Blockchain’in geleceği parlak. Aşağıdaki tartışma, blok zincirinin resimde nereye uyduğunu bulmak için Dünya Ekonomik Forumu İşler Raporu 2020’de sunulan tahminleri yansıtmayı amaçlayacaktır..

Blockchain teknolojisi, şüphesiz, çeşitli nedenlerle modern zamanlarda en çok talep gören becerilerden biridir. Blockchain’de kariyer için daha fazla fırsat sağlayan birçok yeni iş rolünü teşvik etmekten sorumlu olmuştur. Bu nedenle, pek çok aday adayın blockchain işlerini puanlamak için güvenilir fırsatlar aramaları muhtemeldir. Sonuç olarak, blockchain alanındaki işler ile ilgili tahminler aramak kaçınılmazdır..

Gelişmekte olan bir teknolojidir ve insanların kariyerlerini blockchain platformlarında güvence altına almak için istikrarlı fırsatlar aramaları kaçınılmazdır. Okuyucular, 2020’den 2025’e kadar işgücü piyasasının gelişimini tetikleyebilecek önemli faktörleri yansıtmak için aşağıdaki tartışmayı kullanabilir..

Dünya Ekonomik Forumu, son beş yıl içinde sürekli olarak çalışma yaşamının geleceğinin tanıtılmasına işaret ediyor. Sadece blok zincirindeki işlerin potansiyelini değil, aynı zamanda işçilerin işten çıkarılması için önemli olasılıkları da keşfetti. Teknolojik otomasyon ve büyütme, ortaya çıkan iş rollerine uyum sağlamak için iş geçişlerini iyileştirmeye yönelik güvenilir stratejileri destekledi.


İşlerin Geleceği anketi farklı işgücü piyasalarında teknolojinin benimsenmesinin etkisinin yanı sıra kısa vadeli ve uzun vadeli eğilimleri değerlendirmek için çok önemli bir araçtır. Anketin öne çıkan önemli noktalarından biri, beceriler ve iş gereksinimleri için talepte dalgalanmalar olan işletmelerde teknolojik benimsemenin yansımasıydı..

Anket, işgücü piyasasında ortaya çıkan trendlere ilişkin etkileşimli ve açık bir izlenim sağlar. Aynı zamanda, daha iyi bir çalışma geleceği için planlama ve strateji oluşturma fırsatına erişmeye de yardımcı oldu. Dünya Ekonomik Forumu’nun 2020 İşlerin Geleceği Raporu’nun, blockchain işlerine uygun bir yer bulmak için teknolojik benimsemeyi nasıl gözden geçirdiğini görelim..

Şimdi kayıt:Enterprise Blockchain Kursunda Kariyerinizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Gelecekte Blockchain Potansiyeli

Son iki yılda, yeni teknolojiler tüm dünyadaki işletmelerde hakimiyet kazanmaya başladı. Ankete göre, şirketlerin neredeyse% 11’i dağıtılmış defter teknolojisi veya blok zinciri teknolojisinin benimsenmesiyle ilgileniyordu. Rapor, kuruluşların 2025 yılına kadar yeni teknolojileri benimseme olasılığının yüksek olduğunu belirtti. Bu nedenle, e-ticaret, bulut bilişim ve büyük veri, son yıllarda sunulan trendler dikkate alındığında yüksek öncelikler olarak hizmet ediyor..

Öte yandan, şifrelemeye odaklanmak için önemli talepler var. Sonuç olarak, çalışmanın geleceğinin büyük ölçüde dijital çağda öne çıkan yeni güvenlik açıklarına bağlı olduğunu fark edebilirsiniz. Bu nedenle, blockchain teknolojisi, güvenlik açıklarının endişelerini ele alarak bu durumda önemli bir destekleyici faktör olarak hizmet edebilir..

Dahası, farklı sektörlerdeki istihdam fırsatlarını keşfedebildiğiniz için blok zincirindeki iş olanakları daha parlak görünüyor. Blockchain’in farklı endüstrilerde benimsenme olasılıkları, adayların blockchain tabanlı işleri takip etmeyi düşünmeleri için güvenilir fırsatlar olarak hizmet ediyor. Farklı sektörlerde blok zinciri benimseme potansiyeli hakkındaki rakamlara genel bir bakış..

Farklı Sektörlerde Blockchain Kabulü

Blok zincirindeki işler

Tarımsal kuruluşların yaklaşık% 31’i, otomobil kuruluşlarının% 40’ı ve tüketici kuruluşlarının% 41’i blockchain’in benimsenmesine ilgi gösterdi. Blockchain teknolojilerinin benimsenmesine yönelik olasılıkların en yüksek payı, dijital iletişim ve bilgi teknolojisi ve finansal hizmetler şirketleri durumunda belirgindir..

