Citi ve ConsenSys, Emtia Ticaretini Modernize Etmek İçin Blockchain Kullanıyor

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogKurumsal Blockchain

Citi ve ConsenSys, Emtia Ticaretini Modernize Etmek İçin Blockchain Kullanıyor

Citi’nin Küresel Emtia Ticareti Finansmanı Başkanı, emtia ticareti finansmanı için uçtan uca bir blok zinciri çözümü oluşturmak için dünyanın en büyük kurumlarından bazılarının nasıl bir araya geldiğini açıklıyor. Tarafından ConsenSysMart 10, 2020Yayınlandı Mart 10, 2020

ConsenSys Citi blockchain ticaret finansmanı kahramanı

Yakın zamanda Forbes’in Blockchain 50 listesinde yer alan Ethereum tabanlı komgo platformu, sektörü 21. sıraya getirmeye kararlı olan ticaret finansmanı ekosistemindeki artan sayıda küresel banka, emtia tüccarları, enerji şirketleri ve diğer önemli oyuncular tarafından benimseniyor. yüzyıl. Dijitalleştirilmiş akreditiflerden kurcalamaya karşı dayanıklı veri paylaşımına kadar platform, geleneksel ticaret finansmanı endüstrisindeki operasyonları basitleştirmeye, güvenli hale getirmeye ve standartlaştırmaya yardımcı olarak küresel ticaret için blok zinciri kullanım durumunu destekliyor.. 

Komgo, dünyanın en büyük bankalarından, ticaret şirketlerinden ve petrol devlerinden 15’inin, kağıda dayalı işleme, gecikmiş işlem çözümü, potansiyel olarak maliyetli fatura faktoringi ve parçalı kayıt gibi zorlukları ele almak için ConsenSys ile ortaklaşa bir araya gelmesinden sonra 2018 yılında piyasaya sürüldü ticaret finansmanında izleme. Platform, emtia ticareti ekosistemi için ilk blok zinciri tabanlı çözümdür. 

komgo logoları

Komgo, lansmanından bu yana, platformda 1 Milyar ABD Dolarını aştı ve dijital bir akreditifin yayınlanma süresini ortalama 10 günden 1 saate düşürdü. Platform 2019’da Alacak İndirimi ve Bekleme Akreditiflerini devreye aldı ve TOTSA Oil Trading SA, SMBC ve Lloyds Bank gibi ilk hissedar grubunun ötesinde çok uluslu finans ve enerji kurumlarını devreye aldı.. 

komgo, gelişimi hızlandırmak ve emtia ticareti piyasasındaki diğer kurumsal oyuncular için benimsenmeyi basitleştirmek için ConsenSys ile ortaklaşa çalışmaya devam ediyor. Komgo’nun kurucu yatırımcılarından biri olan Citi’nin Emtia Ticareti Finansmanı Küresel Başkanı Kris Van Broekhoven ile ticaret finansmanında blok zincirinin faydalarını, Citi’nin yatırımının arkasındaki motivasyonları ve komgo platformu vizyonunu tartışmak için kısa bir süre önce bir araya geldik. 2020 ve sonrası. 

Komgo platformunu nasıl tanımlarsınız?

komgo, emtia endüstrisinde ticaretin uçtan uca finansmanı için tamamen merkezi olmayan bir dijital platform oluşturmaya adanmış yeni bir şirkettir. Komgo aracılığıyla, emtia alıcıları ve satıcıları ile bunların bankaları ve hizmet sağlayıcıları, elektronik bir şekilde iletişim ve veri alışverişi yapabilecekler. Omurga altyapısı, daha fazla güven ve güvenlik sağlamaya yardımcı olmak için blok zinciri teknolojisinden yararlanır. Platform, kullanıcılarının birçok arka ofis sistemi ve diğer mevcut platformlarla entegrasyon ve kolay birlikte çalışabilirlik için oluşturulmuştur. Amaç, sektöre hız, verimlilik ve birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi sunan emtia ticareti finansmanı için tek durak noktası geliştirmektir..

Geleneksel Küresel Ticaret AğıGeleneksel Küresel Ticaret Ağı


 

Küresel Ticaret için Blockchain AğıKüresel Ticaret için Blockchain Ağı

Komgo’nun çözmeye çalıştığı sorun nedir??

komgo, yalnızca mevcut emtia ticareti finansmanı sürecini dijital hale getirmenin ötesine geçmeye çalışmaktadır. Kullanıcıları yeni bir iletişim yöntemi benimsemeye ikna etmek ve bir fark yaratmak için, bir işlemin her tarafındaki kullanıcılar için gerçek sorunlu noktaları ele almamız gerekiyor. Bu, elle temas noktalarının kaldırılması da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde olabilir. Bu da dönüş sürelerini hızlandırmaya, veri mutabakatını iyileştirmeye ve dolandırıcılık ve insan hatası riskini azaltmaya yardımcı olur..

komgo, kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi heyecan verici özellik üzerinde çalışıyor. komgo’nun ilk odak noktası Kredi Mektupları, Alacaklar finansmanı ve KYC olmuştur. Envanter finansmanı ve elektronik belgelerin otomatik eşleştirilmesi gibi diğer özellikler daha sonra eklenecektir..

