Blockchain’e Girmek: Kriptoda Nasıl İş Bulunur?

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Açıklaması

Blockchain’e Girmek: Kriptoda Nasıl İş Bulunur?

ConsenSys’de nasıl iş buldum ve kriptoda tam zamanlı çalışmaya başlamak isteyen geliştirici olmayanlara tavsiyem. by Mason NystromKasım 25, 2019Kasım 25, 2019 tarihinde yayınlandı

Blok zincirine girme

Bu makale üç bölümden oluşmaktadır:

 1. Benim hikayem 
 2. Blockchain / kripto’ya nasıl girileceğine dair tavsiyeler
 3. Başvurunuzun hazırlanması ve nerede iş aranacağı 

Benim hikayem

OG değilim. B.E’den beri kripto para kullanmadım. (Ethereum’dan önce) ve hiçbir zaman ilk hareket eden veya teknolojiyi erken benimseyen biri olmadı. Bitcoin’i ilk kez üniversite öğrenimindeyken bir profesör bize blok zincirinin nasıl çalıştığını araştırmak ve açıklamak için bir ev ödevi verdiğinde duydum. Sonsuz bilgeliğimle, dersten önce cevabı Google’da araştırdım, ders sırasında bir açıklamaya rastladım ve ardından hemen her şeyi unuttum. 

Kahretsin, ne hata. 

Birkaç ay sonra arkadaşımın düğününe katılana kadar blockchain teknolojisi kavramlarına hayran kaldım.. 

Bu konuda benimle dalga geçeceksen …

Düğünde Dan ile tanıştım. 

Sistemi, ABD dolarını, adamı eleştirdi. 

İlan ettiği değişmez bir defter.


Blok zincirler merkezi olmayan ve güvenilmezdir, açıklamaya devam etti.

Bitcoin ve Ethereum sansürü önler

Ve gerçek kişisel veri sahipliğini sağlayacak.

Blokzincirlerin aracıları ortadan kaldırdığını belirtti.

Özenle dinliyorum, yine de anlamadım.

Barın arkasındaki adama başka bir viski-kola sordum

Merak etme, dedi Dan, zaten çok uzağa geldiniz. 

Tamam, yeterince kafiyeli … 

Blockchain teknolojisinin sunabileceği ve açık çubuk tarafından hoş bir şekilde söndürülebileceği potansiyelin ilgisini çeken birkaç saat sohbet etmeye devam ettik. Eve döndüğümde Bitcoin ve Ethereum’un derinliklerine dalmaya başladım. Bulabildiğim her şeyi okudum, podcast’leri dinledim, youtube videoları izledim ve blockchain deneyimi olan herkesle konuşmaya çalıştım. 

Neyse ki, bu ilginin peşinden gitmem için bana boş zaman sağlayan kripto ile büyülendiğimde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansımı tamamlama sürecindeydim. Okulun eğitimimin önüne geçmesini istemediğim için yerel bir kripto para borsasında staj yapmaya karar verdim. Unutmayın: Değişimde çalışmadan önceki deneyimim, bir spor performans laboratuvarında kişisel bir eğitmen ve araştırma görevlisi olarak idi. Asgari iş deneyimine sahip olmama rağmen derecem işletme yönetimi üzerineydi.. 

Vay canına, zorlu bir savaştan bahset. 

Ama çok şey öğrendim. Kripto ağlarının yıkıcı potansiyeline karşı sevgi paylaşan insanlarla çevrili olacak kadar şanslıydım. İş tanımım tanımsızdı ve içerik oluşturmayı, e-posta pazarlamasına yardımcı olmayı, müşteri destek ekibine yardım etmeyi, ilk madeni para tekliflerini araştırmayı ve borsamızda kripto varlıkları listeleme amacıyla şirketlerin durum tespiti yapmayı içeriyordu.. 

Birkaç ay staj yaptıktan sonra Ryan Selkis’in Messari analistleri için çağrı. Hevesle, değerli bir kripto meraklıları ağına başvurdum ve erişim izni aldım. Kripto ekosistemi anlayışımı ilerletmek için son derece faydalı olan birkaç varlık profili yazmamda yardımcı oldum. Yüksek lisans programımdan mezun olduktan sonra kripto alanında çalışmaya kendimi adadım. Bir tutku ve biraz şimdi ilgili iş deneyimiyle aşılanmış, yolculuğun bir sonraki bölümünde işlere başvurarak karşılaştım. 

