blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi

Blockchain’de Servet Yönetiminin Geleceği

Servet yöneticilerinin karşılaştığı zorlukların ve blockchain teknolojisinin getirdiği ilgili fırsatların bir özeti, CMO ve Fintech’in Global Lideri Lex Sokolin tarafından ConsenSys’de. Tarafından Nicole Adarme 28 Ocak 2021

WTVR Blockchain I Consen Sys Özellik Duyurusu 2

Son yirmi yılda, servet yönetiminin değer önerisi, erişim ve olanak sağlamaktan ortaklık ve tavsiyeye doğru kaymaktadır. Piyasa betalarına endeksli küresel varlık tahsisi ile temsil edilen geleneksel yatırım paketine erişim, değerde aşınmaya uğradı ve metalaştırıldı. Teknolojik yenilik dalgaları, ETF’nin paketlenmesini ve ticaretini, birleşik portföyün algoritmik ticaretini ve yeniden dengelenmesini, vergi kaybı hasadı alfa’dan türetilen alfa ve özel bankaların performans raporlama yeteneklerini otomatikleştirdi. Bugün, telefonumuza özenle sarılmış varlık yönetimi, trilyonlarca varlık, en düşük fiyatlı varlık yönetimi ürününe aktarılmaya hazır durumdayız..

Bu bağlamda, servet yöneticilerinin çeşitli farklılaşma eksenleri vardır. Birincisi, yalnızca yatırım tavsiyesinden finansal planlamaya, vergi yapılandırmasına ve daha geniş hizmet kategorisine ve yaşam planlamasına geçerek daha geniş danışmanlık türleriyle insan ilişkisini geliştirmektir. Bu bağlamda danışmanlar, müşterilerinin davranış hataları yapmaması için ihtiyaç duydukları finansal terapistler haline gelirler. Başka bir yol da yatırım yönetiminde alfa oluşturmaktır. Riskten korunma fonları, fon fonları veya özel sermaye gibi alternatif varlık sınıfları geçmişte farklılaştırılmış getiriler için bir anlatıyı güçlendirirken, insan yolculuğunun temel itici gücü olan inovasyon ve teknolojiye endekslenmemişlerdir..

Ve bu yüzden dijital ve kripto varlıklarına ve üzerinde seyahat ettikleri işletim altyapısına bakmanın zamanı geldi. Yenilik, bir konuşma başlatıcı ve finans danışmanlarının şu anda pek çok perakende müşterisinin ilgilendiği bir şeye yeni bir bakış açısı sunmasının bir yoludur. Bitcoin ve Ether gibi kripto yerel varlıklarının perakende mülkiyeti artık çift hanelidir ve bazı kurumlar ve bağışlar, doğru şekilde paketlenmiş ve düzenlenmiş ürünü daha geniş varlık tahsislerine dahil etmek için adımlar atmıştır. Saklama, takas, uzlaştırma ve dijital cüzdan değer zinciri oluşturuldu, test edildi ve diğerlerinin yanı sıra NASDAQ, Intercontinental Exchange ve Fidelity gibi sektörün ağır ağırlıkları tarafından daha geniş bir piyasaya sürülmenin eşiğinde..

Servet yöneticileri, sermaye piyasası ürün üreticilerinin altındadır. Tanıdık teknoloji, yatırım yönetimi ve müşteri raporlama platformlarına bağlanan tanıdık permütasyonlara ve ürün yapılarına ihtiyaç duyarlar. Bu, varlık yöneticisini müşterilerinin zaten maruz kaldığı ve dolayısıyla portföylerinde bulunan bir varlık sınıfıyla etkileşime girmekten korumuştur. Ancak, birkaç yıl daha beklemek kesinlikle bir seçenek değil. Coinbase gibi şirketler, 40 milyondan fazla kullanıcıya ve bir tür gözetim veya yönetim altında 90 milyar doların üzerinde varlığa sahiptir. Roboadvisor’lardan türetilen ve halka açık blok zincirlerinde uygulanan yatırım yazılımı, şu anda 20 milyar doların üzerinde nakit eşdeğeri ve 25 milyar dolarlık teminatlı yükümlülükleri elinde tutuyor. Gelişmekte olan dünya düzeniyle nasıl etkileşim kuracağınızı ve müşterileriniz için değeri nasıl keşfedeceğinizi biliyorsanız, talep var..

İki temel konuyu ayıralım. Birincisi, kripto varlık sınıfının kendisi ve kuşak felsefeleri ve teknolojik evrimle ilişkilendirilen yeni getiri özellikleridir. İkincisi, bu tür varlıkların üzerinde seyahat ettiği – hisse senedinin, paranın veya kredinin ne olduğunu tanımlayan finansal altyapıdır. Varlıkların sahipliğini, bir değer zincirindeki başka bir taraftaki bir hak talebiyle bir soyutlama olarak ele alan geleneksel sistemlerin aksine (örneğin, bir CSD’ye bağlanan bir saklama sistemindeki bir CUSIP veya ticker), blockchain sistemleri, söz konusu varlık. Bu tür haklar, acil ekonomik faaliyete, küresel merkezi olmayan piyasalara, üçüncü şahıs kredi yüklenmesine veya marj ticaretine ve yalnızca halka açık ağlarda erişilebilen ısmarlama faiz oranı ürünlerine erişime izin verir.