“Komgo, yalnızca mevcut emtia ticareti finansmanı sürecini dijital hale getirmenin ötesine geçmeye çalışıyor… komgo, geri dönüş sürelerini hızlandırmaya, veri mutabakatını iyileştirmeye ve dolandırıcılık ve insan hatası riskini azaltmaya yardımcı oluyor.”

Citi, Komgo’ya nasıl dahil oluyor?? 

Citi, komgo’nun kurucu yatırımcılarından biridir. Şirkete ilk olarak 2018’in başlarında kurulduğunda yatırım yaptık ve kısa süre önce şirketin gelişmeye devam etmesini sağlamak için öz sermayemizi tamamladık. Citi’nin küresel ticaret işi yatırımı yönettiği için, doğrudan komgo ile ortaklık yapıyorum. Bunu, ürün geliştirme ve kullanıcı katılımının ilk aşamalarında komgo’ya katabileceğimiz değeri en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için yaptık. Citi, diğer destekleyici banka ve şirketlere benzer şekilde, ürün geliştirme atölyelerine, BT ve güvenlik incelemelerine zaman ve kaynak sağlar ve kullanıcı geri bildirimlerini paylaşır. Ticari işleme sistemimizi komgo ile entegre etmeye bile başladık, böylece daha kısa geri dönüş sürelerini görmeye başlayabilir ve komgo’nun getirdiği faydaları yakalayabiliriz.

Citi neden komgo’ya katılmayı seçti??

Citi, önde gelen bir dijital banka olmakla gurur duyuyor ve blockchain teknolojisi, bankaların ve müşterilerin bugün çalışma şeklini iyileştirmeye yardımcı olmak için muazzam fırsatlar sunuyor. Dünyanın en büyük küresel ticaret bankalarından biri olarak, ticareti dijitalleştirmeyi çok ciddiye alıyoruz. 100 yıldan fazla bir süredir endüstri, kağıt belgelerin değiş tokuşuna ve elle işlenmesine büyük ölçüde bağımlı olmuştur. Artık blockchain teknolojisi, endüstriyi elektronik verilerin işlenmesine doğru bozan bir katalizör görevi görüyor. Bankalar ve müşteriler, dijital araçlarla birlikte gelen basit ve zarif bir kullanıcı deneyimi istiyor. Ve aynı bankalar ve şirketler, maliyetleri düşürmeye, geri dönüş sürelerini hızlandırmaya ve dolandırıcılığı azaltmaya yardımcı olmak için verimlilik bulmalıdır. Citi olarak, dijitalleşmeyi benimseme konusunda çok proaktifiz ve müşterilerimiz bu değişim sürecinde itici güçlerden biri olmamızı bekliyor..

Diğer bankalar bu benzer hedefe doğru çabalarken, komgo ile bir araya gelip birlikte yaratırsak bunun çok daha güçlü olacağını erken fark ettik. Piyasayı bir araya getirmek için çalışarak ve diğer bankalar ve kurumsal kullanıcılarla birlikte bir çözüm geliştirerek daha fazlasını başarmaya çalışıyoruz. Komgo’yu bu kadar ilginç kılan tam olarak budur: Banka ve şirketleri kurucu olarak birleştiren tek konsorsiyumdan biridir. İlk grup, emtia ticaretinde aktif olan en büyük banka ve şirketlerden bazılarını içerir. Bu şekilde, komgo’nun geliştirdiği özelliklerin, bankaların ötesinde, çok çeşitli kullanıcıların acı noktalarına gerçekten hitap etmesini sağlamaya yardımcı oluyoruz ve platformun arkasında, platformda işlem yapmayı taahhüt eden bir dizi kurum var..

“100 yıldan fazla bir süredir, endüstri büyük ölçüde kağıt belgelerin değiş tokuşuna ve elle işlenmesine bağımlı olmuştur. Artık blockchain teknolojisi, endüstriyi elektronik verilerin işlenmesine doğru yönlendiren bir katalizör görevi görüyor. ” 

Komgo üyesi olmak Citi ve müşterilerine nasıl fayda sağladı?? 

Çok küresel bir dünyada, pazar, hissedarlara değer sağlamaya devam etmek için verimlilik arayışına devam ediyor. Finansal gücümüz, geniş çözüm yelpazemiz ve dünya çapındaki müşterilere erişimimiz göz önüne alındığında, Citi, müşterilerimize değişim ve dijitalleşme dönemlerinde rehberlik etmek için ideal bir konumdadır. Komgo’ya katılımımız, müşterilerimizden büyük ilgi uyandırdı. Sayısallaştırma, birçok müşteri görüşmemizde en önemli önceliktir ve açıkçası, neler olup bittiğini gerçekten anlamak ve konu hakkında anlamlı bir diyalog kurmak için doğrudan dahil olmanız gerekir. Komgo’nun Citi’ye getirdiği şey budur. Blockchain hakkında, kullanıcıları davranışlarını değiştirmeye neyin yönlendirdiği ve sadece kendimiz için değil, daha geniş ekosistem için sorunlu noktaları çözmeye nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında çok şey öğrendik..

