COVID-19 Salgını Çağında Belediye Maliyesi

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

HomeBlogCodefi Varlıkları

COVID-19 Salgını Çağında Belediye Maliyesi

by Alex KosturaHaziran 11, 2020Yayınlanan Haziran 11, 2020

michael longmire RhBVoJnRqVg unsplash

ABD’deki eyaletler ve şehirler, yalnızca kısmen Federal finansman tarafından ele alınan COVID-19 müdahalesinin maliyetlerinden ve geleneksel gelir kaynaklarındaki düşüşten kaynaklanan kritik altyapı ve hizmetler için ciddi bir finansman sıkıntısı ile karşı karşıyadır. Gelir eksikliklerini gidermek ve geleceği planlamak için yaratıcı ve düşünceli çözümlerin şimdi tam zamanı. Codefi Assets dijital platformu tarafından desteklenen mikro / mini belediye tahvillerini, belediyelerin bilançolarını desteklemek için kullanabilecekleri bir araç olarak öneriyoruz..

COVID-19, yaşamlarımız üzerinde tarihsel olarak aşırı bir etkiye neden oluyor

COVID-19 salgınının hayatlarımızı etkileme ölçeği ve oranı, 100 yılı aşkın ekonomi tarihi bağlamında bile olsa, aşırıdır. Etkilerinin tarihsel olarak göreceli ölçeğinin iyi bir temsilcisi, kaybedilen işlerin sayısıdır. ABD’de, 22 milyondan fazla insan işini kaybetti bu yılın ilk yarısında, istihdam edilen her 7 kişiden 1’ini temsil ederek rekor seviyedeki en büyük düşüş.

Grafik 1: Geçmiş ABD istihdam verileri. Şu anda ABD tarihindeki toplam istihdam sayısında en büyük ve en hızlı düşüşü yaşıyoruz.

Grafik 1: Geçmiş ABD istihdam verileri. Şu anda ABD tarihindeki toplam istihdam sayısında en büyük ve en hızlı düşüşü yaşıyoruz.


Devlet ve belediye kaynaklarının ciddi eksikliğiyle aynı zamana denk geliyor

Bu aynı zamanda, düşünceli toplum yardımının gelecek on yıllar boyunca sonuçlar üzerinde en büyük etkiye sahip olacağı zamandır. Bununla birlikte, eyalet ve yerel yönetimlerin elindeki kaynaklar azalıyor. Ulusal İlçeler Birliği (NACo), bir ~ Satış vergileri, brüt gelirler ve diğer masraflardan elde edilen gelirlerde 114 Milyar $ azalma. Bu, ilçe bütçelerinde genel ~% 17’lik bir düşüşe işaret ediyor. COVID-19 yanıtıyla ilişkili artımlı maliyetlerin yaklaşık 30 Milyar ABD doları olduğu tahmin edilirken.

Grafik 2: Ülke finansman kaynakları ve bunların COVID ile ilgili etkiye maruz kalması.

Grafik 2: Ülke finansman kaynakları ve bunların COVID ile ilgili etkiye maruz kalması.

Kritik ön cephe hizmetleri ve uzun vadeli altyapı yatırımlarının yanı sıra, eğitim ve çocuk bakımı özellikle açığa çıkıyor. Yaygın bir yanılgı, ABD K-12 finansmanının yalnızca emlak vergilerinden geldiği ve bunun çok büyük bir etkisi olduğu söyleniyor. K-12 finansmanının büyük çoğunluğunun yerel ve eyalet bütçelerinden geldiği tipik olarak doğru olsa da, Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi 2015-2016 verileri, devlet ilk ve orta öğretim okullarının finansmanın yaklaşık% 8’ini Federal hükümetten,% 47’sini eyalet hükümetlerinden ve% 45’ini yerel yönetimlerden aldığını göstermektedir. Bu yerel gelirlerin yaklaşık% 81’i emlak vergilerinden elde edilirken, tüm okul finansmanının üçte birinden biraz fazlası (yaklaşık% 36) özellikle emlak vergilerinden geldi.

Ancak bu, çeşitli nedenlerle yine de çarpık sonuçlara neden olabilir. Örneğin, Colorado’da K-12 eğitiminin yalnızca% 6’sı Federal hükümet tarafından finanse edilmektedir. Bununla birlikte, eyaletin geliri yerel yaşam standartlarıyla eşleştirilir. Bu nedenle, finansman genellikle büyük ölçüde farklı yaşam standartlarına bağlıdır. Örneğin, 2016 yılına göre nispeten varlıklı Aspen öğrenci başına 14.090 dolar harcarken, Boulder 9,247 dolar ve Denver Metro Bölgesi’nin bazı kısımları 6,958 dolar kadar az harcıyor. NPR çalışması.

