Blockchain, tüm dünyadaki işletmeler için umut verici bir teknolojik alternatif olarak ortaya çıktı. Karmaşık sorunları ele almak için gelecek vaat eden bir teknoloji olduğunu kanıtladı. Sonuç olarak, işletmeler için blockchain teknolojisinin vaatleri de doğrudan blockchain becerileri talebine dönüşüyor. Öte yandan, blockchain profesyonellerine olan talebin arttığını doğrulamak için çeşitli veri noktaları da bulabilirsiniz..

Glassdoor’a göre, blockchain tabanlı işlere olan talep, 2019’da bir önceki yıla göre% 300 büyüme gösterdi..

Blockchain dünyası hakkındaki bilgilerinize dayanarak, blockchain’de gelecek vaat eden kariyer seçeneklerinden bazılarını keşfetmiş olabilirsiniz..

Bununla birlikte, blockchain’i 2020’de en çok talep gören becerilerden biri yapan şey, öne çıkan endişelerden biridir. Blockchain’in 2020’de en çok talep edilen becerilerden biri olmasının nedenlerini keşfetmek istiyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz..

Aşağıdaki tartışma, blok zincirinin çeşitli sektörlerdeki hakimiyetini gösteren bazı önemli istatistiklere götürür. Ek olarak, blockchain talebini en iyi teknoloji becerilerinden biri olarak yönlendiren belirli temaları belirleyebilirsiniz. Dahası, blockchain teknolojisi ile kariyer fırsatları hakkında güvenilir ve özgün bilgiler de edinebilirsiniz..


Şimdi Kaydolun: Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu

Blockchain ve Büyüme Potansiyeli

Birçok okuyucu, blockchain teknolojisi hakkında temel bir fikir edinmiş olmalı. Kripto para birimlerinin gelişi, dünyanın dikkatini blok zincirine çevirdi. 2009’dan bu yana, blockchain teknolojisi, kurumsal yönetim kurulu toplantılarında sıkça dile getirilen terimlerden biri olma yolunda oldukça uzun bir yol kat etti. Bu nedenle, blok zinciri becerilerine olan talep, yalnızca yeni yıkıcı teknolojinin kullanılmasının bir sonucu değildir. İşletmeler, iş hedeflerini gerçekleştirmek için blockchain teknolojisinin çoğundan yararlanmalarına yardımcı olacak becerilere sahip blockchain profesyonellerine ihtiyaç duyar..

Birçok araştırma firması, blok zinciri teknolojisine yapılan yatırımlarda çok sayıda artış olasılıklarına sürekli olarak dikkat çekmiştir. 2023 yılına kadar, blockchain çözümlerine yönelik dünya çapındaki harcamaların değeri yaklaşık 15,9 milyar olacaktı. 2019 itibariyle, dünya çapında blockchain teknolojisine yapılan harcama, finans sektöründe ümit verici kesintilerle birlikte 2,7 milyar dolardı..

Ek olarak, gıda ve tarım endüstrisi için blok zincirinin değeri 41,9 milyon dolara ulaşıyor ve bu nedenle blok zincir teknolojisinin finans sektörünün ötesinde potansiyelini gösteriyor. Deloitte’nin 2020 Küresel Blockchain Araştırmasına göre, üst düzey yöneticilerin ve uygulayıcıların neredeyse% 39’u blok zincirini üretime kabul etti..

100 milyon dolardan fazla değere sahip şirketler hesaba katılırsa, blok zinciri benimseme payı% 41’e yükseliyor. Bu nedenle, blockchain endüstrisindeki büyüme potansiyeli, blockchain becerileri için artan talebin önemli bir nedeni olarak hizmet ediyor..

Blockchain Teknolojisinin büyümesi ve geleceği hakkında hala sorularınız varsa, şimdi Blockchain’in Geleceği ne olduğunu okuyun.!

Blockchain Becerilerine Artan Talebin Nedenleri

Peki blockchain, taleplerini artıran işletmelere tam olarak ne sağlıyor? Blockchain, dijital dönüşüme artan odaklanma ile 2020’deki en iyi teknoloji becerisidir. Yakın geçmişteki pandemi krizi durumunda, işletmeler tedarik zincirlerini ve geleneksel operasyonlarını yeniden düzenlemek zorunda kaldı. Müşteriler evdeyken, işletmeler onlara bulundukları yerde ulaşmak için çözümler ister. Bu durumda, blockchain aşağıdaki avantajları sunarak 2020’de bir beceri olarak gerekliliğini kanıtlayabilir..

