Blockchain vs İnternet: Yeni Bir İnternet Olacak mı?

İnternet gün ışığına çıktığında insanlar büyülendi. O zamanlar bu, belgeleri yeni bir şekilde yayınlamanın bir yoluydu. İnsanlar, C veya C +++ ile yapılan karmaşık ve tuhaf görünümlü ağla oynadılar. İnternet zamanla gelişti ve devasa bir veri ağı haline geldi. Blockchain’ler ve ICO’lar, 1995’te IPO’nun piyasaya sürülmesiyle yapılan Netscape gibi oldukça benzer bir heyecan yarattı. Peki, ne kadar benzerler veya nasıl bağlantılılar? Blockchain ve internet hakkındaki her şeyi öğrenmek için makaleye bağlı kalın.

Büyük Tartışma: Blockchain vs İnternet

Konuya başlamadan önce bilmelisiniz geleneksel internetin kusurları.

İnternetteki 3 sorun

Siber

1. Üçüncü Taraflarca Kontrol Edilir

İnternet gün ışığına çıktığında, insanlar tamamen düzenlemesiz olacağını ve insanlar herhangi bir düzenleme ve denetim olmaksızın kullanabileceğini düşündüler. Artık olmadığını biliyoruz. Hükümet ve sektördeki büyük isimler, tüm davranışları keskin tuttu ve son derece kısıtladı..

2. Şeffaflık Eksikliği

Halkın gözüne neyin açık olacağını ve neyin olmayacağını onlar kontrol ediyor. Tam da bu şey, teknolojinin gerçek anlamda özgür olması beklenirken biraz “hazırlanmış” olmasını sağladı..

3. Siber Saldırılar ve Tehditler

Dahası, görebiliriz siber saldırılar ve siber terörizm dünyada gelişen. Halk, hükümetlerin ve bankaların yanı sıra varlıklı sınıfın web sitelerini ve bilgilerini sabote etmek istiyorlar..

İnsanlar, bilgisayar korsanlarını bir batı hikayesindeki kanun kaçakları gibi gördüğüne bile inanıyor. İnternet hayatımızın yüzlerce problemini çözdü. Yine de bunun halk için gerçekten açık bir ortam olduğunu söyleyemezsiniz.

Tüm kişisel veriler, bilinen ve bilinmeyen çeşitli yerlerde saklanarak bizden gizli tutulur. Ya tüm veri merkezleri çökerse? Tüm hassas bilgilerinizi bir çırpıda gibi kaybedeceksiniz.


İnsanlar Facebook’un bilgilerinin üçüncü taraflara sızdırıldığını ve kuklalar gibi kullanıldığını zaten görmüşler. Kontrol eden taraflar için biz tüketiciden başka bir şey değiliz. Bir şeyin değiştirilmesi gerekiyordu. Bir şey yapılması gerekiyordu.

Blok Zincirleri: Sonsuz Olasılıklar Dünyası!

Blockchain Avantajları

Blockchain ve İnternet tartışmasını uygulanabilir kılan blockchain teknolojisinin sayısız avantajı vardır..

1. Merkezi olmayan!

Satoshi blockchain teknolojisini icat ettiğinde yeni bir kapı açıldı. İnsanlar yeni olasılıkları görselleştirerek baktılar. İlk defa “yeni ve açık internet” fikri aklımıza geldi..

Blok zinciri, gerçekten merkezi olmayan ve açık bir teknolojidir. Birincisi, plan, Ethereum teknolojiyi yeni bir boyuta aldıktan sonra yeni bir anlam kazanan, dijital eşler arası nakit sistemi için kullanmaktı..

2. Yenilikçi Teknolojiler

Ethereum adlı teknolojiyi icat etti DApp, daha çok merkezi olmayan uygulama gibi. Geleneksel sunucular gibi bir veritabanı da olabilir. Ancak temel fark, sunucuların belirli bir alanda yer almaması, tüm verilerin ağın düğümleri arasında dağıtılmasıdır. Tüm bağlantı noktaları küçük bir veritabanı gibi çalışır.

İki büyük avantajı vardır – birincisi, kapatılacak tek bir veritabanı olmadığı için kimse onu hackleyemez veya kapatamaz. İkincisi, veritabanları bozulabilir veya manipülasyon noktasının ötesinde değildir. Herhangi biri sistemi kurcalamaya çalışırsa, sistemin kendisi onu reddeder. Kurcalama olasılığının ötesindedir.

3. Yeni Kuruluşlar!

Dahası, DAO yeni bir organizasyon türüdür. Böyle bir organizasyonun diğerleri üzerinde yetkiye sahip tek bir lideri yoktur. Aksine, kuruluşun üyesi ortak bir hedefe ulaşmak için birlikte çalışır. Hedefe ulaşıldığında, organizasyon otomatik olarak dağılır.

İnsanlar durmaksızın yeni interneti şekillendirmeye çalışıyor. Akıllı Sözleşme, Akıllı Ekonomi, işin ve insanlığın kendisinin iyileştirilmesi için burada.

Tüm bunlar ve daha yenilikçi teknolojiler, blok zincirinin gücünü kullanarak hayat buluyor. Devrim, internet ortaya çıktığında yaşadığımızla neredeyse aynı. Dahası, blockchain teknolojisi, bildiğimiz gibi internetin olumsuzluklarını ortadan kaldırarak interneti yeniden şekillendiriyor..

Son düşünceler

Blockchain ayrıca eski işlem sistemi ve iş modelleriyle ilgili sayısız sorunu çözer. İş yapma veya eskiden iş yapma şeklimizi yeniden şekillendirecek. Blockchain ile İnternet arasındaki tartışmayı besleyen şey budur.

Eski iş yapma biçimimizi değiştirmenin tam zamanı. Dünya sanayi çağını değil, bilgi çağını yaşıyor. Blockchain teknolojisi gibi yeni olanaklar ortaya çıkacak. Sadece zaman insanlığı ne kadar ileri götürebilir, sadece zaman söyleyebilir!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map