Avrupa’da blockchain inovasyonunu hızlandırmak

Meydan okuma

Avrupa Birliği hem kamu hem de özel sektörde Avrupa iş ve toplumunun yararına dijital yeniliği teşvik etmek için blok zincirinin potansiyelini uzun zamandır kabul etmiştir. Avrupa ayrıca blok zincir keşfi konusunda oldukça aktif olmuştur. Avrupa Parlamentosu’nun Blok Zinciri Çözümü için Avrupa Blockchain Ortaklığı (EBP), yeni ilan edilen Uluslararası Güvenilir Blok Zinciri Uygulamaları Derneği (INATBA). Blockchain projelerine sağlanan önemli finansmandan bahsetmiyorum bile. Ufuk 2020 program.

Avrupa hükümet liderleri, sağlam politikanın sağlam bilgi ve içgörüye dayanması gerektiğinin farkındadır. Blockchain’in yeni ortaya çıkan ve hızlı hareket eden doğası göz önüne alındığında, Avrupalı ​​politika yapıcılar, Avrupa’da blockchain tabanlı çözümlerin durumu ve gelişimi hakkında nasıl fikir edinebilirler? Endişeleri duyduklarından ve Avrupa blok zinciri topluluğuyla senkronize kaldıklarından nasıl emin olabilirler??

Cevap: Avrupa Birliği Blockchain Gözlemevi & Forum, tarafından başlatılan iki yıllık bir proje Avrupa Komisyonu desteğiyle Avrupa Parlementosu. AB Blockchain Gözlemevi & Forum, Avrupa ekosisteminde blok zinciri yeniliğini teşvik etmek için analiz, tartışma, eğitim ve anlamlı öneriler sağlamak için tasarlandı.

 

ConsenSys’in Katkısı


Avrupa’da anlamlı blockchain politika kararları almak

Avrupa Komisyonu, ConsenSys’i ve akademik ortaklarını AB Blockchain Gözlemevi’nin lider ortağı olarak 18 aday arasından seçti. & Forum. Ana yüklenici olarak ConsenSys’den Gözlemevi platformunu kurması ve Avrupa blok zinciri topluluğundaki tüm ilgili paydaşların uzmanlıklarını ve görüşlerini tartışmaya ve takip eden tavsiyelere katkıda bulunabilmelerini sağlamak için bir forum sağlaması istendi. Gözlemevi & Forum, teknolojiden bağımsızdır ve hem genel hem de özel dağıtılmış defter teknolojileri uygulayıcılarının görüşlerini memnuniyetle karşılar.

Gözlemevinin hedefleri & Forum aşağıdaki gibidir:

 • Avrupa ve dünyanın geri kalanındaki blok zinciri eğilimlerini ve girişimlerini belirlemek ve izlemek için sürekli çalışmak
 • En iyi Avrupa ve küresel kaynaklardan içgörü ve uzmanlığı harmanlamak ve kapsamlı, halka açık blockchain bilgi kaynakları üretmek için orijinal araştırma yapmak
 • Avrupa’nın tüm blok zinciri paydaşlarının deneyimlerini paylaşabilecekleri, sorunları tartışabilecekleri ve bu yeni teknolojinin geleceği üzerine düşünebilecekleri çekici ve şeffaf bir forum oluşturmak için
 • Blok zincirinin benimsenmesini ve yeniliğini hızlandırmak isteyen Avrupa üye devletlerinin rolü hakkında tavsiyelerde bulunmak

Bu hedeflere ulaşmak için ConsenSys, Avrupa Komisyonu İletişim Ağları, İçerik ve Teknoloji Genel Müdürlüğü (DG CONNECT) ve Southampton Üniversitesi, Açık Üniversite Bilgi Medya Enstitüsü, Lucerne Üniversitesi gibi önde gelen akademik kurumlarla yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. Uygulamalı Bilimler Bölümü ve University College London.

ConsenSys ve akademik ortaklar temel bir çekirdek oluştururken, AB Blockchain Gözlemevi & Forum, Forum’a farklı şekillerde katkıda bulunan çok çeşitli paydaşlardan aktif olarak girdi arayan bir pan-Avrupa çabası olarak tasarlandı:

 • Forumun 60 Avrupalı ​​blok zinciri düşünce liderinden oluşan çalışma grupları, mevcut girişimleri araştırmaktan ve AB eylemi için potansiyel ihtiyacı belirlemekten sorumludur..
 • Forum, ad hoc olarak katkıda bulunan 1.000’den fazla AB ve AB dışı politika yapıcı, girişimci, araştırmacı ve profesyonelden girdi talep etmektedir..
 • Forum ayrıca kamuoyunun görüş ve fikirlerini de #EUBlockchainCommunity çevrimiçi platform.