  • Blok zinciri ve güvenlik, tek bir sunucuya kıyasla bir bilgisayar ağı boyunca bilgilerin depolanması ile el ele gider. Bilgilerin merkezi olmayan şekilde depolanması ve tek sahipliğin olmaması, işlem verilerinin hacklenmesi ile ilgili tüm tehditleri ortadan kaldırır.
  • 2020’de blockchain becerilerine olan talep, blockchain teknolojisinin kolaylaştırdığı şeffaflık için de büyük ölçüde artıyor. Diğer ağ katılımcılarının bilgisi olmadan blok zincirindeki herhangi bir kaydı değiştirmek neredeyse imkansızdır. Herhangi bir kayıttaki küçük bir değişiklik, doğrudan tüm zincire yansıyabilir ve böylece tüm blok zinciri kayıtlarının şeffaflığını sağlayabilir..
  • ‘Blockchain bir beceridir’ sorusuna cevap verebilecek bir sonraki önemli husus, blok zincirindeki işlemlerin hızını ifade eder. Blockchain, aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak daha hızlı müzakereler, uzlaşmalar ve takas işlemleri sağlar. Tüm kayıtlar tek bir dijital defterde tutulur, böylece kesintilerle ilgili endişeler ortadan kalkar.
  • Blockchain, blok zincirindeki değişmez veriler için tüm ağ katılımcılarına izinli erişim sağlar. Bu nedenle, aracıların müdahalesi yoktur, bu nedenle işlem maliyetlerini neredeyse yarı yarıya düşürmek için güvenilir beklentiler sunar..
  • Hepsinden önemlisi, blockchain’in izlenebilirlik avantajları nedeniyle blockchain becerilerine olan talep artıyor. Blockchain teknolojisi, bir varlığın kökenini ve geçtiği tüm kilometre taşlarını bulan bir denetim izine sahiptir. Denetim izi, zaman damgası ile birlikte blok zincirindeki bir varlığın değiştirilmesine dahil olan kullanıcıların kimliğini gösterir..

Yukarıda bahsedilen faydaların, birçok işletmenin uzun vadede maliyet verimliliği ve performans iyileştirmeleri elde etmesine yardımcı olabileceğini açıkça fark edebilirsiniz. Blockchain teknolojisi faydaları, yetenekli blockchain profesyonelleri için talep anlamına gelen kuruluşlar arasındaki talebin temelini oluşturur..

Ayrıca Okuyun: Blockchain Teknolojisinin En Önemli Özellikleri

Blockchain İş Pazarı Şimdi Nasıl Görünüyor??

Şimdi, 2020’deki en çok talep gören becerilerden biri olarak blockchain izlenimimizi güçlendirmek için blockchain endüstrisindeki iş piyasasının durumuna bir göz atalım. LinkedIn’in yakın tarihli bir raporu, blockchain’i en iyi teknolojilerden biri olarak yerleştirdi. Rapor, blockchain teknolojisinden bahsetmeyen 2019 raporundan benzersiz bir sapmayı gözler önüne seriyor..

Sanki blockchain teknolojisi bir gecede teknoloji becerilerinin en üst sıralarına fırlamış gibi! Bununla birlikte, kurumsal blok zinciri uygulayıcıları, odak noktasını blok zincir teknolojisinin kullanılabilirliğini ve uyumluluğunu kanıtlamaktan farklı pratik kullanım durumları için yeni blok zinciri tabanlı çözümlerin oluşturulmasına kaydırmaya yavaş yavaş başladığı için durum böyle değil.

Blockchain becerisine olan talebin artışını tanımlayan bir diğer önemli tema, yönetimde blockchain uygulamasıdır. Amerika Birleşik Devletleri, İsviçre ve Çin gibi ülkeler blockchain kullanımını onayladı. Öte yandan dijital dönüşüm dalgasına kademeli olarak yetişen ülkeler de blockchain’i yönetişim çözümleri geliştirmek için gelecek vaat eden bir platform olarak görüyor. Örneğin, blok zinciri tabanlı ulusal kimlik kayıt sistemleri, yönetişimi desteklemek için blok zinciri kullanmanın olası olasılıklarından biridir..

Blok zincirinin diğer gelişen teknolojilerle entegrasyonu için yükselen fırsatlar temasını yansıtmak da önemlidir. Örneğin, IoT ağı ve ondan üretilen veriler artıyor. IoT verilerinin hacmi arttıkça, IoT verilerinin güvenli bir şekilde depolanması ve işlenmesi ile ilgili endişeler öne çıkmaktadır. Artık blockchain, IoT çözümleri geliştirmek için güvenlik, şeffaflık ve hızda umut verici bir artış sağlayabilir. Böylece, blockchain uzmanlığı ile gelecek vaat eden kariyer rolleri için net fırsatlar belirleyebilirsiniz..

