Ethereum vs Ripple, iki blok zinciri projesi, çeşitli sektörlerde ciddi sonuçları olan çığır açan çözümlere güç vermeye devam ederken şekillenmekte olan bir savaş. Öyleyse bu iki popüler blockchain projesi birbirinden nasıl farklıdır, ancak hepsi blockchain teknolojisine dayanmaktadır.?

Dalgalanma Vs. Ethereum: Birincil Hedef

Ethereum, insanların herhangi bir merkezi otoritenin incelemesine gerek kalmadan ticaret yapabilecekleri ve iş yapabilecekleri merkezi olmayan bir ağ sağlayarak finansal kurumlara rakip olmak amacıyla oluşturuldu. Bu nedenle, insanların proje oluşturmak için bir araya geldiği ve çeşitli değişikliklerin nasıl uygulanabileceği konusunda fikir birliğine vardıkları bir forumdur..

Ethereum ayrıca inandıkları projelerde akranları bir araya getirmek için kullanılır. Aynı zamanda toplu olarak ERC20 olarak adlandırılan yeni tokenlerin geliştirilmesini ve oluşturulmasını desteklemek için kullanılır..


Ripple ise finansal kurumlarla rekabet etmek yerine onları desteklemek amacıyla oluşturuldu. Blok zinciri proje finansal kurumların bir blok zincir üzerinde finansal işlemler gerçekleştirmesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Proje ademi merkeziyetçi değil, merkezileştirilmiş, bu nedenle herhangi bir değişikliğin etkilenmesi için fikir birliği gerekiyor..

Ripple tarafından desteklenen RippleNet, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için giderek daha popüler hale gelen bir blok zinciri çözümüdür. Ağ ayrıca anında işlem düzenlemeleri ve iki yönlü mesajlaşma yetenekleri sunar.

Ethereum kendisini dijital bir token ve takas birimi olarak gördüğü için Ripple kendisini sınır ötesi işlemler için yararlı bir mekanizma olarak pazarlıyor..

Ethereum vs Ripple: Teknoloji ve Gelecek Geliştirme

Ripple, minimum ücretlerle anında ödeme yapılmasını sağlayan açık kaynaklı bir dağıtılmış ödeme sistemidir. Ağın protokolü, merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan birden çok para birimi arasında işlem yapılmasına izin verir.

Ethereum ise bir yazılım parçasıdır. etkinleştirir Ethereum blok zincirinde kodun doğrulanması ve yürütülmesi. Ethereum ayrıca geleneksel bilgisayar uygulamalarına benzer, ancak artırılmış bir güvenlik katmanı ve azaltılmış kesinti riski ile merkezi olmayan uygulamalar için destek sağlar..

Dalgalanma Vs. Ethereum: Coin Dağıtımı

Ripple’in XEP Ledger’ı, diğer kripto para birimlerinde yaygın olarak kullanılan iş kanıtı sistemlerinden farklı bir Protokol Konsensüs Algoritmasında tutulur. Projenin yerel para birimi için tüm madeni paralar lansmanda önceden mayınlandı, bu da XRP madenciliğinin mümkün olmadığı anlamına geliyor..

Ripple’ın 7 milyara sahip olduğu projenin başlangıcında 100 milyar XRP coin çıkarıldı. Ripple ayrıca bir emanet hesabı aracılığıyla yaklaşık 55 milyar XRP coin’i kontrol ediyor.

Öte yandan Ethereum, Ethash adlı bir çalışma kanıtı algoritması kullanılarak sürdürülür. Ether, ağa güç veren ve platformda dağıtılmış uygulamaları çalıştırmak için bir ödeme şekli görevi gören temel kripto para birimidir..

Ripple’den farklı olarak Ethereum, madencilerin kriptografik bulmacaları çözmek için bilgisayarlar kurmasını içeren bir süreçte çıkarılabilir. Buna ek olarak, 2014 yılında ön satışa katkıda bulunanlar için toplam 60 milyon eter oluşturuldu ve bunun% 20’si veya 12 milyonu geliştirme fonuna tahsis edildi..

Ethereum vs Ripple: Ölçeklenebilirlik

Ripple ve Ethereum karşılaştırması, iki blockchain projesinin ölçeklenebilirlik yönüne bakmadan tamamlanmış sayılmaz. Ölçeklenebilirlik, bir blok zincirinin belirli bir süre içinde işleyebileceği toplam işlem sayısını ifade eder..

Ripple, yalnızca Ethereum’a değil, diğer kripto para birimlerine karşı da avantaj sağlıyor, çünkü blok zinciri her saniye 1.500’e kadar işlemi işleyebiliyor. Bu, Ethereum’un işleyebileceğinden 100 kat daha fazla, ağın ana akım finansal sistemden çok fazla ilgi çektiğini gören bir avantaj..

Ripple, işlem hızı söz konusu olduğunda Ethereum üzerinde de bir avantaja sahiptir. Ethereum her iki dakikada bir işlem sunar. Ripple ise her dört saniyede bir işlem gerçekleştirebilir..

Diğer Karşılaştırmalarımıza göz atın:

  • Bitcoin mi Ethereum mu? Fark ne?

  • Ethereum vs Litecoin: LTC Neden İşlemler İçin ve ETH Akıllı Sözleşmeler İçin?

  • EOS vs Ethereum: Potansiyel Bir Ethereum Katili!

  • Ardour vs Ethereum: Artıları ve Eksileri Nelerdir??

  • NEO mu Ethereum mu: Hangisi Daha İyi??

Sonuç

Ripple, işlem hızları ve bir saniyenin üstesinden gelebileceği toplam işlem sayısı göz önüne alındığında, para transferlerini idare etme konusunda Ethereum’u zafer kazanıyor. Öte yandan Ethereum, birden fazla taraf arasındaki bir dizi karmaşık etkileşimlerle uğraşırken Ripple’ı yener ki bu, akıllı sözleşmeler gibi şeyler için kullanıldığını gören bir avantajdır..

Ethereum ve Ripple savaşının bu nedenle, iki blok zinciri çözümünün kendi uzmanlık alanlarında bir üstünlüğü olduğu göz önüne alındığında, uzun yıllar devam etmesi bekleniyor..

Bu makaleyi beğendin mi? Stellar vs Ripple’a göz atın.

Bu dünyada yeni misiniz? Kriptoya nasıl yatırım yapılacağına dair başlangıç ​​kılavuzunun tamamına bir göz atın.

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın ve Feragatnamemizin tamamını okuduğunuzdan emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me