Blockchain olarak da bilinen dağıtılmış defter teknolojisi (DLT), bu on yılın harikasıdır. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin altında yatan teknoloji olarak yola çıkan DLT, şimdi neredeyse tüm endüstrileri karıştırıyor. Bu nedenle, DLT endüstrileri kesintiye uğratmaya devam ettikçe, işletmelerin bilgiye sahip olması için gerekli hale geliyor. Bu blockchain ana sınıfını bilgilendiren şey budur.

Dijital dönüşüm tetikleyicisi olarak blockchain

İş dünyası, tedarikçi ile tüketici arasındaki güvene dayanır. Piyasayı çeşitli kural ve yönetmeliklerin yardımıyla birbirine bağlayan bu güvendir. Ayrıca, tüketiciler ve beklentileri, büyük ölçüde, ana pazar eğilimlerini belirler. Bununla birlikte, küresel pazarın güven ihlali, aşırı ücretler ve hizmet sunumunda kronik gecikmelerle dolu olduğunu görmek nadir değildir. Ne yazık ki, bunların hepsi, işin nasıl gerçekleştiğinin belirleyicisi olması gereken müşteriye karşı çalışıyor..

  • Blockchain, finansal aracıları hurdaya çıkarır ve IoT ekosistemini güvence altına alır

Finans sektöründe, borsalar ve ödeme ağları gibi finansal aracılar, tüketici adaletsizliğinin kaynaklarıdır. Özellikle, bu aracıların% 45’i suç ve dolandırıcılığa maruz kalıyor ve bu da tüketiciye zarar olarak aktarılıyor. Neyse ki, blockchain teknolojisi iş operasyonlarını hızlandırmayı, maliyetleri düşürmeyi ve pazara duyulan güveni artırmayı vaat ediyor. Örneğin, blockchain teknolojisi finans sektöründeki aracıları tamamen ortadan kaldırıyor. Bu, güveni güçlendirmek için merkezi bir partiye ihtiyaç duymadan meslektaşların birbirlerine güvenebileceklerini söylemektir..


Dahası, Nesnelerin İnternetini (IoT) içeren devam eden bir dijital dönüşüm var. Özellikle bu, Bulut Teknolojisinin gelişiyle başlayan bir devrimdir. İlginç bir şekilde, IoT teknolojisi, insanların çeşitli görevleri yerine getirmek için akıllı cihazları kullanmasını sağlar. Bununla birlikte, internette böylesine her yerde bulunan bir varlık, bilgisayar korsanları için verileri kaybetme tehlikesi oluşturmaktadır. Bu nedenle kullanıcıların güvenliği söz konusu olduğunda bulutun yetersiz olduğu açıktır..

Neyse ki, blockchain, kullanıcılara internet güvenliğini garanti eden dahice bir alternatif sunuyor. Blockchain’in altında yatan özelliklerden biri, ekosistemin hacklenemez olmasıdır. Bu nedenle, geliştiriciler, cihazların güvenli olmasını sağlamak için blockchain teknolojisini IoT’ye entegre ediyor. Bu durumu anlamak için, bugün dünya çapında 6,4 milyardan fazla IoT cihazı var ve her gün 25 milyondan fazla bağlanıyor. Tüm bu gadget’ları güvence altına almak için blockchain elde etmek, teknoloji açısından oldukça büyük bir sorumluluktur. İlginç bir şekilde, bu, blok zincirinin bulut teknolojisinden sonraki büyük şey gibi.

  • Akıllı sözleşmeler

Belki de eski iş yapısını alt üst edecek bir başka blockchain özelliği de akıllı sözleşmelerdir. Akıllı sözleşme özelliği o kadar devrim niteliğindedir ki, birbirlerinin kimliği hakkında hiçbir fikri olmayan varlıklar dolandırıcılık korkusu olmadan anlaşmalara girebilir. Akıllı sözleşmeler, sözleşmeleri mevcut tüm mekanizmaların başarısız olduğu bir şekilde uygular.

