Codefi Ödemeleri | CBDC’ler ve Stablecoin’ler için Dijital Para Birimi Uzlaşması

Contents

Genel Bakış

Dijital para birimleri çağı geldi.

Bugün, ödeme altyapısı birçok zorlukla karşı karşıyadır: 

  • G7 ülkelerindeki merkez bankaları, menkul kıymetleri takas etmek ve uzlaştırmak için yılda 50 milyar dolardan fazla harcıyor.
  • Sınır ötesi ödemeler güvenmeye devam ediyor muhabir bankacılık sistemleri bir asır önce inşa edilmiş. Yavaş, maliyetlidirler ve şeffaflıktan yoksundurlar.
  • Fiziksel nakit kullanımı önemli ölçüde azalıyor ve Terazi ve Çin dijital Yuanı gibi yeni ödeme yöntemleri ortaya çıkıyor.
  • Ve 1.7 milyar yetişkin dünya genelinde yetersiz banka.

Codefi Payments bir çözüm sunar. Ethereum üzerine inşa edilmiş yeni ödeme altyapısı ile merkez bankalarına, finans kurumlarına ve şirketlere toptan, perakende ve sınır ötesi ödemeleri iyileştirmelerinde yardımcı oluyoruz. Dijital para birimi uzlaştırma çözümümüz, altı yıllık teknoloji geliştirmenin ürünüdür ve altı merkez bankası dijital para birimi (CBDC) pilotuyla yaptığımız çalışmalardan haberdar edilmektedir.

Codefi Payments ile oluşturulan CBDC’ler ve stablecoinler ile ulusal para birimini, perakende işlemleri, küresel transferleri ve sınır ötesi havaleleri yeniden keşfedin.

PaymentsStack

Ürün Faydaları
Toptan Dijital Para Birimi

Dijital varlıkları destekleyen ödeme altyapısı oluşturun

Paylaşılan altyapı

Birden fazla paydaşın hizmetleri geliştirip dağıtabileceği bir altyapı oluşturun. Eski BT sistemleri arasındaki bağımlılıkları ortadan kaldırın ve yeniliği teşvik ederek yeni hizmetlerin ve iş modellerinin kilidini açın.

Programlanabilir para

İşleme ve mutabakat ihtiyacını büyük ölçüde azaltmak için para varlığının kendi içindeki iş mantığını (ör. Teslimat – Ödeme, Ödeme – Ödeme) yapılandırın.

Anında yerleşim

Karşı taraf riski olmadan gerçek zamanlı uzlaşmayı etkinleştirin.

Sistemin birlikte çalışabilirliği

Mevcut ödeme katmanları ve çözümleriyle bağlantı kurun.

codefi ödemeleri Beneftis build

Perakende Dijital Para Birimi


Giderek artan bir dijital ekonomi için dijital parayı kucaklayın

 

Kapsayıcı erişim

Dünya çapındaki 1.7 milyar bankası yetersiz insanlar tarafından kullanılabilecek evrensel bir ödeme yöntemi oluşturarak finansal erişimi artırın.

Operasyonel verimlilik

Maliyetleri, anlaşmazlıkları ve aracılara bağımlılığı azaltmak için eşler arası işlemleri teşvik edin.

Programlanabilir para

İşlem ve mutabakat gereksinimlerini büyük ölçüde azaltmak için faiz oranlarını, ödeme ve tutma eşiklerini ve diğer perakende ödeme mantığını para varlığının kendisine yapılandırın.

Cüzdan taşınabilirliği

Artık satıcı kilitlemesine gerek yok. Cüzdan sağlayıcılarını, aynı telefon numarasını korurken telekom operatörlerini değiştirdiğiniz kadar kolay değiştirin.

Giderek daha dijital bir ekonomi için dijital parayı kucaklayınSınır Ötesi Dijital Para Birimi

Sınır ötesi ödemeleri daha hızlı, daha ucuz, daha şeffaf ve daha kapsayıcı hale getirin

2017’de 150 trilyon ABD doları olan sınır ötesi ödemelerin 2027’ye kadar 250 trilyon doları aşması bekleniyor. Eski bankacılık sistemi bu hacimleri destekleyemeyecek, bu nedenle ödeme altyapısının yenilenmesi G20 için en önemli öncelik haline geldi.

Basitleştirilmiş işlemler

E-posta gönderdiğiniz kadar kolay bir şekilde dünyanın her yerine para gönderin.

Eksiksiz bütünleşme

Stabilcoinleri dijital uygulamalara dahil ederek ve güçlü ağlar oluşturarak ödemeleri kolay ve sosyal hale getirin.

 

 

CBDC web seminerimizi izleyinSınır ötesi ödemeleri daha hızlı, daha ucuz, daha şeffaf ve daha kapsayıcı hale getirin

