blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi Etkinleştir

ConsenSys Codefi, Filecoin DeFi Köprüsü ve Depolama Pazarı Başlatacak

by James BeckEkim 1, 2020Yayınlanan Ekim 1, 2020

Ophelia Ev Masaüstü 1

Filecoin merkezi olmayan depolama ekosistemi, bu ay Codefi Activate destekli bir pazar uygulaması ve Ethereum bağlantılı borç verme protokolü ile ana ağı başlatacak

Merkezi olmayan depolama, Web 3.0 mimarisinin kritik bir parçasıdır. Verilerin ekonomik ve depolama paradigmasına meydan okuyacak en umut verici ve iddialı projelerden biri Filecoin. Bu eşler arası ağ, verilerin daha hızlı ve daha ucuz depolanmasına olanak tanır, merkezi sunuculara olan bağımlılığı azaltır ve hatta çevrimdışıyken web’e erişim sağlar. Filecoin’in tasarımında doğal olan, merkezi olmayan depolama için bir pazar yeridir.

Borç verme ve borç alma platformlarından stabilcoinlere ve tokenize edilmiş BTC’ye kadar, gelişen Ethereum Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ekosistemi, 11 milyar doların üzerinde değeri temsil eden kapsamlı bir entegre protokoller ve finansal araçlar ağı başlattı. DeFi sektörü için tokenleştirme, ticaret ve uyumluluk ürünleri sağlayan ConsenSys Codefi, Filecoin için destek ekledi ve Etkinleştir Filecoin ağının başlatılmasını katalize edecek platform.

Bugün, Codefi Activate’in Filecoin ağının benimsenmesini hızlandırmaya nasıl yardımcı olacağına dair ilk ipucu vermekten heyecan duyuyoruz. İlk olarak, Filecoin Storage, barındırma ihtiyacı olan kullanıcıların en saygın madencilerden en iyi depolama fiyatlarını bulmasını sağlayacaktır. İkincisi, Filecoin DeFi Bridge, Filecoin ağında kullanım için yeterli ve likit bir Filecoin arzının mevcut olmasını sağlamak için, Ethereum’un güçlü DeFi piyasalarında Filecoin ödünç vermek ve almak için likit piyasalar sağlayacaktır..

Filecoin Nasıl Çalışır?

Filecoin ağında, kullanıcılar dosyalarını depolamak için depolama madencilerine ödeme yapar. (Filecoin’in IPFS’yi tamamlayıcı bir protokol olduğunu unutmayın; aradaki fark, Filecoin’in depolamayı teşvik etmesi ve bu nedenle daha güçlü kalıcılık garantileri sunmasıdır.) Filecoin’deki depolama madencileri, istemciler için dosyaları depolamak ve bunu yerel kripto para biriminde yapmak için tazminat almak için yazılım ve donanım çalıştırır ( FIL). Filecoin’in blok zinciri, FIL gönderip almak için yapılan işlemleri ve depolama madencilerinin dosyalarını doğru şekilde depoladıklarına dair kanıtlarla birlikte kaydeder. Tipik dosya türleri arasında arşiv verileri (yani sonsuza kadar kalıcıdır) ve merkezi olmayan web uygulamaları bulunur.

Filecoin ana ağı, 15 Ekim 2020 civarında gerçekleşmesi beklenen 148.888 epoch’ta resmen başlayacak. Codefi Activate, Filecoin ana ağının erken piyasa dinamiklerine temel kullanılabilirlik getirmek için iki ürün sunacak.. Filecoin Depolama, Sağlam bir Filecoin madenci pazarı, veri madencilerinin en iyi fiyatları sağlamasına ve müşterilerin veri sağlayıcılarından en iyi fiyatlara göz atmalarına yardımcı olacaktır. Ağın erken dönem ekonomik teşvikleri için kritik öneme sahip olan Filecoin DeFi Köprüsü Filecoin’in FIL kripto para birimi ve Ethereum arasında, Filecoin sahiplerinin FIL’lerini Ethereum tabanlı DeFi protokollerinde belirtmelerine olanak tanıyacak. Bu araçlar, Filecoin’in ağ istatistikleri ve verileriyle ilgili içgörüleri FIL ödünç verme / ödünç alma veya depolama anlaşmaları yapma konusunda kesintisiz bir akışla birleştiren sezgisel Codefi arayüzleri aracılığıyla herkes için erişilebilir olacaktır..