Özellikle, bu özellik bankacılık sektöründe bir devrimi tetikliyor ve sonuç olarak, finansal kurumlar teknolojiyi benimsemek için çabalıyor. bu, bu teknolojinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Dahası, kurumlar, teknolojiyi benimsemeden yok olma riskiyle karşı karşıya kalacak şekilde teknolojinin etkilerinin farkındadır..

Akıllı sözleşmeler ve diğer blok zinciri özellikleri, merkezi olmayan yapılarla dijital pazara dönüşüme öncülük ediyor. İlginç bir şekilde, bu teknolojiden ortaya çıkacak dijital dönüşüm türü, siyasi ve kültürel alanlarda değişimler yapabilir. Bu, sözleşmelerin önemi ve alanlardaki etkileşimleri düzene sokmada oynadıkları role dayanmaktadır..

Anahtar blok zinciri istatistikleri

DLT, küresel olarak tüm endüstrilerde kullanım örnekleri buluyor. Özellikle, işletmeler, temel operasyonları yürütme maliyetleri açısından çok tasarruf edebilirler. Benzer şekilde, teknoloji, geçmişte duyulmamış olan işletmelere verimlilik sağlar. İlginç bir şekilde, araştırmalar, işletmelerin blockchain’i benimsemelerinin bir sonucu olarak şimdiye kadar 2,5 milyar dolara kadar değer elde ettiklerini gösteriyor. Dahası, teknolojiyi benimsemeye devam ederlerse işletmeler 2030 yılına kadar 2 trilyon dolara kadar blok zinciri iş değeri elde edebilirler..

Kripto para piyasası, bir şirketin teknolojik yönünü belirleyen çeşitli CIO’lar için dikkate değer olmayabilir. Bununla birlikte, blok zincirinin, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin arkasında küresel sahneye girdiğini belirtmek önemlidir. Bilhassa, kripto para piyasası 2017’nin başında yaklaşık 16 milyar dolar değerindeydi. İlginç bir şekilde, piyasa yılı 600 milyar doların üzerinde kapattı. Bu büyülü dönüşüm, bugün blockchain’in popüler olmasının nedenlerinden biridir..

  • Blockchain alanı hızla genişliyor

Netscribes’a göre, blockchain alanı oldukça hızlı genişliyor. Firma, 2018’in en önemli yıl olmasıyla birlikte alanın yıllık olarak% 42,8 genişleyeceğini tahmin ediyor. Firmaya göre, bu genişleme muhtemelen 2022’ye kadar devam edecek. İlginç bir şekilde, bu iddia, blok zincirinin ticarette devrim yaratacağını öngören Dünya Ticaret Örgütü’nün (WTO) bir raporuna uyuyor..

Rapora göre, blockchain, 2030 yılına kadar küresel ticarette 3 trilyon dolara kadar değer katmayı kolaylaştıracak. Özellikle, teknoloji üretim endüstrisindeki otomasyon oranını artırma kapasitesine sahip ve dolayısıyla verimliliği artırıyor. Teknoloji, işletmelerin üretim ve hizmet sunum maliyetlerini daha da azaltmasını sağlayacak. Ek olarak, teknoloji, küresel ticaretteki engelleri kaldırmak için AI ve Makine Öğrenimi gibi yeni teknolojilerle kampanyaya liderlik ediyor. DTÖ, yalnızca blok zincirinden, engellerin kaldırılarak 1 trilyon dolar tutarında yeni ticaret fırsatlarına yol açmasını bekliyor..

  • Blockchain çözümlerine daha fazla para harcanması

Dahası, International Data Corporation (IDC), dünya çapında blockchain çözümlerine yapılan harcamaların 2018’den itibaren hızla artacağını öngördü. Özellikle, harcamaların 2022’ye kadar 11,7 milyar dolara ulaşması muhtemel. Tahmin döneminde (2017-2022), IDC, blok zinciri çözümlerine yönelik harcamaların bileşik yıllık büyüme oranının (CAGR) muhtemelen% 73,2’ye düşeceğini belirledi. Yalnızca 2018 için, harcama varsayımsal olarak 1,5 milyar dolar olacaktır. İlginç bir şekilde, bu, kuruluşların 2017’de blockchain çözümlerine harcadığı miktarın iki katı..