Hangi KPI’ları izliyorsunuz??

İlk yıl, BT kurulumunu ve güvenliğini iyileştirmek için makul miktarda zaman ve enerji harcadık. Bir yıl sonra, şimdi komgo’nun ilerlemesine ilişkin KPI’ları izlemeye başlamak istiyoruz. Yapmak üzere belirlediğimiz şeyi yapmaya devam edebilmesi için finansal yeteneklere sahip olduğundan emin olmak için platform yatırım maliyetlerini izliyoruz ve en uygun sonuçları ayarlayabilmek için benimseme oranlarını takip etmek için kullanıcı kabulü ve müşteri geri bildirimindeki ilerlemeyi izliyoruz..

Komgo şimdiye kadar neler başardı? Sonraki adımlar nelerdir?

Son dört yılda, dijitalleştirme ve blok zinciri içeren pilotlar etrafında çok fazla gürültü oldu. Blockchain’in sadece moda bir kelime olduğu hakkında sorular gündeme geldi. Bu konuda bazılarından daha sabırlıyım. Doğrudan dahil olduğunuzda, bunun zaman aldığını anlarsınız. Dağıtık defterlerin potansiyel faydalarını ve elektronik verilerin kullanımını sıralamak o kadar da zor değil. Ayrıca, pilotları organize etmenin ve dijital verilerin işlenmesinin kağıt belgelerin manuel olarak işlenmesinden çok daha hızlı ve daha verimli olduğunu kanıtlamanın bile zor olmadığını öğrendik. Çoğu piyasa oyuncusunun blockchain’in ne hakkında olduğunu ve getirebileceği faydaları anladığı bir aşamaya geldik. Ancak POC’den canlı bir prodüksiyon platformuna geçmek dev bir adımdır. 

komgo 2018 yılında kuruldu. BT altyapısını inşa etmek ve test etmek ve kullanıcılara hitap eden ilk özellikleri geliştirmek yaklaşık bir yıl sürdü. Altyapıyı geliştirmek için 12 ay çok hızlı ve harika bir başarı. Artık platform hazır ve çalışır durumda olduğuna göre, odak kullanıcı katılımına kayıyor. Bu, gerçekten ilginç olacağı zamandır. Kullanıcılar yeni dijital platformla etkileşime geçmeye başladıkça, aktif kullanıcılardan yeni içgörüler almayı dört gözle bekliyoruz, böylece sorunlu noktaları daha iyi çözmek için özellikleri daha da geliştirebilir ve iyileştirebiliriz. Yeni kullanıcılar kaydoldukça, platformun ilgi çekeceğini tahmin ediyoruz ve işlenen anlaşmalarda hızlı bir artış görmeliyiz. Yeni olan her şeyde olduğu gibi, piyasanın geri kalanına yön vermek genellikle birkaç erken hareket eder ve biz de bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

Yarının dünyası bugün sahip olduğumuzdan çok farklı olacak. Yeni teknoloji yeni olanaklar yaratıyor ve akıllı telefonlar ve sosyal medya ile günlük etkileşimimiz beklentileri artırıyor. Teknoloji için birçok fikir ve kavram kanıtı varken, çoğu onu üretime sokmayacaktır. Ancak, üç ila beş yıl içinde pazarın, kullanıcıların birbirleriyle dijital olarak doğrudan veya platformlar aracılığıyla iletişim kurduğu ve verilerin ayrı ancak bağlantılı platformlar arasında değiş tokuş edilebileceği yeni bir ekosistem oluşturacağına inanıyorum. Emtia finansmanı dünyasında, bu yeni ekosistem halihazırda komgo’nun açık finansman platformunun yanı sıra, Covantis’in tarımsal ürünler için ticaret sonrası uygulama platformu olan Vakt ve nakliye ve sigortayla ilgili diğer girişimlerde ortaya çıkmaktadır. Hepsi birlikte, bu tam yığın entegrasyonlar, bugün hayalini kurduğumuz yüksek verimlilik ve kullanıcı deneyimini beraberinde getirmelidir.. 

Ücretsiz komgo örnek olay incelememizi okuyun

Emtia ticareti ekosistemi için dünyanın ilk blok zinciri tabanlı platformu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Örnek olay incelemesini okuyun

Global TradeKomgoHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Kurumsal Ethereum NedirWeb semineri

Kurumsal Ethereum Nedir?

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Emtia Ticareti Finansmanı için Komgo BlockchainKasa Çivisi

Komgo: Emtia Ticareti Finansmanı için Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map