blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogHaberler

ConsenSys Wave 2 Kazananlarını Verdi

Grants Wave 2 Kohortuna bir bakış ve ConsenSys Grants Wave 3’e Nasıl Başvurulur. Tarafından ConsenSysKasım 14, 2019Yayınlandı Kasım 14, 2019

ConsenSys Kahramanı verir6


Joseph Lubin, bir yıldan daha uzun bir süre önce 2018’de Devcon’da, Ethereum ekosistemini oluşturan özel projelere dağıtılacak 500.000 dolarlık bir hibe fonu duyurdu. ConsenSys Grants, 20 projeyi toplam 420.000 $ ‘a finanse etti ve şu anda üçüncü dalga hibe için başvuruları kabul ediyor. 

ConsenSys, daha büyük Ethereum topluluğuna fayda sağlayan açık kaynaklı projelere fon verir. Desteklenen projeler, temel altyapı, gelişmiş geliştirici araçları ve kullanıcı deneyimi, güvenlik, sosyal etki ve eğitime erişim gibi kritik alanları içerir.

Mevcut Fonlamanın Dağılımı

İlk iki hibe dalgası boyunca beş kategoriden en çok finansmanı altyapı projeleri almıştır. Bunun nedeni kısmen altyapı kategorisine uyan proje sayısı ve altyapıya dahil olan geniş ekmek. Benzer şekilde, kullanılabilirlik ve geliştirici araçları geniş bir kategoridir ve şu anda bozulmaya hazırdır. Ethereume’u kullanıcılar ve geliştiriciler için kolaylaştıran ekipler, girişimcilerin Ethereum üzerinde daha da büyük uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olacak. ConsenSys, Ethereum’un geleceğini inşa etmek için her kategorinin inanılmaz derecede önemli olduğuna inanıyor. Bir girişimciyseniz, geliştiriciyseniz veya Ethereum’un ilerlemesine yardımcı olacak bir yan projeyi hackliyorsanız – üçüncü tur hibe için başvurun! 

Kategoriye Göre ConsenSys Hibeleri FinansmanıKategoriye Göre ConsenSys Hibeleri Finansmanı

2019 yılı boyunca finanse edilen tüm projelerin kategoriye göre listesi aşağıdadır: 

Kullanılabilirlik ve Geliştirici Araçları

Alice  – Yerel mobil Ethereum uygulamalarını kolayca oluşturmak için mobil uygulama.

25.000 $

Ethers.js – Güvenlik, kompaktlık ve basitliğe odaklanarak cüzdanlar, çerçeveler ve araçlar oluşturmak için eksiksiz bir Ethereum JavaScript kitaplığı.

25.000 $

Geri tepme – Blockchain etkinlik organizatörlerinin, dapps ve akıllı sözleşmelerle etkileşim konusunda çok az bilgisi veya deneyimi olmayan yeni katılımcıları çekmesine yardımcı olur.

 10.000 $

**Erişim – Tüm dapp’i otomatik olarak resmi olarak doğrulayarak blok zincirinin komplikasyonlarını soyutlayan bir programlama dili / geliştirme platformu.

25.000 €

**Posta zinciri – Basit, e-posta benzeri bir arayüz aracılığıyla blockchain genel adresleri arasında zengin medya HTML mesajlarını kolayca gönderin ve alın.

25.000 €

**Eth Dev Araçları – Geliştiricilere dapp geliştirme sırasında güçlü inceleme, hata ayıklama ve manuel test yetenekleri sağlayan Chrome geliştirici aracı – dapp geliştiricileri ve meraklı kullanıcılar için İsviçre Çakısı gibi davranan bir uzantı.

10.000 €

**Takdir – Kripto varlık varlıklarından içerik sağlayıcılara veya sahibinin desteklemek istediği her şeye faiz akışlarını yönlendirerek desteklenen DeFi abonelik mikro ödemeleri katmanı

10.000 €

ConsenSys Grant Winners, Devcon V'de duyuruldu[Hao Fu (Alice), Mark Pereira (Alice), Mehdi Zerouali (SigmaPrime), Paul Hauner (SigmaPrime), Yadira Blocker (ConsenSys), Gabrielle Micheletti (ConsenSys Grants), Patrick McCorry (PISA)]

Altyapı

Dappnode – Kullanıcı dostu bir arayüze sahip, kişisel olarak sahip olunan düğümlerden oluşan merkezi olmayan bir ağ.

