Bu makale, sundukları hizmetlere kısa bir giriş ile en iyi blockchain danışmanlık firmalarının kapsamlı bir listesini sunmaktadır. Ayrıca, iyi bir firmayı nasıl seçeceğinizi ve bir firmayı diğerlerinden daha iyi yapan becerilerin neler olduğunu öğreneceksiniz..

Blockchain’in geleceğin teknolojisi olduğu daha önce hiç netleşmemişti. İnternetin 21. yüzyılda yarattığı etkiyle karşılaştırmalar havayı doldurmaya devam ediyor. Gelişimin ilk aşamalarında bile, blockchain teknolojisi, çeşitli sektörlerde artan kullanımın arka planında dalgalanmalar gönderiyor..

Blockchain danışmanlığı, işletmeler ve insanlar kripto para birimlerine güç veren temel teknolojiyi anlamaya çalışırken ivme kazanmaya devam ediyor. Blockchain teknolojisi, sadece finans sektöründe değil, yetenekleri göz önüne alındığında diğer sektörlerde de artan kullanım bulmaya devam ediyor..

Güvenli kayıt tutma için kurcalamaya dayanıklı bir defter sağlama söz konusu olduğunda, kimlik bilgileri göz önüne alındığında, teknoloji sağlık sektöründe bir kurtarıcı olma potansiyeline sahiptir..


Blockchain teknolojisi, tedarik zinciri yönetiminin geliştirilmesinde de çok önemli bir rol oynuyor. Yıllar boyunca, sigorta sektöründe taleplerin işleme alınması her zaman sinir bozucu bir prosedür olmuştur. Bununla birlikte, risksiz yönetim için mükemmel bir sistem sağlama potansiyeli göz önüne alındığında, muhasebe teknolojisi yavaş yavaş nihai cevap olarak ortaya çıkmaktadır..

Defter teknolojisinin yaygın olarak uygulanması, temelde benzersiz iş fırsatlarının ortaya çıkmasına neden oldu, bunlar arasında anahtar blok zinciri danışmanlığı var..

Şimdi kayıt:Enterprise Blockchain Temelleri Kursu

Blockchain Danışmanlık Hizmeti

Defter teknolojisi gelişmeye devam ettikçe, önemli fırsatlar vaat eden bir teknolojiye avantajlı bir başlangıç ​​yapmanın yollarını arayan işletmeler ve kuruluşlar da gelişmeye devam ediyor. Blockchain danışmanlık firmaları, profesyonel tavsiye için artan talebi karşılama çabasıyla yavaş yavaş gelişiyor..

Devrim niteliğindeki teknolojiden yararlanmanın yollarını arayan dünya çapındaki şirketler, blockchain danışmanlık hizmetlerine olan talebi tetikleyen şeydir. Firmalar, ağın kapalı kalma süresinden veya güvenlik ihlallerinden kaynaklanan temel sorunları ele almak için teknolojiden yararlanmaya çalıştıkça, blockchain teknolojisi danışmanlığı hızla gelişen bir iş haline geliyor..

Blockchain danışmanlık firmaları, ilgilenen şirketlerin iç operasyonları geliştirmek için blockchain teknolojisi uygulamaları geliştirmelerine de yardımcı oluyor..

En İyi 8 Blockchain Danışmanlık Firması

Aşağıda en iyi Blockchain teknoloji danışmanlık firmalarından bazıları verilmiştir

Deloitte

Türünün tek örneği bir Blockchain danışmanlık hizmeti sunma söz konusu olduğunda, Deloitte’nin önünde başka hiçbir ana akım şirket öne çıkmaz. Şirket, değer sağlamak için özel çözümler sunma çabasıyla müşterilerin gelişen teknolojinin her yönünü keşfetmelerine yardımcı olmak için yola çıktı..

Uluslararası blockchain danışmanlık hizmet sağlayıcısı, mimari, dijital tasarım ve blockchain teknolojisinin gelişimi söz konusu olduğunda değerli bilgiler sunar. Birincil amacı, şirketlerin ve bireysel geliştiricilerin gerçek iş sorunlarını ele alabilen yenilikçi blok zinciri çözümleri geliştirmelerine yardımcı olmaktır..