DURUM ÇALIŞMALARI

Codefi Payments ile Oluşturun

Avustralya Rezerv Bankası, Commonwealth Bank National Australia Bank ConsenSys amp ile OrtaklarBasın Bülteni Commonwealth Bank, National Australia Bank, ConsenSys ile Avustralya Rezerve Bankası Ortakları &…Kasım 2020ConsenSys, Tayland Bankası tarafından CBDC Projesi için Teknoloji Ortağı SeçildiBasın Bülteni Commonwealth Bank, National Australia Bank, ConsenSys ile Avustralya Rezerve Bankası Ortakları &…Kasım 2020ConsenSys, Tayland Bankası tarafından CBDC Projesi için Teknoloji Ortağı SeçildiBasın BülteniConsenSys, CBDC Projesi İçin Tayland Bankası Tarafından Teknoloji Ortağı SeçildiEkim 2020ConsenSys, Societe Generale Forge tarafından Merkez Bankası Dijital Para Birimi Deneyleri için Teknoloji ve Uzmanlık Sağlamak Üzere SeçildiBasın BülteniConsenSys, Societe Generale Tarafından Seçildi – Forge, Merkez Bankası Dijital Para Deneyleri İçin Teknoloji ve Uzmanlık SağlayacakEkim 2020ConsenSys, Hong Kong Para Otoritesi tarafından Inthanon LionRock Projesinin İkinci Aşamasına Liderlik Etmek İçin SeçildiBasın BülteniConsenSys, Societe Generale Tarafından Seçildi – Forge, Merkez Bankası Dijital Para Deneyleri İçin Teknoloji ve Uzmanlık SağlayacakEkim 2020ConsenSys, Hong Kong Para Otoritesi tarafından Inthanon LionRock Projesinin İkinci Aşamasına Liderlik Etmek İçin SeçildiHong Kong Para Otoritesi tarafından Inthanon-LionRock Projesinin İkinci Aşamasına Liderlik Etmek İçin SeçildiConsenSysEylül 2020

yakında kodfi ödemeleri

Çok yakında

CBDC Sandbox

Bir CBDC yayınlamak basit bir iş değildir. Merkez Bankaları genellikle mevcut teknolojinin daha iyi anlaşılmasını gerektirir; kaynaklarının değerli bir şekilde kullanılmasını sağlamaları gerekir; ve paydaşlar tarafından geniş çapta benimsenecek, geleceğe yönelik sistemler tasarlamaları gerekir..

Codefi Payments, bir Hizmet Olarak CBDC Ekosistemi, Gizlilik için Sıfır Bilgi Kanıtı ve ölçeklenebilirlik için toplamalar (10.000 TPS’ye kadar) dahil olmak üzere CBDC platformunun işlevlerini sunan izinli bir ağ veya test ortamı. Amacımız, merkez bankaları ve ödeme hizmeti sağlayıcıları için aşağıdaki fırsatları sunmaktır.

 

Bir CBDC platformunun özelliklerini ve süreç akışlarını inceleyin

Bir CBDC tasarlayın ve toptan, perakende ve sınır ötesi uygulamaları test edin. Gizlilik ve ölçeklenebilirlik gibi teknoloji değiş tokuşlarını değerlendirin. Birlikte çalışabilirlik yeteneklerini inceleyin.

 

Teknolojinin kurumsal gereksinimlere nasıl daha iyi hizmet edebileceğini belirleyin

Kamu ve özel sektör paydaşları arasında işbirliğini etkinleştirin. Tüm paydaşların gereksinimlerinin uygun şekilde ele alındığından emin olun. Topluluğun bilgisinden yararlanın.

 

CBDC ekosistemindeki farklı paydaşların rollerini keşfedin

Korumalı alan, teknoloji ortaklarından oluşan bir ekosistemden oluşacaktır. Özel şirketler, mevcut ürün ve hizmetleri entegre edebilir ve iş modellerine uyacak şekilde yenilerini oluşturabilir..

 

ConsenSys’in paranın geleceği konusundaki düşünce liderliğinden yararlanın

ConsenSys, halka açık blockchain inovasyonu ve kurumsal blockchain ekosistemi arasında benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır. Gelişmiş finansal altyapıyla iki dünya arasında köprü kurmaya çalışıyoruz.

Dağıtılmış defter teknolojisi için dahili yetenekler geliştirin

Düğümleri çalıştırın, ağın güvenliğini ve güvenilirliğini stres testi yapın ve teknolojinin inceliklerini öğrenin.

CBDC SANDBOX’A KAYDOLUN

Geleneksel ve gelişmekte olan finans piyasaları arasında köprü kuran güvenli bir ödeme sisteminin oluşturulmasını basitleştirin

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Geleneksel ve gelişmekte olan finans piyasaları arasında köprü kuran güvenli bir ödeme sisteminin oluşturulmasını basitleştirin.

Merkez Bankaları İçin

CBDC platformunuzun yönetimini yönetin

CBDC’leri düzenleyin ve kullanın

CBDC’leri düzenlenmiş kurumlara dağıtın (ör. Ticari bankalar, ödeme hizmeti sağlayıcıları)

Rezervlerle uyum sağlamak için yayınlanan CBDC’leri izleyin

Ağ etkinliğini izleyin

Sürekli sağlamak AML-CFT uyumluluğu

Ticari Bankalar ve Ödeme Hizmeti Sağlayıcıları İçin

CBDC’leri edinin

Toptan satış işlemleri için CBDC’leri kullanın

CBDC’leri genel halka dağıtın

Kimlik (KYC) doğrulamalı yerleşik perakende kullanıcıları

Düzenlenmiş cüzdanları çalıştırın

CBDC iş mantığını yapılandırın

Perakende Kullanıcılar için

CBDC cüzdanı oluşturun

CBDC’leri edinin

CBDC’leri gönderin ve alın

Stabilcoin veya kripto para biriminde ödeme yapın

Temasta olmak

Nasıl çalışır

CBDC platformları, uçtan uca küresel ödemeleri iyileştirecek yeni bir ödeme altyapısı sunacak

Nasıl çalışır

KAYNAKLAR VE GÖRÜŞLER

CBDC’ler hakkında daha fazla bilgi edinin

Beyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Dijital Paranın Geleceği

CBDC’nin geçmişine ve mevcut durumuna genel bir bakış ve bir CBDC’nin Ethereum blok zinciri üzerinde nasıl tasarlanıp inşa edilebileceğine dair bir örnek.

Raporu indirinMerkez Bankaları ve Dijital Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map