Blockchain teknolojisinin evrimi, tümüyle insanların dikkatini çeken heyecan verici projelerin ortaya çıkmasıyla sonuçlandı. Geliştiriciler akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için platformları keşfetmeye devam ederken EOS vs NEO, şekillenen en yeni mücadele..

Akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan başvuru sahiplerinin geliştirilmesi için istenen platform olarak ortaya çıkan Ethereum’a (ETH) layık rakipler olarak görülen NEO ve EOS, son aylarda ivme kazanıyor..

Öyleyse, EOS ve NEO’yu değerli Ethereum katilleri olarak öne çıkaran şey nedir??

NEO VS EOS: Amaç

NEO vs EOS

NEO, merkezi olmayan uygulamalardan oluşan ölçeklenebilir bir ağ oluşturmayı amaçlayan bir blok zinciri platformu ve kripto para birimidir. Çin merkezli kripto para biriminin arkasındaki ekip, dijital kimlik teknolojisini kullanarak varlıkların nasıl dijitalleştirildiğini iyileştirmeyi amaçlıyor..

Bununla birlikte, NEO’nun aslında Ethereum gibi akıllı bir sözleşme platformu olduğu ve geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları kodlamasını ve geliştirmesini mümkün kıldığını söyledi..

EOS, tıpkı NEO gibi, DApp’lerin ve blok zincirlerinin dağıtımı için yüksek ölçeklenebilirlik sağlamayı amaçlayan bir blok zinciri projesidir. Kendisini, DApp’lerin geliştirilmesini, barındırılmasını ve yürütülmesini sağlayan en güçlü blok zinciri tabanlı merkezi olmayan sistem olarak adlandırıyor..

EOS vs NEO: Yerel Para Birimi

EOS vs NEO

NEO, merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi için kullanılan NEO platformuna güç veren yerel belirteçtir. Başlangıçta, Genesis Blok’ta 100 milyon sikke oluşturuldu. İlk yatırımcılara elli milyon madeni para satıldı ve kalan elli milyonu akıllı bir sözleşmeye kilitlendi. Uzun vadeli hedeflerin gelişimini finanse etmek için her yıl 15 milyon jeton serbest bırakılıyor.

EOS, güç veren belirteçtir EOS.IO, EOS blok zincirini yöneten ve kontrol eden bir bilgisayarda bir işletim sistemi görevi görür. Bir geliştiricinin, merkezi olmayan uygulamaları oluşturmak ve çalıştırmak için ağ kaynaklarını kullanmak için EOS paralarını harcamak yerine tutması gerekir..

26 Haziran 2016 ile 1 Temmuz 2017 arasında, toplam EOS tokenlerinin toplam 200 milyon veya% 20’si dağıtıldı. Şu anda 700 milyon token sürekli olarak dağıtılmaktadır. Blok için emanet olarak 100 milyon jeton tutuluyor..


EOS vs NEO: İşlem Hızı ve Ücretleri

NEO, saniyede 10.000’e kadar işlemi desteklemesine izin veren Bizans Hata Toleransı fikir birliği algoritmasına dayanır. Mutabakatlı defter tutma için düğümler, çakışan güven ağlarına dayalı bir ağdaki işlemleri işlemek üzere rastgele seçilir. Şu anda, NEO projesi insanlardan ağı kullanmak için herhangi bir ücret talep etmiyor.

Öte yandan EOS, bir saniyede işleyebileceği büyük miktarda işlem nedeniyle popülerliğini artırdı. Yüksek ölçeklenebilirlik, proje blok zincirinin yatay ölçeklendirme yoluyla saniyede bir milyondan fazla işlemi gerçekleştirebileceği anlamına gelir.

EOS, kişilerin blok zincirinde görevleri gerçekleştirmek veya mesaj göndermek için mikro ödemeler yapmasını gerektirmez. Bunun yerine, bireysel geliştiricilerin genellikle düşük olan işlem ücretlerini belirlemelerine izin verilir. Şirketler para kazanma stratejileriyle gelebilir.

NEO vs EOS: Blockchain Protokolü

EOS.IO, delege edilmiş hissenin kanıtına ve operasyonlar için rol tabanlı bir izin konseptine dayanır. Blok zinciri protokolü, hatalardan etkilenen uygulamaları geri alma, dondurma ve düzeltme gibi anlık kararlar verme söz konusu olduğunda esneklik sağlar..

Öte yandan NEO, iş kanıtı ve hisse kanıtı iyileştirmesi olduğunu söylediği Bizans Hata Toleransını kullanıyor. Bu algoritma ile, bir NEO’ya sahip olan herkes, bir bloğa karar vermekten sorumlu olan Konsensüs Düğümlerinin kim olacağına oy verebilir..

Karar

Hem EOS hem de NEO, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin evrimi ile büyüme potansiyeline sahiptir. Bununla birlikte, EOS daha iyi bir yıl geçirmiş gibi görünüyor ve Ethereum’u akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar için tercih edilen bir platform olarak alma şansı daha yüksek görünüyor..

Daha fazla oku

  • NEO dApps Ekosistemi: Tam Liste

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me