Şirketin blok zinciri laboratuvarları, blok zinciri iş stratejisi prototiplemesinin yanı sıra geliştirme desteği hakkında bilgi edinmek isteyen firmalar için idealdir ve blok zincir teknolojisi fırsatlarından yararlanmaya uygundur..

Şirket, ilgili tarafların ilgili kullanım örneklerini belirlemelerine ve dijital teknolojinin avantajlarından yararlanmalarına yardımcı olmayı vaat ediyor..

Deloitte, teselli hizmetlerinin bir parçası olarak mevcut süreçleri ve blok zinciri benimseme zorluklarının acı noktalarını değerlendirme çabasıyla müşterilerle yoğun bir işbirliği vaat ediyor. Uluslararası blockchain danışmanlık hizmet sağlayıcısıyla ilgilenen şirketler, blockchain fırsatlarının geniş inovasyon alanını kavrayabilmelidir..

EY Global

Blockchain teknolojisinin iş süreçlerini düzene sokma ve hızlandırma potansiyeline sahip olduğunu kabul eden EY Global, çok çeşitli blockchain danışmanlık hizmetleri sunmaya başladı..

Blockchain danışmanlık firmasının operasyonları, işletmelerin teknolojinin en iyi şekilde ele alabileceği kritik iş zorluklarını belirlemelerine yardımcı olma etrafında döner. Şirket, blockchain uygulaması ve kullanımı cephesinde müşterilerle el ele çalışan özel bir geliştirici, strateji uzmanı ve mühendis ekibi ile birlikte gelir..

Uluslararası bir blockchain danışmanlık hizmeti sağlayıcısı olarak şirket, müşterilerin en iyi blockchain stratejilerini bulmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Küresel ağı şu anda devrim niteliğindeki teknolojiden güç alan 50’den fazla iş süreci sunmaktadır. Müşteriler, finansal hizmetler alanlarındaki blockchain çözümlerinden ve diğer endüstri sektörleri arasında sağlık hizmeti lojistiğinden yararlanabilirler..

EY Global, Blockchain kullanımı konusunda hala kararsız olan müşteriler için, blockchain potansiyelini belirlemenin ilk aşamasının bir parçası olarak farkındalığı artırmayı vaat ediyor. Şirket, blockchain danışmanlık hizmetinin ikinci aşamasında, dijital teknolojinin çok değerli olacağı uygulama alanlarını belirlemeye odaklanıyor..

Üçüncü aşamada, EY Global, müşterilerin önceliklendirmeyi pekiştirerek ve çok aşamalı bir dönüşümsel yol haritası oluşturarak dönüşümsel bir yol haritası geliştirmelerine yardımcı olur..

ArcTouch

ArcTouch, blockchain danışmanlık hizmetlerine benzersiz bir şekilde geldiğinde kendisini rakiplerinden ayırmıştır. Blockchain geliştirme şirketi, yoğun teknoloji atölyeleri yürütme ve uygulama stratejisi sağlama söz konusu olduğunda işletmelerin rekabet avantajı kazanmasına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır..

Şirket, Amazon Web Service, Microsoft, Ethereum ve Hyperledger gibi platformlarda Hizmet olarak Blockchain (BaaS) üzerinde çalışma konusunda geniş teknik deneyime sahip. BaaS, ortaya çıkan kurumsal blok zinciri iş modellerinden biridir.

Ekip, çeşitli blok zinciri tabanlı prototiplerin uygulanmasının yanı sıra merkezi olmayan uygulama geliştirmeye ilişkin değerli bilgiler sağlama konusunda uzmanlaşmıştır..

ArcTouch ayrıca özel blockchain ağlarını değerlendirmek için blockchain danışmanlık hizmetleri sunar. Aynı zamanda akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi ve uygulanmasına ilişkin içgörüler sağlar..

101 Blockchain

101 Blockchain, tek noktadan blockchain danışmanlık platformu olarak ortaya çıkıyor. Çevrimiçi platform, blockchain teknolojisi hakkında değerli bilgiler sağlama söz konusu olduğunda, kendisi için niş bir pazar oluşturdu.

