blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi

BÜLTEN # 4: Codefi Data’nın API’si Yayında!

tarafından Nicole AdarmeNisan 22, 2020Yayınlanan Nisan 22, 2020

kodlama özelliği

Hey dostum,

Umarım bu e-posta sizi güvenli ve iyi bulur. Hem yeni küresel COVID19 gerçekliğimizi hem de daha olumlu tarafta, merkezi olmayan finansın büyümeye devam ettiği olağanüstü hızı verilen Mart bültenimizden bu yana onlarca yıl geçmiş gibi görünüyor. Codefi’de, finansal hizmetlerin ve DeFi’nin geleceğini inşa etmeye devam ederken işimizin dikkatinin dağılması ve odaklanması için minnettarız. Bu ay Codefi Data API teklifimizi yayınladık (bununla ilgili daha fazla bilgi aşağıdadır) ve yeni Codefi İncelemesi genel denetimler, yönetici anahtar ayrıntıları, oracle bağımlılığı ve zincir içi etkinlik gibi DeFi protokollerine şeffaflık sağlayan bir araç. Kripto piyasalarındaki kullanıcı alışkanlıklarına ilişkin DeFi Kullanıcı Araştırma Raporumuz da bu ay çıktı ve emlak fonu yönetim şirketi Mata Capital ile 350 milyon avroluk tokenleştirme projemiz için yeni bir vaka incelemesi videosu yayınladık..

Ayrıca, yeni gerçekliğimizde ortaya çıkan olası eğilimleri ve alışkanlıkları takip ediyor ve bunun blockchain ağlarının ve merkezi olmayan finansmanın geleceği için ne anlama gelebileceğini düşünüyoruz. Bu ay, geleneksel finansal sistemin nasıl değiştiğini gördüğümüze, bunun Merkez Bankası Dijital Para Birimleri için durumu nasıl hızlandırabileceğine ve kripto alanındaki hangi girişimlerin durgunluğa en dayanıklı olduğuna dair bazı içgörülerimizi sunuyoruz..

Project Highlight – Codefi Data API

Bu ayın başlarında, başlangıçta DeFi borç verme protokolleri ve akıllı sözleşmeler etrafında toplanan bilgilerle başlayarak Codefi Data API’mizi dışsallaştırdık. DeFi Score ekibimiz, kullanıcılar ve dapp’ler için daha kolay entegrasyon için şu anda birden fazla kaynağa dağılmış bilgileri toplayarak topluluğun doğrudan kullanabileceği zenginleştirilmiş bir veri modelinde sentezledi. Bu API ile geliştiriciler, yatırımcılar, işletmeler ve DeFi meraklıları artık bu DeFi risk verilerini, özel indeksleme altyapısı oluşturmak veya sürdürmek zorunda kalmadan projelerini daha iyi destekleyen entegre edilmesi kolay bir formatta alabilirler..

Bu Codefi Data API sürümünün, sektördeki DeFi finansal riskleri konusunda hiç bitmeyen şeffaflık arayışında ilerleme kaydettiğini umuyoruz. Codefi Data API’nin ilk yinelemesi, Codefi DeFi Puanı ve temelindeki veri öğeleri. Bu, DeFi puan analizlerinin DeFi kredi protokollerinin kullanıcıları için karar verme ve teminat yönetimi süreçlerine entegrasyonunu sağlayacaktır. Gelecekte, kurumsal DeFi ekosisteminin ihtiyaçlarını karşılamak için ek DeFi verilerini ve analizlerini dahil edeceğiz.. 

Codefi Data API’ye erişmek için buradan iletişime geçin. API ve neleri içerdiği hakkında daha fazla bilgi için sitemizi buradan ziyaret edin. DeFi verileriyle ilgili sohbete katılmak ve bize geri bildirimde bulunmak için DeFi Score Telegram grubu İşte. 

Bu API’yi topluluğa sunmaktan ve platformumuzda ve hayatınızda görmek istediğiniz türden verileri sizden duymaktan heyecan duyuyoruz..


Kaynak: ConsenSys Codefi DeFi Score

Kaynak: ConsenSys Codefi DeFi Score

Codefi Data API’ye buradan kaydolun!

