Bir Ethereum kurumsal çözümü oluşturmak için hangi bileşenlere ihtiyacınız var? EthStack ile tanışın

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogGeliştiriciler

Bir Ethereum kurumsal çözümü oluşturmak için hangi bileşenlere ihtiyacınız var? EthStack ile tanışın

by Tom LindemanAralık 27, 2020Yayınlanan 27 Aralık 2020

işletmeler için yeter sayı

2020’yi kapatırken, Ethereum ekosisteminin hem kamu hem de özel ağlar için çok çeşitli çözümler oluşturmak üzere bir araya gelen gelişen ve canlı bir teknoloji bileşenleri, platformlar, ürünler, araçlar ve kitaplıklar koleksiyonu haline geldiği her zamankinden daha açık. . Yalnızca temel Ethereum bileşenleri değil, aynı zamanda finanstan tedarik zincirine, oyunlara ve ötesine kadar dikey pazarlarda sinerjik ve yenilikçi çözümler oluşturmak için bir araya gelen geliştirici araçları ve bağımsız yazılım satıcısı (ISV) ürünleri de gelişiyor..

Bir Ethereum şirketi, genel Mainnet’te veya kendi özel Ethereum ağında bir çözümü başarıyla başlattığında, çözümlerini oluşturmak için hangi bileşen ve ürünleri bir araya getirecekleri hakkında değerli bilgi ve deneyim biriktirmiş olur. Bu aynı zamanda, Ethereum bağlamında, “kurumsal” ın mutlaka büyük bir Fortune 500 benzeri şirket anlamına gelmediğini, ancak B2B ve B2C blok zinciri kullanım durumlarıyla dünyayı değiştiren 15 rock yıldızının bir varlığı olabileceğini belirtmek için iyi bir yerdir..

Ethereum tabanlı çözümler oluştururken tekerleği yeniden icat etmek zorunda kalmamaları için kurumsal geliştiricilere ve mimarlara rehberlik ve girdi sağlamaya yardımcı olacak bir yol üzerinde çalışıyorum. Ben ona diyorum EthStack (stackshare.io’ya tebrikler). Aşağıdaki şema, ConsenSys ve diğerleri tarafından müşteri çözümleri oluştururken ve bunlara danışmanlık yaparken kullanılan bir Ethereum teknolojisi bileşenlerinin referans yığınını temsil etmektedir. Clemens Wan (@clemens_wan) bunu v1.0’a taşımada etkili oldu ve çekirdek de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan çekiyor. Kurumsal Ethereum Alliance mimari diyagramı. Açıktır ki, bu ilk sürümde her kategori için şu anda mevcut olan her çözüm listelenmemektedir. Bunun yerine her biri için birkaç bileşen örneği sağlamaya çalıştım ve topluluktan geri bildirim alırken bunları dolduracağım.

Ethereum üzerinde inşa etmeyi ve konuşlandırmayı planlayan işletmelerin halihazırda alet kutularında farklı hedefleri ve farklı teknolojileri vardır. Bazıları bu legoları özellikle DeFi alanında adlandırıyor, ancak ben onları Ethereum tariflerindeki bileşenler olarak düşünmeyi seviyorum. Zaten lezzetli dağıtımlar hazırlamış olan diğer Kurumsal şeflerden bir şeyler öğrenip sonra aynı malzemeleri satın alabilecekken neden sıfırdan yemek yapasınız? Stackshare.io’nun arkasındaki felsefe budur ve açık ve işbirlikçi modelin Ethereum şirketleri tarafından da benimsenmesi gerektiğini düşünüyorum..

EthStack: i2i

i2i, hedefi Filipinler’de daha erişilebilir ve daha verimli yurt içi işlemlerle finansal katılımı sağlamak olan bir Kurumsal Ethereum ödeme ağıdır. UnionBank, yedi yerel banka ile ortaklaşa çeşitli web 2 ve web3 teknolojilerini kullanan bir proje planlamak ve uygulamak için ConsenSys ile birlikte çalıştı. Project i2i, Filipinler’deki PhilPass ve SWIFT gibi mevcut ödeme altyapılarının ve aracıların dışında özerk olarak çalışan merkezi olmayan, uygun maliyetli, gerçek zamanlı bir kırsal banka ödeme platformu oluşturmak için Ethereum’u uyguladı. İ2i örnek olay incelemesinin tamamını buradan okuyun.


2021 vizyonum, Ethereum başarı öykülerinin bir vitrinde kendi kendine yayınlanan bir EthStacks koleksiyonu ve potansiyel olarak bileşenlerin keşfedilebileceği ve satın alınabileceği veya açık kaynak modülleri olarak entegre edilebileceği bir pazar yeri oluşturmaktır..

Enterprise EthStack güncel tutulacak şekilde tasarlanmıştır ve gelecekteki sürümler tüm bileşenlere canlı bağlantılar içerecektir. Her zaman arıyorum geribildirim ve girdi EthStack referansında ve teknoloji ortaklarının müşterilere tamamlayıcı ürünler sunmak için birlikte çalışmak üzere ConsenSys İş Ortağı Programına katılmaları için. Tıpkı çilek ve kurabiye gibi

GeliştiricilerEnterprise EthereumToolingHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map