Neyse ki, çok çalışarak, birkaç ay içinde birkaç iş fırsatı elde ettim. İş arayışım meşakkatliydi ve yeteneklerimi ve bilgimi sergilemek için çeşitli yazılı işler hazırlamayı gerektirdi – sonunda bana pazarlama ekibinde ConsenSys’de bir iş buldu. Şimdi, ConsenSys’de bir yılı aşkın süredir çalıştığım için, her dakikayı sevdiğimi gerçekten söyleyebilirim. Dünyayı bir blockchain yeri yapma konusunda tutkulu olan tuhaf ve kaçık insanlarla dolu canlı bir şirkettir (Ha, anla, daha iyisini blockchain ile değiştirdim). 

Artık hikayemi duyduğunuza göre, tuhaf kripto dünyasında bir iş bulmanıza yardımcı olabileceğine inandığım bazı tavsiyeleri paylaşmak istiyorum..

Yeni Gelenler İçin Tavsiyeler 

Yalnızca iki tür tavsiye vardır: birisinin onlar için işe yaradığı için verdiği tavsiye ya da pişmanlık yoluyla öğrenilen alçakgönüllü ve her zaman mevcut olan tavsiyeler. İkisi de değerlidir, ancak yalnızca birincisini kopyalamalısınız. 

Tavsiyem hem benim için işe yarayan hem de yapmadığım şeylerden kaynaklanıyor. Pek çok insan için geçerli olsa da, tavsiyem az iş tecrübesi olan bireylere, mevcut üniversite öğrencilerine veya bir kariyer değişikliği yapmak isteyen kemerleri altında birkaç yıl olanlara yöneliktir. Başka bir deyişle adınız Vitalik ise bu tavsiyeye ihtiyacınız olmayabilir..

Bu tavsiyeyi bir menü gibi düşünün, size iştah açıcı gelen birkaç seçenek seçin ve seçin ve onlara bağlı kalın. Tutarlılık önemlidir. 

Stajyer Olun

Herhangi bir seviyede öğrenciyseniz ve stajyer olma şansınız varsa kesinlikle tavsiye ederim. Bu, bu garip dünya hakkında daha fazla şey öğrenmek ve biraz deneyim kazanmak isteyen öğrenciler için belki de en iyi seçenektir. Daha önce belirttiğim gibi, Hong Kong’da yerel bir kripto para borsası için staj yapmak, ayaklarımı ıslatmak ve kripto alanına dalmak için harika bir başlangıç ​​deneyimiydi.. 

Gönüllü

Gönüllülük, biraz deneyim kazanmanın, özgeçmişinizi oluşturmanın ve kripto dünyasında bağlantılar kurmanın harika bir yolu olabilir. Messari’de kripto varlık profilleri yazarak gönüllü çalışıyorum. Ryan Selkis’in baş harfi analist çağrısı tam olarak aradığım şeydi, başlamak, atlamak ve mümkün olduğunca çok şey öğrenmek için bir yer. Doğrudan ERC20 tokenleri, katman 2 durum kanalları ve daha fazlasını kripto varlık profilleri yazarak ve dolaylı olarak ozmoz yoluyla öğrendim. Sıra dışı insanların yanında olduğunuzda, onların bilgi ve deneyimleri onlardan herkese akar. Bu insanlara ne kadar yakınsan, o kadar çok öğrenirsin. Periyot. 

Kişisel olarak konuşursak, Messari kariyerime erken yaşlarda, sadece deneyim açısından değil, aynı zamanda itibar açısından da önemli bir fayda sağladı. “Gerçek” iş dünyasında, insanlar özgeçmişinizde bir Ivy League okulu olduğunda veya McKinsey, Goldman Sachs veya [en sevdiğiniz ünlü şirketi ekleyin] okuduğunda sizi dinler. Talihsiz olabilir, ancak insanların statü atama arzusu var.. 

