Blockchain öğrenmek istiyorsanız, bunun için ön koşullar hakkında net bir fikre sahip olmanız gerekir. Aşağıdaki tartışma, blockchain teknolojisi hakkında bilgi edinmeye başlamak için en iyi uygulamalara ayrıntılı bir genel bakış bulmanıza yardımcı olur..

Blok zincirinin teknoloji dünyasında makine öğrenimi, bulut bilgi işlem, yapay zeka ve büyük veri doğrultusunda bir sonraki büyük şey olduğunu duymuş olmalısınız. Bu nedenle, birçok kişi blockchain alanında bir kariyer inşa etme fırsatlarını araştırmakla ilgileniyor. Bu nedenle, hevesli blockchain profesyonelleri genellikle blockchain hakkında öğrenmeye başlama fırsatlarıyla ilgili rehberlik ararlar..

Aşağıdaki tartışmada okuyucular, temel gereksinimlerin net bir izlenimiyle, istedikleri blok zinciri kariyer rollerinde yollarını kolayca gezebilirler. Ayrıca, blockchain’de bir kariyere başlamak için bazı önemli önerileri de keşfedebilirsiniz..

Şimdi kayıt: Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu

Blockchain nedir?


Herhangi bir blok zinciri eğitiminde yeni başlayanlar için en önemli endişe, doğrudan blok zincirinin tanımına atıfta bulunur. Blockchain temelde dijitalleştirilmiş, daha az güvenilen ve merkezi olmayan bir veritabanıdır. En son işlemlerin “tamamlanmış” bloklar olarak sürekli büyümesini içeren bir “eklenti” sistemi olarak hizmet eder. Daha sonra, bunlar da kaydedilir ve kronolojik bir sırayla blok “zincirine” eklenir..

Blockchain, merkezi kayıt tutmaya ihtiyaç duymadan daha iyi izleme şeklinde dijital para işlemleri için umut verici uygulamalar sundu. Blok zinciri teknolojisi başlangıçta dijital para birimlerini içeren işlemleri doğrulamak için uyarlanmış olsa da, blok zincirindeki hemen hemen her tür belge veya işlemin sayısallaştırılması, kodlanması ve eklenmesini sağlamak mantıklıdır..

Ardından, blok zinciri, değişikliğe dirençli silinmez bir kayıt oluşturarak belgeye giriş sürecinin güvenliğini sağlar. Daha sonra, tüm topluluk, tek bir merkezi otorite yerine işlemin kaydını veya gerçekliğini doğrulayabilir..

Yeni başlayan biriyseniz, kariyerinize Yeni Başlayanlar için Blockchain kılavuzu ile başlamalısınız..

Neden Blockchain Öğrenmeliyim?

Blockchain pazarı ne durumda? Muhtemelen blok zincirinde kariyer yapmak isteyen yeni başlayanların aklındaki en önemli faktörlerden biridir. Blockchain endüstrisi müthiş bir büyüme sergiliyor ve blok zinciri öğrenmek için gerekli motivasyonu sunuyor. Küresel blok zinciri pazarı büyük olasılıkla şu kadar gelir kazanımı bekliyor: 2024 yılına kadar 20 milyar dolar.

Gartner’ın tahminlerine göre, blockchain teknolojisi, 2030 yılına kadar iş değeri açısından 3,1 trilyon dolardan fazla katkı sağlayacak. Ayrıca, büyük şirketlerin% 23’ü aktif olarak blockchain uygulamaları ve çözümlerini benimsemeyi düşünüyor. Blok zincirinin büyümesini destekleyen bir diğer zorlu faktör, bir dizi blok zinciri cüzdanı kullanıcısındaki büyümeyi ifade eder..

2015’teki 3 milyon blockchain cüzdan kullanıcısıyla karşılaştırıldığında, 2018’de toplam 28 milyon blockchain cüzdanı kullanıcısı vardı. Şu anda, işletmelerin yanı sıra yeni başlayanlar tarafından yapılan devasa yatırımlar blockchain pazarını yönlendiriyor. Uzun vadede, blok zinciri pazarı büyüyecek ve birçok önemli oyuncuyu içerecektir. Yani, blockchain teknolojisini şimdi öğrenmeye başlamak için tüm nedenleriniz var.

Daha fazla oku: Blockchain İş Pazarı Nasıl Patlıyor?!

Yeni Başlayanların Blockchain’i Öğrenmeye Başlaması İçin Ön Koşullar

Yeni başlayanların blok zinciri öğrenmeye başlamadan önce akıllarında tutmaları gereken bir sonraki önemli şey, ön koşullarla ilgilidir. Blockchain teknolojisi hakkında bilgi edinmenin ön koşulları, blockchain konseptlerine hazır olup olmadığınızı belirlemek için önemlidir. Bununla birlikte, genel ön koşullar, teknoloji konusunda bilgili bir profesyonel için uygun olabilir. Öte yandan, blok zinciri alanındaki yeni başlayanlar, blok zincirini öğrenmek için önkoşul olarak doğrudan kendilerine atılan terimler konusunda endişeleniyorlar. Blockchain öğrenmeye başlamak için yerine getirmeniz gereken farklı temel ön koşullara bir göz atalım..