Grafik 3: Federal finansman, Colorado'daki toplam K-12 fonunun% 10'undan azını oluşturuyor.

Grafik 3: Federal finansman, Colorado’daki toplam K-12 fonunun% 10’undan azını oluşturuyor.

Bu eşitsizlik Amerika Birleşik Devletleri genelinde ortaya çıkıyor ve önemli ölçüde yerel yönetim fonlarının emlak vergilerinden sağladığı karşılıklı etkileşimden kaynaklanıyor. ABD’de K-12 eğitiminin en yüksek ve en homojen fonlarından bazılarına sahip olan New York eyaletinde bile, New Rochelle öğrenci başına 18,809 dolar, Highland Falls 28,198 dolar ve Onteora 42,715 dolar harcayarak hala çok geniş bir yelpazeye sahipsiniz. Bu 2020’de yeni bir aciliyet kazanıyor. NY Valisi Cuomo yıl başladı Daha yoksul okul bölgelerine daha fazla fon yönlendirmek için yerel yönetim harcamalarında% 3’lük bir artış önererek. NY PAUSE emri ve COVID-19’un özellikle düşük gelirli ve azınlık toplulukları üzerindeki yıkıcı etkisinden bu yana, Vali Cuomo, yardım için Gates Vakfı’na bakıyor. Okulu “yeniden hayal edin”. Bununla birlikte, NY birçok eyaletle birlikte, henüz Federal yardım fonu tarafından karşılanmayan büyük bir bütçe açığına bakıyor. 150 milyar dolarlık Koronavirüs Yardım Fonu sadece belediyeler tarafından “Halk sağlığı ve kamu güvenliği çalışanları için maaş bordrosu maliyetleri, büyük ölçüde COVID-19 halk sağlığı acil durumunu hafifletmeye veya buna yanıt vermeye adanmış hizmetler için yapılan ödemelerdir.”. Ayrıca, para basma konusunda geniş yetkiye sahip olan Federal hükümetten farklı olarak; 50 eyaletten 49’unun dengeli bütçe gereksinimleri vardır, bu da getirilen gelirlerin üzerinde harcama yapamayacakları anlamına gelir..

Düşük ücretler, harçlar ve satış vergilerinin yarattığı gelir açığının yanı sıra, eyaletler de mevcut mevzuat tarafından farklı derecelerde engelleniyor. Örneğin, Colorado’nun Galaghar Değişikliği toplanan toplam eyalet emlak vergisi tutarının% 45’inin konut mülklerinden ve toplanan emlak vergisinin% 55’inin ticari mülkten gelmesini gerektirir..

Konut emlak vergileri, mülklerin değerlendirilen değerlerine (tipik olarak piyasa değerlerinden önemli ölçüde daha düşüktür ve bu nedenle finansal krizler sırasında daha az değişken) uygulandığından, COVID-19 salgınına karşı oldukça dirençlidir. Sonuç olarak, daha istikrarlı bir gelir akışı sunarlar. Bununla birlikte, ticari emlak piyasası çok daha dalgalıdır ve ticari emlak vergisi tahsilatında düşüşlere yol açabilir, bu da Galagher Değişikliği uyarınca toplanan konut emlak vergilerinde bir düşüş gerektirir..

Grafik 4: COVID, Colorado’nun bütçesinde ~ 2,5 Milyar ABD doları tutarında artan bir gelir açığı yarattı

Grafik 4: COVID, Colorado’nun bütçesinde ~ 2,5 Milyar ABD doları tutarında artan bir gelir açığı yarattı

Birlikte ele alındığında, Colorado şimdi bir Harcamalarda% 25 azalma bu yıl.

Federal hükümet, şirketler de dahil olmak üzere tüm ekonomiyi etkin bir şekilde desteklerken, şimdiye kadar eyaletleri ve belediyeleri etkin bir şekilde dışladı.

Federal hükümet, benzeri görülmemiş bir $ 2Trn + teşvik yayınladı. Fed aynı zamanda, COVID-19 salgınından önce yatırım yapılabilir olarak derecelendirilen tüm kurumsal borçları desteklemek de dahil olmak üzere Amerikan ekonomisini desteklemek için “ne gerekiyorsa” yaklaşımının sinyalini verdi. Bununla birlikte, Fed bunu yapabileceğini belirtirken, şimdiye kadar eyaletlere veya belediyelere karşı böyle bir duruş sergilemedi, ne belediye borcunu satın alma programı ne de Koronavirüs Yardım Fonu dışında önerilen herhangi bir yardım şekli.