2018’de piyasaya sürülen şirketin birincil amacı, işletmelerin yanı sıra bireylere, teknolojinin kendisini ve yeni ekonominin arkasındaki işletmeleri anlamalarına ve blok zinciri dijital dönüşümü yoluyla yollarında gezinmelerine yardımcı olmaktır..

Şirket, işletmelerin blok zincirinin neyle ilgili olduğu ve yeteneklerinden nasıl yararlanılacağı konusunda net bir anlayış kazanmasına yardımcı oluyor. Blockchain teknolojisinin yapı taşlarının yanı sıra pazar raporları ve önemli satıcılar hakkında değerli bilgiler.

ABES Laboratuvarı

Aplana Software’in bir yan kuruluşu olan ABES Lab, Philadelphia ABD’de bulunan en iyi blockchain danışmanlık firmasıdır. Ana şirketinin yeteneklerinden yararlanan firma, mimari tasarımdan destek ve bakıma kadar geniş bir yelpazede blockchain danışmanlık hizmetleri sunmaktadır..

Tıpkı diğer en iyi blockchain danışmanlık firmaları gibi, ABES Lab de firmaların blockchain destekli uygulamalar ve akıllı sözleşmeler geliştirmelerine yardımcı oluyor..

Bununla birlikte, temel operasyonu, işletmelere tedarik zinciri için blok zincirini ve sözleşme yönetimini entegre eden yenilikçi çözümler uygulamalarına yardımcı olmak etrafında dönüyor..

ABES Lab, işletmeleri sözleşme yönetimi sürecini tam otomatik bir sürece dönüştürme becerileriyle donatmayı amaçlamaktadır. Uluslararası blockchain danışmanlık firması, dApp geliştirme ile ilgili konularda yüksek vasıflı personelden oluşan bir ekip tarafından iyi desteklenmektedir..

Ekip ayrıca, blockchain teknolojisinin kalbinde yer alan Hyperledger, Solidity ve Ethereum ile de iyi konuşuyor..

Codezeros

Hindistan merkezli Codezeros, gelişen teknoloji hizmetleri geliştiren ve sağlayan uluslararası bir blockchain danışmanlık hizmet sağlayıcısıdır. Şirket, yetenekli geliştiriciler ve stratejistlerden oluşan bir ekip tarafından desteklenen blok zinciri ve kripto para birimi geliştirme hizmetleri sunmaktadır..

Sağladığı blok zinciri danışmanlık hizmetlerinden bazıları, İlk Para Teklifi Geliştirme’nin yanı sıra dijital cüzdan geliştirmeyi içerir. Ekip ayrıca müşterilerin çeşitli operasyonlarda akıllı sözleşmelerin gücünü geliştirmelerine ve bunlardan yararlanmalarına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır..

Grup ayrıca, birden çok iş ihtiyacını karşılamak için merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesine ilişkin değerli bilgiler sağlar..

Daha fazla oku:DApp veya Merkezi Olmayan Uygulama nedir?

LeewayHertz

Merkezi San Francisco’da bulunan LeewayHertz, blockchain teknolojisi yeteneklerinden yararlanmaya yönelik geniş bir hizmet yelpazesi sunan saygın bir blockchain danışmanlık firmasıdır..

Bir blockchain danışmanlık hizmeti sağlayıcısı olarak firma, yüzün üzerinde büyük kurumsal düzeyde dijital platform geliştirdi. Şirket, mobil uygulamaların yanı sıra artırılmış ve sanal gerçeklik çözümlerinin geliştirilmesinde de kendisine bir isim yaptı..

Blockchain danışmanlık firması, teknolojiyle ilgili geniş deneyime sahip yetenekli bir blockchain geliştiricileri ekibinden oluşur.

Blockchain Mind

Canadian Blockchain Mind, işletmelere ve insanlara yardım etmeye çalışan uluslararası bir blockchain danışmanlık firmasıdır ve blockchain teknolojisinin operasyonları için nasıl büyük bir değer yaratabileceğini değerlendirir..