Bu tür yeni ve güçlü altyapı, bir yatırım yöneticisinin işlevinde büyük verimlilik ve yenilikler anlamına gelir. Gayrimenkul, özel sermaye ve küçük işletme finansmanı gibi alternatifler ve özel finans yatırımları, halka açık hisse senetleri ve tahviller kadar sorunsuz yönetilme yoluna sahiptir.. Bugün, güçlü yazılım bu tür varlıkların tokenize edilmesine – esasen kağıdın kesirli, dijital alternatiflere dönüştürülmesine – erişilebilir ve tekrarlanabilir bir şekilde izin verir. Gelişmekte olan ikincil pazarlara erişim ile yeni yatırım fırsatlarından oluşan kendi kendini dengeleyen bir portföy oluşturmak, bu ekosistemle etkileşim kurmanın ödülüdür.. 

Codefi Varlıklarını Keşfedin

Son birkaç yıldır uzayda uyumluluk ve düzenleyici gözetim hakkında bir anlatı olsa da, gerçek çok daha incelikli. Yatırım sermayesi ile dolup taşan hızla gelişen herhangi bir endüstride olduğu gibi, insan doğası karanlık tarafa dönebilir. Yine de, blok zincirleri bize ağın başlangıcından bu yana gerçekleşen gerçek işlemlerin ve para akışlarının denetlenebilir, şeffaf kayıtlarını sağlarken, kullanıcı için sözde bilimi koruyor. Pek çok proje, sektörümüzün standartlarıyla uyumlu olan gizlilik ve izinleri de uygulamıştır. Tüm bunlar, blockchain tabanlı finansal altyapının, daha önce mümkün olandan daha iyi düzenlenmiş, daha uyumlu bir finans sektörü yaratma olasılığının yüksek olduğunu söylemek içindir..

Varlık yönetimi, insanların en iyi mali yaşamlarını yaşamalarına ve olumlu kişisel sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmakla ilgilidir.. Dijital varlıklar ve merkezi olmayan finans, milyonlarca kullanıcıyı, 20. yüzyılın ara katman yazılımlarının ve verimsizliğinin çoğunu geride bırakan yeni bir tür finansal deneyime çekiyor.. Girişimci mali danışman, ihtiyatlı para yönetimi ve çeşitlendirmenin zamansız ilkelerine bağlı kalırken, geleceğin vaadiyle derinlemesine ilgilenecektir. Hiçbir şey girişimde bulunmadı, hiçbir şey kazanılmadı!


Varlık yönetimi için blockchain çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin

ConsenSys, varlık yöneticilerinin, aile ofislerinin ve özel bankaların blockchain tabanlı finans ve dijital varlıklarda meydana gelen inovasyona erişmesine yardımcı olmak için ConsenSys Codefi ürün paketini geliştirdi. Codefi, ticaret ve merkezi olmayan finans için kısa bir eldir ve danışmanların ortaya çıkan varlık sınıflarını keşfetmesini, denemesini ve entegre etmesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Paket modülerdir ve dijital varlıkların ihracı ve dağıtımından, gelişmekte olan dijital pazarlarda ticaret için yazılıma, uyumluluk ve KYC gereksinimlerine ve veri, risk ve analitik katmanlarına kadar işlevselliği kapsar..

Varlık yöneticileri, müşterilerinin (1) Bitcoin ve Ether gibi kripto-yerel varlıklara veya (2) tokenize formda yapılandırılmış alternatif menkul kıymetlere sahip olmalarına yardımcı olmakla ilgilenebilirler. Bir token, geleneksel hisse senetleri ve sabit gelirden özel sermaye, gayrimenkul ve uzmanlık finansmanına kadar herhangi bir varlık sınıfının ne olabileceğinin dijital bir temsilidir. Artan sayıda varlık yöneticisi ve birincil ihraççı, varlık ve paydaş yönetimini kolaylaştırmak, veri mutabakat maliyetlerini düşürmek, modern piyasa altyapısını ayakta tutmak ve küresel bir tüccar ve yatırımcı grubuna bağlanmak için Ethereum’da tokenleştirme kullanıyor. Yeni müşteriler ve ısmarlama yatırım fırsatları arayan varlık yöneticileri, yazılım ürünlerimiz aracılığıyla müşterilerinin yararına bu karşı taraflarla çalışabilir..

The Wealth Mosaic tarafından hazırlanan servet yönetimi raporunun tamamını okuyun İşte.

Varlık Yönetimi En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me