Messari, ConsenSys, Multicoin Capital, Ikigai, Pantera Capital, Binance ve Coinbase, kriptodaki en tanınmış firmalardan bazılarıdır. Daha anekdot olarak, Messari’den birçok gönüllünün tam zamanlı olarak kriptoya geçtiğini gördüm çünkü daha önemli bir platform verildiğinde – Messari topluluğu – kaldıraç olarak kullandılar kendilerini doğru insanlar tarafından fark edilmek için. 

Uzun lafın kısası, stajımdan ve Messari gönüllü pozisyonundan edindiğim deneyim ve bilgiyi ConsenSys’de bir iş bulmak için kullanabildim. Kripto ekosistemindeki diğer tanınmış firmalardan da röportajlar ve iş teklifleri aldım. Bunu yapmak, kariyerimi blok zincirinde 0’dan 1’e götürdü, bu her zaman herhangi bir gelişimdeki en zor adımdır.. 

Yazmak

Derek Hsue, Myles Snider, Chris Burniske, Phil Bonello, Tony Sheng ve Kyle Samani, çoğunlukla yatırım veya araştırma ile ilgili blok zinciri konuları hakkında bloglar yazmaya başladıkları için kriptoda isim oldular. Kullanabileceğiniz en yüksek becerilerden biri yazma yeteneğinizdir. Yalnızca iyi içerik yazmak değil, fikirlerinizi ortaya koyacak cesarete sahip olmak da zordur. Bununla birlikte, herkes yazar olabilir – asla kendinize aksini söylemeyin. Ben de kendimi yazar olarak hiç düşünmedim. Şimdi, ConsenSys’de yazar ve pazarlamacıyım ve ConsenSys’i yazıyorum Pazar Intel haber bülteni (dediğim gibi, kaldıraç). 

Bazı kolay parçalar veya yazı biçimleri:

 • Düşüncelerinizi paylaşmakta kendinizi rahat hissetmiyorsanız, üstesinden gelin! İşi gerçekten kolaylaştırmak istiyorsanız, harika, uzun veya karmaşık parçaları özetleyerek başlayın. İnsanların okumak için ne kadar az zaman harcadıklarına şaşıracaksınız. Seçilmiş içerik önemlidir. 
 • Alan uzmanlık parçaları: belirli bir alandaki kavramları inceleyin. Ethereum ve gizlilik. Tedarik zincirinde blockchain projeleri. Sabit paralar. Borç verme protokolleri.
 • İzlenecek yollar. Bir şey yaptın, şimdi başkalarına nasıl yapılacağını göster!   

Cıvıldamak

Uzun form yazmaktan hoşlanmıyorsanız, Twitter kurtarıcınızdır. Çok fazla tweeter olmasam da, CryptoTwitter katılanlara veya alakalı sorular soranlara değer veriyor. Kriptodaki en parlak kişilerden bazıları, Ryan Sean Adams, Meltem Dimirros, Nic Carter, Ari David Paul, Hasu, Tom Shaughnessy gibi markalarını oluşturmak için Twitter’ı kullanıyor. Sadece trol ya da korkutucu olma. 

Diğer sosyal medyayı kullanın

Twitter güçlü bir kripto topluluğuna sahipken, tercih ettiğiniz ortamı Instagram, Reddit, Telegram veya diğer sosyal medya formlarını kullanarak bulabilirsiniz. Çoğu insan, yalnızca Twitter ve Linkedin veya Instagram ve Tik Tok gibi birkaç ortamda başarılı olabilir, bu nedenle hangisi daha otantik hissediyorsa onu kullanın.. 

Quora ile ilgili soruları yanıtlayın, kriptoyu anlamanıza ve görünümler toplamanıza veya markanızı artırmanıza yardımcı olur. Yeterince soruya cevap verirsen, o zaman yazılı bir parçan var. 

Buluşmalara, etkinliklere ve kulüplere katılın

Blockchain aktivitesiyle dolu bir yerel ayardaysanız, çoğu ücretsiz olan buluşmalara veya topluluk etkinliklerine gitmenizi öneririm. Olayların bulunabileceği bazı ortak yerler şunlardır: Buluşmak ve Eventbrite. Üniversite öğrencileri için, okulunuzun blockchain kulübüne göz atın veya kendinizinkini başlatın! Bir iş arıyorsanız konferans biletleri önermem, çünkü ağ kurma konusunda inanılmaz olmadığınız sürece konferans biletleri iyi bir yatırım getirisi sağlamaz (kabul edelim, olsaydınız muhtemelen işe alınacaksınız). 

