blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogCodefi Verileri

ConsenSys, Codefi Veri API’sini Başlattı

by Nicole AdarmeNisan 1, 2020Yayınlanan Nisan 1, 2020

Özellik Verileri


ConsenSys Codefi Data’da, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) kullanıcıları ve katılımcılarının akıllı sözleşme riski, likidite, teminatlandırma ve merkezileştirme gibi DeFi derecelendirmelerine ve risk verilerine doğrudan ve gerçek zamanlı erişim sağlamaları için bir yol olarak Codefi Veri API’mizi yayınladık.. 

DeFi borç verme protokolleri ve akıllı sözleşmelerle ilgili bilgileri bir araya getirdik, böylece veriler kullanıcılar ve dapp’lar için daha anlamlı hale geldi. DeFi Score ekibimiz, şu anda birden fazla kaynağa dağılmış bilgileri topladı ve topluluğun doğrudan kullanabileceği zenginleştirilmiş bir veri modelinde sentezledi. Bu API ile geliştiriciler, yatırımcılar, işletmeler ve DeFi meraklıları artık bu DeFi risk verilerini, özel indeksleme altyapısı oluşturmak veya sürdürmek zorunda kalmadan projelerini daha iyi destekleyen entegre edilmesi kolay bir formatta alabilirler..

Açık merkezi olmayan finansın gerçek potansiyelinin, ister faiz oranları ister farklı merkezi olmayan finansal ürünler olsun, neyin, nasıl ve niçin işlerin olduğu gibi olduğunu anlamak için protokoller arasında mutlak görünürlük ve şeffaflık olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, finansal hizmetlerin geleceğini güçlendirmek için kullanıcılara doğru ve eyleme geçirilebilir veriler sunmak için ConsenSys Codefi Data platformunu oluşturduk. Bu DeFi verilerini kullanıcılarımıza tüketimi kolay, makine tarafından okunabilir bir formatta açmak için Codefi Data API’yi başlatıyoruz.. 

Ekibimizin temel ilkelerinden biri topluluk desteği ve geliştirmedir. DeFi topluluğunun verilerimizle ve puanlama metodolojimizle ilgilenmesi ve bunları geliştirmesi bizim için çok önemlidir. Bu nedenle, API’mizin kullanımı ücretsiz bir hizmet katmanına sahip olacaktır. Merkezi olmayan finans hızla büyüyor, ancak ekosistem DeFi ile nelerin mümkün olduğunu gösterdiği için kendimizi hala daha büyük test aşamasında görüyoruz. Codefi Data, daha fazla şeffaflık ve dolayısıyla hesap verebilirlik ve dolayısıyla alanımıza olgunluk getirme konusunda tutkuludur ve bu DeFi protokollerinin her birini ortaya çıktıkça ve büyüdükçe izlemeyi seviyoruz..

Şimdi üye Ol ConsenSys Codefi Data API’ye erişim için!

DeFi Verisi Neden Önemlidir?

Finansal piyasalardaki tüm katılımcılar için güvenilir, eyleme geçirilebilir verilere erişim, finansal analiz ve karar vermenin temelidir. Doğru verileri bulmak nadiren basittir ve geleneksel finans piyasalarında tüm endüstriler, daha sofistike, veriye dayalı kararlar almak için müşteriler için veri tedarik etme, düzenleme ve iyileştirme etkinliği üzerine inşa edilmiştir. İşlem öncesi analiz, varlık değerlemesi, portföy yönetimi, işlem yürütme, işlem sonrası uzlaştırma, risk yönetimi, portföy işleme, performans raporlama ve yasal uyumluluğun tümü makine tarafından okunabilir verilerle yürütülür. 

Bu, ortaya çıkan DeFi ekosistemi için de aynı derecede geçerlidir. Kripto fonları, kripto tüccarları, borç verme platformu kullanıcıları, hisseli ağ katılımcıları ve bu yatırımcılar tarafından kullanılan platformlar ve işlem yerleri – hepsi bilinçli kararlar almak için kaliteli verilere ihtiyaç duyar. Yatırım seçeneklerini analiz etmek, algoritmalar oluşturmak, likidite bulmak, alım satım yapmak, performansı değerlendirmek, uyum gereksinimlerini karşılamak ve portföyleri yönetmek için veriler kritik olmaya devam ediyor. DeFi için, bu verilere erişmek zor olabilir ve zincir içi veya dışı mevcut olabilir. 

ConsenSys Codefi Data API’nin ilk lansmanıyla, artık DeFi Score derecelendirmesine ve bu derecelendirmenin girdileri olan zincir içi ve zincir dışı kredilendirme protokolü veri öğelerinin temeline erişebilirsiniz.. 

Kaynak: ConsenSys Codefi DeFi Score

Kaynak: ConsenSys Codefi DeFi Score

DeFi Puanı 

Başlangıçta ConsenSys’deki bir ekip tarafından tasarlandı. DeFi Puanı izinsiz kredi havuzlarında riski ölçmek için açık kaynaklı bir metodolojidir ve DeFi kredilendirme piyasalarını etkileyen teknik ve finansal riskler konusunda şeffaflığı ve anlayışı geliştirmek için oluşturulmuştur. DeFi Puanı, akıllı sözleşme riski, teminatlandırma ve likidite gibi faktörlere dayalı olarak protokol riskini ölçmek için tek ve tutarlı bir şekilde karşılaştırılabilir bir değer sunar. Model, kullanıcılara sunulabilecek veya diğer sistemlere entegre edilebilecek, anlaşılması kolay 0-10 bir puan verir.. 

DeFi Puanı derecelendirme verilerinin Codefi Veri API’si aracılığıyla kullanılabilir hale getirilmesi, ekosistemimizi zenginleştirmek için DeFi verileri ve analitiği için güçlü bir yol oluşturur. Örnek olarak, ile ortaklık kurduk CoinGecko, Kullanıcılarına DeFi borç verme seçeneklerinin daha bütünsel bir karşılaştırmasını sunmak için DeFi riskiyle ilgili veriler sağlamak için önde gelen bir kripto piyasası analizi sağlayıcısı. Kullanıcıları artık CoinGecko’nun Earn platformuna entegre edilmiş DeFi Puanı derecelendirmelerinin sağladığı ek bilgilerden yararlanıyor.

Kaynak: CoinGecko Earn Platform

Kaynak: CoinGecko Earn Platform

Önümüzdeki aylarda Codefi Data API, mevcut ConsenSys platformlarından ve harici kaynaklardan yararlanarak ek dijital varlık ve DeFi verilerini birleştirecek. Bugün bu API’yi yayınlamaktan ve platformumuzda ve hayatınızda görmek istediğiniz türden verileri sizden duymaktan heyecan duyuyoruz. Codefi Data API, tüm bu veri kümelerini tek ve kullanımı kolay bir API uç noktasından kullanılabilir hale getirecektir..

Codefi Data API’ye erişmek için buradan iletişime geçin. API ve neleri içerdiği hakkında daha fazla bilgi için sitemizi buradan ziyaret edin. DeFi verileriyle ilgili sohbete katılmak ve bize geri bildirimde bulunmak için DeFi Score Telegram grubu İşte. 

Will Janensch, Codefi Data İş Lideri

Chris Wessels, Codefi Data Teknik Lideri

Jordan Lyall, DeFi Score Ürün Lideri 

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me