Blockchain İşler Raporu 2019

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Geliştirme

Blockchain İşler Raporu 2019

Blockchain ve Crypto’daki işler hızla artıyor – Ethereum Blockchain ve Dapp Developer Job Kit’e dahil olun. By ConsenSysMayıs 24, 2019Yayınlandı 24 Mayıs 2019

işler raporu hero bg

Blockchain endüstrisi, tüm dünyada büyük bir genişleme görmeye devam ediyor ve bu fenomen, blok zinciri iş piyasasında eşzamanlı büyüme ile sonuçlandı. Kodlamadan iş geliştirmeye, kullanıcı deneyiminden proje yönetimine, sermaye tahsisine ve yaratıcı rollere kadar uzanan meslekler, sektör dayanıklılığını gösterdiği ve gelişimin bir sonraki aşamasına geçtiği için yukarı doğru bir yörüngede devam ediyor..

Geçmişte, blockchain alanı yeni başlayanlar ve token lansmanları tarafından yönlendirilirken, şimdi çok daha büyük şirketler savaşın içine adım attı, altyapı projeleri bol ve yesteryear’ın cesur girişimlerinin çoğu, artan işe alma ihtiyaçları ile kendi başlarına zorlu işlere dönüştü..

Gelişen ilgiyi karşılamak için ConsenSys, Blockchain Geliştirici İş Kiti. Bilgi kontrol listeleri, öğrenme merkezleri ve iş aramaya başlayabileceğiniz bağlantılar dahil olmak üzere, bir teknoloji uzmanının blockchain alanına dahil olması için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir..

Peki blockchain iş piyasasını gerçekte ne oluşturur? Unchained Capital tarafından hazırlanan bu poli venn diyagramı, blockchain’i Dağıtılmış Sistemler, Kriptografi, Politika ve Ekonominin bağlantı noktasında işlediği şeklinde kavramsallaştırır:

Blockchain Spektrumu

Bu görselleştirme kesinlikle yardımcı olsa da, sektörü düz bir şekilde kavramsallaştırdığını kabul etmek önemlidir. Yukarıdaki girişlerden herhangi biri, sayısız rol şeklinde değerlendirilebilir ve “gerçek dünyadaki” daha geleneksel süreçlerle ilişkilendirilebilir. Hepsi kriptografi ve dağıtılmış sistemler değil, yayıncılardan içerik oluşturuculara, topluluk yöneticilerine ve yönetici pozisyonlarına kadar binlerce teknik olmayan role ihtiyaç vardır..

Bununla birlikte, blok zinciri işleri pazar genişlemesinin çoğu geliştiricilere odaklanıyor ve bu, en çok talep edilen alan olmaya devam ediyor. Aslında, LinkedIn’in 2018 ABD Yükselen İşler Raporu Blockchain geliştiricisinin en yüksek büyüme gösteren iş rolleri listesinin başında yer aldığını, bir önceki yıla göre 33 kat büyüdüğünü gösteriyor – bu% 33 değil, 33 kat!

2018 İlk Beş Yükselen İşKaynak: LinkedIn, 2018

İşe alan şirketler, küçük uzak ekiplerden VC tarafından finanse edilen girişimlere, endüstri liderlerine ve teknoloji devlerine kadar uzanıyor. Tarafından hazırlanan bir rapor TheNextWeb’in Sert Çatal IBM, Ernst gibi dev şirketlerin & Young ve Oracle, blockchain ile ilgili roller için agresif bir şekilde işe alım peşinde koşarken, ConsenSys, Ripple ve Axiom Zen gibi blockchain merkezli şirketler, en iyi yetenekleri çekmek için büyük oyuncularla rekabet ediyor..


Hard Fork Blockchain Fırsatları

Reklamı yapılan blockchain geliştirici maaşları – CNBC, Janco Associates ve Burning Glass’tan toplanan verileri kullanarak – 125.000 – 175.000 $ arasında değişiyor.

AngelList’e göre, blok zinciri endüstrisindeki teknik işler için maaşlar, blok zinciri olmayan organizasyondaki eşdeğer rollerden daha ağır basıyor ve halihazırda pratik blok zinciri bilgisine olan yüksek talebi vurguluyor. Aynı zamanda, blok zinciri endüstrisindeki teknik olmayan işler de blok zinciri olmayan şirketlerde benzer rolleri geride bıraktı..