Aynı tahminlerde IDC, ABD’nin teknolojiye yatırım yapma konusunda lider olacağını öngördü. Şirkete göre, blockchain ile ilgili küresel coşkuya rağmen, ABD’nin genel harcamaların% 36’sından fazlasını karşılaması muhtemel. Bununla birlikte, hükümetler de gemiye atladıkça, küresel olarak benimsendiğine dair kanıtlar var..

Blockchain yöneticilerinin eğitiminin önemi

Bu blok zinciri ustalık sınıfı, bir kuruluşun gelişen teknolojilerle nasıl etkileşime girdiğini belirlemek için gerçek güce sahip insanlara odaklanır. Daha önce tartışıldığı gibi, iş alanı, blockchain teknolojisi nedeniyle zaten temel değişimlerden geçiyor. Ayrıca, erken benimseyenlerin rekabetin önünde kalarak büyük fayda sağlayacağı açıktır..

İlginç bir şekilde, blockchain bir organizasyonun neredeyse tüm bölümleri üzerinde etkiye sahip. Bu nedenle, kuruluşların bu teknolojiye yönelik bir çapraz organizasyon yaklaşımı benimsemesi zorunludur. Özellikle, blockchain kurumsal masterclass’ı, blockchain’in temel yönlerinin yanı sıra içgörü ve araştırmayı da içerir. Katılımcılar özellikle farklı blockchain ağları ve nasıl çalıştıkları hakkında bilgi edinecekler..

  • Yöneticiler neden kurumsal bir blockchain sertifikası kazanmalı?

Kurumsal bir blockchain kursu, kurumsal yöneticilerin blockchain teknolojisinin çeşitli kullanım durumları hakkında kritik bilgiler edinmesine yardımcı olur. Bilhassa, içgörüler, teknolojiyi içeren uygun iş modellerinin formülasyonunu kolaylaştıracaktır. Örneğin, kurumsal yöneticiler, tedarik zincirlerine olan güveni artırmak ve sahtecilik sorunuyla mücadele etmek için blok zincirinden nasıl yararlanacaklarını öğrenecekler. Dahası, kurumsal bir blockchain sertifikası kazanmak, yöneticilerin müşterilerine en iyi hizmeti verebilmeleri için hizmetlerinde ince ayar yapmalarına olanak tanıyacaktır..

Kurumsal bir blockchain sertifikasının bir diğer önemli amacı, yöneticilerin blockchain teknolojisi ile ilgili tasarım ve stratejik düşünmeyi öğreten atölyelere katılmalarıdır. Stratejik olarak yaklaşıldığında ortaya çıkan her teknolojinin zengin bir fırsata sahip olduğu bir sır değil. İlginç bir şekilde, CEO’lar, CTO’lar, CIO’lar ve diğer yöneticiler, yeni teknolojileri en iyi şekilde entegre eden stratejiler ve tasarım yaklaşımları sunarak ücretlerini kazanırlar..

Bununla birlikte, blockchain’in taşıdığı potansiyelin genişliği ile ilgili çok az şey olduğu açıktır. Özellikle blok zinciri, endüstrinin dramatik yükselişi ve düşüşü nedeniyle kripto para birimi çevrelerinde daha popülerdir. Yöneticilerin farkına vardıkları şey, teknolojinin kripto dışında başlangıçta düşünülenden çok daha fazlasını sunabileceği. Bu, yöneticilerin bilgilerini gelişmekte olan teknolojiyle uyumlu hale getirmek için blockchain kurumsal eğitimine devam etmelerinin daha fazla nedenidir..

  • Kurumsal blok zinciri ana sınıfı da gerekli kamu varlıklarıdır

İlginç bir şekilde, blockchain sadece özel sektörün bir koruması değildir. Özellikle, bir blockchain platformunda depolanan veriler değişmezdir ve yıllarca sürebilir. Bu nedenle, teknoloji, devlet kurumları için kimlik yönetiminde kritik hale geliyor. Ayrıca, çeşitli kuruluşlar, bir oylama aracı olarak blok zincirinin uygunluğunu araştırmaktadır. Bir blok zinciri ağının doğasında bulunan şeffaflık ve veri bütünlüğü seviyesi göz önüne alındığında, günümüzün demokrasilerinde oldukça zor olan özgür ve adil seçimler yapmak mümkün olabilir..