Şimdi Oku: Blockchain Nasıl Çalışır??

Blockchain’de Kariyer Rolleri

Şu anda mevcut olan blok zincirindeki çeşitli kariyer seçenekleri, aynı zamanda blok zinciri becerileri için artan talebin harika göstergeleridir. Blockchain, ana akım bir teknoloji olarak itibarını başarıyla oluşturdu. Bununla birlikte, blok zincirindeki kariyer seçeneklerinin çoğu şimdiye kadar keşfedilmemişti. Blockchain, 2020’de en iyi teknoloji becerilerinden biri olarak tanınırken, mevcut iş seçeneklerine olan ilgi de belirgin bir şekilde artıyor..

Kalkınan blockchain profesyonelleri, blockchain alanında kariyer yapmak için geleneklerden sapmak zorundadır. Sürekli gelişen bir teknolojidir ve denemenizi ve yenilik yapmanızı gerektirir. En iyi blok zinciri becerilerinizi geliştirme taahhüdünüz varsa, aşağıdaki blok zinciri tabanlı rollerin kariyer faydalarından yararlanabilirsiniz.,

  • Blockchain Geliştiricisi

Blockchain becerilerine olan talebi artıran en önemli rollerden biri, bir blockchain geliştiricisinin rolüdür. Blockchain geliştiricisi, en yüksek ücretli iş rollerinden biridir ve blockchain tabanlı çözümler ve uygulamalar tasarlama ve geliştirme sorumluluğunu içerir. Bu kariyer yolunu keşfetmek için mükemmel sunucu ucu programlama ve analiz becerilerine ihtiyacınız olacaktır..

  • Blockchain Web Tasarımcısı

Startup’lar ve büyük şirketler, blockchain ürünleri hakkında farkındalık geliştirmek için anlaşılır ve müşteri odaklı UI arayüzleri geliştirmek istiyor. Bu nedenle, JavaScript, HTML, CSS ve tasarım araçlarında uzmanlığa sahip profesyoneller, kariyerlerini blockchain web tasarımcıları olarak sürdürebilir. Blockchain web tasarımcılarının birincil sorumluluğu, farklı blockchain çözümleri için portallar ve web sitelerinin yanı sıra kesintisiz kullanıcı arayüzlerinin oluşturulmasıdır..

  • Blockchain Kalite Mühendisi

Son zamanlarda talep gören bir sonraki önemli blockchain tabanlı rol, bir blockchain kalite mühendisinin rolüdür. Bu roldeki birincil sorumluluk, blok zinciri projelerinin kalitesini ve planlanmasını ve teslimini analiz etme endişelerini ele almayı içerecektir. Yeni blok zinciri altyapısının önceden tanımlanmış QA standartlarıyla uyumluluğu sürdürmesini sağlamak da önemlidir..

Blok zinciri kalite mühendisleri ayrıca yük performansı testlerini iyileştirmek için komut dosyaları yazmalı ve test otomasyonu uygulamalıdır. Adaylar, blockchain ortamının temelleri ve test standartları konusunda akıcı olduklarından emin olmalıdır..

Bir Blockchain sertifikası, Blockchain kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilir. Blockchain’de Nasıl Sertifikalı Uzman olunacağını şimdi öğrenin.

Son sözler

Dolayısıyla, blok zincir teknolojisinin gücünü, iş rollerinin çeşitliliğini ve blok zincirine yatırımın potansiyel büyümesini yukarıdaki tartışmadan açıkça fark edebilirsiniz. Blockchain becerilerine olan talebin artmasının altında yatan temel emsalleri açıkça ortaya koyuyor. Kariyerinizi bir blockchain profesyoneli olarak geliştirmek istiyorsanız, takip etmek istediğiniz iş rolünü seçin..

Bir sonraki adımda, beceri ve bilgi edinmenize yardımcı olabilecek ideal platformları bulmanız gerekiyor. Blockchain teknolojisinin çeşitli yönlerinde derinlemesine uzmanlığın yanı sıra kapsamlı endüstri bilgisi sunan platformları seçebilir ve en iyi blockchain becerilerini kazanmanıza yardımcı olabilirsiniz..

Bu nedenle, yeni başlayan biriyseniz ve kariyerinize teknoloji alanında başlamak üzereyseniz, Blockchain sizin için harika bir seçim olabilir. Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu ile Blockchain’in temellerini öğrenin ve ileride parlak bir geleceğe hazır olun!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me