Günlük yaşamın hemen her alanında otomasyonun artan rolü yavaş yavaş öne çıkmaktadır. Uzun yapılacaklar listelerini hatırlamanız veya bunları kağıtlara yazmanız ve onları bulmayı hatırlayabileceğiniz bir yere yerleştirmek için mücadele etmeniz gereken günler geride kaldı. Bu, basit bir yapılacaklar listesine giren büyük bir çabadır. Şimdiye atla; Aklımızı bir sürü bilgi ile doldurmak zorunda kalmadan işi bizim için yapan teknolojiye sahibiz.

Teknolojik gelişmeler bize, belirli amaçlar için istediğimiz verileri depolamanın, işlemenin ve bunlara erişmenin daha iyi yollarını sağladı. Bu durumda dikkate değer teknolojik gelişmelerden biri, blockchain teknolojisi olacaktır. Blockchain, verileri çevrimiçi depolamanın geleceğidir ve blockchain’deki yenilik, aynı şey için yeterli kanıt sunar..

Blok zinciri, verilerin sahipliğini tek bir varlığa vermeden bir sistem veya makine ağında kullanıcı verilerini belgelemek için benzersiz bir teknik içerir. Blockchain ve gelecekteki potansiyeli ile ilgili en iyi faktörler, güvenlik sistemlerine ve blok zincirindeki verilerin değişmezliğine atıfta bulunur..

Blockchain ile kripto para birimi arasındaki yakın ilişki, blockchain’in geleceğini tahmin etmenin dikkate değer bir yönü olmuştur. Blockchain teknolojisi, parasal sistemleri dönüştürmede umut verici bir potansiyel gösterdi ve diğer sektörlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Blockchain teknolojisi yavaş yavaş genel kabul görürken, blockchain teknolojisinin geleceği olduğuna bir göz atalım..


Şimdi Kaydolun: Ücretsiz Blockchain Kursu

Blockchain Teknolojisinin Önemi

Blockchain teknolojisinin gelecekteki potansiyelini anlamak için önce teknolojiyi anlamak önemlidir. Örneğin, müşteriler farklı davranışlar sergiler ve daha yakından düşündüklerinde aynı kalıplara düşebilirler. Modern teknolojideki yapay zeka yetenekleri, müşterilerin tipik tüketim kalıplarıyla eşleşen sonuçlar oluşturmak için girdileri depolamasını ve analiz etmesini sağlar..

Uber gibi otomobil kiralama uygulamaları söz konusu olduğunda, her zaman normal teslim alma konumunu belirtmeniz gerekmez. Bu nedenle, Amazon gibi e-ticaret sitelerinin ve Uber gibi kiralık uygulamaların müşteri verilerini kullandığını ve müşterileri tekrar tekrar satın almaya yönlendirmek için bunlardan yararlandığını fark edebilirsiniz. Şimdi, blockchain gelecek çünkü bu mekanizmayı tamamen değiştiriyor ve Uber veya Amazon gibi aracıları ortadan kaldırıyor..

Aksine, kullanıcılara bir hizmet sağlayıcının herhangi bir aracı olmadan erişebileceği bilgileri saklama yeteneği sağlar. Blockchain teknolojisi, temel olarak dünya çapında veri paylaşma ve erişme sürecinde demokrasiyi tanıtır. Blok zinciri, bilgi için depo görevi gören bloklarla gerçek anlamda bir bloklar zinciri olarak düşünebilirsiniz..

Kullanıcılar bilgileri bloklara girer ve küme üzerindeki her bilgisayar bloğu doğruladıktan sonra blokta düğümler veya kayıtlar olarak güncellenir. Blockchain teknolojisindeki “zincir”, servis sağlayıcılar ve kullanıcılar arasında doğrudan iletişim sağlar. Sonuç olarak, veriler sıfır işlem ücreti uygularken benzersiz ve güvende kalır. Dolayısıyla, şeffaflığı artırmak ve genel maliyetleri düşürmek için blok zincirinin potansiyeli açıkça fark edilebilir. Bunlar, “blockchain’in neden gelecek olduğunu” yanıtlamak için yeterli nedenlerdir..

Blockchain Teknolojisinin önemini anlamak için önce “Blockchain Teknolojisinin Temel Özellikleri” ni öğrenmeniz gerekir..

Blockchain Nasıl Çalışır??