Bu paydaşlardan gelen girdiler Gözlemevi aracılığıyla sağlanır & Forumun halka açık çeşitli etkinlikleri. Bunlar şunları içerir:

 • Haritalama: Gözlemevi & Forum, Avrupa’da ve dünya genelinde yüzlerce blok zinciri girişiminin, etkinliğinin ve kaynağının kapsamlı ve dinamik bir haritasını çıkarmayı başlattı..
 • Analiz ve raporlama: Gözlemevi & Forum, Avrupa Komisyonu’nun öncelikleri tarafından yönlendirilen ve çalışma gruplarından ve diğer paydaşlardan gelen girdilere dayanan çok çeşitli önemli blok zinciri temaları hakkında analiz ve raporlama yapmaktadır..
 • Eğitim ve bilgi paylaşımı: Gözlemevi & Forum, web seminerleri ve benzer kanallar aracılığıyla halka açık kurslar dahil olmak üzere çeşitli eğitim kaynakları sunar. Bu kaynaklar web sitesinde mevcuttur. İlerlemesini sürekli olarak raporlar ve haber bülteni, sosyal medya ve diğer iletişim kanalları aracılığıyla haber ve görüşleri paylaşır..
 • Etkinlikler ve etkileşimli tartışma: Gözlemevi & Forum, sağlıklı tartışma ve fikir alışverişini kolaylaştırmaya yönelik bir dizi tematik atölye çalışması ve diğer etkinlikler düzenlemektedir..

“Blockchain’i bir oyun değiştirici olarak görüyorum ve Avrupa’nın gelişiminde ön saflarda olmasını istiyorum. Doğru olanak sağlayan ortamı oluşturmamız gerekiyor… AB Blockchain Gözlemevi ve Forumu bu yönde atılan önemli bir adım. “

– Mariya Gabriel, Dijital Ekonomi ve Toplumdan Sorumlu Komisyon Üyesi

Mayıs 2019 İtibariyle Elde Edilen Sonuçlar

Atölyeler

 • Avrupa Komisyonu, akademik ortakları ve çalışma grupları ile birlikte Forum, bugüne kadar aşağıdaki kilit blok zinciri temaları üzerine dokuz atölye çalışması düzenlemiş ve düzenlemiştir:
 • Forum ve ortakları, Gözlemevi ömrü boyunca toplam 18 atölye çalışması yürütecek..
 • Analiz ve Raporlama

  • Forumun çalışma grupları ve diğer seçilmiş konu uzmanları ile birlikte Forumun bugüne kadar araştırması, yazması ve beş tematik rapor yayınlaması gerekiyor:
 • Forum, Yasal Tanıma, Tedarik Zinciri ve Yakınsama temaları üzerine ek tematik raporlar üzerinde aktif olarak çalışmaktadır ve Gözlemevi’nin ömrü boyunca 13 rapor yayınlayacaktır..
 • Forum ayrıca akademik ortaklarıyla birlikte özel olarak hazırlanmış bir dizi araştırma makalesi ve bununla ilgili eğitim videoları da dahil olmak üzere diğer kaynakları yayınladı. Bilgi sayfa.
 • Topluluk Varlıkları

  AB Blockchain Gözlemevi & Forum, Avrupa’da blockchain ile ilgili sorunları incelemeye devam edecek. Gözlemevi’nin ileriye dönük yol haritası, blok zincirine derinlemesine dalışları ve şunları içerir:

  • Dijital varlıklar
  • Sağlık hizmeti
  • Finansal hizmetler
  • Siber Güvenlik – Gizlilik
  • Eğitim
  • Sosyal etki
  • Enerji & Çevre

  AB Blockchain Gözlemevi hakkında daha fazla bilgi ve güncel haberler için & Forum, kontrol et https://www.eublockchainforum.eu/

  ConsenSys Çözümleri

  Kurumsal bir blockchain danışmanlığına kaydolun

  ConsenSys Solutions, blockchain’i işletmeye getiriyor. Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşların, hükümetlerin, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve girişimlerin halka açık ve özel blok zinciri çözümleri oluşturmasına, test etmesine ve dağıtmasına yardımcı oluyoruz.

  Bir blockchain uzmanıyla bağlantı kurunKurumsal bir blockchain danışmanlığına kaydolun

  Araştırma Ortakları

  bilgi medya enstitüsü logosuLucerne ÜniversitesiUniversity College London logosuUni southamptom logo mavi

  AB Blockchain Gözlemevi hakkında daha fazla bilgi edinin & Forum

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me