Bir blockchain mühendisi olarak kazançlı bir kariyere sahip olmak mı istiyorsunuz? Burada bunun için ne tür becerilere ihtiyacınız olacağını ve bunlarda nasıl ustalaşabileceğinizi inceleyeceğiz..

Kim daha iyi bir kariyer istemez? Blockchain yavaş yavaş piyasayı ele geçirirken, sistemi besleyebilecek uygun iş gücüne yönelik çok fazla talep var. Blockchain, temelde onu çekecek kadar yetenekli uygun kişiyi bulmayı biraz zorlaştıran yeni bir teknoloji türüdür. Sonuç olarak, blockchain mühendislerine olan ihtiyaç hızla artıyor.

Bu alanda bir kariyer elde etmek istiyorsanız, o zaman şanslısınız, çünkü nasıl bir blockchain mühendisi olunacağına değineceğiz. Temel olarak, bir blockchain mühendisi olarak işe girmek için hangi becerilere veya eğitim niteliklerine ihtiyacınız olduğunu ele alacağız..

Öyleyse, nasıl blockchain mühendisi olunacağına dair bu kılavuza başlayalım!

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu


Blockchain Mühendisi Nedir?

Temel bilgilerle başlayalım. Blockchain mühendisleri, temelde kurumsal çözümler için dijital blok zinciri uygulamak ve oluşturmak gibidir. Tipik olarak, blockchain mühendisleri, teknoloji danışmanlık firmaları veya veri hizmeti firmaları için çalışabilir. Gerçekte bu tam zamanlı bir iştir.

Ancak, bir mühendisin yalnızca çözümleri inşa etmekle kalmayıp aynı zamanda şirketin neye ihtiyacı olduğunu da analiz edeceğini aklınızda bulundurmanız gerekir. Dahası, bu blok zinciri mühendisi işleri varlıklar, hızlandırıcılar gibi öğelerin uygulanmasını ve geliştirilmesini veya işletmelerin altyapı kurulum sürecine yardımcı olmayı gerektirir..

Yani, bunun için Hyperledger ve Ethereum gibi mevcut platformları kullanmanız gerekecek.

Ayrıca kodları analiz etmeniz ve ardından herhangi bir kıdemsiz personele eğitim vermeniz gerekebilir. Bununla birlikte, blok zinciri mühendisi işleri, uygulama yayınlanma tarihlerinden veya zaman içinde tamamlandıklarından emin olmak için tüm projeyi izlemekten sizi sorumlu kılacaktır..

Arka uç işlevlerini sağlamanız ve altyapı için de herhangi bir belge oluşturmanız gerekebilir. Ancak sorumluluklar esas olarak nerede çalıştığınıza bağlı olarak değişecektir. Her neyse, bir dahaki sefere birisi size “blockchain mühendisi nedir?” Diye sorduğunda, cevabın şimdi sizde olduğundan oldukça eminim. Artık blockchain mühendisinin ne anlama geldiğini bildiğinizden eminiz..

Her neyse, nasıl blockchain mühendisi olunacağının bir sonraki bölümüne geçelim kılavuzu.

Daha fazla oku: Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) Nasıl Olunur??

Blockchain Mühendisi Olmak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Blockchain Temelleri hakkında bilgi edinin

Yolculuğunuza bir blockchain mühendisi olarak başlamadan önce, blockchain temellerini öğrenmeye başlamalısınız. Öyleyse, farklı blok zinciri terimlerini ve sözlüklerini öğrenerek başlayın. Temel olarak, blok zinciri tanımı, çalışma süreci, ademi merkeziyetçilik, fikir birliği protokolleri, akıllı sözleşmeler vb..

Bu temel terimleri öğrenmezseniz, kavramı daha ileride kavramakta zorlanacaksınız. Ayrıca, teknolojinin teknik yönlerini de okumaya çalışın. Bunun için blockchain mühendisliği kursumuza katılabilir ve popüler platformların teknik raporlarını okuyabilirsiniz..

Nasıl blockchain mühendisi olunacağına dair bir sonraki noktaya geçelim kılavuzu.

Blockchain Mimarisinin Nasıl Çalıştığını Öğrenin

Bir blockchain mühendisi, blockchain mimarisinin nasıl çalıştığı konusunda mükemmel bir kavrayışa sahip olmalıdır. Gerçekte, fikir birliği, karma işlevler gibi kavramlar her zaman anlayabileceğiniz bir şey olmalıdır. Bunları tanımanın en iyi yolu, kurumsal blok zinciri platformlarının teknik raporlarına göz atmaktır..

