blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBasın Yayını

Devcon 5 Osaka’da ConsenSys Haberleri ve Ürün Güncellemeleri

Ethereum geliştiricileri, teknoloji uzmanları ve meraklılarının Devcon’daki beşinci yıllık toplantısında, ConsenSys ve portföy şirketleri ürün güncellemelerini, ConsenSys Grants ödüllerini ve ortaklıkları açıkladı. By ConsenSys · Ekim 8, 2019 · 8 Ekim 2019’da yayınlandı

devcon bg


Osaka, Japonya – Ethereum Ağının 2014 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, Devcon binlerce açık kaynak geliştiricisi, tasarımcı, araştırmacı, altyapı operatörü, topluluk organizatörü, ekonomist ve meraklı için web için yeni bir finans ve veri altyapısını tartışmak üzere bir buluşma alanı olarak hizmet etti. 

Ethereum 2.0’ın yakında piyasaya sürülmesiyle birlikte, çeşitli ölçeklendirme stratejilerine ve yeni akıllı sözleşme protokollerine hizmet etmek için yeni standart türleri, eklentiler, araçlar ve iş modelleri oluşturuluyor.. 

ConsenSys’in birçok ürünü, inisiyatifi ve portföy şirketi, hafta boyunca güncellemeleri paylaşmak için Osaka’ya geldi.

Ürün lansmanları ve yeni özellikler 

 • ConsenSys Ürün Paketi Formları Hizmet Olarak Yazılım Ücretsiz Modeller 
 • MetaMask Eklenti Sistemi 
 • Japan Bounties Network başlatıldı 
 • Kaleido, yerel akıllı sözleşme yönetiminin lansmanı ve MythX ile ortaklık ile kurumsal blok zincirinin benimsenmesinin önündeki temel engeli çözdü 

Standartlar Çalışma ve Açık Kaynak Yazılım Desteği 

 • Joseph Lubin DevCon Harekete Geçirici Mesaj: OneMillionDevs.com 
 • ConsenSys Hibe Fonu 155.000 $ ‘a 11 proje 
 • Enterprise Ethereum Alliance (EEA) yeni müşteri spesifikasyonlarını yayınlıyor, ilk Mainnet Meetup’a ev sahipliği yapıyor

_____________________________________________________________________________

ConsenSys Ürün Paketi, Hizmet Olarak Yazılım Ücretsiz Modeller Sunar

2019’un 3. çeyreğinde, ConsenSys’e ait ürünler, geliştirilmiş müşteri hizmeti seviyesi anlaşmaları ve Ethereum altyapısı, analizi ve geliştirici araçları için olgunlaşan bir pazarın taleplerini karşılamak için yeni Hizmet olarak Yazılım modellerini duyurdu.. 

Ethereum’da zengin özelliklere sahip hizmetler ve araçlar için pazar geliştikçe, müşterilerin ihtiyaçları da artmaktadır.. Infura, Efsane X ve Alethio, Altyapı, veri analizi ve güvenlik denetim yazılımı ile Ethereum Network’te en çok kullanılan güvenlik ve altyapı hizmetlerinden bazılarını başlangıç ​​seviyesinden kurumsal düzeyde kullanıma kadar çeşitli teklifleri desteklemek için abonelik hizmetleri başlatıldı.