Bir kripto şehrine taşın

Doğamız gereği hepimiz çevremizin ürünleriyiz. Teknolojide başarılı olmak istiyorsanız, muhtemelen yeniliğin gerçekleştiği yerde yaşamalısınız. New York veya San Francisco gibi büyük bir teknoloji şehrine taşınmanız gerektiğini söylemiyorum, ancak orada yaşıyorsanız bundan yararlanmalısınız. ABD’deki diğer gelecek vaat eden teknoloji şehirleri arasında Los Angeles, Denver, Austin, Dallas ve Seattle bulunmaktadır. Yurtdışına çıkmayı düşünüyorsanız, daha da fazla seçeneğiniz var. Asya, özellikle Çin, Hong Kong veya Singapur, taşınmak ve size avantaj sağlamak için harika yerlerdir. Ayrıca yazın Berlin’in güzelliğini duyuyorum.

Nerede yaşadığınızın öneminin azaldığını söyleyerek bunu ikaz edeceğim. ConsenSys gibi uzaktan ilk çalışma kültürlerine sahip birçok blockchain şirketi var. Uzaktan çalışma, Zoom ve Slack gibi araçlarla daha popüler hale geldikçe, uzaktan çalışmanın norm haline gelmesini bekliyorum. Uzaktaysanız veya teknoloji merkezi olmayan bir şehirdeyseniz, yine de yerel kripto topluluğunuza katılmalısınız! 

Güçlü yönlerinizi kullanın (sihirbaz yetenekleri) 

Biraz çalışma deneyimi olanlar bunu kullanmalıdır. Aşağıdakiler dahil herhangi bir beceriniz varsa: 

 • Analist (Excel sihirbazı)
 • EBM (muhasebe sihirbazı)
 • CFA (“Yatırım tavsiyesi vermiyorum” sihirbazı)
 • Avukat (içtihat sihirbazından asla sıkılmayın)
 • Korkusuz hoparlör (ses veya podcast sihirbazı)
 • Dickens gibi yazın (klavye sihirbazı) 
 • Kişi Sihirbazı (şirketler kelimenin tam anlamıyla ağlar için ödeme yapar, buna İş Geliştirme denir)
 • Süreç (ayrıntı odaklı ve operasyonel sihirbaz)
 • Tasarım (Photoshop ve grafik sihirbazı)
 • Ekonomi bilgisi (kripto, teşvik mekanizmaları ve oyun teorisi ile desteklenir) 

Bu becerilerden herhangi birine sahipseniz, şu anda kripto para biriminde olan diğerlerine göre bir avantaja sahip olursunuz. Dışarıdaki öğrenciler ve gençler için, yeni beceriler öğrenmek veya deneyim kazanmak için zamanınızı kullanın. 

Yardımınızı ve Yardımınızı Sunun

Bu, birine “nasıl yardımcı olabileceğimi söyle” demek değil, sanki bir VC veya parodi VC hesabı. Kripto dünyası, diğer herhangi bir sektöre kıyasla küçüktür. Twitter’daki kişilere ve daha az ölçüde Linkedin’e ulaşabilirsiniz. Bir VC firmasının yöneticisine veya en sevdiğiniz kripto şirketinin CEO’suna ulaşmayın. Muhtemelen cevap vermeyecekler. Firmada daha yeni birini bulun, çünkü muhtemelen daha fazla zamana sahip olacak ve genç bir profesyonel olarak sizinle ilişki kuracak. Bir bir sürü makale İnsanlara nasıl ulaşılacağı hakkında, bu yüzden fazla bir şey söylemeyeceğim, sizin değer sunmanın bir yolunu bulmanız dışında. 

Bazı örnekler:

 • İnsanlar her zaman bir şeyler arıyor, ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olun. 
 • İçerik, haber, bilgi, veri, insanlar, eğitim materyalleri vb.. 
 • Topluluğunuzda yerel bir ağ başlatın
 • Kutunun dışında düşünün – insanlar size ne istediklerini / neye ihtiyaç duyduklarını her zaman söyleyemez. Eşsiz becerileriniz ve özellikleriniz neler sunabilir?? 