Ancak sizin için zahmetli bir görev olabilir. Dolayısıyla, bilgiyi daha iyi kullanmak için blockchain mühendisi eğitimine gidebilirsiniz..

Veri Yapılarının Derinlemesine Anlayışına ve Uygulamalı Anlayışına Sahip Olun

İkinci olarak, veri yapıları hakkında derinlemesine bir anlayışa ve uygulama anlayışına sahip olmalısınız. Blockchain mühendisleri, ihtiyaç duydukları şeyi elde etmek için çok sayıda ince ayar yapmak ve mevcut veri yapılarıyla oynamak zorundadır..

Bu yüzden Merkle ağaçlarının, Patricia Ağaçlarının vb. Nasıl çalıştığını anlamalısınız. Tipik olarak, blockchain, güvenli bir platform sağlamak için kriptografi ile birlikte çok sayıda veri yapısı kullanır. Veri yapıları bilgisi olmadan, sistemin nasıl çalıştığını asla tam olarak anlayamazsınız. Dahası, mülakata gitmeden önce her zaman blockchain mühendisi iş tanımına bakın..

Bir Blockchain profesyoneli olmak mı istiyorsunuz? Uzmanlar tarafından bir Blockchain kariyerine başlamak için en iyi ipuçlarına göz atın.

Gelişmiş Şifreleme Ustası Olun

Sistemin güvenliğini ve değişmezliğini korumak için kriptografi gereklidir. Gerçekte, verileri herhangi bir boşluk olmadan şifrelemek için kriptografide oldukça verimli olmanız gerekir. En ufak bir hata bile genel projenin başarısız olmasına neden olabilir.

Bu nedenle, çeşitli kriptografik yöntemin nasıl çalıştığını öğrendiğinizden emin olun. Hatta zanaatınızı mükemmelleştirmek için güçlü bir şekilde pratik yapmalısınız. Anlamadan bir blockchain mühendisi olmak imkansızdır.

Nasıl blockchain mühendisi olunacağına dair bir sonraki noktaya geçelim kılavuzu.

Ön Uç ve Arka Uç Web Geliştirmenin Temellerini Öğrenin

Blockchain mühendisleri, ön uç ve arka uç web geliştirmede becerilere ihtiyaç duyabilir. Çoğunlukla blockchain geliştiricileri için olsa da, yine de birçok şirket işe alırken bu beceriyi talep ediyor. Yani, bunun temellerini bilmek uzun vadede zarar vermez.

Temel olarak, bunu kullanarak kullanıcı arayüzleri, istek işleme, API işleme vb. Geliştireceksiniz..

Nasıl blockchain mühendisi olunacağının bir sonraki bölümüne göz atalım kılavuzu.

Çeşitli Programlama Dillerinde Uzman Olun

Blok zinciri çözümleri geliştirmek için çeşitli programlama dillerinde bilgili olmanız gerekir. Gerçekte, teknolojinin temel çerçevesini kodlamak için bu dilleri kullanmanız gerekecek. Her neyse, en az şu dört programlama dilini öğrenmeniz gerekiyor – C ++, Java, Python ve Solidity.

Diğer dillerdeki yeterlilik her zaman takdir edilmektedir. Bunlar kesinlikle bir blockchain mühendisi olmanıza yardımcı olacak.

Ücretsiz Blockchain Temel Kursu ile Şimdi Başlayın!

Farklı Blockchain Platformlarını Derinlemesine Anlayın

Sahip olmanız gereken blockchain mühendis becerilerinden bir diğeri, farklı blockchain platformlarının derinlemesine küçümsenmesidir. Bununla, kamu, özel, federe, izinli ve izinsiz gibi farklı blok zinciri teknolojisinin nasıl çalıştığını kastediyoruz. Ama neden?

Çözümünüz üzerinde çalışmaya başlamadan önce, bunun için hangi platformun uygun olduğunu bilmeniz gerekir..

Uygun bir platform olmadan işletmeler için etkili bir çözüm geliştiremezsiniz. Açıkçası, özel odaklı bir çözümde halka açık bir platform en iyi seçim olmayacaktır.

Nasıl blockchain mühendisi olunacağına dair bir sonraki noktaya geçelim kılavuzu.