Hızlı Codefi Hits

  • Bülten ve Codefi’de Yeni? Ödeme ConsenSys Codefi hakkında bu açıklayıcı video.

  • ConsenSys Codefi Anketi: TLDR: Ulaşmak istiyoruz seni daha iyi tanırsan 3 dakika sürer.

  • DeFi Hızı: CodeFi Yeni DeFi Borç Verme Risk Yönetimi Aracını Piyasaya Sürüyor: Inspect: Geçen hafta yayınlanan Codefi Inspect, tüm genel denetimleri, yönetici anahtar ayrıntılarını, oracle bağımlılığını ve zincir üzerindeki etkinliği izleyen, DeFi’de protokol şeffaflığına adanmış açık kaynaklı bir projedir. 

  • DeFi Kullanıcı Araştırma Raporu: ConsenSys Codefi tarafından yaptırılan yeni bir rapor, kripto para birimleri ve merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili kullanıcı alışkanlıklarını inceliyor. Bir bulgu: İnsanların yaşadığı sorunlu noktaların çoğu, aşırı bilgi yüklemesi ve değişen oran ve ücretlerin üstesinden gelme etrafında dönüyor..

  • Token Destekli Ağlarda Gelişen Trendler: 2016-17 tokenlarının piyasaya sürülmesinden bu yana sektör uzun bir yol kat etti. Mevcut ekosistem eğilimlerine ve bunların son düzenleyici, teknik gelişmeler ve jetonlu oyun alanında yeni oyuncuların ortaya çıkması ışığında zaman içinde nasıl geliştiğine bir göz atıyoruz..

“Finansın Geleceği” – Finans Sistemini Bir Daha Aynı Şekilde Düşünmeyeceğiz

from Lex Sokolin, Global Co-Head, ConsenSys Codefi

Uzun zamandır ilk defa kendimi suskun buluyorum.

Yazım her zaman girişimcilerin bir monolit karşısındaki yaratıcılıkları hakkında olmuştur. Bu monolit, mali görevlilerdi. Bu yenilik, rasyonel şüphecilik karşısında güzel ilerleme üzerinde çalışan yapay zeka, blok zinciri ve dijital deneyimlerdeki insan yaratıcılığıydı..

Bugün, ayakta durmak için sadece monolite ihtiyacımız var. Ve girişimcilerin başka bir gün geri dönmeye tahammül etmesine ihtiyacımız var.

Şu anda kimse net düşünmüyor. Planlar, matematik ve kurtarma paketleri olabilir. Küresel bir seçim yaptık – hayatları kurtar, köprüleri yak. Rusların Napolyon’dan donmuş ülkeye çekilmesi, Fransızları aç bırakma yolunda stokları ve malzemeleri yok etmesi gibi biz de koronavirüsü açlıktan ölmek için tecrit edilmiş durumdayız. Sanki bir virüs bu mantığı önemsiyormuş gibi.

Hayatlarımızı kurtarmak için, milyarlarca kişiye yiyecek, topluluk, istihdam ve diğer yiyecekleri getiren ekonomik kalbimizi feda etmek zorunda kaldık. Başka seçenek yoktu. Bu etkinin katmanlarında duraklamaya değer.

Önce bireye sahibiz. Bireyler üretir ve tüketir. Çoğu üretim, yani şirketlerin çalışanları olarak GSYİH’ya katkıda bulunur. Büyük ölçüde gelir ve refah seviyelerine göre tüketirler. Hızlı bir şekilde zarfın arkasına geçelim. ABD’deki 330 milyon kişiden 160 milyonu işgücünde. 3 yaşın altında çocukları olan sekiz milyon hane, 5 yaşın altında çocukları olan 10 milyon hane, 11 yaşın altında 15 milyon ve 17 yaşın altında başka 15 hane var (kaynak). Yani şu anda evde çocuklarla yaşayan yaklaşık 45 milyon hane bu ve ben sadece evdeki bir ebeveynin artık çalışamayacağını varsayacağım.