 • 17 Temmuz’da Ethereum altyapı sağlayıcısı Infura Infura’nın Ethereum API’si için premium bir abonelik hizmeti olan Infura +, her boyuttaki uygulama için gelişmiş Ethereum altyapı desteği sağlıyor. Kullanıcılar arasından seçim yapabilir katmanlı hizmet seçenekleri—Çekirdek, Geliştirici, Ekip ve Büyüme — Ethereum tabanlı projelerini kavram kanıtından küresel üretime getirmek için doğru boyutlu planı etkinleştirmek için.
 • Efsane X, Ethereum akıllı sözleşmeleri için önde gelen güvenlik analizi hizmeti bugün MythX Pro’yu başlattı. Artık MythX kullanıcıları, şeffaf ve kullanımı kolay bir DAI-stablecoin abonelik hizmeti ile çok çeşitli akıllı sözleşme açıklarını tespit ediyor ve güvenlik ihlallerini önlemeye yardımcı oluyor Papatya Ödemeleri
 • 20 Haziran 2019’da Alethio, Alethio API PRO  geliştiricilerin dizinlenmiş, sentezlenmiş, zincir üzerindeki Ethereum verilerine sağlam ve güvenilir bir şekilde gerçek zamanlı erişim sağlamalarının doğrudan bir yolu olarak. Alethio’nun API’si, Ethereum’un veri parçalama sorununu çözerek birçok ana ağ kullanıcısının blok zinciri tabanlı verilere güvenilir ve temiz bir şekilde erişmesini engeller. 

Tam basın bülteni

_____________________________________________________________________________

MetaMask Eklenti Sistemi

MetaMask, son dört yılda, geniş bir Web3 geliştiricileri topluluğunun, kullanıcıların kendi hesaplarını kontrol ettiği ve hesapların kendi fonlarını kontrol ettiği yeni bir bilgi işlem paradigmasını başlatmasına yardımcı oldu.. 

Tarayıcılar için MetaMask uzantısı Ethereum’u normal web uygulamalarına getirdi, ancak yeni ölçeklendirme stratejileri türleri ve akıllı sözleşme protokolleri için yeni uzantılar gereklidir – bunların çoğu bir kullanıcının hesabıyla etkileşim kurmayı ve durumu izlemek için kullanıcı adına kalıcı bir komut dosyası çalıştırmayı gerektirir veya ön işlem işlemleri. MetaMask, hangi özelliklerin yayınlanacağına karar vermek yerine izinsiz bir eklenti sistemi oluşturdu. 

Bir MetaMask Eklentisi, genellikle ENS ve IPFS üzerinden sunulan, MetaMask’a işlevsellik katan bir komut dosyasıdır ve tümü yeni izin sistemimizle mümkün hale getirilmiştir..

 • AuditAddress eklenti API’si, akıllı sözleşme güvenliğini sağlamak için MetaMask’ın görüntülediği her yerde hesapların uyarılarını veya onaylarını ekleyebilir.
 • resolName eklenti API’sı, MetaMask’ın Merkezi Olmayan Ad Sistemleri (DNS) için bir kullanıcının hangi ad sistemlerine abone olabileceğini belirleyemeyeceği anlamına gelir.
 • Dapp’lerin ana Ethereum zincirinden merkezi olmayan anlaşmalar geliştirmesine yardımcı olmak için Katman 2 ölçeklendirme çözümleri için bir eklenti API paketi.
 • PaylaşAPI herhangi bir eklenti yazarının, ister basit bir RPC stili API, ister gelişmiş bir olay odaklı API olsun, bir kullanıcının ziyaret ettiği siteler için kendi API’larını oluşturmasını kolaylaştırır.
 • IPFS, Starkware ve Blocknative eklentileri dahil, geliştiricilerin başlamak için üzerinde çalışacakları örnek eklentiler. Daha fazla örnek görebilirsiniz İşte.

_____________________________________________________________________________

Japan Bounties Network başlatıldı 

Bounties Network, Osaka’daki DevCon 5 için, konferans katılımcılarının ödülleri kolayca oluşturması ve yerine getirmesi için Japonca olarak sunulan özel bir kaşif geliştirdi. Japan.bounties.network, “büyük” yaptığınızı kanıtlamaktan ve karaoke kabinlerinde oturum açmaktan Kickback için güvenlik hatalarını çözmeye kadar, DevCon sırasında Ethereum ile etkileşimde bulunabileceğiniz yerdir. Topluluğun bir araya gelmesi ve etkileşim kurması için Web3 tarayıcılarında kullanılabilen bir platform olan Japan Bounties ağı, yerel ve uluslararası toplulukların izlenebilir değer alışverişleri yoluyla nasıl geliştiğinin harika bir örneğidir..

