gelecek vaat eden kripto para birimi yer almaktadır..


2018 İçin En İyi 10 Gelecek Vaat Eden Kripto Para Birimi:

1. EOS

İmaj Kredisi: EOS

Piyasa değeri– 12.477.806.299 ABD doları

EOS, merkezi olmayan uygulamaların en güçlü altyapılarından biri olarak bilinen bir kripto para birimidir. Aynı zamanda blok zincirine depolama ve bant genişliği sunan bir yardımcı para olarak da bilinir..

2017 teknik incelemesine dayanarak, şu anda özel bir şirket tarafından geliştirilmektedir, Block.one bu açık kaynağın 1.0 sürümünü yayınlayan EOSIO yazılım. Doğru dağıtımı sağlamak için Block.one, ekosistemin büyümesi için 1 Milyar $ ‘dan fazla fon yatırmayı taahhüt etti..

Bu platformun temel amacı, kullanıcılar için ücreti ortadan kaldırabilecek ve aynı zamanda Ethereum ve Bitcoin gibi blok zincirlerinin ölçeklenebilirlik sorunlarını çözebilecek merkezi olmayan çözümler sunmaktır..

2. Yıldız

İmaj Kredisi: Stellar

Piyasa değeri– 5.624.224.543 ABD doları

2014 yılında kurulan Stellar, blockchain teknolojisini kullanarak para alışverişi yapmak için kullanılan açık kaynaklı bir protokoldür. Parayı sınırlar arasında saniyenin kısa bir bölümünde hiçbir ücret ödemeden taşımanıza olanak tanır. Bu kripto para biriminin kullanımı oldukça kolaydır ve son zamanlarda iki önemli ortaklıktan geçmiştir..

  • Stellar, güvenli bir iletişim platformuyla ortaklık kurduğunu duyurdu- Keybase. Stellar parayı çeşitli spektrumlarda taşımaya odaklanırken, Keybase ağdaki özellikleri uygulamalara entegre edecek. Ayrıca, cüzdanların birden fazla güçlük çekmeden kullanılmasını da sağlayacaktır..
  • Stellar Lighting Network: Blockchain ile işlem yapmadan tarafların akıllı bir sözleşme ile etkileşime girmesini sağlayacak zincir dışı bir ödeme işleme ağıdır..

3. Cardano

Resim Kredisi: CARDANO

Piyasa değeri – 5.561.019.578 ABD doları

Cardano, açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir halka açık blok zinciri ve kripto para birimi projesidir. ADA kripto para birimi için blok zincirini çalıştıran dağıtılmış bir bilgi işlem platformu olarak da bilinir. Bir blockchain geliştirme firması tarafından yaratılan bu, araştırma odaklı bir yaklaşıma dayanan ilk blockchain’dir..

Lansman sırasında dokuzuncu sırada olduğu için 2018’in gelecek vaat eden kripto para birimlerinden biri olarak geliyor ve şu anda önemli proje değeri nedeniyle 10 numarada yer alıyor. Ayrıca, bu teknolojinin “merkezi olmayan ve otonom bir sistem” haline gelmesine yardımcı olacak olan Byron sürümünden Shelley’e yükseltiliyor.

4. NEO

Piyasa değeri- 3.428.847.500 ABD doları

NEO, merkezi olmayan uygulamalardan oluşan güvenilir ve ölçeklenebilir bir ağ oluşturmak için tasarlanmış hem kripto para birimi hem de blok zinciri platformudur. 2014 yılında AntShares olarak kurulan Docker olarak bilinen özelleştirilmiş bir sürümü kullanarak C ++ ve Javascript gibi çeşitli programlama dillerini destekler.

Biri olarak geliyor Esnek bir geliştirme seçeneği olduğu ve Çin İnternet İmparatorluğu’nun desteğine sahip olduğu için 2018 için en güçlü kripto para birimi. İnsanlar eskiden Çin Ethereum’u olarak adlandırırlardı, ancak oldukça hızlıdır ve saniyede 10.000 işlemi gerçekleştirme gücüne sahiptir. Bununla birlikte NEO, kuantum bilgisayarlara karşı güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır. NEO dApps Ekosistemi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şu anda, blok zinciri, tanımlayıcı sistem olarak PKI X.509 dijital standartlarını kullanıyor.

5. Ontoloji

İmaj Kredisi: Ontoloji

Piyasa değeri – 1.304.615.769 ABD Doları

Ontoloji, yüksek performanslı bir halka açık blok zinciri projesi ve bir dizi defter ve akıllı sözleşme sistemi içeren dağıtılmış bir güven işbirliği platformu. Herkese açık blockchain sistemini destekler ve bunları farklı uygulamalar için özelleştirebilir..

Ontology, kripto para dünyasında yeni olmasına rağmen; Çin’deki büyük bir finans şirketinden destek aldığı için güvenilir olarak geliyor. Dahası, geliştirme sürecini halka açacak ana ağın lansmanı da geliyor. Ana ağ kapatıldıktan sonra, bu simgeye çok fazla dikkat çekecek uygulama oluşturma işlemi başlayacaktır..