Blockchain teknolojisinin fütüristik bir teknoloji olarak potansiyelini açıklayabilecek bir sonraki önemli yönü, çalışmasıdır. Bunu ortak mülkiyet veya elektronik tablolara sahip bir veritabanları ağı olarak düşünelim. Elektronik tablo yaygın olarak yönetilir ve yetkilendirmeli birden çok ağ için erişim ayrıcalıklarına sahiptir. Blockchain söz konusu olduğunda, elektronik tabloları istenen alıcılarla paylaşırken, ilgili paydaşlar elektronik tablonun ortak mülkiyetine sahip olursunuz..

Elektronik tabloda herhangi bir değişiklik yaparsanız, ağdaki diğer tarafların bunları doğrulaması gerekir. Sonuç olarak, tüm kanallarda gereksiz veri kaybı veya kurcalama ile karşılaşmanız gerekmez. Blockchain teknolojisi ayrıca veritabanının ağdaki birden fazla bilgisayar aracılığıyla barındırılmasına da olanak tanır. Bu nedenle, blok zinciri, değişmezlik ve şeffaflık dışında ademi merkeziyetçilik temelinde teknolojinin geleceğidir..

Blockchain teknolojisi, doğrudan istemci-sunucu erişimini sağlamak için veri bloklarını birbirine zincirlemek için eşler arası ağların kullanımını içerir. Bir bloğa bilgi girdiğinizde, düğümler verileri toplar ve karma işlevlerle güvence altına alır. Düğüm ayrıca bilgileri ve ilgili görevleri çeşitli ağlar boyunca dağıtır, böylece ağdaki bloklar arasında kolektif sahipliği teşvik eder..

Blockchain Nasıl Çalışır hakkında daha fazla bilgi edinin!

Blockchain’in çalışmasının bir başka geleneksel örneği, blockchain’in teknolojinin geleceği olduğuna dair ek bilgiler sağlayabilir. Bankalar, finansal işlemler için geleneksel kurumlar olmuştur. Para transferi için bankayı ziyaret etmeniz, gerekli formları doldurmanız ve ardından parayı hesabınızdan alıcının hesabına banka aracılığıyla aktarmanız gerekir..

Dijital çağda uzun süreçler yerini Google Pay veya PayTM gibi ödeme kanallarına bıraktı. Blockchain teknolojisi, ödemenizi bankalar veya portallar aracılığıyla alma ihtiyacını ortadan kaldırır ve doğrudan para transferi yapmanıza yardımcı olur. Finansal işlemlerin güvenle yürütülmesinde böylesine kolaylık sağlaması, gelecekte blok zincirinin popülaritesini artırmada önemli bir faktör olacaktır..

Blockchain Gelecek Trendleri

Gelecek hakkında konuşursak, blockchain teknolojisinin geleceğini anlamak için bazı tahminlere güvenmek daha iyidir..

  • Geleneksel bir banka hesabına erişimi olmayan akıllı telefon sahiplerinin neredeyse yarısı, 2025 yılına kadar mobil erişimli kripto para birimi hesaplarını kullanacaktır..
  • Blockchain teknolojileri, 2023 yılına kadar küresel haber ve video içeriğinin neredeyse% 30’u için kimlik doğrulama mekanizması görevi görecek..
  • Özel anahtar korumasını ve kapatmayı etkinleştirmek için multiparity hesaplama (MPC) kullanan önemli kripto para birimi borsaları, 2022’ye kadar% 1’den% 50’ye çıkacak..
  • Merkezi olmayan uygulama ve akıllı sözleşmelerin ana akım gelişimi ve dağıtımı, 2023 yılına kadar kabul edilen blockchain teknik standartları haline gelecektir..
  • Maliyetler, 2023’e kadar akıllı sözleşmelerin neredeyse% 30’unun getirisini aşacak.

Bu nedenle, blockchain’in hemen hemen her sektör için teknolojinin geleceği olduğu açıkça fark edilebilir. Nesnelerin İnterneti, yönetim, hisse senedi ticareti ve tedarik zinciri işlemleri – blok zinciri her yerde pazarını yapıyor. Uzun vadede, blok zincirinde sürekli yenilik, günlük yaşamın tüm yönleri için uzun vadeli blok zincir müdahalelerine neden olacaktır. Aynı zamanda, blockchain, farklı endüstrilerdeki yıkım için önemli bir araç olacaktır..

Gartner, hızlı gelişme nedeniyle blok zincirinin teknolojinin geleceği olduğunu tahmin ediyor. Gartner’a göre, genel blok zinciri platformları birlikte çalışabilirliği, kullanım kolaylığı ve erişimi, ölçeklenebilirliği ve güvenilir özel işlemler için desteği kolaylaştıracak. Dahası, blockchain, işletmelerin veri gizliliği konusundaki endişelerini ele almaları için daha iyi fırsatlar sunmaya devam edecektir..