Diğer blockchain danışmanlık firmalarından farklı olarak şirket, blockchain danışmanlık hizmetleri sağlama konusunda bir entegratör ve devrim niteliğinde bir süreç kullanıyor..

Şirket, verimliliği ve operasyonları artırmak için blockchain teknolojisini entegre etmenin yollarını bularak şirketlerin davranışlarını değiştirmeye çalışıyor. Önemli bir uzmanlık alanı, müşterilerin ihtiyaçları ve zorlukları ele almak için blockchain uygulama çözümleri geliştirmelerine yardımcı olmak etrafında döner..

Blockchain Danışmanlık Hizmet Sağlayıcısı Nasıl Seçilir?

Hangi blockchain danışmanlık firmasının seçileceği seçimi her zaman birçok faktöre bağlı olacaktır. Blockchain danışmanlık firmaları, sundukları hizmet türleri söz konusu olduğunda birbirlerine bağlı olsalar da, gidecek şirket seçimi, gerekli hizmetlere bağlıdır..

Bazı blockchain danışmanlık firmaları geniş tabanlı danışmanlık hizmetleri sunarken, diğerleri dijital teknoloji etrafındaki niş alanlarda uzmanlaşma eğilimindedir. Blockchain teknolojisi uygulaması söz konusu olduğunda şirketlerin ihtiyaçlarının çeşitlilik göstermesi, hangi blockchain danışmanlık firmasının birlikte gideceğini seçerken daha temkinli bir yaklaşım gerektirir..

Bununla birlikte, işletmeler, blockchain danışmanlık firmalarının hizmetlerini kullanmaya başlamadan önce bazı faktörleri göz önünde bulundurmalıdır..

İtibar, Geçmiş Projeler ve Portföy

Blockchain teknolojisi sürekli olarak gelişiyor. Bu nedenle, bazı projeleri büyük başarı ile tamamlamış ve olumlu eleştiriler almış blockchain danışmanlık firmalarıyla gitmek çok önemlidir..

Bu tür şirketler, bir şirketin dijital defter teknolojisinden nasıl yararlanmayı planladığına ilişkin çeşitli ihtiyaçları karşılayabilen deneyimli personelden oluşan güçlü ekiplerle birlikte gelir..

Yerel Geliştirici Havuzuna Erişim

Yerel bir geliştirici havuzuna erişim, bir şirketin bir blockchain teknoloji danışmanlık firmasının hizmetlerini kullanırken göz önünde bulundurması gereken bir diğer kritik faktördür..

Geliştiriciler, hem bir blockchain çözümünün geliştirilmesinde hem de daha sonra herhangi bir uygulamanın uygulanması ve bakımında hazır bulunmalıdır..

Maliyeti Hizmets

Hizmet maliyeti, bir blockchain danışmanlık firması ile sözleşme imzalamadan önce dikkate alınması gereken bir başka kritik faktördür. Blockchain’in devrim niteliğinde bir teknoloji olması, sınırlı sayıda geliştirici ve beceriye sahip uzman göz önüne alındığında bir servete mal olacağı kesindir..

Bununla birlikte, teknolojinin sürekli olarak geliştiği ve uzun vadede daha fazla değişikliğin gerçekleşeceği göz önüne alındığında, blockchain danışmanlığı için alınan maliyet yeterince makul olmalıdır..

Maliyet söz konusu olduğunda, blok zinciri yeniliklerinde kullanılabilecek para miktarı konusunda bütçe sınırlamalarınız varsa sabit bir fiyat modeliyle gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda, geliştiriciler sabit bir fiyat üzerinden çalışmayı kabul edeceklerdir..

Maliyetleri düşük tutmanın kesin bir yolu olsa da, model, bir işletmenin, bir geliştiricinin uygulamayı planlayabileceği yeni değişiklikler veya yükseltmelerden yararlanmasını zorlaştırma eğilimindedir..

