İşletmeniz Bir Blockchain Çözümüne İhtiyaç Duyduğunda

Blockchain teknolojisi, iş süreçlerini kolaylaştırmak ve dijital varlıklar yayınlamak isteyen kuruluşlar için kurumsal yazılım yığınının önemli bir parçası haline geldi. Tüm kuruluşların bir blockchain çözümüne ihtiyacı yoktur, ancak ihtiyaç duyanlar için teknoloji dönüşümlü olabilir. Blok zincirleri, işletmelerin üç ana senaryoyu çözmelerine yardımcı olur:

1. Verileri verimli bir şekilde işlemeniz gerekir. 

Bir blockchain platformu, bilgilerin işlenmesi ve koordinasyonu için dijital bir katman görevi görür. Blok zinciri ağlarının dağıtılmış mimarisi ve fikir birliği mekanizmaları, kağıt tabanlı ve merkezi sistemlerden daha verimli veri koordinasyonunu kolaylaştırır. Blockchain teknolojisi gelişmiş veri koordinasyonu sunarken, birçok eski sistem, geliştirilmiş dağıtılmış sistem tasarımı ile optimize edilebilir. Blockchain platformları, bilgi işlemenin çok ötesine geçen tamamen yeni iş işlevleri için tasarlanmıştır..

2. Güvenilir işlemlere ve güvenli iş ağlarına ihtiyacınız var. 

Blockchain teknolojisi, tıpkı İnternet teknolojilerinin bilgiyi ve değişimini dijitalleştirmesi gibi, başlangıçta güveni ve anlaşmaları dijitalleştirmek için geliştirildi. Bir blok zincirinin benzersiz tasarımı, tüm ağ katılımcılarının güvenebileceği değişmez bir işlem kaydı sağlar. Dahası, programlanabilir akıllı sözleşmeler, karmaşık iş ağlarında hizalamayı ve mutabakatı basitleştirerek iş mantığının otomasyonunu sağlar. Finansal hizmetler ve küresel ticaret gibi büyük endüstrilerdeki artan sayıda Global 2000 şirketi, kurumsal konsorsiyum başlatmak için halihazırda blockchain tabanlı platformları kullanıyor..


3. Dijital varlıkları oluşturmanız, yayınlamanız ve yönetmeniz gerekir. 

Malların ve varlıkların dijitalleştirilmesi, blockchain teknolojisinin en heyecan verici iş uygulamalarından biri olarak ortaya çıktı. Ethereum gibi blok zinciri ağlarının yerleşik tokenleştirme yetenekleri, işletmelerin, merkez bankası dijital para birimi ve fraksiyonel mülk sahipliği gibi geniş kapsamlı kullanım durumları için dijital varlıklar oluşturmasına, yayınlamasına ve yönetmesine olanak tanır. Son yıllarda, dijital varlık çözümleri için çeşitli açık kaynak ve tescilli blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojileri geliştirilmiştir..

İnfografik

Finansal Hizmetler Sektöründe Blockchain’in Faydaları

Tokenleştirmeden konsorsiyum ağlarına, blockchain teknolojisinin operasyonel verimliliği nasıl artırdığına ve finansal hizmetlerde riski nasıl azalttığına dair genel bir bakış burada..

Finansal Hizmetler Sektöründe Blockchain'in Faydaları

Blockchain ve Dağıtılmış Defter Teknolojileri

Dağıtılmış bir defter, birkaç konumda tutulan ve birden çok katılımcıyı destekleyen bir veritabanıdır. Bir blok zinciri, benzersiz bir mimariye ve ek işlevlere sahip bir tür dağıtılmış defter teknolojisidir. Geleneksel DLT’lerin aksine, blok zincirleri, işlemlerin kurcalamaya dayanıklı bir kaydını oluşturmak için kriptografik olarak güvenli bir bloklar zinciri kullanır. Ethereum gibi yüksek düzeyde programlanabilir bir blok zincirinin ek işlevleri şunları içerir: 