Ekran Görüntüsü 2020-04-22, 7.24.33 PM.png

Geçtiğimiz üç hafta içinde yaklaşık 17 milyon kişi işsizlik sigortası için ilk başvuruda bulundu, bu da işsizlik oranının zaten yüzde 17’nin üzerinde olduğunu öne sürüyor – 2009’da sona eren durgunluğun ardından ulaşılan yüzde 10’un çok üzerinde. Basitleştirelim ve 40 milyon diyelim 160 milyon kişiden insan bulaşma anında işgücünden çıkacak. Üç aylık bir karantina durumunda, ilgili tüm sürtüşme maliyetlerini göz ardı ederek, yılın yüzde 25’i için yüzde 25 işsizlik yarattık..

ABD GSYİH’si yılda yaklaşık 20 trilyon dolar. Bunu yüzde 25 azaltın ve 4 trilyon dolar kazanın. Bu nedenle, kongre kurtarma paketi, daha önce düşünülen daha küçük milyar büyüklüğündeki eylemler değil, 2 trilyon dolar aralığında. 2 trilyon doları tüketici harcamalarını desteklemeye ve insanların bir tür güvenlik ağına sahip olmasını sağlamaya yönlendirseniz bile, varoluşsal zorluklar vardır.. 

Örneğin, bu 2 trilyon dolar bunun yerine nereye giderdi? Muhtemelen en iyi ICBM’yi oluşturmak gibi daha düşük öncelikli projeler, ancak işler ne olursa olsun hattadır. Sadece parayı basarsanız, mevcut paranın satın alma gücünün değerini düşürürsünüz ve kayıpları politik olarak yeniden dağıtırsınız. Hala en iyi cevabımız bu olabilir.

Mali teşvik ihtiyacımız olan tek şey değil ve piyasalar üzerindeki müteakip etkiler yine sistemik tehlike yaratabilir. Bu amaçla, Federal Rezerv’in eylemlerine çok dikkat etmeliyiz. İşletmelere, eyalet ve yerel yönetimlere yardım etmeyi amaçlayan 2,3 trilyon dolarlık teşvik programlarının ilk haftasında, şimdiden 109 milyar dolarlık kurum mortgage destekli menkul kıymet satın aldı ve 500 milyar dolarlık Hazine için bir geri satın alma programı oluşturma planını duyurdu. Bu, 2008’de mali enstrümanların zayıflaması için bir arka durdurucu olarak zaten gerçekleşti..

Tahvil piyasalarını desteklemek için Birincil Piyasa Kurumsal Kredi Kolaylığı ve İkincil Piyasa Kurumsal Kredi Kolaylığı daha dikkate değerdir. Bu program, Fed’in birincil ihraçta doğrudan bir sigortacı ve ikincil bir piyasada likidite sağlayıcısı olmasına izin verebilir. Basitçe söylemek gerekirse – Walmart iseniz, Fed’den ödünç alabilirsiniz. Veya Walmart 100 milyon dolarlık tahvilinizin vadesi gelirse, yeniden finanse edebilirsiniz. Önemli olan, bankaların bu faaliyeti yapmasını sağlamak yerine, Fed’in.

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri’ne (CBDC) karşı sıklıkla duyduğumuz bir argüman, hükümetlerin işletmelere ve tüketicilere finansal hesaplar sağlayan kuruluş olmak istememeleridir. Bu, bankacılık sektörünün bazı kısımlarını ortadan kaldırır. Aynı zamanda finansmanı Postanenin bir versiyonuna dönüştürecekti. Böyle bir mantık, bunun yerine bankaların hesapları desteklemesi ve hükümetlerin bankaları desteklemesi gerektiği anlamına gelir. Ama şimdi çılgın bir zaman!

Fed, sektöre borç veriyor, daha hızlı ve doğrudan bir etki yaratmak için bankacılık altyapısını adım adım atıyor. Bu, özellikle kurumlarla ilgili oldukları için CBDC’ler için keşfedilmemiş bir yol açar. Ve egemen destekli blockchain ağlarımız varsa, tokenize edilmiş ve merkezi olmayan finansın geri kalanının sonunda bu altyapıya bağlanmak için aktarıldığını görmeyi beklerdim. Küçük bir gümüş astar ama Güneş’in en küçük ışınlarını bile geri çevirmeyeceğim.