Dahası, Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell 23 Nisan’da “eyaletlerin iflas yolunu kullanmalarına kesinlikle izin verileceğini… onlar için emeklilik sorunlarını çözmekle ilgilenmiyoruz… onları kurtarmakla ilgilenmiyoruz. Geçmişte aldıkları kötü kararlar. “

Bu, Bloomberg Moody / S Endeksi ile sonuçlandı&P, AAA dereceli, 30 yıl çağrılabilir Belediye tahvilleri, ~ 60 baz puan ile 30 yıllık Hazine tahvillerine yayıldı. Bu, son on yılda ortalamasının ~ 8bps üzerindeki iki standart sapmadır..

Grafik 5: 30 yıllık Hazine bonolarına kıyasla AAA dereceli 30 yıllık çağrılabilir Belediye Tahvillerinin Bloomberg Endeksi.

Grafik 5: 30 yıllık Hazine tahvillerine kıyasla AAA dereceli 30 yıllık çağrılabilir Belediye Tahvillerinin Bloomberg Endeksi.

Dahası, Apple’ın yakın zamanda ihraç ettiği% 2,60 getiri ile 30 yıllık tahvil, vergi eşdeğeri esasına göre kabaca Gürcistan için hat içi.. Harley Bassman’ın belirttiği gibi, “Gürcistan’ın yükümlülüklerini ödeyeceği (sadece vergileri artıracağı) neredeyse kesin olsa da, Apple için aynı şey söylenemez. Motorola, Nokia ve Blackberry’nin bir noktada “sahip olunması gereken” bir telefon da sunduğunu hatırlayın. “

Açıkça ifade etmek gerekirse, Federal hükümetin ahlaki tehlike niteliklerinin bir sonucu olarak, eyaletler ve belediyeler, şirketlere göre etkili bir COVID-19 müdahalesi, eğitim ve çocuk bakımı gibi acil ihtiyaçları finanse etmek için sermaye toplamakta daha zorlanıyor..

Yerel topluluklar söz konusudur, ancak topluluklar genellikle kendi kendilerine mali olarak iyileşmek için ölçeklenebilir mekanizmalardan yoksundur.

Federal duruş değişmedikçe, yerel toplulukların kritik hizmetleri etkileyen gelir kesintilerini önlemek için yaratıcı ve düşünceli çözümler bulması gerekecek..

Gates Vakfı gibi özel bağışçılardan pek çok canlandırıcı cömertlik hikayesine tanık olsak da, krizleri daha geniş ölçekte ele almak için acil bir ihtiyaç varlığını sürdürüyor..

Codefi, blockchain teknolojisini kullanarak hedefli kaynak yaratma kampanyalarında yerel topluluklara yardımcı olabilir.

Kickstarter ve GoFundMe gibi kitle fonlaması platformları, ürün ve misyon odaklı bireyleri önemsedikleri ve desteklemek istedikleri projelerle buluşturmada başarılı olduklarını kanıtladılar. Küresel olarak dijital varlık ekosistemimize baktığımızda, güçlü bir topluluk duygusu ve yerel olarak yardım etme arzusu buluyoruz..

Bunu aklımızda tutarak, sakinlerin topluluklarının gelişimini desteklemelerine ve katılmalarına olanak sağlamak için Codefi Assets platformunun üzerine inşa edilen belediye finansmanı için özel olarak tasarlanmış bir finansman platformu olan Codefi for Municipal’i oluşturduk..

Yerel topluluk yatırımının iyileştirme için önemli bir yeri var

Bugün belediye tahvil ihraçları, mezhepler 5.000 $ ‘da olsa bile, yatırım yapmak nispeten zordur. Evrak işi kesinlikle sezgisel olmaktan çok daha azdır ve genellikle yerel bir sakini ilgilendiren projeye özel zamlardan ziyade büyük genel kullanımlarla ilgilidir. Sonuç olarak, yerel yerleşik alıcıların çoğu, bir komisyoncu satıcı veya kayıtlı yatırım danışmanı aracılığıyla belediye tahvilleri satın alır. Buna karşılık, Codefi, tüm uyumluluk kutularını işaretlerken, mobil bankacılığa aşina bir hisle kapsayıcı ve kullanımı kolay olmaya büyük ölçüde odaklanılarak tasarlanmıştır..