  1. Kökenler hakkında bilgi

Doğrudan odaklanmanız gereken ilk blok zinciri ön koşulu, blok zincirinin kökenleri veya geçmişi hakkında bilgi anlamına gelir. Yeni başlayanlar, Bitcoin’in tanıtım hikayesine odaklanmaya başlayabilir ve kapsamlı bir Bitcoin anlayışı geliştirebilirler. Mümkünse, blok zincirinin pratik sonuçlarını anlamak için Bitcoin veya başka bir kripto para birimi satın almayı deneyebilirsiniz..

Ayrıca Bitcoin forumları ve blok zinciri haber platformları ile Bitcoin’ler ve blok zincirinin temel mekanizmalar olarak nasıl hizmet ettiği hakkındaki bilgilerinizi iyileştirmek için güncel kalabilirsiniz. Bitcoin ve başka bir kripto para biriminin çalışmasıyla ilgili her türlü araştırma, blok zinciri öğrenme yolculuğunuz için müthiş bir avantaj sağlayacaktır..

Ayrıca şunları da kontrol edin: Blockchain Temelleri Sunumu

  1. Temel Programlama Dilleri Bilgisi

Blockchain öğrenmeye başlamadan önce bir diğer önemli ön koşul, birden çok programlama dilinin anlaşılmasıdır. Blockchain iş rolleri Python, C ++, JavaScript ve SQL gibi programlama dilleri bilgisi gerektirir..

  1. Blockchain Terminolojisi Bilgisi

Blockchain teknolojisini öğrenmek için bir sonraki kritik ön koşul, blockchain terminolojisiyle ilgilidir. Blockchain teknolojisi ile ilgili tüm temel terim ve kavramlarda uzmanlaşmalısınız. Uzun vadede, karma işlevler, akıllı sözleşmeler ve diğerleri gibi terimlerle sık sık uğraşmanız gerekir. Bu nedenle, blockchain’i öğrenmenin ilk adımı olarak her zaman temel blockchain terminolojisine bakmalısınız..

  1. Blockchain Öğrenme Taahhüdü

Son olarak, blok zincirinin en önemli ön koşulu, blok zincirini öğrenmeye devam etme taahhüdüdür. Blok zincirinde bir kariyer düşünüyorsanız, amacınıza bağlı kalmanız gerekir. Blockchain, on yıldan biraz daha eski olduğu için nispeten yeni bir teknolojidir. Bu nedenle, sabırlı kalmalı ve blok zinciri teknolojisi hakkında bilgi edinme taahhüdünüzde dayanıklılığı korumalısınız..

Profesyonel olmak ve blockchain hakkında bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Uzmanlar tarafından bir blockchain kariyerine başlamak için en iyi ipuçlarına göz atın.

Dahası, blockchain teknolojisi gelecek boyunca sürekli bir evrim ve dönüşümden geçecektir. Bu nedenle, tüm adayların blockchain teknolojisindeki kariyer hedeflerine ulaşmaya kararlı bir şekilde odaklanmaları önemlidir..

Blockchain’i Öğrenmek için Ücretsiz Kaynaklar

Öyleyse, yeni başlayanlar blockchain hakkında bilgi edinmek için bu noktadan nereye gitmeli? Bir blockchain öğreticisi aramak mantıklı mı? İyi evet! Yeni başlayanlar, kararlarını verdikten hemen sonra, blockchain öğrenme kaynaklarının geniş çeşitliliğini keşfetmeye başlamalıdır. Temel bir blockchain bilinciyle, blockchain hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki öğrenme kaynaklarından ücretsiz olarak kolayca yararlanabilirsiniz..