Şu anda, yukarıda belirtilen eğilimler, blok zincirinin potansiyel geleceğini ve yıkıcı bir teknoloji olarak rolünü göstermektedir. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra, izin verilen blok zincirleri ve halka açık blok zincirleri gelecekte bir araya gelebilir. Dolayısıyla, blok zinciri, izin verilen blok zincirlerinde olduğu gibi üyelik, işletim modeli ve yönetişim üzerinde daha iyi kontrol sağlayarak halka açık kullanım durumları için çözümlerin geliştirilmesini de sağlayabilir..

Blockchain Teknolojisi, yeni ve son trendleri ile popüler hale geliyor. İşte 2020 için en iyi Blockchain Trendleri.

Blockchain’in Geleceği Nereye Gidiyor??

Yukarıda bahsedilen bilgilerle blockchain’in geleceği olduğu sonucuna varmak neredeyse hiç zor değil. Blockchain, sahte haber ve video içeriğinin dolaşımını çözerek sosyal değere katkıda bulunabilecek potansiyel teknolojilerden biri olarak lanse ediliyor. Blockchain teknolojisi, bankacılıktan hala etkilenmemiş olan dünya nüfusu için yeni finansal ve e-ticaret pazarlarının oluşturulmasını da kolaylaştırabilir..

Ancak, trendler kısa süre içinde beklenen rakamlara tam olarak ulaşmayacak gibi görünüyor! Peki, blockchain teknolojisinin benimsenmesini engelleyen nedir? Blockchain teknolojisi, güçlü olmasına rağmen, olgunluk açısından sınırlara sahiptir. Farklı kullanım durumları için istenen pazar görünürlüğünü ve faydayı elde etmek için işletmelere güvence geliştirmeli ve sağlamalıdır..

Blockchain kurumsal projelerinin çoğu hala deneme aşamasındadır ve blockchain teknolojileri, yeni iş modellerini ve toplumsal değişimi teşvik etme beklentilerini karşılayamadı. Öte yandan uzmanlar, blockchain potansiyeli nedeniyle hızla hayal kırıklığına uğramaktan uzak durmayı tavsiye ediyor..

Birçok Gartner raporu, blockchain teknolojisinin 2023 yılına kadar istenen pazar görünürlüğünü ve benimsenmesini sağlayacağına işaret ediyor. Raporlar, öncelikle blok zinciri teknolojisinin ilerlemesi ve pragmatik kullanım durumları için destek gibi faktörleri uzun vadeli sürdürme ve iyileştirme nedenleri olarak gösteriyor. blockchain teknolojisinin değeri.

Blockchain Teknolojisinin Geleceği Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Son sözler

Sonuç olarak, blockchain’in gelecekteki trendlerinin öne çıkmasının zaman alacağı açıktır. Hepsinden önemlisi, blockchain teknolojisi, veri şeffaflığını ve değişmezliği geliştirme ve bilginin gelişmiş ademi merkeziyetçilik olasılığını sağlar. Blockchain, kripto para birimlerinin gelişiyle başlangıcından bu yana, finansal işlemler için geleneksel yaklaşımları dönüştürmek için muazzam bir potansiyel gösterdi..

Bu nedenle, temel olarak, blockchain, küresel ekonomik kalkınmaya hayati katkılar sağlayabilecek teknolojinin geleceğidir. Blockchain teknolojisi ile uzun vadede göze çarpan önemli noktalardan biri, arka uçtan tam bağımsızlık olacaktır. Kullanıcıların blockchain ile arayüz oluşturmayı, platformu seçmeyi, akıllı sözleşmeleri ve fikir birliği algoritmalarını önemsemesine gerek yoktur..

Blok zincirindeki kullanıcıların tek odak noktası akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar olacaktır. Şu anda, blockchain teknolojisindeki yavaş ama dikkat çekici gelişmeler, blockchain’in büyük ölçekli kullanımı için parlak umutları gözler önüne seriyor. Örneğin Facebook ve PayPal, 2022 yılına kadar 750 milyondan fazla müşteri için mobil tabanlı kripto para birimi cüzdanı hizmetlerini kolaylaştırmayı planlıyor. Blockchain’in geleceği için adil bir teklif gibi görünüyor!

Blockchain teknolojisinin geleceği parlak, hatta blockchain’in kendisi de gelecek. Dolayısıyla kariyerinize Blockchain Teknolojisinde başlamanın tam zamanı. Blockchain yolculuğunuzda size yardımcı olmak için Ücretsiz Blockchain Kursu sunuyoruz; öne geçmek için şimdi kaydolun!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me