Grafik 6: Belediye Tahvili Teklifinin yatırımcı görüşü yatırım öncesi - Codefi, kullanıcı merkezli tasarım yoluyla erişilebilirlik engellerini düşürüyor

Grafik 6: Belediye Tahvili Teklifinin yatırımcı görüşü yatırım öncesi – Codefi, kullanıcı merkezli tasarım yoluyla erişilebilirlik engellerini düşürüyor

Finansal teknolojiye bu tür bir yaklaşıma şüphesiz yatırımcı ilgisi var. Erişilebilirlik engellerini aşmak, Robinhood gibi kullanıcı dostu aracı kurumlar için hızlı bir büyüme yarattı. Fidelity, Etrade, TDAmeritrade ve EdwardJones’un toplamından daha fazla mobil aylık aktif kullanıcı. NuBank gibi mobil bankalar, Chase’in ~% 10 yıllık büyüme oranına kıyasla her yıl ikiye katlanan kullanıcı büyümesiyle, Chase Bank ile yaklaşık aynı sayıda aylık aktif kullanıcıya sahiptir. Yerel projelere yapılan yatırımların sakinlerinin yaşamları üzerinde somut ve somut bir etkiye sahip olduğu göz önüne alındığında, belediye alanında daha da büyük bir fırsat olduğuna inanıyoruz..

Dijital platformlar, belediye finansmanına daha fazla şeffaflık getirir ve sivil katılımı artırmak için diğer fırsatların temelini atar. Codefi, sakinlerin fonların nasıl kullanıldığını takip etmesini ve bir fikir sahibi olmasını sağlayabilir. Örneğin, sert veya yumuşak oylama yoluyla blok zinciri oylama işlevine önerilen entegrasyonla, yerel yatırımcılar Codefi aracılığıyla finanse edilen yerel oyun alanındaki slaytın renginden fonların kullanılıp kullanılmadığına dair daha geniş endişelere kadar her şey hakkındaki görüşlerini dile getirebilirler. etkili bir şekilde. Platform ayrıca belirli olaylara, görüntülere ve finanse edilen projeye katılmanın diğer yollarına erişim sağlamak için dijital bir kimlik çözümü ile birlikte kullanılabilir..

Grafik 7: Yatırımcı görüşü - Codefi, ihraççılara yerel yatırımcıları bilgilendirmek ve meşgul tutmak için araçlar sağlar

Grafik 7: Yatırımcı görüşü – Codefi, ihraççılara yerel yatırımcıları bilgilendirmek ve meşgul tutmak için araçlar sağlar

Ayrıca, yerel projeleri finanse etmek için borç veren belediyelerin genellikle yatırımcılarına doğrudan erişimi yoktur. Bu, devam eden yatırımcı katılımını zorlaştırır ve projeyle ilgili bilgilerin yayılmasını engeller. Benzer şekilde, yatırımcılar genellikle tahvilin finansal getirisi dışındaki fonların kullanımından doğrudan etkilenmeyen büyük varlık yöneticileridir. Codefi, belediyelere güncel yatırımcı bilgileri sağlar, böylece yerel sakinlerini bağış toplamaya dahil edebilirler..

Grafik 8: İhraççı görünümü - Yatırımcı Gösterge Tablosu. Eski platformların aksine, belediyelerin güncel yatırımcı listesine ve posta kodlarına erişimi vardır.

Grafik 8: İhraççı görünümü – Yatırımcı Gösterge Tablosu. Eski platformların aksine, belediyelerin güncel yatırımcı listesine ve posta kodlarına erişimi vardır..

Son olarak, doğrudan tahvil ihraç etmek, tarihsel olarak şehirlerin, maliyet, beceri boşlukları ve / veya mevcut teknoloji eksikliği nedeniyle ya belediyelerin kendi kendine ihraç etmesini engelleyen ya da teklifi orijinal indirime sınırlayan önemli arka ve ön ofis karmaşıklıkları ile uğraşmak zorunda kalması anlamına geliyordu. sorunlar, yüksek mezhep tahvilleri ve fiziksel sertifikalar Codefi, tahvil ihracı ve birçok arka ofis sürecini otomatikleştirerek, şehri 100 $ ‘a kadar küçük mezheplerde kendi kendine borç verme yetkisi verir, ancak Codefi aynı şekilde taahhütlü bir teklifin bir parçası veya tamamı olarak kullanılabilir..

Emma Channing, Alex Kostura ve Tim Pusnik Jausovec tarafından yazıldı.

Codefi’nin, web sitesini ziyaret ederek veya ekibe ulaşarak şehir sakinlerinin yerel projelere bağlanmasına nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.!

Codefi Web sitesini ziyaret edin Bizimle konuşun Industry Insight Haber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map