Farklı Ekosistemlerin veya Standartların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgi Sahibi Olun

Bir blockchain mühendisi olmak için, farklı standartların veya ekosistemlerin nasıl çalıştığına dair bilgiye sahip olmalısınız. Personel işe alırken işletmelerin aradığı blockchain mühendis becerilerinden biridir.

Hyperledger, Ethereum, Corda, Quorum ve çok daha fazlası gibi birçok ekosistem var. Gerçekte, bunların nasıl çalıştığını ve içinde hangi standartları kullandıklarını incelemelisiniz. Dahası, denemeniz için açık kaynak kodlarına da sahipler gibi görünüyorlar..

Bunlar hakkında ne kadar çok çalışırsanız, daha iyi bir blockchain çözümü yaratabilirsiniz. Ek olarak, bunlar için blok zinciri mühendisi eğitimi de alabilirsiniz..

Yeni başlayan biriyseniz, kariyerinize Yeni Başlayanlar için Blockchain kılavuzu ile başlamalısınız..

Birlikte Çalışabilirliğin Nasıl Çalıştığını Öğrenin

Birlikte çalışabilirlik, her kurumsal şirketin çözümünde istediği kazançlı bir özelliktir. Ve kesinlikle geleceğin bir sonraki büyük özelliği olacak. Teknoloji hala büyüyor gibi göründüğünden, birçok çözüm hala birlikte çalışabilirlikten yoksundur..

Temel fikir, birbirleriyle kolayca iletişim kurabilmeleri için çözümler arasında ortak standartlara sahip olmaktır. Öyleyse, birlikte çalışabilirliğin nasıl çalıştığını öğrenin ve bunları çözümlerde uygulayın. Bu kesinlikle blok zinciri mühendisi becerilerinden yararlanmanıza yardımcı olacaktır..

Blockchain Geliştirme Araçlarının Ustası Olun

Bir blockchain mühendisi olarak çok sayıda blockchain çözümü geliştirmelisiniz. Dahası, bu konuda zaman açısından verimli ve etkili olmalısınız. Bu nedenle, blockchain geliştirme araçlarını kullanmak, buradaki en iyi arama olacaktır..

Tüm profesyoneller, yağların çözümlerini takip etmek için geliştirme araçlarını kullanır. Ve bu nedenle, bu geliştirme araçlarının ustası olmanız ve bunları nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir..

Blockchain İle İlgili Bir Sorunu Hızlı Bir Şekilde Çözmek İçin Stratejik Becerilere Sahip Olun

İşe gitmeden önce geliştirmeniz gereken blok zinciri mühendisi becerilerinden biridir. Dahası, mülakata gitmeden önce her zaman blockchain mühendisi iş tanımına bakın. Ayrıca, şirketinizin karşılaşabileceği sorunları çözmek için stratejik beceriler gereklidir. Çoğu durumda, işletmeler blok zincirini kendi alanlarında nasıl kullanabilecekleri konusunda doğru fikirlere sahip değiller..

Buraya. Blockchain mühendisleri, işletme için mükemmel çözümü bulmak için yaratıcılıklarını ve eleştirel düşünme becerilerini kullanabilir. Her neyse, bir blockchain mühendisi eğitim kursu bu konuda size kesinlikle yardımcı olabilir..

Nasıl blockchain mühendisi olunacağına dair bir sonraki noktaya geçelim kılavuzu.

Bilgisayar Bilimleri Mühendisliğinde Derece veya Diploma Alın

Blockchain mühendisliği işleri için muhtemelen en iyi niteliktir. Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği alanında bir derece veya diploma almalısınız. Dahası, bir işletmede işe alınma şansınızı da kesinlikle artıracaktır..

Ayrıca, alandaki bir derece, teknolojinin teknik terimlerini çok daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, blok zinciri çözümünün ilgili zorluklarının üstesinden gelmeye yardımcı olacağından, yazılım geliştirme deneyimini de tercih edebilirsiniz..

Blockchain Sertifika Programına Kaydolun

Blockchain’in dünya çapındaki işletmeleri nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir blockchain sertifika programına kaydolabilirsiniz. Bu blok zinciri mühendisi kursları, Hyperledger, Ethereum ve Corda gibi farklı platformlar hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır..