6. SİMGE

Resim Kredisi: ICON

Market Kep -1.034.515.654 ABD doları

ICON’un dünyadaki en büyük ademi merkeziyetçi ağlardan birini kurduğu biliniyor. Çeşitli kurumlardan oluşur ve kriptoyu gerçek dünyaya bağlamaya çalışır. “Blockchain Interoperability Alliance” ın bir üyesi olarak ICON’un ana hedefi, blockchain ağlarını birbirine bağlamak ve inter-blockchain ağları için küresel bir standart geliştirmektir..

Ekip, 2018’de çok para birimli bir ICONex cüzdanı olan ICON Mainnet 1.0’ı piyasaya sürdü ve ayrıca birçok yeni borsayla ortaklık imzaladı. Ayrıca eğitim, bankacılık, sigorta ve sağlık gibi diğer alanlarda da genişlemeyi planladılar..

ICON yalnızca teknolojileri geliştirmeyi planlamakla kalmaz, aynı zamanda genellikle önemli satışlara dönüşen bir promosyona odaklanır..

7. NANO

Resim Kredisi: Nano

Piyasa değeri- 553.221.580 ABD doları

NANO, hayattaki her şeyi ödemenin ücretsiz ve hızlı yoludur. Yaygın olarak Raiblocks olarak bilinir, güç verimsizliği, yüksek gecikme ve ölçeklenebilirlik eksikliği gibi üç temel sorun üzerinde çalışır..

Hafif bir protokole sahip olup, anlık işlemlere, sınırsız ölçeklenebilirliğe sahiptir ve aynı zamanda Bitcoin’e üstün bir alternatif olarak hizmet eder. Üstelik 4 milyon işlemle, doğası gereği şeffaftır ve daha az kaynak gerektirir..

Göre Sanal Para Birimleri ile ilgili tam komite duruşması, enerji tüketimi ve kara para aklama gibi konular önümüzdeki çeyreklerde çözülecek.

8. Tabakalar

İmaj Kredisi: Stratis

Piyasa değeri- 441.286.828 ABD doları

C # ve.Net geliştiricilerine yardımcı olmak için yapılmış, tamamen merkezi bir “Hizmet Olarak Blok Zinciri” dir. Bu platformun ana fikri, tıbbi, finansal ve teknolojik endüstrilere, işleri için merkezi olmayan uygulamalardan yararlanabilecekleri bir platform sunmaktır..

Onu umut verici kılan şey,mart sözleşmesi işlevselliği, özel olarak tasarlanmış bir cüzdan protokolü, yan zincirlerin kullanımı ve İlk Para Teklifleri.

9. BAT (Temel Dikkat Simgesi)

Resim Kredisi: BAT

Piyasa değeri- 272.292.000 ABD doları

Basic Attention Token, reklamcıların yayıncılara sundukları içerik için ve kullanıcılara reklamları görüntülediklerinde katılımları için ödeme yapmaları için olan bir sistemdir. Merkezi olmayan, verimli, şeffaftır ve Ethereum blok zincirinde çalışır. Bu jetonun temel amacı, kullanıcı deneyimini artırarak dijital reklam platformlarını geliştirmektir..

BAT, The Guardian, British News ve daha fazlası gibi çeşitli medya devleriyle halihazırda ortaklıklar sağladığından gelecek vaat eden bir varlık olarak geliyor. Dahası, yayıncılarını 4.000’den 8.000’e fırlatan 1 milyon dolarlık bir hediye de yaptılar..

10. Güç Defteri

İmaj Kredisi: Power Ledger

Piyasa değeri- 126.229.739 ABD doları

Power Ledger, yenilenebilir enerji için dünyanın lider eşler arası pazarıdır. Aynı zamanda Avustralya blok zinciri tabanlı bir kripto para birimi ve yenilenebilir enerjinin merkezi olmayan ticaretine izin veren bir platformdur. Bu platform, tüketicilere çeşitli enerji pazarlarına erişim sunar ve çeşitli enerji altyapılarına göre ölçeklenebilir olmayı hedefler..

POWR ve Sparkz içeren çift jetonlu bir sistem üzerinde çalışır. POWR için ilk madeni para teklifi, Avustralya’daki en büyük ve en yüksek 14. kitle fonlaması projesi olarak ortaya çıktı..

Power Ledger, son zamanlarda yaptığı anlaşma nedeniyle gelecek vaat eden kripto para birimlerinden biri olarak geliyor. Greenwood Çözümleri. Bu, projenin ilk ticari uygulamasıdır ve diğer şirketlerin de hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacaktır. Ayrıca Kuzey Amerika’da yüzlerce yenilenebilir enerji ticareti projesi başlatmak için Helpanswers ile bir anlaşma yaptıklarını duyurdular..

 

Ayrıca oku,

  • 2018’de Takip Edilecek En İyi 5 Blockchain Protokolü

  • Bilmeniz Gereken En İyi 10 Kripto Para Birimi

 

Yani, kazançlar konusunda şüpheci olsanız da, bazıları için bir balon olduğundan emin olsanız da, bunlar kaliteli projeler tarafından basitçe yedeklenen kripto para birimleridir..

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me