  1. IBM blogu, blockchain temellerini öğrenmek ve temel blockchain uygulamalarının geliştirilmesi için ücretsiz bir kurs olan “IBM tarafından Blok Zinciri” ne erişmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, ademi merkeziyet ve Hyperledger kumaşını açıklarken, blok zinciri çözümlerinin güvenliğine yönelik yöntemlerin anlaşılmasına da yardımcı olabilir Öğrenciler, Hyperledger kumaş Ethereum sanal makinesi ile blok zinciri uygulamaları oluşturmak için bazı uygulamalı deneyimler de öğrenebilirler..
  2. Blockchain öğrenmek için bir başka ücretsiz kaynak, Coursera’da bulunan ‘Bitcoin ve Cryptocurrency Teknolojileri’ kursudur. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için giriş temelleri hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca, kripto para birimlerine, depolama yaklaşımlarına ve Bitcoin’in kullanımına ve Bitcoin mekaniğine bir giriş sağlar. Ders aynı zamanda Bitcoin’in ademi merkeziyetçilik yönünü de açıklayabilir..
  3. Ayrıca blok zinciri öğrenmek için tercih edilen bir alternatif olarak 101 Blok Zinciri üzerinde “Kurumsal Blok Zincirleri Temelleri Ücretsiz Kursu” nu seçebilirsiniz. Kurs esnektir ve blockchain teknolojisinin kurumsal düzeydeki etkileri hakkında ayrıntılı bir izlenim sağlar. 101 Blockchain ile ilgili ücretsiz kurs, kurstaki tüm şüpheleri gidermek için kişiselleştirilmiş rehberlik desteğini de beraberinde getiriyor..
  4. Yeni başlayanlar ayrıca Udemy’de “Kripto Para Birimlerine ve Blockchain’e Giriş” kursunu seçebilirler. Ücretsiz kurs, ekonomik ve teknik açıdan blockchain teknolojisi üzerine teorik temeller sunar. Kurs aynı zamanda blockchain teknolojisinin girişimciler için getirdiği fırsatları tanıtma yeteneğine de sahiptir. Yeni başlayanlar, bu kursta bir blockchain topluluğuna erişmek için yararlı bilgiler de bulabilirler..
  5. Başka bir ücretsiz blockchain eğiticisiyle ilgileniyorsanız Udemy’de “Blockchain Theory 101” kursunu seçebilirsiniz. Kurs, blockchain teknolojisinin mevcut durumunun yanı sıra blockchain teknolojisi ile ilgili temel bir anlayış sunar. Aynı zamanda, lojistik, enerji, finansal hizmetler, IoT ve sağlık hizmetlerinde blockchain uygulamaları ile ilgili içgörüleri de keşfedebilirsiniz. Bu kurstaki dikkate değer konulardan bazıları fikir birliği algoritmaları, ödeme ağları, blok zinciri uygulaması ve diğerleri içerir..

Şimdi kayıt: Enterprise Blockchain Kursunda Kariyerinizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Blockchain’de Kariyere Nasıl Başlanır?

Blockchain öğrenmek için çok sayıda ücretsiz kaynak ve kolay ön koşullarla, blockchain kariyerlerine dikkat etmek mantıklıdır. Bununla birlikte, blockchain’de bir kariyer peşinde koşmak, sadece blockchain hakkında bilgi edinmekten tamamen farklı bir oyundur. Kariyerinizi istenen blockchain tabanlı iş rollerinde oluşturmak için belirli temel önerileri takip etmenin yanı sıra çok çeşitli beceriler geliştirmeniz gerekir. Kariyerinizi blok zincirinde geliştirmenize yardımcı olmak için tüm ipuçlarına tek tek göz atalım..

İş Sonuçlarını Artırma Becerileri

Herhangi bir blockchain eğitiminde bulamayacağınız blockchain işleri için en önemli gereksinimlerden biri iş zekasıdır. İşletmeler, daha iyi değer sunma kabiliyeti nedeniyle blockchain’i seçiyor. Bu nedenle, teknoloji çözümlerini iş hedefleriyle uyumlu hale getirebilecek blockchain profesyonellerine gitmeleri muhtemeldir..

Dahası, işletmelerin teknik jargonu kendileri için tercüme edebilecek ve onlara basit terimlerle açıklayabilecek blockchain uzmanlarına ihtiyacı var. Blockchain’de kariyer yapmak isteyen herhangi bir birey, blockchain teknolojisinden yararlanarak iş sonuçlarını yönlendirecek kapasiteye, deneyime ve motivasyona sahip olmalıdır..

İnsan Becerilerini Geliştirin

Kariyerinize blok zincirinde başlamak için bir sonraki önemli gereksinim, doğrudan insan becerileriyle ilgilidir. Organizasyondaki diğer profesyonellerle işbirliği içinde çalışacak beceri ve bilgiye sahip olmalısınız. Bu nedenle, ekip çalışması ve işbirliği becerisine sahip olmalısınız. Ek olarak, en iyi kalite ve verimlilik düzeyleriyle en uygun sonuçlara ulaşmak için müzakere becerilerini geliştirmeniz gerekir. İletişim, blockchain kariyerlerinde insanların becerileri arasında açıkça önemli bir gerekliliktir..

Blockchain teknolojisi konusunda tutkuluysanız, blockchain uzman sertifikanızı almalısınız.!