 • Dijital varlık oluşturma. DLT’ler bir ürünü dijital formatta kaydedebilirken, Ethereum blok zincirinin yerel token yetenekleri, tamamen yeni ve özelleştirilebilir dijital varlıkların ve finansal araçların ihraç ve yönetimine izin verir..
 • Kriptoekonomik teşvikler. DLT’ler başlangıçta kripto para birimlerini dahil etmek için tasarlanmamıştır. Bir blok zinciri, pozitif ağ davranışını ödüllendirmek ve hain faaliyeti cezalandırmak için teşvik mekanizmalarının protokole bağlanmasını sağlar..  
 • Birlikte çalışabilirlik. Bazı DLT’ler tescilli çerçeveler üzerine inşa edildiğinden, kullanıcılar belirli işlevler için satıcıya bağımlılık yaşayabilir. Ethereum gibi modüler ve açık kaynaklı blok zincirleri, işletmelerin teknolojiyi mevcut sistemlerine entegre etmelerine ve özel ve genel blok zinciri ağlarında güvenli bir şekilde etkileşime girmelerine olanak tanır.. 

Tam karşılaştırmalı bir analiz için, blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojileri hakkındaki iki bölümlü serimizi okuyun..  

Hyperledger ve Ethereum Nasıl Entegre Edilir

Hyperledger, kurumsal blok zinciri geliştirme ve dağıtımını desteklemek için 2015 yılında The Linux Foundation tarafından oluşturulan küresel ve açık kaynaklı bir ortak çalışmadır. “Sera” olarak da bilinen Hyperledger paketi, tümü açık kaynak olan ve indirmesi ve kullanması ücretsiz olan dağıtılmış defterler, kitaplıklar ve araçları içerir. Sera, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç Ethereum tabanlı projeden oluşmaktadır: Hyperledger Besu, 2019’da ConsenSys’in protokol mühendisliği ekibinin katkıda bulunduğu gelişmiş bir Ethereum istemcisi. Birçok kurumsal ekip için Hyperledger, aktif işbirliği, incelenmiş dağıtım seçenekleri ve sektördeki en iyi uygulamalar için değerli bir ortamdır..    

Hyperledger serası, birkaç Ethereum tabanlı proje içeriyordu.Kaynak https www hyperledger org projeleriHyperledger serası, birkaç Ethereum tabanlı proje içerir. Kaynak: https://www.hyperledger.org/projects

Başarılı Bir Blockchain Çözümü için Temel Faktörler

Dağıtım yaşam döngünüzün başında verdiğiniz tasarım kararları, üretim süreniz ve blok zinciri çözümünüzün potansiyel etkisi için geniş kapsamlı sonuçlara sahip olacaktır. Platform seçiminiz için önemli teknik ve teknik olmayan faktörlerin tam bir listesini görmek için 30 Blockchain Platform Technical Factors ve 30 Blockchain Platform Business Factors’u okuyun. İşte keşif sürecinizdeki en önemli 10 hususun ayrıntılı bir listesi: 

 • YG. Blockchain kullanım durumunuzun yatırım getirisi ne olacak??
 • Platform. Özel işlevsel gereksinimlerinizi karşılamak için hangi platform oluşturulmuştur?
 • Entegrasyon kolaylığı. Teknoloji mevcut sistemlerinizle uyumlu mu??
 • Verim. Platform, uygun ölçekte güvenli bir şekilde çalışabileceğini kanıtladı mı??
 • Ağ izni. Birden çok tarafa sahip bir kuruluş konsorsiyumu için ağ erişimini yapılandırmanız gerekiyor mu?? 
 • Özel işlemler. İşlem verilerinin gizli kalmasını sağlamak için gizlilik mekanizmalarına ihtiyacınız var mı? 
 • Destek. Destek hizmetlerine ve sürekli bakıma ihtiyacınız var mı?
 • Standartlar. Teknoloji yığını endüstri standartlarına ve spesifikasyonlarına uygun mu??
 • Geliştirme. Bir blockchain geliştirme ekibini nasıl bir araya getirirsiniz??
 • Takımlama. Geliştiricileriniz hangi altyapı, ara yazılım ve uygulama katmanı araçlarını kullanmalıdır??