Biraz normal göründüğümüzde ve salgın üzerinde kontrolü yeniden ele geçirdiğimizde, geriye ne kaldığı sorusu hala var. Moskova, yiyecek kalmaması için Napolyon için yakıldı ve orduları açlıktan öldü ve dondu. Sektörümüz de benzer şekilde perişan olacak mı? Aklımdaki anahtar soru, küçük işletmeler ve yeni başlayanlar ile ilgili. JP Morgan’a göre, ortalama bir işletmenin temerrüde düşüp ölmeden önce elinde 27 günlük nakit var.. 

Kripto piyasalarında, Binance ve Coinbase gibi endüstri liderlerine ve işlerine komşu hizmetleri nasıl sağlayacağımı bulabilirim. Binance’in CoinMarketCap’i 400 milyon $ ‘a kadar kapmaya çalışmasını izlemek ve bir banka kartı başlatmak bana iki şey gösteriyor. 

Önümüzdeki dönemde, ganimetler kendi nakit akışlarını ve bilançolarını dış finansman olmadan üreten şirketlere gidecek ve ikincisi, geniş kullanıcı ayak izine sahip şirketler gelişecek, geri kalanı ise özellik olarak entegre edilecek veya tasfiye edilecek. Büyük bir kitle ve bir veri motorunu büyük bir ticaret değerine ulaştırmak açıkça sinerjiktir. Risk yönetimi, analitik, stake etme ve diğer neo-bankacılık ve roboadvisor özelliklerini oluşturmak da mantıklıdır. 

Ekosistemin bir krizde nakit akışı yaratan kısımlarına bakarsak, yine de büyük ölçüde ticaret ve madencilikle ilgilidir. Bunlar, kripto ekonomisinin temel motorlarıdır ve geleneksel para sistemi kendi kendini çökerttikçe gelişecektir. Toplam adreslenebilir pazar büyüklüğünde bir adım, medya işletmeleri, kurumsal blok zinciri, dijital varlıklar ve geliştirici araçlarıdır. Pek çok insan bir şeyler inşa ediyor ve onlardan bahsediyor ve bu ekonomik baskı altında da devam edecek. Daha niş bir bahis oynayan şirketlerin, yukarıda bahsedilen endüstriler için gelire değer katmanın bir yolunu bulması gerekecek. Baskı altında mahkumiyet göstermek doğru ama çevik ve isabetli olmalısın..

Son Açıklamalar

Bu çok fazla haber bülteniydi, bu yüzden bizimle kaldığınız için teşekkürler. Yüz yüze etkinlikler şu an için hala beklemedeyken, bu, yaklaşan etkinliklerin parlak organizatörlerini durdurmadı. Ethereal Zirvesi 7-8 Mayıs arası. Bizden harika tartışmalar için koltuğunuzdan dinlenin. DeFi Puanı takım, Codefi Etkinleştir ekibi, Codefi Assets ekibi ve daha fazlası. Seni orada görmeyi umuyoruz! Bu arada bizi takip edin Twitter, web sitemizde daha fazla bilgi edinin ve düşüncelerinizi bize bildirin. Bizimle, bizim için çalışmakla ilgileniyor olun veya sadece merhaba demek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Bu mesajı iletti? kaydol aylık güncellemeler için.

Bir dahaki sefere kadar, 

ConsenSys Codefi Ekibi

Önceki Codefi Bültenleri

Gerçekten okumak istediğin bir haber bültenini kaçırdın mı? Yağmurlu bir Pazar mı ve ademi merkeziyetçi finans arşivlerinin derinliklerine dalmak mı istiyorsunuz? Endişelenmeyin, geçmiş Codefi haber bültenlerimizden oluşan havuzumuzla sizi koruduk. 

 

ConsenSys Codefi Hakkında

ConsenSys Codefi, iş süreçlerini optimize etmek ve varlıkları ve finansal araçları dijitalleştirmek için oluşturulmuş ticaret ve finans için blockchain işletim sistemidir. Yeni finansal altyapı için küresel bir yazılım etkinleştirici oluşturmak için dijital varlıklar ve tokenize menkul kıymetler, kripto ödemeleri işleme, kurumsal finans blok zinciri ve ortaya çıkan merkezi olmayan finans unsurlarını birleştirdik. Blockchain tabanlı finans için Twilio’yu düşünün.

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me