Bunu kontrol et: https://japan.bounties.network/

_____________________________________________________________________________

Kaleido, yerel akıllı sözleşme yönetiminin lansmanı ve MythX ile ortaklık ile kurumsal blok zincirinin benimsenmesinin önündeki temel engeli çözüyor

DevCon 5’te Kaleido, kurumsal akıllı sözleşme yönetiminin Kaleido platformuna yerel bir bileşen olarak eklendiğini duyurdu. Şirketler arasında paylaşılan iş mantığını içeren akıllı sözleşmeleri yönetmek, blockchain konsorsiyumlarının yönetmesi için zor bir engeldir. Kaleido artık yerleşik yönetişim, iş akışı, sürüm oluşturma, güvenlik ve güvenlik duvarı koruması içeren sözleşmeler için bir “kurumsal dağıtım” seçeneği sunuyor. Bu özellik, Truffle’ı da destekler ve Github ile entegre edilmiştir.. 

Ethereum tabanlı bir ağda ilk kez, kullanıcılar artık her işlem için hangi kod satırlarının yürütüldüğünü doğrulayabilir ve denetleyebilir. MythX’in akıllı sözleşme analizi tekniklerinin yeni eklenmesi için Kaleido’nun MythX ile ortaklığı ile birleştiğinde, işletmeler artık akıllı sözleşme yönetimi, dağıtım ve analitik için basit bir düğmeye basma çözümüne sahip.. Kaleido, Modern iş ağları için Blockchain Business Cloud, Enterprise Ethereum üzerine inşa edilmiş tam yığınlı bir blok zinciri platformu sunar.

Daha fazla oku İşte.

_____________________________________________________________________________

Joseph Lubin DevCon Harekete Geçirici Mesaj: OneMillionDevs.com

Açılış konuşması sırasında DevCon 5, Joseph Lubin, Ethereum geliştirici topluluğunu oluşturmak için bir eylem çağrısı yaptı ve becerilerinin Ethereum Ağı’nda akıllı sözleşmeler yazmaya ve uygulamalar geliştirmeye nasıl uygulanabileceğini görmek için bir milyon blockchain geliştiricisine, teknoloji uzmanına ve hacker’a ilham vermek için bir ekosistem girişimi başlattı.. 

Küresel olarak tahmini 24 milyon yazılım geliştiricisi var, ancak blok zinciri geliştiricilerinin sayısı birkaç yüz binleri buluyor – en yüksek sayı Ethereum’da gelişiyor. Aletler, dokümantasyon, kitaplıklar ve onramplar geliştikçe Lubin, topluluğu yeni programcıları yönlendirmeye ve Ethereum’un geliştirici zihniyet payını gelecek yıl bir milyona çıkarmaya davet ediyor..

_____________________________________________________________________________

ConsenSys Grants, İkinci Dalgasında 175.000 $ dağıtıyor

Joseph Lubin, 2018’deki DevCon 4’te, Ethereum ağındaki teknik sorunları çözmek için açık kaynaklı yazılım geliştiren projelere 500.000 dolarlık hibe fonu dağıtılacağını duyurdu. ConsenSys Grants programı, başlangıcından bu yana, toplam 330.000 $ ‘lık 15 projeyi finanse etti. Bugün ConsenSys Grants programı, fon alacak ikinci hibe dalgasını duyurdu. 

 1. Güvenlik:

 

 1. Deniz feneri: Güvenlik odaklı bir Ethereum Serenity istemcisi, kanıtı + paramparça olarak mükemmel çalışmalarına devam etmek için 25.000 $ ‘lık bir devam hibe verdi..