Büyük bütçeli tahsisleri olan şirketler için, sabit birim modeline gitmek ideal olacaktır. Bu durumda, bir blockchain danışmanlık hizmeti sağlayıcısı, işletme araştırma ve geliştirme ekibini işe almayı ve eğitmeyi kabul eder. Ayrıca, blok zinciri teknolojisi ile ilgili kişisel idari, yasal ve yönetim tavsiyeleri de sağlayacaklardır..

Özel bir ekip modeli, bir işletmenin belirli bir blok zinciri çözümünün geliştirilmesinde uzun bir yol kat etmek istediği durumlarda ideal olacaktır. Bu durumda, bir blockchain teknoloji danışmanlık firması, belirli bir projenin tüm ihtiyaçlarını tam olarak ele alma sorumluluğunu üstlenen özel bir geliştirici ekibi oluşturabilir..

Özel ekip, bu durumda, şirket içi iş geliştirme veya BT grubunun bir uzantısı olarak çalışacak, ancak iş için blok zinciri yeniliklerine odaklanacaktır..

Blockchain Danışmanlık Firmasının İhtiyaç Duyduğu Temel Beceriler

Akıllı Sözleşmelerin Açıkça Anlaşılması

Akıllı Sözleşmeler, özellikle sözleşme yönetimi konusunda çeşitli iş operasyonlarını şekillendirirken blockchain teknolojisinin merkezinde yer alır. Basitçe söylemek gerekirse, önceden belirlenmiş eylemlere ve talimatlara göre otomatik olarak uygulanan dijital sözleşmelerdir..

Akıllı bir sözleşmenin nasıl geliştirileceğine ve bunların nasıl uygulanacağına dair bilgi, saygın bir blockchain teknolojisi danışmanlık firması için hiç düşünmeden olmalıdır. Akıllı sözleşmelerin yürütülmesi, herhangi bir blockchain danışmanının temel becerilerinden biri olarak kabul edilir..

Dağıtılmış Ağ Anlayışı

Bir blockchain danışmanlık firması, dağıtılmış bir ağın neyle ilgili olduğu konusunda net bir anlayışa sahip olmalıdır. Bir firma, müşterilerinin blok zinciri teknolojisini uygulamasına yardımcı olacaksa, bu tür ağların nasıl çalıştığına ve bunların nasıl sürdürüleceğine dair net bir anlayış çok önemlidir..

Dağıtılmış ağlar, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar gibi çeşitli uygulamaların üzerinde çalıştığı blockchain teknolojisinin temeli olarak hareket eder..

Blockchain Birlikte Çalışabilirliği

Blok zinciri defterlerinin çeşitli platformlarda birbirine bağlanması, her zaman dağıtımdaki risklerin ve zorlukların adil payıyla birlikte gelir. Danışmanlık firmaları için blok zincir birlikte çalışabilirlik bilgisine sıkı bir şekilde sahip olmak bir zorunluluktur..

Bu nedenle, bir blockchain danışmanlık firması bu tür engelleri aşabilecek konumda olmalı, böylece bir işletmenin çeşitli platformlarda çeşitli blockchain çözümlerini entegre etmesine ve kullanmasına izin vermelidir..

Bu durumda açık kaynaklı bir zihniyet çok önemlidir, çünkü tek yol budur, bir hizmet sağlayıcı iş sonuçlarını yönlendirmek ve gecikmeyi azaltmak için herhangi bir platformda kullanılmak üzere bir blok zinciri çözümü bulabilir..

Doğru blockchain platformunu seçme yeteneği çok önemlidir, çünkü bir blockchain danışmanlık firması müşterilerinin blockchain teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanmasını sağlayabilir. Bu nedenle, blockchain hizmetleri sağlayan herhangi bir firma, Hyperledger Fabric’ten Ethereum’a, Ripple ve R3 Corda’ya kadar çeşitli blockchain platformlarıyla konuşmalıdır..

Çeşitli blockchain platformları hakkında bilgi sahibi olmak, blockchain hizmet sağlayıcılarının herhangi bir iş ihtiyacı veya süreci için ideal olan doğru platformu belirlemesini sağlar..