Kimlik yönetimindeki uygulamanın ardından özgür ve adil seçimleri kolaylaştıran blockchain’in hükümetler için de önemli olduğu açıktır. Bu, devlet kurumlarının platformu verimli bir şekilde vergileri toplamak, kimlikleri yönetmek ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabileceği anlamına gelir. Bu nedenle, devlet kurumları, çalışanlarının kurumsal blok zinciri ana sınıfından geçmesini sağlamalıdır..

Ayrıca, ticaret kuruluşlarının teknolojiyi anlaması gerekir. Özellikle, küresel ticaret ortamında köklü bir değişim yaşandığında, tüm paydaşları etkileyecektir. Bir blok zinciri ustalık sınıfına katılmak, insanların vardiyaların önünde kalmasını sağlayacaktır. Dahası, kurumsal bir blok zinciri kursundan edinilen bilgiler, öğrencilerin blok zincirinin potansiyellerini takdir etmelerini ve tehditlerini belirlemelerini sağlayacaktır..

Blok zinciri dönüşümünün dikeyleri

Blockchain teknolojisi ile ilgili ortaya çıkan çok sayıda dikey var. İlginç bir şekilde, teknoloji yavaş yavaş onu küresel sahneye çıkaran kripto para birimi endüstrisinden uzaklaşıyor. Blok zinciri ana sınıfını almak, yöneticilerin bu dikeylerle ilgili bilgilerini artıracaktır. Dahası, CIO’lar, CTO’lar ve hatta Strateji Direktörleri ve Başkan Yardımcısı, teknolojiden nasıl yararlanılacağını anlamak için daha iyi bir konumda olacaklar..

  • İş taşımacılığı

Geleneksel olarak, iş taşımacılığı, işletmeler için başlıca kayıp kaynaklarından biridir. İş gezilerini ve yollarını takip etmek ve izlemek için mevcut araçlar, zorlukları karşılayamaz. Özellikle, kötü çalışanlar, şirket yönetimi bilgisi olmadan şirketlerden başarılı bir şekilde hırsızlık yaparlar..

Blockchain teknolojisi, yönetimin gezileri ve son ayrıntısına kadar yolları izlemesini sağlar. Bir işletme, tedarik zincirini izleyen ve izleyen blok zinciri çözümlerini entegre ettiğinde, tedarik zinciriyle ilgili tüm veriler kolayca elde edilebilir ve kolayca erişilebilir hale gelir..

Perakende, sağlık hizmetleri, petrol gibi başka dikeyler de var & gaz, devlet hizmetleri, akıllı şehirler, seyahat, eğitim vb. blok zincirinin süper kritik olduğu yerlerde. İşletme yöneticilerinin çeşitli dikeyler hakkında derinlemesine bilgi edinmesi çok kritiktir. Özellikle, blockchain kurumsal eğitimine girmek, bu bilgiyi edinme yolunda önemli bir adımdır..

Kurumsal blockchain platformları

Kurumsal blok zinciri vaadine kurumsal / kurumsal ilgi göz önüne alındığında, talebi karşılamak için ortaya çıkan birkaç platform var. Platformlardan bazıları Corda, Hyperledger Fabric, Ethereum, Stellar ve Tezos’u içerir. Benzer hizmetler sunuyor gibi görünseler de, temel ancak kritik hususlarda farklılık gösterdiklerini kabul etmek önemlidir..

Özellikle, blok zinciri ana sınıfına katılmak, yöneticilerin platformları güvenlik, gizlilik, fikir birliği, işlem performansı, akıllı sözleşmeler ve işlemin kesinliği gibi teknik özellikler temelinde farklılaştırmasını sağlayacaktır..

