Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürüldü ve on yıldan fazla bir süredir piyasada. Muhtemelen diğer kripto para birimlerinin var olmasının nedeni budur. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) gibi diğer kripto para birimleri tarafından ele alınan bazı dezavantajlara sahiptir..

Ethereum, Bitcoin’den çok sonra geldi ve muhtemelen piyasadaki en iyi performans gösteren dijital paralardan biridir. Blok zinciri, Bitcoin’inkinden daha fazla işlevi kolaylaştırmak ve onu daha da çekici hale getirmek için tasarlanmıştır. Örneğin, Ethereum blok zinciri akıllı sözleşmeleri kolaylaştırabilir ve ağdaki işlemler Bitcoin işlemlerinden daha ucuzdur..

Öyleyse neden Ethereum’un fiyatı Bitcoin’inkinden daha iyi değil?

Yüksek Bitcoin fiyatlarının arkasındaki ilk büyük sebep, yaratılacak ilk kripto para birimi olması gerçeğidir. İnsanlar, bu nedenle, son derece meşru olduğunu kabul ediyor ve bu, benimsenme açısından Bitcoin için çok iyi sonuç verdi. Bu, Aralık ayında 19.000 $ işaretini aşan değeri ile 2017’de Bitcoin fiyatlarındaki ezici artışla açıkça görülmektedir..

Bu, diğer kripto para birimlerinin kazanmadığı anlamına gelmez. Ethereum ayrıca önemli bir artış gördü, ancak Bitcoin’deki kadar değil. Daha iyi bir ağa ve daha fazla özelliğe sahip olmasına rağmen, fiyatı ve piyasa değeri hala Bitcoin’in yakınında değil. İkincisi hala daha yüksek bir ticaret hacmine sahip, bu da daha fazla insanın Ethereum’dan daha fazla Bitcoin ticareti anlamına geliyor. Fiyat farkı, Bitcoin’in güçlü ağ etkisinin yanı sıra Ethereum’daki göreceli zayıflığından da kaynaklanıyor..

Ek olarak, Ethereum’un performansı bu yılın başlarında gerçekleşen DAO saldırısından olumsuz etkilendi ve 53 milyon dolarlık fon neredeyse çalındı. Bu, kurumsal yatırımcıların ağa olan güvenlerini kaybetmesine neden oldu ve sonuç olarak Ethereum o zamandan beri iyileşemedi. Kripto para birimi, geçen yıl Aralık ayından bu yana 1.300 doların üzerine çıktığı 900 dolara ulaşamadı. Worldcoinindex.

Gelecekte durum değişecek mi?

Kripto para piyasası geçmişte oldukça dalgalıydı ve ancak son zamanlarda ivme yavaşlamaya başladı. Gelecek söz konusu olduğunda, çok fazla belirsizlik var, ancak Ethereum geliştiricileri ağları ve kripto para birimi konusunda hala oldukça iyimserler..

Ethereum, özellikle geliştiriciler tarafından yoğun bir şekilde desteklendiği ve ağının akıllı sözleşmeler sayesinde birçok kullanım durumuna sahip olduğu ve ağının Bitcoin’den daha üstün olduğu gerçeğinden dolayı hala çok fazla potansiyele sahip. Kripto para topluluğu, günlük işlemlerde ve ödemelerde kullanılmak üzere dijital para birimlerinin benimsenmesini teşvik etmeye çalışıyor. Ne yazık ki, birçok kişi kripto para birimlerini ticaret yaparak para kazanma fırsatı olarak görüyor ve bu kısmen kripto piyasasındaki aşırı oynaklığı açıklıyor..

Bununla birlikte, geliştiriciler ve blok zinciri firmaları, perakendecileri ve tüccar hizmetlerini, kripto para birimlerinden daha fazla yararlanabilmek için kripto para birimi ödemelerini kabul etmeyi düşünmeye teşvik etmek için çalışıyorlar. Bu olursa, işlem ücretleri Bitcoin işlem ücretlerinden çok daha ucuz olduğu için Ethereum için iyi sonuç verebilir. Şimdiye kadar bazı ilerlemeler kaydedildi. Örneğin, Avustralya’da bulunan bir kasaba olan Agnes Water, kısa süre önce kripto ödemelerini kabul eden ilk kasaba olduğunu açıkladı..

Ethereum Fiyatını Etkileyen Faktörler

ETH fiyatı

Ethereum topluluğunun üyeleri, kitlesel olarak benimsenmesi durumunda Ethereum fiyatının önemli ölçüde artacağına inanıyor. Ek olarak, düzenleyici durum iyileşiyor gibi görünüyor ve geliştiriciler, kripto para birimi piyasasını etkileyen sorunları çözmek için çözümler üzerinde çalışmakla meşguller. Bu, güvenlik ve blok zinciri sistemlerinin bütünlüğünün yanı sıra kripto değişimlerini içerir..


İnsanları işlem yapmak için fiat para birimleri yerine kripto para birimlerini kullanmaya başlamak, göründüğü kadar kolay değildir ve kitlesel olarak benimsenmesi muhtemelen biraz zaman alacaktır. İmkansız olmasa da Ethereum’un fiyat söz konusu olduğunda Bitcoin’i yenip yenmeyeceği belli değil..

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me