Şimdi neredeyse 2018 ortası ve kripto para birimine yatırım yapmanın tam zamanı olabilir. Akıllı Sözleşmeleri bize getiren 2. en yüksek piyasa sermayesine sahip kripto Ethereum’u hepimiz biliyoruz. NEO temelde aynı. İnsanlar buna “Çin Ethereum’u” veya “Doğu’nun Eter’i” bile diyor..

Öyleyse, aynı teknoloji mi? Hayır, felsefi ve teknik bakış açısında birçok farklılıkları var. Öyleyse, bu ikisine göz atalım ve hangi madalyonun daha fazla potansiyel gösterdiğine karar verelim. Daha iyi yarışmacı kim? NEO, Ethereum’a karşı. Savaş başlasın!

NEO ve Ethereum: Deneyim ve Gençlik Savaşı

Ethereum, ilk hareket eden olma ayrıcalığına sahip, yani yeni doğan Çin versiyonundan daha fazla tanınırlığa sahip..

Ancak NEO daha akıllı, daha genç ve daha hızlı. Onları destekleyen büyük isimleri var. Çin Hükümeti, hem devlet hem de ulusal bankalar tarafından destekleniyor. Alibaba ve Microsoft gibi teknoloji devleri bile 2017’nin sonlarında bu altcoin’in hızlı yükselişinin arkasında..

Felsefi olarak, her ikisi de aynı türden pazar görselleştirmesine sahiptir. Hem Ethereum hem de NEO, Akıllı Sözleşmelere veya Akıllı Ekonomiye odaklanan kar amacı gütmeyen blockchain topluluğudur..

Ethereum cüzdanında Ether adında bir para birimi varken, NEO’da NEO ve Gas var. Daha önce de belirtildiği gibi, Ethereum daha eski, bu nedenle kripto dünyasında 57 Milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip 2. unvanı elinde tutuyor..

NEO, aynı ideolojiye inanan ancak 3,4 Milyar Dolarlık piyasa değerine sahip 11. sırada yer alan çok genç. Bununla birlikte, NEO kripto para birimi, NEO kripto para birimi fiyatı 52 dolara sıçradığından büyük bir potansiyel gösteriyor..

NEO’da Teknoloji Var!

Ethereum sadece daha genç olmayı diliyor. Ancak piyasada köklü bir konuma sahipler ve şu anda teknolojiyi değiştiremiyorlar. Örneğin, NEO saniyede 10.000 işlemi gerçekleştirebilirken, Ethereum yalnızca 15 işlem yapabilir..

NEO, dBFT olarak adlandırılan doğrulama için daha gelişmiş bir fikir birliği algoritması kullanırken, Ethereum hala eski Proof-of-Stake algoritmasına bağlı kalıyor. Proof-of-Stake (POS) daha fazla güç tüketen ve daha ağır kabul edilir.


NEO, daha yaygın C # ve Java’yı destekler. Hatta Python ve Go’yu ek bir dil olarak eklemeyi planlıyorlar. Böylece, giderek daha fazla programcı blockchain teknolojisinde yer alabilir.

Ethereum ise Solidity adlı biraz alışılmışın dışında bir programlama dili kullanıyor. Dili bilen yeterli sayıda kodlayıcı bulamazsınız. Bu ağabey için başka bir eksi.

NEO ayrıca hack’leri ve siber saldırıları ele almak için Ethereum’dan daha iyi teknolojiye sahiptir. Nasıl? Bu saldırıların üstesinden daha iyi gelmek için NeoQS anti-kuantum mekanizmasına sahipler. Ethereum’un bu tür bir koruma ölçümü olmadığı için, biraz geride kalıyorlar..

Ancak bu iki ekosistemin doğası arasında çok büyük bir fark var. NEO değilken Ethereum çıkarılabilir. Dahası, NEO kesirlere izin vermez, sadece tam sayılara sahiptirler. Ethereum kesirler halinde alınıp satılabilirken.

Bu NEO-Ethereum savaşında NEO açık bir avantaja sahip.

Kim Daha İyi Yedekleme ve Desteğe Sahiptir??

NEO, temelde genel ademi merkeziyet fikrine karşı olan banka dostu bir kripto para birimidir. Kripto, Çin hükümetinin açık bir şekilde katılımına sahip. Geçmişte gördüğümüz gibi, Çin geniş bir pazar ve kullanıcılar açısından Batılı şirketleri çok iyi yenebiliyorlar. Bunu Alibaba için gördük, WeChat için de buna bir kez daha tanık olduk. Batı teknoloji pazarına ciddi bir meydan okumaya neden olabilirler.

Ethereum, NEO’nun neredeyse tam tersidir. Merkezileşmeye ve hükümetin müdahalesine karşılar. Bu nedenle, kripto para biriminin gerçek amacına ulaşmak için çok sayıda genel hayranları var..

Diğer Karşılaştırmalarımıza göz atın:

  • Bitcoin mi Ethereum mu? Fark ne?

  • Ethereum vs Litecoin: LTC Neden İşlemler İçin ve ETH Akıllı Sözleşmeler İçin?

  • EOS vs Ethereum: Potansiyel Bir Ethereum Katili!

  • Ardour vs Ethereum: Artıları ve Eksileri Nelerdir??

  • Ethereum ve Ripple: Derinlemesine Karşılaştırma

Son düşünceler

Şu andan itibaren, bu NEO-Ethereum savaşında, Ethereum’a daha güvenilir olduğu ve oldukça uzun bir süredir ana akım olduğu için bağlı kalmalı ve dede Bitcoin ile yavaş yavaş boşluğu kapatmaya başlamalısınız. Ethereum haberlerini takip etmelisiniz.

Ancak yine de NEO kripto para birimi haberlerine dikkat etmeli ve neo kripto para birimi tahmini ve fiyatı ile güncel kalmalısınız. Yeni Bitcoin kim olacak? Akıllı Ekonomisi ile NEO veya öncü vizyona sahip Ethereum. Seçim sana ve yalnız sana bağlı!

Bu makaleyi beğendin mi? Stellar vs Ripple ve Ethereum vs Ripple’a göz atın.

Bu dünyada yeni misiniz? Kriptoya nasıl yatırım yapılacağına dair nihai başlangıç ​​kılavuzuna bir göz atın.

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın ve Feragatnamemizin tamamını okuduğunuzdan emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me