Önemli Konularda Uzmanlaşın

Tekniklere dalmadan bir blockchain kariyerinde ilerlemek pratik olarak zordur. Temel bilgilerin ötesine geçerek detaylı ve kapsamlı bir kriptografi, dağıtılmış bilgi işlem ve ademi merkeziyet anlayışına doğru ilerlemelisiniz. Bu konular, işletmelerin aradığı her yönüyle blockchain yetkinliğini sağlamak için son derece önemlidir. Tüm bu konulara güçlü bir şekilde hakim olduğunuzda, işvereninize iş değeri katarken aynı zamanda gelişmiş beceriler bulabilirsiniz..

Blockchain Sertifikalarını Unutmayın

Blockchain alanındaki yeni başlayanlar, kariyer geliştirme hedeflerini ele almak için blockchain sertifikalarını tercih etmelidir. Blockchain’e yeni başlayanlar, blockchain öğrenme ve belirli bir uzmanlığı kapsamaya yönelik taahhütlerini sergileyebilirler. Aynı zamanda, blockchain sertifikasyonu, adayların blockchain sertifikasyonu kapsamındaki konu alanlarındaki yeteneklerini ve bilgilerini de kanıtlıyor..

Sonuç olarak, yeni ortaya çıkan iş rolleri için blockchain sertifikalı bir adayın iş beklentilerini baltalamak zordur. Ayrıca, sertifikalar aynı zamanda en son teknoloji trendleri ve gelişmeleri ile güncel kalma avantajını da sunar. Sertifikalar ayrıca sınavlara kalifiye olmak için önemli bir eğitim içerir.

Bu nedenle, sınavdaki soruların zorluk seviyesi, sertifikalı profesyonellerin becerilerini ne ölçüde geliştirdiklerini belirler. İşverenler, blok zinciri sertifikalarını gözden geçirerek adayların becerilerini bulmakta sınırlı zorluklarla karşı karşıyadır. Bu nedenle, tercih ettiğiniz blockchain iş rolüne göre uygun bir blockchain sertifikası seçmeyi denemelisiniz..

Kariyerinizi geliştirmek için sertifika almak ister misiniz? En iyi pazar uzmanlarından eğitim alabileceğiniz en iyi blockchain sertifikalarına göz atın.

Mesleki Eğitimle Gelişin

Mesleki eğitim, kariyerinizi blok zincirinde inşa etmek için bir başka önemli blok zinciri ön şartıdır. Adayların, farklı blockchain tabanlı işler için gerekli teknik becerileri edinmelerine yardımcı olacak güvenilir platformlara erişmeleri gerekiyor. Eğitim platformları, tüm adaylara hazırlıklarında yardımcı olmak için güvenilir ve deneyimli konu uzmanlarının desteğini içerir..

Öte yandan, sertifikalarla birlikte özelleştirilmiş eğitim kursları sağlayan blockchain sertifika eğitim platformlarını seçebilirsiniz. Sonuç olarak, istediğiniz blockchain iş rolüne hazırlanmanıza yardımcı olabilecek bir eğitim kursu bulmak için ek zaman ve çaba harcamanıza gerek kalmaz..

Ağ Kurmanın Faydalarına Güvenin

Kariyer gelişiminde ağ kurmanın önemi asla modası geçemezdi. Nitekim, ağ oluşturma, kariyer gelişiminin temel temellerinden biridir ve herhangi bir blockchain eğitiminden öğrenemezsiniz. Blockchain sertifikaları, blockchain topluluğunda benzersiz bir itibar kazanmanıza yardımcı olur.

Blockchain sertifikasyonu için dijital rozetler, kimliğinizi belirli bir iş rolü için gerekli uzmanlığa sahip bir profesyonel olarak işaretlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, toplum katılımı, en son iş fırsatlarından haberdar olmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda topluluk, becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak sürekli bir bilgi kaynağı olarak da hizmet eder..

Başarılı bir Blockchain kariyerine sahip olmak için gerekli becerileri kazanmak önemlidir. Sahip olmanız gereken bu en iyi Blockchain becerilerine göz atın.

Sonuç

Dolayısıyla, basit adımlarla blockchain öğrenebileceğinizi ve içinde bir kariyer inşa edebileceğinizi açıkça not edebilirsiniz. Bununla birlikte, her adım yeni başlayanlar için benzersiz bir zorluk olacaktır. Bu nedenle, istediğiniz blok zinciri iş rolüne ve maaşına ulaşmak için tüm zorlukların üstesinden gelebilmenizi sağlamak önemlidir..

Sonuç olarak, blockchain teknolojisinin dinamik doğasını anlamanız ve öğrenmeye yönelik esnek bir tutum geliştirmeniz de önemlidir. Sonuç olarak, kariyer avantajınızı blok zincirinde sürdürmek için gereken yeni becerileri barındırabilirsiniz. Temel temelleri öğrenmek için devam edin ve ücretsiz blockchain kursumuzla yolculuğunuza başlayın. Blockchain becerileri ve bilgisi konusunda uzmanlaşmak için Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kursumuzu deneyin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me