Filecoin Depolama

DeFi Bridge ile birlikte Codefi Activate piyasaya sürülüyor Filecoin Depolama bir web uygulamasının yanı sıra bir API aracılığıyla erişilebilen Filecoin depolama pazarının en iyi görünümünü sağlamak için. Amaç, Filecoin ağında depolama için fiyat keşfini basit ve şeffaf hale getirmektir..

Filecoin Storage uygulaması, ekosistem katılımcılarının Filecoin depolama pazarının tam bir resmini elde etmesine ve müşterilerin ihtiyaçlarına en iyi madencileri filtrelemesine, sıralamasına ve bulmasına olanak tanıyan basit, aranabilir bir pazardan oluşacaktır. Veri depolama hizmetleri sunan Filecoin madencileri, fiyatlandırma ve kullanılabilirliklerini, depolama anlaşmaları yoluyla verileri depolamak ve almak için madencilerle etkileşim kuran müşterilerin göz attığı bir pazara duyurmak için uygulamayı kullanabilir..

Her iki uygulama da, merkezi olmayan ağların başlatılmasını kolaylaştıran ve ağ kullanıcı katılımını hızlandıran bir platform olan Codefi Activate aracılığıyla sunulacak. Misyonu, ağ kullanıcıları, sağlayıcılar ve yaratıcılar arasındaki etkileşimleri kolaylaştırarak merkezi olmayan ağlara katılmanın karmaşıklıklarını ortadan kaldırmaktır. Activate kontrol paneli, kullanıcılara belirli bir ağın makro ekonomik bir görünümünü sağlar. Bu gösterge panosu, canlı ağ bilgilerini ayırt eder ve sunar, böylece bir kullanıcı belirteçleriyle bir sonraki eylemi anlayabilir.

Açılış Sayfası (Masaüstü) .png

DeFi Köprüsü

Filecoin DeFi Köprüsü Filecoin’i Ethereum Mainnet’teki gelişen DeFi finansal sistemine bağlar. Filecoin FIL kripto para biriminin, tarafından desteklenen bir token köprüsü kullanarak ERC-20 tokenize edilmiş FIL’e dönüştürülmesini sağlar. Ren Protokolü. Ethereum’a girdikten sonra, FIL sahipleri ve madenciler, faiz kazanmak veya depolama madenciliği operasyonlarında pay almak için daha fazla FIL ödünç almak için bir DeFi borç verme piyasasında teminat olarak tokenize edilmiş FIL’lerini yatırabilir..

Filecoin ana ağı başladığında, FIL’in dolaşımdaki arzı ilk başta düşük olacaktır. Ağ kullanıcılarının depolama madencilerini çalıştırmak için FIL hissesine sahip olmaları gerektiğinden, bu borç verme pazarları aracılığıyla bir sıvı FIL tedariki sağlamak, depolama pazarını inşa etmenin ve ağ kullanımını artırmanın kritik bir unsurudur. FIL sahiplerinin FIL’lerini ERC-20 köprüsü üzerinden ödünç verme ve ödünç alma yeteneğini tanıtarak, Ethereum DeFi’deki geniş likidite havuzu ve ekonomik aktivite Filecoin ekosisteminde kullanılabilir hale gelecektir. Sarılmış Filecoin ticareti yapmak ve ağın gelişimini hızlandırmakla ilgilenen Ethereum-yerel DeFi kullanıcıları, ETH tabanlı varlıkları teminat olarak yatırmak, sarılmış FIL ödünç almak ve verileri depolamak veya Filecoin ağıyla etkileşim kurmak için yerel FIL’e dönüştürmek için Codefi tarafından oluşturulmuş platformu kullanabilir.

Ophelia - Ev - Masaüstü (1) .png

Filecoin Mainnet ile Pazara Açılma

Codefi ekibi, bu iki yeni teklifle Filecoin’in çok beklenen Mainnet lansmanını Ekim ortasında desteklemekten heyecan duyuyor. Filecoin Storage, madenciler ve kullanıcılar depolama pazarında hemen görünürlük elde edebilmeleri için Mainnet ile birlikte yayınlanacak ve Filecoin DeFi Bridge bundan sonra yakında hazır olacak. Önümüzdeki haftalarda her iki ürünle ilgili güncellemeler için bizi izlemeye devam edin ve Filecoin Liftoff’a hazırlanın!

Filecoin Storage ve Filecoin DeFi Bridge kullanıma hazır olduğunda haberdar olmak için Codefi güncellemelerine kaydolun.

kaydol Müşteri DuyurusuDeFiFilecoinFilecoin DeFi KöprüsüFilecoin DepolamaHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me