YouTube veya Podcast

Belki bir kelime ustası değilsiniz, ancak videolar, özellikle de giderek daha popüler hale gelen canlı içerikler yapma konusunda mükemmelsiniz. Kendi kanalınızı başlatın veya bazı tanıtım videoları yapın. En azından favori YouTuber’larınızın (CryptoBobby, Ivan on Tech ve The Crypto Bubble) canlı videolarını izleyin ve canlı yayınlar sırasında sorular sorun veya yorum yapın. Öğrenecek ve daha rahat ulaşacaksınız. 

Podcasting, kripto tartışması için hazırlanmıştır. Ariana Simpson ve Meltem Demirors’un harika bir podcast’i var. Tony Sheng eğlenceli bir podcast denedi (hala gelecek sezonu bekliyor). Bitcoin Ne Yaptı Peter McCormack tarafından. Nathaniel Whittemore başladı Uzun Okumalar Pazar İçeriğin küratörlüğünü yapan ve şimdi başarılı bir podcast / canlı yayın barındıran. İpucu: Daha kısa podcast’ler genellikle daha iyidir. Podcastlerinizi bir hikaye (Crazy Genius), eğitici (Gimlet) veya farklı yapın. Bir podcast’in x kişiyle röportaj anlamına geldiğini düşünmeyin. Robinhood’a bakın Snack Podcast veya Naval and Nivi’nin podcast’i Mızrak ucu veya Nasıl Zengin Olunur?

Reddit

Tweet atarken, orta boy yazılar yazmakta veya uzanmakta kendinizi rahat hissetmiyorsanız, ciddiye almayın. Ancak, kripto para konusunda yeniyseniz ve Cunningham Yasası’ndan korkuyorsanız, Reddit hakkında sorular sorun ve tartışmalara katılın. Bu, öğrenmenize, düşündüğünüzden daha zeki olduğunuzu ve internet insanlarının korkacak bir şey olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır.. 

Bir blockchain arkadaşı bulun

Sizin kadar tutkulu bir arkadaş bulun ve yukarıdaki konulardan herhangi birinde birbirinizle çalışın. Chuck Norris dışında kimse zirveye tek başına gelemez –– Chuck Norris işin dibine iner ve tepeyi yalnız hissettirir. 

Uygulamanızı Hazırlama

İş bulmanın iki yolu vardır. Kolay yol ve zor yol. 

Kolay yol

Bir insan olun ve ağa geçin. Tüm samimiyetimle, ağ kurma bir iş bulmanın en iyi yollarından biridir. Ulaşmak, ağ oluşturma etkinliklerine gitmek veya çevrimiçi iletişim kurmak için çaba sarf etmek size sandığınızdan daha fazla yardımcı olacaktır. Günün sonunda, hepimiz sadece arkadaşlar edinmeye çalışıyoruz ve insanlar da arkadaşlarla çalışmak istiyor..  

Zor yol

Verebileceğim en iyi tavsiye: öne çıkmanız ve hedef kitlenizi hedeflemeniz gerekir. Başvurunuzun kalitesi, gönderdiğiniz başvuruların miktarından daha önemlidir. Aynı kapak mektubunu veya başvuruyu 100 işe göndermek size bir iş sağlayabilir, ancak gerçekten çalışmak istediğiniz bir avuç şirket varsa, o işi almak için çaba göstermeniz gerekir.. 

Multicoin Sermaye en iyi iş başvurularından birini yarattı Gördüğüm. İşte bir alıntı:

Tüm araştırmalarımızı okumalı, Kyle Twitter’ı incelemelisin ve tezini hazırlamak için çok zaman harcamalısın. Bunların hepsini çoğu adayı korkutmak için söylüyoruz çünkü 1-3 saat harcayan ve vasat başvurular üreten çok fazla başvuru alıyoruz. Olağanüstü düzeyde analiz ve zaman ve enerji taahhüdü arıyoruz.

Hızı optimize etmeyin. Kalite için optimize edin. Başka birine teklif vermeye yakın olduğumuzdan endişeleniyorsanız, e-posta veya Twitter yoluyla sormanız yeterli. Başvurunuzu gönderdikten sonra, Kyle’ın yaptığınız her hak talebini geri çekmesini bekleyin. Egzersizin amacı bu. “

Bir işe başvurmak kolay olmayacak ve hedef kitlenizi tanımanız gerekiyor. Multicoin kurucuları Kyle ve Tushar gibi insanlar için bakış açılarını Twitter’da bulmak ve özgeçmişinizin ne kadar harika olduğunu veya Ivy League eğitiminiz nedeniyle neden sizi seçmeleri gerektiğini yazmaktan kaçınmak kolaydır (ipucu: umurlarında değil). 

