blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana Sayfa

2021 için Forbes Blockchain Top 50’de Önde Gelen Firmalar Tarafından Kullanılan ConsenSys Quorum

En büyük küresel firmalardan dokuzu, halka açık Ethereum’a yatırım yapan veya kullanan diğer yirmi iki şirket ile ConsenSys Quorum kullanıyor. Tarafından Mary Hall Şubat 9, 2021Yayınlandı 9 Şubat 2021

Github Repo Sosyal Banner

Forbes geçtiğimiz günlerde Forbes Blok Zinciri 50, Blockchain kullanan veya kripto para birimine yatırım yapan en büyük şirketlerin yıllık listesi. Bu yıl dokuz firma, halka açık Ethereum’a yatırım yapan veya kullanan yirmi iki şirket ile birlikte ConsenSys Quorum’u kullandıklarını belirtti..

Listede yer almanın temel kriterleri, kuruluşların “dağıtılmış muhasebe teknolojisini kullanmada liderlik etmesi ve en az 1 milyar dolarlık bir gelire veya değerlemeye sahip olmasıdır.” Son üç yıldır yenilikçi şirketler isimlerini ve blok zinciri projelerini değerlendirilmek üzere Forbes’a sundular.. 

Forbes’un Pazar Araştırması, Kurumsal Projeler için Blockchain Teknolojisinin Geniş çapta Benimsenmesini Ortaya Çıkarıyor

Forbes’a göre, “Bu listedeki işletmeler, 2020’de% 300 artan ve C-suite’te giderek daha fazla saygı gören blockchain ve bitcoin kullanarak rekabetlerini geride bırakıyorlar.”

Forbes Editör Yardımcısı Michael del Castillo, “Salgın nedeniyle 2020’de blok zincirinin kullanımı hızla hızlandı – pek çok şirket harekete geçti ve Bitcoin’i benimsedi” dedi. “Yıllık listemize girmeye hak kazanan bu teknolojiyi kullanan anlamlı projeler üstlenen daha fazla işletme olmamıştı. İlginç bir şekilde, 2021 Blockchain 50’deki çoğu şirket aslında bitcoin spekülatörleri değil, bunun yerine kripto para biriminin altında yatan teknolojiyi kullanmanın yenilikçi yollarını arıyor. “

Bu yılki Forbes Blockchain Top 50 listesi, listede adı geçen önde gelen 9 şirketin ConsenSys Quorum’u üretim projeleri için bir blockchain platformu olarak kullandığını belirtti. Finans endüstrisinde Enterprise Ethereum uygulamalarını geliştirmede kullanım kolaylığı ile tanınan ConsenSys Quorum, işlem gizliliğini destekleyen Ethereum’un izinli uygulaması nedeniyle finansal hizmetler endüstrisi için önde gelen Ethereum tabanlı dağıtılmış defter protokolüdür. 2021 listesindeki 50 şirketten 22’si bir şekilde Ethereum kullanıyor. 

ConsenSys Quorum kullanan şirketler

Listede ConsenSys Quorum kullanan şirketler arasında şunlar yer alır: Ant Group, Cargill, HSBC, ING Group, JP Morgan Chase, LVMH, Microsoft, Novartis ve State Farm. State Farm kullanım durumu, otomatik sigorta taleplerinin ödenmesini hızlandırmaya yardımcı olan bir blockchain sigorta halefiyet ağının geliştirilmesi açısından dikkate değerdir. Sigorta taleplerini blok zincirine koymak, State Farm ve sigortacı USAA arasındaki çeklerin ve kağıt tabanlı süreçlerin değişimini önemli ölçüde azalttı.. 

USAA baş tazminat sorumlusu Sean Burgess, “Taşıyıcıdan taşıyıcıya talep ödemeleri gelecekte neredeyse tamamen otomatik hale gelecek ve zamandan ve paradan tasarruf sağlanacak” dedi. “Blok zinciri teknolojisini kullanmak, manuel bir süreci güvenli bir şekilde iyileştirmemize ve otomatikleştirmemize yardımcı oluyor ve sonuçta üyelerimize ve müşterilerimize daha hızlı para iadesi sağlıyor.” 


Cargill, listeye Covantis platformunu kullanan altı şirketten biri olarak gösteriliyor – bu, Ethereum tabanlı Quorum blok zincirini kullanarak dünya çapında tahıl ve yağlı tohumların taşınması sürecinde her adımın değişmez bir kaydını oluşturuyor. “Bu, Covantis platformunu kullanan şirketlerin büyük ürünler dahil olmak üzere karmaşık tedarik zincirlerinde malları izlemesine ve izlemesine olanak tanıyor. & küçük kuruluşlar. ” 

ConsenSys’in kurucusu ve Ethereum’un ortak yaratıcısı Joseph Lubin, “Covantis girişiminin yenilikçi, sınıfının en iyisi teknolojilerden yararlanarak tarımsal emtialar için küresel ticaret operasyonlarını dönüştürme taahhüdünün gücü ilham verici” dedi. “Bu platform, blockchain teknolojisinin endüstriler içinde ve genelinde bilgi silolarının kaldırılması ve işbirliği yoluyla değerlerin kilidini açma vaadini yerine getirmeye başladığının kanıtıdır.” 

Blockchain teknolojisi gelişmeye devam ederken, 2021 Forbes Top 50 listesi Enterprise Ethereum ve ConsenSys Quorum’un finans, sigorta, üretim ve tedarik zinciri dahil birçok sektörde sürekli büyüme için iyi konumlandırıldığını gösteriyor. Önde gelen şirketlerin ConsenSys Quorum’u nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için örnek olay incelemeleri koleksiyonumuzu ziyaret edin..

ConsenSys QuorumEnterprise EthereumHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me