blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogKurumsal Blockchain

30 Blockchain Platformu İş Faktörü

İş kullanım durumunuz için en uygun kurumsal blok zinciri platformunu seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli noktalar. by Clemens WanŞubat 28, 2020Yayınlanan Şubat 28, 2020

1


Clemens Wan, ConsenSys’de bir Çözüm Mimarıdır. 30 seelemons.com’un listesini yazıyor.

İşletmenizin kullanım senaryosuna “hesap defterine uygun” bir blok zinciri platformu seçerken, muhtemelen biraz durum tespiti yapmak ve işinizi ve teknik seçimlerinizi paydaşlarınıza ve ekibinize doğrulayan bir değerlendirme tablosu oluşturmak isteyeceksiniz. İşte platform seçiminiz için dikkate alınabilecek bazı iş faktörleri (teknik hususlar için, 30 Blockchain Platform Teknik Faktörünü okuyun).

 1. Platformun ana destek şirketi – Kim o? Aynı platformu destekleyen çok sayıda şirket var mı?
 2. Şirketin uzun vadeli destek stratejisini desteklemek – Şirket ortalıkta kalacak ve kod sürümlerinin korunmasında önemli bir rol oynayacak mı? Ağdan ayrıldı mı?
 3. Şirketin finansallarını desteklemek – Destekleyici şirketin mali gidişatını ve değerlemesini derinlemesine araştırmak.
 4. Benzersiz iş değeri teklifi – Bu blok zinciri, belirli işlevsel / işlevsel olmayan gereksinimleri karşılamak için özel olarak belirli bir ortam için mi inşa edildi??
 5. Platformun hedef pazarı – Platformun doğrudan yığın dapp’larını satın alacak ve platformun üzerine inşa edecek net bir hedef pazarı var mı??
 6. Platformun pazara açılma planı – Pazarın daha fazla benimsenmesine yönelik yaklaşım nedir?
 7. Teknoloji satıcılarının hacmi – Sistemin üzerine yığın uygulamaları geliştiren kaç şirket var??
 8. Teknoloji satıcılarının kalitesi – Bu şirketlerden hangilerinin itibarlı olduğu ve önceki projeleri teslim ettiği veya mevcut pazar satın alımına sahip olduğu?
 9. Yayınlanan uygulamaların türü – Yayınlanan uygulamalar yararlı ve pazar tarafından kullanılıyor mu??
 10. Pazar yeri doygunluğu – Pazar, katılma fırsatı gösteren bir bağlılık düzeyine ulaştı mı? Zaten doymuş mu?
 11. Mevcut geliştiriciler – İş fırsatları arayan güçlü bir geliştirici topluluğu var mı?
 12. Geliştiricilerin maliyeti – Uzman blok zinciri geliştiricileri işe almak için çok mu pahalı veya geleneksel bir kuruma katılmak için çok müjdeci mi??
 13. Mevcut uygulamalarla entegrasyon kolaylığı – Bu uygulamalar geleneksel teknolojileri kullanarak mevcut sistemlere bağlanacak mı??
 14. Canlı dapps pazarı – Kaç dapp canlı?
 15. Özelliklerin yol haritası – Platforma hangi ek özellikler eklenecek?
 16. Açık kaynak ve kurumsal sürüm uyumluluğu – Hem açık kaynak hem de kurumsal sürümler birlikte çalışabilir mi?
 17. Açık kaynak ve kurumsal ek özellikler – Satıcılar tarafından hangi ek özellikler satın alınmalı veya oluşturulmalıdır??
 18. Blockchain katmanının lisans maliyetleri – Blok zinciri katmanının (örneğin, düğüm / istemciler / altyapı / temel üyeliği) maliyeti ne kadar olacak??
 19. Dapp lisans maliyetleri – Dapp ne kadara mal olacak? Dapp ekosistemde nasıl para kazanıyor? Token satarak akıllı bir sözleşmede parayı kilitleyecek mi yoksa işlem başına sözleşme dahilinde bir ücret talep edecek mi??
 20. Kendi dapp’ınızı oluşturmanın yanı sıra yayınlanmış bir tane satın almanın iyi tarafı – Bir dapp oluşturmak ve onu ekosistemdeki diğerlerine saf bir teknoloji oyunu için satmak ekonomik olarak uygun mu??
 21. Olay yönetimini ve iş sürekliliğini destekleyin – Her düzeyde destek sağlayabilen ve yeni bir teknolojiyi benimserseniz işlerin yürümesini sağlayan?
 22. Devam eden bakım için dahili işe alma – Sistemi desteklemek için DevOps veya altyapı içinde kimi işe almalıyım? Kurum içinde dönüşüm fırsatı var mı?
 23. Sistem entegrasyon bileşenleri – Mevcut sistemlerden dağıtılabilen veya yeniden kullanılabilen mevcut bileşenler var mı?
 24. Standartlar desteği – Teknoloji yığını, kurumun teknoloji politikalarıyla uyumlu mu??
 25. Kurumsal düzeyde denetimler – Platform, yazılımın kurumsal düzeyde denetimlerinden geçti mi ve dağıtım için şirkete destek verdi mi?
 26. Satıcı agnostik – Farklı katmanlara katkıda bulunan birden fazla teknoloji sağlayıcı var mı?
 27. Global güvenlik testi – Platformda güvenlik önlemleri açısından yeterli sayıda beyaz şapka korsanları ve inceleme geçmişi var mı?
 28. Piyasa değeri – Alım satım yapılabilen mevcut değere sahip bir ağ var mı?
 29. Pazar ortamı olgunluğu – Pazarın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi içinde yeterli sayıda aracı tarafın pozisyon almasını sağlayın?
 30. Tercih edilen satıcı ile yürütme – Tercih ettiğiniz tedarikçi (şirketiniz tarafından en çok kullanılan danışmanlık) iş sorunlarımızı çözebilecek kullanım durumları için bu platformu öneriyor mu??
Blockchain uzmanlarımıza danışın

Küresel Çözümler ekibimiz, blok zinciri eğitimi, stratejik danışmanlık, uygulama hizmetleri ve ortaklık fırsatları sunar. En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Kurumsal Ethereum NedirWeb semineri

Kurumsal Ethereum Nedir?

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Emtia Ticareti Finansmanı için Komgo BlockchainKasa Çivisi

Komgo: Emtia Ticareti Finansmanı için Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me