Blockchain’in benimsenmesi için olanaklar sunan bir sonraki en umut verici sektör, benimseme oranının% 72 olduğu sağlık ve sağlık şirketlerine atıfta bulunuyor. Ayrıca, blok zincirinin eğitimdeki şirketlerin yaklaşık% 61’i ve enerji ve kamu hizmetleri sektöründeki şirketlerin% 50’si tarafından benimsenmesi daha olasıdır..

İlginç bir şekilde, raporda ankete katılan hükümet ve kamu sektörü kurumlarının yaklaşık% 40’ı blok zincirinin benimsenmesine ilgi gösterdi..

Blockchain’in farklı sektörler arasında benimsenmesi, blockchain işleri talebini de artıracaktır. Daha sonra, farklı endüstrilerdeki işletmelerin geleceği için de büyümeye yol açacaktır. Aynı zamanda, yeni beceriler ve yeni iş rolleri için talepte müthiş bir büyüme beklemek kaçınılmazdır..

Sonuç olarak, blockchain ile ilgili işlerin gelecekte iş gücü kesintilerinin yaşanması kaçınılmazdır. Teknolojinin benimsenmesi, insan kapasitesindeki bazı görevleri makinelerin sorumluluğuna dönüştürerek işçilerin işini kesinlikle etkileyecektir..

Daha sonra, kesinti seviyesi büyük ölçüde bir işçinin mesleğine ve becerisine bağlı olacaktır. Şirketler, blockchain teknolojisinin benimsenmesi durumunda işgücünü yeniden yapılandırmaya açıkça güveneceklerdi. Peki, yeni iş gücü kesintileriyle kuruluşlar öncelikli olarak neyi hedefleyecek??

Ayrıca Oku:Blockchain Teknolojisini Kullanan Firmaların Listesi

İşgücünün Yeniden Yapılandırılmasında İşletmelerin Hedefleri

2020 İşlerin Geleceği Raporu’na göre, şirketlerin iş güçlerini yeniden yapılandırmanın altında yatan çeşitli hedefleri var. Blockchain gibi yeni teknolojilerin gelişinin işletmelerdeki mevcut işgücü yapısında revizyonlar gerektirdiği açıktır. Bununla birlikte, işletmelerin blockchain ekosistemindeki işler için reklam bulurken başka birçok beklentisi de var. Her şeyden önce, raporda ankete katılan işletmelerin yaklaşık% 55’i değer zincirlerinin yapısının dönüştürülmesiyle ilgilendiklerini belirtti..

Daha sonra, kuruluşların yaklaşık% 43’ü mevcut iş gücünde bir azalma sağlamak istediklerini belirtti. Öte yandan, kuruluşların% 34’ü kapsamlı teknolojik entegrasyondan yararlanarak iş gücünün genişlemesini sağlamak istedi. Ayrıca, ankete dahil olan kuruluşların yaklaşık% 41’i uzmanlık görevlerini içeren işler için yüklenicilerin kullanımını genişletmek istemektedir..

Yükselen ve Azalan İşlerin Durumu

Dünya Ekonomik Forumu tarafından hazırlanan Geleceğin İstihdam 2020 Raporu’nun sonuçları, ortaya çıkan ve azalan işlerin durumunu da belirgin bir şekilde yansıtıyor. Raporun bulgularına göre, işletmeler gereksiz rollerde% 15,4’ten% 9’a büyük bir düşüş yaşayacaklar. Rapor aynı zamanda, blockchain işleri gibi gelişmekte olan meslekler için% 5,7’lik bir büyümeye işaret ediyor. Bu nedenle rapor, 2025 yılına kadar neredeyse 97 milyon yeni rolün ortaya çıkacağını açıkça ortaya koyuyor ve böylece blockchain meslekleri için uygun vaatler sunuyor..

Bu nedenle, Future of Jobs raporunun blockchain’i gelişen talep gören becerilerden biri olarak nasıl sunduğunu açıkça not edebilirsiniz. Ayrıca, raporun işgücünün yeniden yapılandırılması için farklı faktörlere nasıl odaklandığını anlamak da kolaydır. Dolayısıyla, işletmelerin modern iş taleplerini karşılamak için işgücü yapılarını değiştirmelerinin altında yatan hedeflere dair net bir izlenimle, bir kariyerin blok zincirinde fizibilitesini değerlendirmeye başlayabilirsiniz..

Daha fazla oku: Blockchain İş Pazarı Nasıl Patlıyor?!

Blockchain’deki işler hakkındaki şüphe, taleplerini yönlendiren önemli nedenleri yansıtarak mükemmel bir cevap bulabilir. Blockchain, Bitcoin’in altında yatan teknoloji olarak ortaya çıktı ve farklı sektörlerdeki uygulamalar için üretken bir teknoloji olmaya devam ediyor..

