blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBasın Yayını

ConsenSys, Quorum® Platformunu J.P. Morgan’dan Satın Aldı

ConsenSys bugün, J.P. Morgan tarafından geliştirilen Ethereum blok zincirinin bir kurumsal varyantı olan Quorum®’un ConsenSys tarafından satın alındığını duyurdu. 25 Ağustos 2020

yeter sayı basın 01

NEW YORK, NY, 25 Ağustos 2020Sektör lideri bir blok zinciri yazılım şirketi olan —ConsenSys, bugün Yetersayı®, J.P. Morgan (NYSE: JPM) tarafından geliştirilen Ethereum blok zincirinin kurumsal versiyonu. Quorum’un eklenmesiyle, ConsenSys artık Quorum için eksiksiz bir ürün, hizmet ve destek yelpazesi sunarak, dijital varlık işlevselliği ve belge yönetimi gibi özelliklerin ve yeteneklerin kullanılabilirliğini hızlandırıyor.. 

J.P. Morgan ve ConsenSys, Enterprise Ethereum’un önde gelen iki kuruluşudur ve uzun bir işbirliği geçmişine sahiptir. Kurumsal Ethereum Alliance, Mainnet Ethereum istemcisi getirmeye yardım, Hyperledger Besu, The Linux Foundation’a ve Quorum’a dayalı endüstri uygulamaları üzerinde birlikte çalışarak, örneğin Komgo ve Covantis. Quorum’un 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana, ConsenSys ve J.P. Morgan, Ethereum’u geniş ölçekte güvenli ve özelleştirilebilir iş ağları oluşturan işletmeler için tercih edilen platform yapmak için işbirliği yaptı..

Blockchain Global Başkanı Umar Farooq, “Quorum’un oluşturulması, hem kendi blok zinciri protokolünü geliştirmek hem de geliştirici topluluğu için açık kaynak yazılımı geliştirmek açısından J.P. Morgan için bir ilkti” dedi., JP Morgan. “Geçtiğimiz birkaç yılda Quorum’un kullanımından inanılmaz derecede gurur duyuyoruz ve ConsenSys’in vizyonu ileriye taşıyacak bir ortak olarak sahip olmasından heyecan duyuyoruz.” 

ConsenSys, mevcut protokol mühendisliği yol haritasını Quorum ile birleştirecek ve her iki kod tabanından da en iyi şekilde yararlanacak. ConsenSys’deki tüm Kurumsal Ethereum protokol teknolojisi, ConsenSys Quorum markasının altına girecek ve geliştiriciler, temel teknoloji yığınlarını seçme seçeneğine sahip olacak. Quorum açık kaynak olarak kalacak ve Codefi’nin finans ve ticaret uygulama paketi gibi ConsenSys’in diğer önde gelen blok zinciri ürünleriyle birlikte çalışabilir hale gelecektir. J.P. Morgan, ConsenSys’in Quorum’da dağıtılan gelişmiş özelliklerinin ve hizmetlerinin müşterisi olacak.

Ethereum’daki ilk blok çıkarılmadan ve ConsenSys kurulmadan önce bile, J.P. Morgan ile Ethereum konsept ve üretim sistemleri kanıtları konusunda işbirliği yaptık. Quorum’u ConsenSys Enterprise Ethereum yığınına dahil etmekten büyük heyecan duyuyoruz ve Hyperledger Besu tabanlı Enterprise Ethereum istemcimizi Quorum ile birleştirmeyi ve küresel olarak tüm Quorum kurulumlarını desteklemeyi dört gözle bekliyoruz. ConsenSys’in Kurucusu ve CEO’su ve Ethereum’un ortak yaratıcısı Joseph Lubin, J.P. Morgan ile çok yönlü ortaklığımızı yıllarca sürdürmeyi ve kurumsal ve ana ağ uyumluluğu çağını başlatmayı dört gözle bekliyoruz “. 

ConsenSys’in Quorum’u satın almasına ek olarak, J.P. Morgan, geliştiricilerin yeni nesil ağlar oluşturmasına ve işletmelerin daha güçlü finansal altyapıyı başlatmasına yardımcı olma misyonunu desteklemek için ConsenSys’e stratejik bir yatırım yaptı.

ConsenSys hakkında

ConsenSys, lider Ethereum yazılım şirketidir. Dünya çapındaki geliştiricilerin, kuruluşların ve kişilerin yeni nesil uygulamalar geliştirmesine, modern finansal altyapıyı başlatmasına ve merkezi olmayan web’e erişmesine olanak sağlıyoruz. Ürün paketimiz şunlardan oluşur: Infura, Quorum, Codefi, MetaMask, ve Diligence, milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor, müşterilerimiz için milyarlarca blockchain tabanlı sorguyu destekliyor ve milyarlarca dolarlık dijital varlıkları ele alıyor. Ethereum, iş benimseme, geliştirici topluluğu ve DeFi faaliyetlerinde lider olan, dünyanın en büyük programlanabilir blok zinciridir. Bu güvenilir, açık kaynaklı temelde yarının dijital ekonomisini inşa ediyoruz. Ürünlerimizi ve çözümlerimizi keşfetmek için https://consensys.net/ adresini ziyaret edin..

J.P. Morgan’s Corporate Hakkında & Yatırım Bankası


J.P. Morgan’s Corporate & Yatırım Bankası, bankacılık, piyasalar ve menkul kıymetler hizmetlerinde küresel bir liderdir. Dünyanın en önemli şirketleri, hükümetleri ve kurumları bize 100’den fazla ülkede işlerini emanet ediyor. 27 trilyon dolarlık gözetim altındaki varlık ve 607 milyar dolarlık mevduata sahip & Yatırım Bankası, dünya genelindeki piyasalarda stratejik tavsiyeler verir, sermaye artırır, riski yönetir ve likiditeyi genişletir. J.P. Morgan hakkında daha fazla bilgi şu adreste mevcuttur: www.jpmorgan.com

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me