25.000 $

PISA – Küresel, gizliliği koruyan, izinsiz, zincir dışı akıllı sözleşmeler oluşturmak ve korumak.

25.000 $

Tellor – Zincir dışı veriler için verimli, güvenilir ve merkezi olmayan bir alternatif sağlayan merkezi olmayan bir oracle.

25.000 $

Zeropool – Ethereum’da tamamen anonim ve izlenemeyen işlemler için, birden fazla ERC20 tokenini, eteri ve anonim atomik takasları destekleyen bir platform.

25.000 $

Benzin İstasyonu Ağı / EIP-1613 – Teşvik edilmiş rölelerden oluşan bir ağ aracılığıyla, gaz kullanmayan kullanıcıların işe alışma sorununu güvenilir ve merkezi olmayan bir şekilde çözme.

25.000 $

Notus – Kullanıcıların Ethereum akıllı sözleşme etkinliklerinden veya Graph Protokolü GraphQL aboneliklerinden web kancalarını tetiklemelerine olanak tanıyan hizmet.

10.000 $

**Trueblock’lar – Herhangi bir adres için tam, eksiksiz, denetim kalitesinde işlem geçmişlerine ışık hızında erişim sağlayan, adres görünümlerini indeksleyen çerçeve.

25.000 €

Devcon 5'te Grants Wave 2 Kazananlarının Resmi[Scott Moore (Gitcoin), Nicholas Fett (Tellor), Brenda Loya (Tellor), Michael Zemrose (Tellor), Richard Moore (Ethers.js), Gabrielle Micheletti (ConsenSys Grants)]

Güvenlik

Deniz feneri – Kullanıcıların 1000x kapasiteli, parçalanmış, kanıtsız bir Ethereum platformunun avantajlarından yararlanmasını sağlayan Ethereum Serenity istemcisi

50.000 $

**Unikey’ler – Kripto varlık kullanıcılarının akıllı telefonlarıyla kartlarını kullanarak ödemeleri rahat ve güvenli bir şekilde doğrulamasını sağlayan biyometrik kart donanım cüzdanları

25.000 $

Sosyal etki

Ribbon Blockchain: Halk Sağlığı Teşvikleri Uygulaması – Olumlu yaşam tarzı değişiklikleri yapmak için tokenize teşvikler kullanmak & tıbbi sistem üzerindeki yükü azaltmak

25.000 $

Nori – Karbon giderimini teşvik etmek için blockchain teknolojisini kullanmak mantıklı. Nori, karbon piyasasında sahtekarlığı ve çifte sayımı önlüyor ve NORI jetonu, dünyanın atmosferden bir ton karbondioksiti çıkarmak için gerçekten pazar odaklı bir fiyat belirlemesini sağlıyor.

10.000 $

Eğitim ve Teknik Bilgi 

Siyah Kızlar CODE Blockchain Daldırma Programı – Pratik ekosistem bilgisini test etmek için eğitim, daldırma ve “bilgisayar korsanlığı” sağlanmasına odaklanan üç aşamalı bir blok zinciri programı

10.000 $

Afrika Blockchain Geliştiricileri Programı – Afrikalı geliştiricilere, sektöre hazır blockchain geliştiricileri olmak için gerekli becerileri kazanma fırsatı vermek

10.000 $

ConsenSys Grants Wave 3 Açık!

ConsenSys Grants Wave 3 artık başvurulara açık ve ilk kazananların Şubat 2020’de ETHDenver’da duyurulması planlanıyor. Başvuruları göndermek için son tarih 14 Ocak 2020. 

ConsenSys Bağışlar Lideri Johanna Moran, “Ödüllü hibe sahiplerine dayalı olarak Wave 2 için aldığımız başvuruların kalitesiyle çıtanın artık yüksek olduğu açık” dedi. “Ayrıca, bu projelerin çoğunun, büyüyen Ethereum topluluğunu desteklemek için acil altyapı ve geliştirme araç gereksinimlerini ele almasından çok memnunuz..

ConsenSys Grants Wave 3 açıldı! Ne için bekliyorsun? Bugün başvur!

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me