ConsenSys Solutions, siz ve kuruluşunuz blockchain yolculuğunuza başlarken bu önemli tasarım ve geliştirme kararlarını yanıtlamanıza yardımcı olmak için burada..

ConsenSys İçgörüleri

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Blockchain İş Ağlarına yönelik bu eksiksiz kılavuz, iş kullanım durumları için merkezi olmayan ağların kanıtlanmış faydalarını anlamak isteyen işletmeler için tasarlanmıştır.. 

Kılavuzu indirinBlockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Enterprise Ethereum’un Avantajları Nelerdir??

Ethereum, açık kaynaklı bir blockchain platformudur ve dünyadaki en aktif olarak geliştirilmiş blockchain’dir. Kurumsal Ethereum, iş uygulamaları için Ethereum kod tabanının özel, konsorsiyum ve hibrit uygulamalarını ifade eder. Esnekliği ve son derece güvenli mimarisi nedeniyle Enterprise Ethereum, blockchain çözümlerini düşünen işletmelere benzersiz avantajlar sunar: 

 • Rakipsiz programlanabilirlik. Ethereum’un akıllı sözleşmeleri, iş mantığını doğrudan protokole kodlamak için sınırsız formatlar sağlayarak işletmelerin mutabakat, uyumluluk, raporlama ve daha fazlasını otomatikleştirmesine yardımcı olur.
 • Gelişmiş gizlilik ve izin. Hyperledger Besu ve PegaSys Plus gibi Ethereum platformları, işletmelerin ağ erişimini yapılandırabilmesi ve gizli işlemler sağlayabilmesi için gelişmiş güvenlik kontrolleri sunar..   
 • Hızlı tokenleştirme. Ethereum’un yerel tokenleştirme yetenekleri, işletmelerin büyük varlıkları kolayca bölümlere ayırmasına, ürün yelpazesini genişletmesine ve hem tüketici hem de kurumsal düzeyde yeni teşvik modellerinin kilidini açmasına olanak tanır..
 • Düşük maliyetli, hızlı dağıtım. Ethereum’un açık kaynak kod tabanı, işletmelerin düşük maliyetli bir iş modelini korumasına ve satıcıya bağımlı kalmamasına yardımcı olur. PegaSys Plus gibi hepsi bir arada iş platformları üretim süresini aylardan haftalara hızlandırır. 
 • Üretim düzeyinde performans. Ethereum ağının hacmi ve ölçeğinde başka hiçbir blok zinciri ağı gerçekleştirilmedi. Özel Ethereum ağları, halka açık Ethereum ağıyla etkileşime girme seçeneği ile özelleştirilebilir izin, anında kesinlik, ölçeklenebilirlik ve her zaman açık güvenilirlik sağlar.. 

İşletmeler için Ethereum’un kanıtlanmış faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Ethereum’un İşletmeden Yararlanmasının 11 Yolu ve Enterprise Ethereum’un Bir DLT’den Daha Fazlası Olmasının 5 Nedeni’ni okuyun..

ConsenSys ile Başlayın

Küresel Çözümler ekibimiz; işletmelerin, hükümetlerin, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve girişimlerin halka açık ve özel blok zinciri çözümleri oluşturmasına, test etmesine ve dağıtmasına yardımcı olur..

Uzmanlarımızla bağlantı kurunConsenSys ile Başlayın

ConsenSys Enterprise Blockchain Ürünleri

 • Codefi
  Codefi

  Uçtan uca blok zinciri işletim sistemimizde iş süreçlerini optimize edin ve dijital varlıklar oluşturun. 

 • Çalışkanlık
  Çalışkanlık

  Sektör lideri güvenlik hizmetimizle akıllı sözleşme güvenliğini artırın ve maliyetli hataları önleyin. 

 • PegaSys
  PegaSys

  Satıcı tarafından desteklenen Ethereum istemcimizle bir blok zinciri platformunu güvenli bir şekilde geniş ölçekte çalıştırın.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me