Uygulamanızı hazırlamak için son tavsiyem – kötü insanlar farklıdır, bu yüzden farklı düşünün. 

 • Oluşturmak grafik, grafik, veya bir şeyi görsel olarak ifade etmek için video. 
 • Her açık kaynaklı kripto projesi için toplantı zamanları listesi gibi değerli şeyler sağlayan bir web sitesi veya haber bülteni yapın.
 • Blockchain ile ilgili süper niş bir konuyu araştırın ve bulgularınız hakkında yazın / tweet atın. Yüzeysel olmamalı, ancak tamamen devrim niteliğinde olması da gerekmiyor, sadece yorumunuzu ve fikirlerinizi tweetleyin / yazın / konuşun. 
 • İşverenler kendi başlarına hareket eden ve havalı şeyler üreten insanlara değer veriyor. 

Hala öğrenciyseniz veya okulda sadece bir veya iki yıl iseniz, kendinizi şanslı sayın. Markanızı oluşturmak ve yukarıdaki kılavuzu takip etmek için büyük olasılıkla daha az taahhüdünüz ve elinizde bolca vaktiniz var – veya daha verimli bir şekilde harcayabileceğiniz zamanınız var.. 

Özgeçmişiniz Hakkında Bir Not

Yine özgeçmişinizi özel yapın. Özgeçmişinizi nasıl hazırlayacağınız konusunda tamamen kaybolduysanız veya sıfırdan başlamak istiyorsanız, Harvard çok sayıda ücretsiz materyal sunuyor. Ayrıca, özgeçmişinizde yaratıcı olamamanız için hiçbir sebep yok ya da en azından estetik açıdan hoş bir şablon ekleyin. Unutma, insanlarla uğraşıyorsun ( kertenkele beyinleri) doğal olarak parlak renklere, grafiklere ve resimlere ilgi duyan kişiler. Son olarak, yalnızca aydan aya sosyal medyadaki büyümenizi, reddit karma puanlarınızı veya blog yayınlarınızın görüntülerini gösteriyor olsa bile, mümkün olduğunda verileri ve metrikleri kullanın.. 

Nereye bakmalı

 • Melek Listesi – kriptoda iş bulmak için en iyi yerlerden biri, eller aşağı. 
 • ConsenSys Labs – Portföy şirketlerimizin çoğu işe alıyor!
 • Yetenek Kanıtı İş Panosu – Daha kıdemli / teknik için
 • ConsenSys Kariyer Sayfası – Gelin Mesh’e Katılın.
 • Linkedin – LinkedIn’de kripto ve blok zinciri işleri bulmak daha normal hale geliyor.
 • İş Kanıtı ortak uygulaması – evet, yeniden üniversite gibi.  
 • Bültenler – en sevdiğiniz şirketlerin haber bültenlerini takip edin ve genellikle yeni pozisyonları veya fırsatları duyururlar. 
 • Kripto İşleri – Ayrıca iş bulmak için görsel olarak kolay bir liste var.
 • Cryptocurrency işleri – Ve bir tane daha.

Son düşünceler

Sıkı çalışın, alçakgönüllü kalın ve mutlu yaşayın. 

Son olarak, bana inanılmaz insanlarla çevrili sevdiğim bir alanda çalışma fırsatı verdiği için ConsenSys’e teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca, teşekkürler Crypto Twitter, çoğunuz harikasınız. 

Bana ulaşmaktan çekinmeyin twitter (@masonnystrom) veya bana e-posta gönder [e-posta korumalı] herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa. 

Sorumluluk Reddi: Yukarıda yazar tarafından ifade edilen görüşler, Consensys AG’nin görüşlerini temsil etmez. ConsenSys, ConsenSys Blogu üyelerin çeşitli fikirlerini ve bakış açılarını özgürce ifade etmeleri için bir platform olan merkezi olmayan bir topluluktur.. 

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map