Cryptocurrency ve Cryptocurrency Olmayan Şirketlerde İşler için Medyan Maaş Gönderin, USD

Cryptocurrency ve Cryptocurrency Olmayan Şirketlerde İşler için Yayınlanan Medya Maaşı, USDKaynak: AngelList Data

Mart ayındaki Hard Fork raporu, Amerika Birleşik Devletleri’nin blockchain işleri için küresel olarak lider olduğunu belirtti: “Cam kapı şu anda dünya çapında toplam 5,711 blockchain işinin reklamını yapıyor. Şu anda, ABD işverenleri bunların yaklaşık yarısını oluşturuyor ve 2.616 açık iş yeri teklif ediliyor. Birleşik Krallık 1.015 blockchain ile ilgili iş ilanıyla ikinci sırada yer alırken, onu 257 açık pozisyonla Hindistan izliyor. “

Amerika Birleşik Devletleri içinde, mevcut işler Silikon Vadisi ve San Francisco’da, ardından “New York City, Newark, New Jersey ve Jersey City, toplu olarak üçüncü sırada yer alıyor …” blockchain, “kripto para birimi” veya “bitcoin” Austin, Texas, Seattle, Denver, Washington, DC, Boston ve Los Angeles’tır ” Forbes’a göre.

Bununla birlikte, AngelList tarafından yapılan aşağıdaki çalışmada gösterildiği gibi, blok zinciri endüstrisi, geleneksel şirketlere kıyasla uzaktan çalışmaya yönelik güçlü bir tercih gösterdiğinden, bu tür yerel çalışmalar eskisinden daha az önemli olabilir:

AngelList’te Remote Friendly olarak etiketlenen İşlerin Yüzdesi

AngelList'te Remote Friendly olarak etiketlenen İşlerin YüzdesiKaynak: AngelList Data

Ayrıca, bir U * Bugün tarafından analiz 2019’da piyasaya sürülen, dördü tamamen teknik, üçü işletme yönetimi, biri yasal ve bir topluluk olmak üzere blok zinciri endüstrisinde en çok aranan ilk 9 rolü gösterdi..

 • Yazılım Mühendisi: 90.000 – 145.000 ABD Doları // Kronik (San Francisco), Axuall (Cleveland), Blockstack (New York)
 • Teknik Mimarı: 100.000 – 160.000 ABD Doları // Amazon / AWS (Seattle ve Los Angeles), Bank of America (Charlotte, Kuzey Carolina), Colorado Eyaleti (Denver)
 • Ürün Müdürü: 85.000 – 130.000 ABD Doları // Mediaocean (New York), JP Morgan Chase (New York), Cynet Corp. (Springdale, Arkansas)
 • Risk Analisti: 85.000 – 105.000 $ // Veem (Ottawa), Bank of America (Jacksonville, Florida), Elektrik Enerjisi Araştırma Enstitüsü (Knoxville, Tennessee)
 • Analist İlişkileri Yöneticisi: 50.000 – 125.000 ABD Doları // IBM (New York), Accenture (Atlanta, Chicago, Washington, D.C.), R3 (San Francisco)
 • Ön Uç Mühendisi: 70.000 – 125.000 ABD Doları // Gem (Los Angeles), Binance (Austin, Texas), Ford Motor Co. (Dearborn, Michigan)
 • Hukuk Müşaviri: 100.000 – 190.000 ABD Doları // Consensys (New York), BitGo (Palo Alto, California), Şekil (San Francisco)
 • İş analisti: 80.000 – 105.000 ABD Doları // IBM (Araştırma Üçgeni Parkı, Kuzey Carolina), NuArca (Woburn, Massachusetts), Bittrex (Washington, D.C.)
 • Kripto Topluluk Yöneticisi: 35.000 – 95.000 ABD Doları // Dolare (South Bend, Indiana), Zeus Protokolü (San Francisco), Crowdcreate (Los Angeles)
 • UX / UI Blockchain Tasarımcısı: 80.000 – 140.000 ABD Doları