Dahası, blockchain teknolojisinin temellerini öğrenmenize de yardımcı olacaktır. Temel olarak, bu programlar esas olarak üst düzey liderlik, karar vericiler, blok zinciri mühendisleri, geliştiriciler, inovasyon yöneticileri, danışmanlar, iş analistleri vb. İçindir..

Bir blockchain mühendisi olarak bir işi güvence altına almak için ihtiyaç duyacağınız tüm değerleri sunduğu için sertifikalı kurumsal blockchain profesyonel kursumuza göz atmanız önerilir..

Sertifikasyon, becerilerinizin doğrulanmasını sağlar ve Blockchain kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşır. Öyleyse, Blockchain uzman sertifikanızı alın ve Blockchain kariyerinizi ileriye taşıyın.

Neden Blockchain Mühendisi Olmalısınız??

Şimdi, nasıl bir blockchain mühendisi olunacağını biliyorsunuz, ancak neden ilk etapta bunu düşünmelisiniz? Şimdi bu kariyer yolunun size şu anda sağlayabileceği faydalardan bazılarını inceleyelim.

Uzun Dönemde Daha İyi Ücret ve Güvenlik

Pekala, yalan söylemeyeceğim, ama bir blockchain mühendisi en baştan çok yüksek bir maaş alıyor. Gerçekte, alan nispeten daha genç ve doğru yetenek hala sınırlı. Bu nedenle işletmeler doğru blockchain mühendisini işe almak için daha fazla maaş ödemeye isteklidir..

En iyi yanı, çevrelerine uyum sağlamanıza yardımcı olmak için size blok zinciri mühendisi eğitimi vermeye istekli olmalarıdır. Yapmasalar bile, kurumsal ekosistemi daha iyi anlamak için bir blok zinciri mühendisi kursuna katılabilirsiniz..

Bir diğer önemli kısım ise, birçok şirketin teşvikler ve ödüllendirme politikaları sunmasıdır. Bunlar temelde belirteç tabanlı şirketlerdir. Yani, uzun vadede tamamen güvenli bir kariyere sahip olacaksınız.

Blockchain Mühendisleri için Yüksek Talep

Bu alanda bir işi güvence altına almak, geleneksel olanlardan daha kolaydır. Herhangi bir blockchain çözümü geliştirmeyi başarmak için zaten sınırlı sayıda insan var. Sonuç olarak, talep çok büyük ve arz oldukça düşük.

İşletmeler için sunacak uygun becerilere sahipseniz, sizi tam o anda ve orada kapsamaya hazırlarlar..

İş Yerinde Daha Fazla Esneklik Sunar

Bu kariyerin bir başka büyük yararı da, bu işletmelerin size çalışmak için en iyi ortamı sunmaya istekli olmalarıdır. Böylece, işbirlikçi meslektaşlarınızla arkadaş canlısı, yenilikçi bir çalışma ortamı elde edeceksiniz. Dahası, daha çok “evden çalışma” türünden biriyseniz, o zaman bunun için de bir seçenek elde edebilirsiniz..

Aslında, artık daha fazla şirket bu seçeneği sunuyor ve bu da üretkenliği artırıyor!

Tamamen Yeni Bir Teknoloji Üzerinde Çalışın

Son olarak, bu kariyer yolunda, şu anda başka hiç kimsenin üzerinde çalışmadığı tamamen yeni bir teknoloji üzerinde çalışmanın tadını çıkaracaksınız. Şu anda işgücünde sadece bir avuç personel var ve siz de onlardan biri oluyorsunuz.

Nitekim blockchain geleceğin yakıtı olacak. Yani, bir bakıma, bu devrimci değişimin en azından bir kısmından doğrudan sorumlu olacaksınız. Sadece olasılıkları düşünün! Bu herkesin hayalini kurduğu şey değil mi??

Şimdi kayıt: Enterprise Blockchain Kursunda Kariyerinizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Sonuç

Nasıl blockchain mühendisi olunur rehberimizin bitiş noktasına ulaştık. Umarım bu kılavuz, ihtiyacınız olan tüm bilgilerle size yardımcı olmuştur. Temel olarak, blockchain kalıcıdır ve bu alanda bir iş bulmak şu anda kariyeriniz için en iyi şey olabilir..

Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı (CEBP) Kursumuzu deneyerek blok zinciri işletmesi alanı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bir eğitim kursu, kendinizi daha iyi bir blockchain mühendisi haline getirmenize kesinlikle yardımcı olabilir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me