Daha fazla oku: Hyperledger, Corda ve Ethereum: Nihai Karşılaştırma

Blockchain Güvenliği

Blockchain teknolojisinin sürekli olarak gelişmekte olduğu gerçeği, zaman zaman güvenlik çerçevelerinde iyileştirmeler yapılmasını gerektirir. Herhangi bir uluslararası blockchain danışmanlık firmasının yasal uyumluluk ve düzenleme ihtiyaçları için çeşitli güvenlik çerçevelerini net bir şekilde anlaması esastır..

Bir firma, müşterilerinin her zaman kötü aktörlerden bir adım önde olmasını sağlayacaksa, genel ve özel şifreleme anahtarlarının nasıl ortaya çıkacağı çok önemlidir..

Firma ayrıca, güvenli ve bakımı daha ucuz olmasının yanı sıra, blockchain tabanlı çözümün ne kadar verimli ve kullanımının kolay olduğunu açıklayabilecek bir konumda olmalıdır..

Blockchain Teknolojisinde Global Danışmanlık firmaları

Blockchain danışmanlığı kârlı bir iş olarak ortaya çıkmaya devam ederken bile, bir dizi küresel danışmanlık firması ileride ne bekleyecekleri konusunda farklı görüşler sürdürmeye devam ediyor. Danışmanlık firmaları, işletmeler ve yeni başlayanlar profesyonel tavsiye almaya devam ettikçe, gelişen sektörle ilgili bulguları ve açıklamaları giderek daha fazla yayınlıyor..

New York merkezli McKinsey’e göre & Şirket, blockchain teknolojisinin potansiyeline ulaşması beş yıl alacak. Firmaya göre, zorlu düzenleyici ortam ve geçiş maliyetleri, çoğu işletmede ve kuruluşta blok zinciri entegrasyonunu engellemeye devam eden sorunlardan bazılarıdır..

Ayrıca firma, Blockchain danışmanlık firmalarının, teknolojinin kullanımda ana akım haline gelmesi için net blok zinciri işletmelerinin kullanımlarını belirlemek için daha fazlasını yapması gerektiğine inanıyor..

Bain & Şirket, blok zincir teknolojisinin özellikle finans sektöründeki potansiyel etkisi konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Küresel yönetim ve danışmanlık firmasına göre, blockchain, bankaların rekabette öne çıkmasını kolaylaştırma potansiyeline sahip..

Accenture, blok zinciri teknolojisinin bir sonraki yenilikçi uygulamaları oluşturmak için yeni altyapı sağlamasını bekliyor. Danışmanlık firması ayrıca teknolojinin işletmeler genelinde derin olumlu değişiklikler yaratmasını bekliyor..

Yatırımların yanı sıra yöntem göz önüne alındığında, işletmeler ve kuruluşlar blockchain danışmanlık firmalarının hizmetlerini kullanıyor; Accenture, Blockchain teknolojisinin IoT’nin yanı sıra yapay zekayı da güçlendirmesini bekliyor.

PricewaterhouseCoopers tıpkı Bain gibi & Şirket, blockchain teknolojisinin finansal hizmetler sektöründe muazzam bir etkiye sahip olmasını bekliyor. Uluslararası danışmanlık firması, finans kurumlarının dönüştürücü blockchain teknolojisinden yararlanmasına yardımcı olacağını söylediği stratejik yetenekler geliştirdi..

Daha fazla oku: Blockchain Teknolojisini Kullanan İlk 50 Şirketin Listesi

Sonuç olarak

Blockchain teknolojisi, verimliliği artırmak için devrim niteliğinde bir teknoloji olarak her zaman pratik uygulamaya ve değere sahip olacaktır. Teknolojinin hala gelişimin başlangıç ​​aşamalarında olduğu göz önüne alındığında, blockchain danışmanlık hizmetlerine olan talebin artmaya devam etmesi gerekiyor..

İşletmelerin teknolojinin kullanımında avantajlı bir başlangıç ​​yapmalarına yardımcı olma konusunda itibara sahip blockchain danışmanlık firmaları, ileriye dönük gelişen işlerin tadını çıkarmaya devam etmelidir..

Blockchain’in temellerini daha iyi kavramak istiyorsanız, ücretsiz blockchain kursumuza kayıt olmalısınız.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me