Ardour vs Ethereum: Artıları ve Eksileri Neler?

Kripto para dünyası, madeni paraların rekabet üstünlüğünü ve benzersizliğini onaylamaya çalışırken, bir dizi yeni fikir ve yenilikle giderek daha fazla sular altında kalıyor. Ardor vs Ethereum (ETC), kripto para birimleri insanların dikkatini çekmek için şekillenen en son mücadele gibi görünüyor.

Öyleyse bu ikisi birbirine karşı nasıl adil davranıyor

Ardour vs Ethereum: Amaç

Ardour kendini bir hizmet olarak blockchain platformu Bu, insanların blok zincir teknolojisini çocuk zincirleriyle kullanmasına olanak tanır. Hizmet olarak blok zinciri, blok zinciri güvenliğinin yanı sıra ademi merkeziyetçiliği ve diğer işlemleri gerçekleştiren özelleştirilebilir alt zincirleri yöneten bir ana zincir sunar..

Ardor Blockchain

İmaj Kredisi: Ardor

Ardor’un arkasındaki geliştiriciler, üzerinde çalışanlarla aynı NXT, blockchain teknolojisine erişimi demokratikleştirmeyi amaçlayan başka bir blockchain projesi. Ardor birincil hedef, ölçeklenebilirlik ve özelleştirmenin yanı sıra blok zinciri şişkinliğinin kritik sorunlarını çözmektir..

Ethereum ise blockchain teknolojisine dayalı açık bir yazılımdır. Dağıtılmış blok zinciri ağı, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturup dağıtabildikleri bir platform sağlar..

Ethereum, geliştiricilerin, belirli koşullar karşılandığında görevleri otomatik olarak yürüten komut dosyaları olan akıllı sözleşmeler geliştirmelerini sağlayacak şekilde oluşturulmuştur..

Ateşli vs Ethereum: Artıları

Ardour Faydaları

İmaj Kredisi: Ardor

Şimdiye kadar sıfırdan inşa edilen ilk blok zinciri olan NXT’nin bir evrimi olan Ardor, temeldeki blok zincirinin değiştirilmesiyle mümkün olan birçok iyileştirme ile birlikte geliyor. Yeni başlayanlar için, kendisini birçok veriden kurtarır. verimliliği artırmak ve birden fazla zincirin oluşturulmasında hızlanın.

Ardor’un ana zinciri, diğer işlem bilgilerinin alt zincirlere taşınmasıyla yalnızca hayati bilgileri saklar. Ardor blockchain, bu nedenle işlemler için daha az hantal ve daha verimlidir.


Buna karşılık Ethereum, Bitcoin mağazasındaki gibi ve işlemi tek bir blok zincirinde işler. Bu nedenle, şu anda 121 GB blok zinciri kapasitesine sahip, bu da tüm yeni düğümler için yeniden doğrulama yapılması gerektiği anlamına geliyor. Bu, ölçeklenebilirlik sorunlarını açıklıyor.

Ardor blockchain ile güvenlik, işlemleri ve verileri birbirinden ayıran ebeveyn-çocuk zincirleri sayesinde başka bir seviyededir..

Ardour, insanların kodlamaya ihtiyaç duymadan kullanabilecekleri cadde içermeyen bir arayüz sunduğundan “blok zincirinin WordPress’i” olarak adlandırılır. Öte yandan Ethereum, yüksek düzeyde özelleştirme gösterecek şekilde oluşturuldu ve parlak kodlama becerilerine sahip geliştiriciler için ideal..

Ardour vs Ethereum: Eksileri

ETH

İmaj Kredisi: Ethereum

Hırs hâlâ gelişimin ilk aşamalarında. Kullanıcılar, geliştiriciler ve şirketler için iyi bir değere sahip olma olasılıklarını gösterse de, daha alması gereken uzun bir yolu var. Kripto para birimi alanında ana akım bir isim haline gelmesi biraz zaman alacak.

Ethereum ise temel teknolojik gerçekleri sunuyor. Yeni başlayanlar için, platform popüler hale gelen akıllı sözleşmelerle çalışıyor ve tüm ağın teknolojik olarak sağlam ve yerleşik olmasını sağlıyor..

Ardour, Ethereum’un İlk Para Teklifleri için bir bağış platformu görevi gördüğü için kısa sürede elde ettiği popülariteyle eşleşemez. Platform, birçok projenin ekonomik olarak teşvik edilen çabalarla maksimum düzeyde maruz kalmasına yardımcı oldu.

Diğer Karşılaştırmalarımıza göz atın:

  • Bitcoin mi Ethereum mu? Fark ne?

  • Ethereum vs Litecoin: LTC Neden İşlemler İçin ve ETH Akıllı Sözleşmeler İçin?

  • EOS vs Ethereum: Potansiyel Bir Ethereum Katili!

  • NEO mu Ethereum mu: Hangisi Daha İyi??

  • Ethereum ve Ripple: Derinlemesine Karşılaştırma

Sonuç olarak

Ardor, blockchain altyapısını ve güvenliğini yapılandırmanın yeni ve yenilikçi yolları sayesinde kripto para birimi alanında ivme kazanıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, yüksek düzeyde uzmanlık veya sürekli bakım gerektirmediğinden, işletmelerin bunu uygulamasının sadece bir zaman meselesi olabileceğini söyledi..

Öte yandan Ethereum, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için benzersiz kaynakları göz önüne alındığında, geliştiriciler için tercih edilen bir blok zinciri projesi olmaya devam ediyor. Ethereum, Ardor’a göre üstünlüğe sahip gibi görünse de, avantajını koruyup tutmayacağı henüz belli değil..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map