Önde gelen devlet kurumları ve büyük teknoloji şirketleri ile yeni başlayanlar, blockchain’e ilgi göstererek talebini artırdı. Bu nedenle, blockchain tabanlı işlere olan talep de önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte, son zamanlarda gelen ve katlanarak artan popülerlik kazanan bir teknolojide kariyer yapmak mantıklı mı? Blockchain’de bir kariyere başlayacak kadar hırslıysanız, aşağıdaki nedenlere bir göz atmalısınız..

Maaş Paketlerine İtiraz Etmek

Blockchain işlerine gitmenin ilk nedenlerinden biri, doğrudan kazançlı maaş paketlerine atıfta bulunur. Blockchain, nispeten yeni bir teknolojidir ve iş hedefleri için istenen blockchain uzmanlığına sahip birçok insanı bulmak zordur. Bu nedenle, blockchain uzmanlığına sahip adaylar, kesinlikle en iyi şirketlerden daha yüksek maaş tahminleri emredebilir..

Hepsinden önemlisi, hevesli profesyoneller, diğer geleneksel işlere göre ümit verici bir avantajla teknik ve teknik olmayan işler için maaş avantajlarından faydalanabilirler. Ayrıca, blockchain alanındaki işlerle ilişkili gelir paylaşımı modelleri de daha iyi getiri ve daha yüksek teşvikler sağlayabilir..

Piyasadaki en yüksek ödeme yapan 10 blockchain işine göz atın.

Uzaktan Çalışma Esnekliği

Blok zincirindeki işleri tercih etmenin bir sonraki kritik nedeni, uzaktan çalışma ile esneklik fırsatlarını yansıtır. Uzaktan çalışmanın yükselen trendi, son zamanlarda hem işletmelerin hem de işçilerin ilgisini çekiyor. Küresel bir salgının ardından, çalışanlar ofise gitmekten ziyade konum esnekliğinin faydasını fark ettiler..

Giderek daha fazla insan uzaktan çalışmaya yöneldikçe, blockchain şirketleri iş gücüne kolayca ulaşılabilen bir avantaj sunuyor. Blok zinciri merkezli işletmeler, iş gücünün daha iyi üretkenliği için kapsamın açılması için uzaktan çalışma seçeneğine izin veriyor.

Personel Likiditesi

Blok zinciri alanındaki işlerle ilişkili bir diğer önemli avantaj, personel likiditesi seçeneğidir. Startup’ların çoğu personele öz sermaye tahsis ediyor ve likidite durumunda personel hisselerini satmayı ve para kazanmayı beklemek zorunda kalıyor. Çoğu durumda, öz sermayeyi tasfiye etme süreci karmaşıktır ve genellikle ikincil işletmeye kısıtlamalar getiren çok sınırlı hibelerle sonuçlanır..

Öte yandan, blockchain şirketlerinde çalışanlar, hisse senedi bazlı tazminatların yerini alan bir token almakla yükümlüdür. Tokenler, çalışanların kolaylık ve tercihlerine göre para birimine dönüştürebilecekleri doğuştan likit hisseler olarak hizmet eder..

Bu nedenle, blockchain işlerinin kariyer gelişimi için kesinlikle bir rekabet avantajı sağladığı artık oldukça açık. Gelişmekte olan diğer teknolojilere kıyasla, blockchain, eğitim, enerji ve kamu hizmeti, finansal hizmetler ve tüketici organizasyonları gibi bazı büyük endüstrilerden yararlanmada başarılı olmuştur..

Nasıl bir blockchain işi alabileceğinizi açıkladığımız kılavuzumuzu takip edin!

Bu nedenle, hevesli bir profesyonelin iş rolleri açısından bulabilecekleri potansiyel fırsatları merak etmesi oldukça mantıklıdır. 2021’de dikkat çekecek farklı uygulanabilir blockchain tabanlı iş rollerine bir göz atalım..

Teknik Blockchain İş Rolleri

Genel olarak, blockchain ekosistemindeki işler için teknik ve teknik olmayan pozisyonlar bulabilirsiniz. Mevcut becerilerinize ve kariyer tercihlerinize bağlı olarak, blockchain kariyerinizi daha ileriye taşımak için makul bir seçim yapabilirsiniz. Öyleyse, öncelikle blockchain’deki bazı teknik iş rollerini ve ne tür blockchain becerilerine ihtiyacınız olacağını kısaca ele alalım..

