blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi Etkinleştir

Codefi Activate, Filecoin Depolama Uygulamasını Başlattı

tarafından James BeckEkim 20, 2020Yayınlanan Ekim 20, 2020

20 Ekim 14 28 30 ekran görüntüsü


Codefi Activate tarafından desteklenen Filecoin Storage web uygulaması ve API, merkezi olmayan depolama için fiyat keşfi sağlar.

Bugün Codefi Etkinleştir başlatıldı Filecoin Depolama bir web uygulaması ve bir API aracılığıyla erişilebilen, Filecoin merkezi olmayan depolama pazarının en iyi görünümünü sağlamak için. Amaç, Filecoin ağında depolama için fiyat keşfini basit ve şeffaf hale getirmektir..

Filecoin Storage uygulaması, ekosistem katılımcılarının Filecoin depolama pazarının tam bir resmini elde etmesine ve müşterilerin ihtiyaçlarına en iyi madencileri filtrelemesine, sıralamasına ve bulmasına olanak tanıyan basit, aranabilir bir pazardan oluşur. Veri depolama hizmetleri sunan Filecoin madencileri, fiyatlandırma ve kullanılabilirliklerini, depolama anlaşmaları yoluyla verileri depolamak ve almak için madencilerle etkileşim kuran müşterilerin göz attığı bir pazara duyurmak için uygulamayı kullanabilir..

Filecoin depolama pazarı nasıl çalışır?

Filecoin, dosyaların zaman içinde güvenilir bir şekilde depolanmasını sağlamak için yerleşik ekonomik teşviklerle verileri depolayan eşler arası bir ağdır. Merkezi olmayan depolama, Web3 yığınının kritik bir unsurudur ve Codefi Activate üzerindeki Filecoin Depolama platformu, Filecoin’in yerel kripto para birimi olan FIL’de depolamanın fiyatlandırılması ve satın alınması için aktif bir pazarı kolaylaştıracaktır.. 

Filecoin’de kullanıcılar, dosyalarını depolamak için depolama madencilerine ödeme yapar. Madenciler, müşteriler için dosya depolamak ve bunu yaptıkları için tazminat almak için yazılım ve donanım çalıştırırlar. Dosyalarını depolamak veya diğer kullanıcıların dosyalarını saklamak için para kazanmak isteyen herkes Filecoin’e katılabilir. Kullanılabilir depolama ve fiyatlandırma tek bir şirket tarafından kontrol edilmez. Bunun yerine, Filecoin, herkesin katılabileceği dosyaları depolamak ve almak için açık pazarları kolaylaştırır. 

Codefi Activate’teki Filecoin Depolama Uygulamasını Keşfedin

Filecoin Storage, bir web uygulaması ve bir API aracılığıyla erişilebilen Filecoin depolama pazarının eksiksiz bir görünümünü sağlar. Uygulama, tüm aktif madencileri sorgular ve madencinin hesap kimliği, sundukları depolama kapasitesi, gibibayt başına aylık fiyat, konumları ve itibar puanı dahil olmak üzere ilgili bilgileri depolar..

20 Ekim 14-28-30.png adresinde ekran görüntüsü

İtibar, depolama sağlayıcılarının etkinliğini temsil eden bir puandır: büyük miktarlarda depolama sağlama, sıfırdan düşük hatayı koruma, anlaşma yapma ve rekabetçi fiyatları koruma yetenekleri. Puan, 0 puanının başarısız bir depolama sağlayıcısını ve 100 puanın olası en iyi puanı temsil ettiği 0-100 ölçeğindedir. Skorda, doğrulanmış aktif anlaşmaların sayısı, hatalar, sunulan mevcut madencilik gücü ve madencinin ağda sunulan ortalama fiyata göre depolama alanı için istenen fiyat vardır.. 

İtibar puanının mevcut sürümü, aşağıdakileri temel alan basit bir ağırlıklı hesaplamadır: 

20 Ekim 16-01-21.png adresinde ekran görüntüsü

Depolama arayan kullanıcılar, madencinin kaç başarılı anlaşmayı işlediğini, karşılaştıkları hataları öğrenmek ve hatta doğrudan uygulamadan bir “depolama anlaşması” oluşturmak için pazarı sorgulayabilir ve belirli bir madenciyi ayrıntılı olarak inceleyebilir. Depolama anlaşması daha sonra bir Lotus istemcisi aracılığıyla gönderilebilir ve kabul edilirse Filecoin ağında aktif bir sözleşme başlatılabilir..

20 Ekim 14-33-33.png adresinde ekran görüntüsü

Sonraki adımlar

Codefi Activate, tarihi Filecoin lansmanına katkıda bulunmaktan ve topluluğu desteklemek ve onlarla etkileşim kurmaktan heyecan duyuyor! Lütfen bize ulaşın Herhangi bir sorunuz varsa veya Filecoin Depolama verilerine API erişimi istiyorsanız. DeFi Bridge’in bu çeyrekte piyasaya sürülmesini bekleyin.

Filecoin Storage artık yayında!

Filecoin ağ ana ağı geçen hafta kullanıma açıldı ve Filecoin Depolama pazarı artık Codefi Activate’te kullanılabilir.. 

FIL için depolama pazarını görüntüleyin

Codefi Activate Hakkında

Codefi Activate, merkezi olmayan ağların başlatılmasını kolaylaştıran ve ağ kullanıcı katılımını hızlandıran bir platformdur. Misyonu, ağ kullanıcıları, sağlayıcılar ve yaratıcılar arasındaki etkileşimleri kolaylaştırarak merkezi olmayan ağlara katılmanın karmaşıklığını ortadan kaldırmaktır. Activate kontrol paneli, kullanıcılara belirli bir ağın makro ekonomik bir görünümünü sağlar. Bu gösterge panosu, canlı ağ bilgilerini ayırt eder ve sunar, böylece bir kullanıcı, belirteçleriyle bir sonraki eylemi ne yapacağını anlayabilir..

Müşteri DuyurusuDeFiFilecoinFilecoin DepolamasıHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me