Tarafından doğrulanan bir çalışma 101 Blok Zincirler Blockchain Mühendisi, Geliştirici, Tasarımcı ve Pazarlama Uzmanı pazar talebi açısından 9/10 aldı ve Hukuk Danışmanı ve Proje Yöneticisi kısa bir süre geride kaldı:

Blockchain Fırsatlar Çarkı

Dolayısıyla, blockchain işlerinin hızla büyüdüğü açık olabilir, işe alım şirketlerinde daha büyük blockchain işlemleriyle nasıl uyumlu? PriceWaterhouseCooper tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, ankete katılan şirketlerin% 77’sinin nakliye çözümlerine ve ürünlerine doğru ilerlediğini, halihazırda yalnızca% 14’ünün blok zinciri entegre etme planlarının olmadığını gösteriyor..

Blockchain Olan Şirketler Ne Kadar Uzak? 600 Global Yönetici Anketi

Blockchain Olan Şirketler Ne Kadar Uzak?Kaynak: PwC

Uygun bir şekilde, blok zinciri, dağıtılmış ağlar ve Web3 hakkındaki görüşler, Web2 üzerine inşa eden yazılım geliştiriciler arasında hızla değişiyor. Deloitte tarafından dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerle anket yapan yakın tarihli bir rapor, ankete katılanların% 67.6’sının blockchain teknolojisi hakkında olumlu bir görüşe sahip olduğunu buldu..

Blockchain Teknolojisine İlişkin Geliştirici Görüşleri (60.165 yanıt)

Blockchain Teknolojisine İlişkin Geliştirici GörüşleriKaynak: Deloitte

Artık blockchain işlerinin manzarasını oluşturduğumuza göre, başarı için gereken becerileri öğrenmeye dikkat ediyoruz. ConsenSys ’ Blockchain Geliştirici İş Kiti ConsenSys Academy’ye dahil olmak gibi, başlamak için mükemmel bir kaynaktır.

Blockchain’de iş aramaya hazırsanız, başlamak için bazı temel kaynaklar şunlardır:

 • Melek Listesi: AngelList, her büyüklükteki girişimden binlerce işe sahiptir. Platformda gezinmesi kolaydır ve kripto ve blok zinciri endüstrisinde iş bulmak için en iyi yerlerden biridir..
 • LinkedIn: Linkedin size çeşitli blockchain işleri gösterecek ve daha büyük şirketlerde pozisyon bulmak için yardımcı olacaktır. En iyi adımlarınızı öne sürdüğünüzden emin olmak için Linkedin profilinizi zenginleştirin.
 • Kripto İşleri Listesi: Özellikle kripto ve blok zinciri işlerini hedefleyen Kripto İşler Listesi, teknik veya teknik olmayan herhangi bir rol için fırsatları gösterir. Coinbase, Kraken, Protocol Labs ve Status şu anda işe alıyor!
 • Blocktribe: Blocktribe, BNY Mellon’dan Coinbase’e kadar 350’den fazla blockchain işinin bir listesini sağlar..
 • Indeed.com: Maaş, konum, endüstri ve daha fazlasına göre işleri gösteren kullanımı kolay bir web sitesi!
 • Gitcoin.co: Gitcoin, geliştiriciler için ödül ve serbest çalışma fırsatları sağlar. Becerilerinizi geliştirirken ödeme almak için iş bulun veya açık kaynaklı bir projeye katılın.
 • Ödül Ağı: Hem teknik hem de teknik olmayan iş arayanlar için serbest çalışma fırsatları gösteren bir platform. İşin geleceği burada!
 • ConsenSys Kariyerleri: ConsenSys’in dünyayı değiştirmesine yardım etmeye hazır mısınız? İşe alıyoruz!
Ethereum üzerine inşa etmeye başlamak ister misiniz??

Kontrol et Ethereum Geliştirici Portalı →

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve ÇalıştırılırWeb semineri

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve Çalıştırılır

Kendi Ethereum API'nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?Web semineri

Kendi Ethereum API’nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını KullanmaWeb semineri

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını Kullanma

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map