Codefi Orchestrate ile Blockchain Bağlantısı

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogGeliştiriciler

Codefi Orchestrate ile Blockchain Bağlantısı

by ConsenSysMayıs 20, 2020Yayınlanan Mayıs 20, 2020

Codefi Orkestrası

Kurumsal Uygulamaları Bir Ethereum Ağına Kolayca Bağlayın

Blockchain POC’leri (Proof of Concepts) birçok sektörde artıyor. Yine de birçok kurum, çözümleri uygulanabilir ve uygun maliyetli hale getirme konusunda mücadele ediyor. Neden? Çünkü blok zinciri ağlarıyla etkileşime giren bir kurumsal çözüm oluşturmak karmaşık bir girişim olabilir.

Kurumsal uygulamalarınızı Ethereum ağınıza bağlamayı ararken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar ve Codefi Orchestrate kullanarak bunları çözmenin yolları..

Güvenlik İhtiyaçları 

Özel Anahtarlar 

Özel anahtarlar, merkezi olmayan herhangi bir ağın kalbinde yer alır ve tehlikeye atılmamalarını sağlamak için ek koruma gerektirir. Dönen anahtarlar ve sıkı izinler kullanan güvenli bir kasa bölgesi kullanarak, anahtarlarınızın gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.. 

özel anahtarlar düzenlenir

Codefi Orchestrate, özel anahtarların bir işlemi imzalarken bellekte yaşadığı veya diskte şifrelenmiş olarak saklandığı Hashicorp Vault gibi güvenli depolama sistemleriyle uyumluluk sunar ve bu, tehlikeye atılan özel bir anahtarın olasılıklarını büyük ölçüde sınırlar. Hashicorp Vault, günlük olarak kullanılan özel anahtarların çoğunu depolamak için iyi bir seçimdir (örneğin, merkezi olmayan bir finans sisteminde yatırımcının özel anahtarı) ve güvenlik, kullanıcı deneyimi ve altyapı maliyeti arasında iyi bir denge sunar.. 

Özel Anahtarlar ve Düzenleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için blog gönderisini okuyun “Codefi Orchestrate, İşletmeler için 4 Temel Güvenlik Sorununu Nasıl Çözüyor? Blockchain Çözümleri“.

Akıllı Sözleşme Denetimleri


Akıllı Sözleşmeler, verilerinizi depolayan ve işleyen şeydir. Herhangi bir hata veya güvenlik açığı, blok zinciri çözümünüz için felaket olabilir. Cevaplara sahip olduğunuzdan emin olmak için bazı sorular şunlardır:

 1. Akıllı sözleşme doğru kod kullanılarak dağıtıldı mı?

2. Akıllı sözleşmenin uygulanması güvenli mi, yani potansiyel saldırılar için arka kapı yok?

Orchestrate yakında entegre olacak Efsane X, Kodu Orchestrate sözleşme kaydında bulunan akıllı sözleşmelerdeki güvenlik açıklarını otomatik olarak denetleyen ve işaretleyen sağlam bir güvenlik API’si.

Arızasız Ortamlar

Sistem arızaları ve arıza süreleri son derece maliyetli olabilir. Gartner’a göre, bir kurumsal ağ için kesinti süresinin ortalama maliyeti dakikada yaklaşık 5.600 ABD dolarıdır. Blok zinciri ağı kesinti süreniz için potansiyel maliyetlerinizi şu şekilde hesaplayabilirsiniz:

Kesinti Süresi Maliyeti (saat başına) = Kayıp Gelir + Kayıp Verimlilik + Kurtarma Maliyetleri + Maddi Olmayan Maliyetler

Kayıp Gelir = Gelir / saat x kesinti (saat) x çalışma süresi (%)

Yüksek düzeyde düzenlenmiş endüstriler de para cezalarına ve ek maliyetlere neden olabilir.

Olası İşlem Başarısızlıkları

Kolayca gözden kaçabilecek bazı hususlar şunlardır:

  • Hesabınızda önceden para yok
  • Gaz fiyatları yükseliyor, işlemlerinizi madencilik yapılamaz hale getiriyor

Bir Musluk Yönetimi özelliğine sahip olan Codefi Orchestrate, işlemlerinizin her seferinde izlenmesini ve gönderilmesini sağlamaya yardımcı olur. 

Diğer işlem sorunları arasında şunlar yer alır:

  • Henüz çıkarılmamış işlemleri kaybetmek
  • Kurtarılamayan hatalar her zaman bir risktir

Orchestrate’in İşlem Yöneticisini kullanarak işlemler tutarlı bir şekilde izlenir ve madencilik yapılmadıkları takdirde yeniden yayınlanır. Olası hasarı sınırlandırmak için herhangi bir hata oluşur oluşmaz hata kodları kullanıcılara geri gönderilir. 

Yüksek Hacim Riskleri & Yüksek kullanılabilirlik

Toplu işlem göndermek her zaman kolay değildir. Her birinin sırayla geçtiğinden emin olmak istersiniz..

Codefi Orchestrate, zincir dışı gönderilen işlem nonces’larını takip etmek için yüksek düzeyde kullanılabilir, ayrı bir dağıtılmış veritabanı sunar. İşlemler ve makbuzlar bir kurumsal mesaj veriyolu kullanılarak sırayla tutulur.

Yüksek düzeyde kullanılabilir bir çözüm aynı zamanda esneklik ve yatay ölçeklenebilirlik sağlar. Orchestrate, mikro bağımlılıkları azaltarak veri kaybını önler.

Hakkında daha fazla öğren Codefi Orkestrasyon

Ethereum platformunuzun ve uygulamalarınızın “aralarında” dikkate alınması gereken çok şey var. İşlemlerden, akıllı sözleşmelerden, gazdan, nonce ve daha fazlasından – her bir parçanın veri kaybını, güvenlik ihlallerini veya diğer riskleri önlemek için düşünüldüğünden emin olmak istersiniz. Gelecekteki gönderilerde, akıllı planlama ve Codefi Orchestrate ile blockchain çözümünüzü oluşturmanın maliyetlerini nasıl yönetebileceğinizi ve üretim süresini nasıl kısaltabileceğinizi tartışacağız..

Codefi Orchestrate 2.0 artık kullanılabilir. Soruşturmalar, demolar veya Orchestrate’in prodüksiyona kadar geçen sürenin kısaltılmasına nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için, Bize Ulaşın.

Temasta olmak

CodefiCodefi OrchestrateEnterprise EthereumHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map