Blockchain İşleri

Blockchain Geliştiricisi

Blockchain geliştiricileri, yüksek talep gören blockchain tabanlı işler arasında en üst konumlardan birinin tadını çıkarır. Ayrıca, blockchain geliştiricileri, blockchain temelinde kurumsal uygulamalar ve çözümler oluşturmaktan sorumludur. Bir blockchain geliştiricisinin çalışması genellikle geleneksel uygulama geliştiricisinden daha karmaşıktır. Aynı zamanda, blok zinciri geliştiricilerinin, yaygın yazılım geliştiricilerine kıyasla daha yüksek ücret rakamlarından yararlanma olasılığı yüksektir..

Bir blockchain geliştiricisi işini nasıl alacağınızla ilgili kapsamlı kılavuzumuzu okuyun ve blockchain eğitiminize şimdi başlayın!

Blockchain Çözüm Mimarı

Blockchain çözüm mimarları, iş şartnamelerine uygun olarak blockchain’in benimsenmesini sağlamaktan sorumludur. Bir blok zinciri çözüm mimarının çalışması, büyük ölçüde bir işletmenin gereksinimlerini uygun blok zinciri çözümlerine dönüştürmeye odaklanır. Daha sonra, çözüm tasarımını kullanım durumu gereksinimlerine göre rafine etmek için sektördeki en iyi uygulamaları ve deneyimi uygulayabilirler..

Şimdi kayıt:Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) Kursu

Kurumsal Blockchain Danışmanı

Kurumsal blockchain danışmanları aynı zamanda blockchain işgücü piyasasına hakim olan önde gelen talep gören iş rollerinden biridir. Kurumsal blockchain danışmanları olarak blockchain danışmanı işleri, öncelikle işletmeleri blockchain benimseme yolculuğu boyunca yönlendirmeye odaklanır. Kurumsal blockchain danışmanı iş rolü, yeni eğilimleri öngörmek için kapsamlı bir şekilde çalışır. Ayrıca uygulanabilir ve en üretken çözümler önermek için iş gereksinimlerini birlikte gözden geçirirler..

Nasıl Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı (CEBP) olabileceğinizi ve kazançlı bir kariyere nasıl başlayabileceğinizi öğrenin..

Ayrıca, kurumsal blockchain danışmanları, işletmelerin blockchain teknolojisi ile ilgili eğitim ve öğretimlerini desteklemede çok önemli bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte, kurumsal blok zinciri danışmanı işleri çok kapsamlıdır ve önemli miktarda eğitim ve profesyonel deneyim gerektirir. Bu nedenle, bazı güvenilir blockchain sertifikaları ve resmi eğitimlerle kurumsal bir blockchain danışmanı iş rolünde daha iyi şanslar elde edebilirsiniz..

Kariyerinizi geliştirmek için sertifika almak ister misiniz? En iyi pazar uzmanlarından eğitim alabileceğiniz en iyi blockchain sertifikalarına göz atın.

Teknik Olmayan Blockchain İş Rolleri

Blockchain kariyerleri dünyası, teknik akıcılık gerektirmeyen bazı teknik olmayan pozisyonlar da sunar. Blockchain’deki dikkate değer teknik olmayan iş rollerinden bazıları, operasyonlarla ilgilenir ve diğer blockchain tabanlı işletmelerle tasarım veya çalışır. Blockchain teknolojisi için işler arasında teknik olmayan pozisyonlar arasında bir başka kayda değer giriş, müşteriye dönük rollerle ilgilidir. Blockchain’deki müşteri destek yöneticileri, müşteri şikayetlerini çözmek için iş becerilerini blockchain teknolojisi bilinciyle kullanabilir..

Linkedin Raporuna göre, Blockchain en önemli becerilerden biridir.

Sonuç

Bu nedenle, blockchain işlerinin geleceğinin önümüzdeki yıllarda oldukça parlak olduğu açıkça ortadadır. Bununla birlikte, tüm adayların blockchain tabanlı iş rollerinde bir kariyer sağlamak için en iyi uygulamaları takip etmeleri de çok önemlidir. 2020 İşlerin Geleceği Raporu, blockchain sektöründe ortaya çıkan iş beklentilerinin güvenilir bir göstergesidir..

İhtiyaçlarınıza göre kapsamlı eğitim ve kariyer rehberliği ile blockchain’de istediğiniz işleri deneyebilir ve bulabilirsiniz. Uzun vadede, istihdam temyiz başvurunuzu iyileştirmek için sertifikalarla da uğraşmanız gerekecektir. Öyleyse devam edin ve blockchain kariyerlerinde parlak bir gelecek için şimdi eğitime başlayın.!

Acemiyseniz ve eğitiminize profesyonel olarak başlamak istiyorsanız, sertifikalı kurumsal blockchain profesyonel kursumuza göz atabilirsiniz. Gelecekteki çabalarınızda her şeyin en iyisini diliyoruz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me