  • Uygun kurumsal blok zinciri platformları için stratejik kriterler

Dahası, kurumsal blok zinciri sertifikasına sahip olanlar, kurumsal blok zincirinin stratejik yönünü takdir edecekler. Kurumsal blok zinciri ustalık sınıfında katılımcılar, en uygun kurumsal blok zinciri platformunu seçmeye yardımcı olan stratejik kriterler hakkında bilgi edinecekler. Bilhassa, öğrenciler bir platformun, sektördeki işbirliği ve temel strateji ile kanıtlandığı üzere kurumsal kullanıma sahip olması gerektiğini anlayacaklardır..

Ayrıca, iyi bir platform, güvenilir geliştirici araçlarını içermeli ve diğer kurumsal sistemlerle iyi bir şekilde entegre olmalıdır. Ek olarak, platform, kurumsal düzeyde ölçeklenebilir ve yetkin üçüncü taraf hizmetleri sunmalıdır. Son olarak, mükemmel kurumsal blok zinciri platformu, çeşitli endüstrilerdeki düzenlemelere uymanın yanı sıra standartlara yönelik sertifika alma çabalarını göstermelidir..

Ne yazık ki, en iyi platformu seçme kriterleri şu anda belirsiz. Neyse ki, bu blok zinciri ustalık sınıfı, katılımcıları yukarıda özetlendiği gibi kritik adımlardan geçirecek. Özellikle, kurumsal blok zinciri sertifikasına ilerleyen öğrenciler, pilot aşamasının ötesine geçebilecek bir platform seçme yeteneğine sahip olacaklar. Bu, yalnızca gerçek olarak benimsenen platformların kullanıcılara tüm önemli rekabet avantajını sunacağı gerçeğinin bir kabulüdür..

Yüz yüze eğitime bir veya birkaç tam gün ayırmak neden önemlidir?

Blockchain alanı henüz olgunlaşıyor ve benimsemeye rehberlik edecek yerleşik standartlardan yoksun. Dahası, yeni terminolojiler ve iş mantığı açısından, ne olduklarına dair net bir fikir olmadan herkes için sorun yaratabilecek çok şey var. Yüz yüze blockchain kurumsal eğitimi bu boşluğu doldurur ve öğrenci için en sağlam temeli oluşturur. Birkaç tam gün içinde, öğrenciler blok zinciri teknolojisini tanımlayan terimlerde ve kendine özgü süreçlerde ustalaşacaklar..

Ek olarak, blok zincirini kendi kendine öğretmek çok uzun zaman alırdı. Daha önce belirtildiği gibi, bu alan yerleşik standartlardan yoksundur, bu da bilginin dağınık olduğu anlamına gelir. İnternetin dört bir yanına dağılmış standart olmayan bilgilerin labirentinde kaybolması muhtemeldir. Sonunda, tüm blockchain konseptini tamamen gözden düşürmek için çok yanlış bilgilendirilebilir. Yüz yüze bir blok zinciri ustalık sınıfı, tüm bilgileri tek bir yerde toplar ve bunu öğrenciye en uygun şekilde aktarır..

Dahası, yüz yüze eğitim, dağınık bilgileri lezzetli bilgi blokları halinde gruplandırır. Verilerin bu şekilde bölümlere ayrılması, öğrencilerin blok zinciri ana sınıfının temel kavramlarını kavramalarını kolaylaştırır. Bu aynı zamanda güncel ve alakalı bir kurumsal blockchain kursunun bulunmamasını da doldurur..

Kişisel kariyer

Bu blok zinciri ana sınıfı, yalnızca bir blok zinciri teknolojisi parçası verme niyetinde değildir. Bunun yerine, öğrencilerin kurumsal bir blockchain sertifikası kazanabilmeleri için kapsamlı bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Böylelikle, aktarılan bilgilerden kişisel bir kariyer de yaratılabilir..

Öyleyse, blockchain ustalık sınıfımıza şimdi yer ayırtın ve sektördeki en iyilerden birinden öğrenin..

Bağlanalım ve kuruluşunuza yeni bir değer katmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenelim

Aşağıdaki formu da doldurabilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me