 • Altyapı: 
  1. Zeropool: Ethereum’da birden fazla ERC20 token, eter ve anonim atomik swapları destekleyen tamamen anonim ve izlenemeyen işlem – 25.000 $
  2. PISA: Kriptonun gerçek ölçeklenebilirliği, varsayımı hafifleterek, işlemlerin% 99’u küresel ağ yerine taraflar arasında yerel olarak kalabilir – 25.000 $
  3. Tellor: Zincir dışı veriler için verimli, güvenilir ve merkezi olmayan bir alternatif sağlayan merkezi olmayan bir oracle – 25.000 $
  4. DappNode: Kullanıcı dostu arayüze sahip, kişisel olarak sahip olunan düğümlerden oluşan merkezi olmayan bir ağ – 25.000 $
  5. Altyapı Kullanılabilirlik ve Geliştirme Araçları
   1. Alice: Yerel mobil uygulamaları kolayca oluşturmak için mobil uygulama – 25.000 ABD doları
   2. Ethers.js: Güvenlik, kompaktlık ve basitliğe odaklanarak cüzdanlar, çerçeveler ve araçlar oluşturmak için eksiksiz bir Ethereum JavaScript kitaplığı – 25.000 $
   3. ConsenSys Grants, daha büyük Ethereum ekosistemine fayda sağlayan açık kaynaklı projeleri finanse eder. Desteklenen projeler; çekirdek altyapı, gelişmiş geliştirici araçları ve kullanıcı deneyimi, güvenlik ve geliştiriciler, kullanıcılar için bilgiye erişim ve sosyal etki gibi kritik alanları içerir. ConsenSys Grants Wave 3 artık başvurulara açık ve kazananlar Şubat 2020’de EthDenver’de duyurulacak. Başvuruları göndermek için son tarih 14 Ocak 2020. 

    _____________________________________________________________________________

    Enterprise Ethereum Alliance (EEA) yeni müşteri spesifikasyonlarını yayınlıyor, ilk Mainnet Meetup’a ev sahipliği yapıyor

    Kurumsal Ethereum Alliance (EEA), dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce şirket tarafından temsil edilen, üye liderliğindeki bir endüstri örgütü. Bugün indirilebilecek iki yeni spesifikasyon yayınladılar İşte.

    AÇA ayrıca, Ethereum’dan en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyaç duyulan endüstriler ve kuruluşlar için gizlilik, işlem hacmi ve yasal gereklilikler gibi konularda etkileşimli bir tartışma için ilk Mainnet buluşmasını düzenleyecek. EEA Mainnet Çalışma Grubu Başkanı, ConsenSys Web3Studio’nun Üst Düzey Ürün Yöneticisi John Wolpert, tartışmayı yönetti. 

    Tam Sürüm

    _____________________________________________________________________________

    ConsenSys hakkında:

    ConsenSys, mevcut dijital mimarimizi, genellikle Web3 olarak adlandırılan, daha açık, kapsayıcı ve güvenli bir değer internetine dönüştürüyor. Daha güvenilir bir internet mimarisiyle, bireylere, kuruluşlara ve hükümetlere yeni iş modellerinin ve değerlerin ortaya çıkmasına, paylaşılan bir BT altyapısı aracılığıyla verimlilik elde edilmesine ve özel kullanıcı verilerini korumak için en yeni kriptografik yöntemlerden yararlanılmasına yardımcı oluyoruz. Bir girişim fonu ve başlangıç ​​kuluçka merkezi, Enterprise Ethereum danışmanlık kolu ve bir eğitim Akademisinden oluşan benzersiz küresel işletmemiz aracılığıyla ConsenSys, merkezi olmayan gelecek için inşa ediyor.

    Medya iletişim bilgileri: [e-posta korumalı]

    En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

    Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

    Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

    Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

    Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

    Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

    Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

    Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

    Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

    Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

    Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

    Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me