Devlette ve Kamu Sektöründe Blockchain

Devlette ve Kamu Sektöründe Blockchain’in Faydaları Nelerdir??

Blok zinciri tabanlı bir dijital hükümet, verileri koruyabilir, süreçleri düzene koyabilir ve dolandırıcılığı, israfı ve kötüye kullanımı azaltırken aynı zamanda güven ve hesap verebilirliği artırabilir. Blok zinciri tabanlı bir hükümet modelinde, bireyler, işletmeler ve hükümetler kaynakları kriptografi kullanılarak korunan dağıtılmış bir defter üzerinden paylaşır. Bu yapı, tek bir hata noktasını ortadan kaldırır ve hassas vatandaşları ve devlet verilerini doğal olarak korur.

Blockchain tabanlı bir hükümet, eski sorunlu noktaları çözme ve aşağıdaki avantajları sağlama potansiyeline sahiptir:

  • Devlet, vatandaş ve iş verilerinin güvenli depolanması
  • Emek yoğun süreçlerin azaltılması 
  • Hesap verebilirliğin yönetilmesiyle ilişkili aşırı maliyetlerin azaltılması
  • Yolsuzluk ve kötüye kullanım potansiyelinin azalması
  • Devlet ve çevrimiçi sivil sistemlere artan güven

Dağıtılmış defter formatı, dijital para birimi / ödemeler, arazi kaydı, kimlik yönetimi, tedarik zinciri izlenebilirliği, sağlık hizmetleri dahil olmak üzere bir dizi devlet ve kamu sektörü uygulamalarını desteklemek için kullanılabilir., kurumsal kayıt, vergilendirme, oylama (seçimler ve vekil) ve tüzel kişilik yönetimi.

Gerçek dünya blok zinciri uygulamaları

Hükümetler Şu Anda Blockchain’i Nasıl Kullanıyor??

Daha fazla hükümet, düzenleyici mevzuatı geçmek ve her gün blok zincir teknolojisi merkezli pilot projelere başlamak için yarışa katılıyor. Hükümetler, siber güvenlik, süreç optimizasyonu sağlamak ve güven ve hesap verebilirliği güçlendirirken hiper bağlantılı hizmetleri entegre etmek için blockchain teknolojisinden yararlanabilir..

Bu, dünya çapında blockchain projeleri başlatan veya başlatmaya hazırlanan yönetimlerin bir listesidir..

Daha fazla okuHükümetler Şu Anda Blockchain'i Nasıl Kullanıyor?İsteğe Bağlı Web Semineri

Devlet ve İşletmeler için Kimlik Bilgisi Yönetimi

Güvenlik ve kimlik, hem kurumsal hem de hükümet sistemleri için karmaşık ve sürekli gelişen sorunlardır. Blockchain tabanlı çözümler, kimlik ve dijital sistem sorunlarının çözümünde olağanüstü fayda sağlıyor. Devlet ve Kuruluşlar için Kimlik Bilgisi Yönetimi başlıklı bu web semineri, kimlik yönetiminin bugün nerede olduğu, bu noktaya nasıl geldiğimiz ve bir sonraki aşamaya ve ötesine nasıl geçebileceğimize ve aynı zamanda mevcut mimari ve altyapıyı kullandığımızdan emin olmaya yönelik üst düzey bir genel bakış sunuyor..

İzle şimdiDevlet ve İşletmeler için Kimlik Bilgisi Yönetimi

Devlet için Kurumsal Blok Zinciri Çözümleri

Devlet için Kurumsal Bir Ethereum Çözümü

Tüm kurumsal araçlarımızı kullanan ConsenSys, kamu sektörü kuruluşları için blockchain işletim sistemini inşa ediyor. Devlet kurumsal çözümümüz, OpenLaw akıllı sözleşmeler, Treum varlık yönetimi çözümü, uPort kimlik yönetimi çözümü ve süreç otomasyonu Pantheon ve Kaleido

Çözümümüz, özellikle hükümet için geliştirilmiş özel, kurumsal bir zincir sağlar. İlgili gizlilik standartlarına uyarken tam güvenlik ve hesap verebilirlik sağlayan işlemlerin ve işlemlerin bağımsız olarak doğrulanmasını sağlayan yetkili kullanıcılara farklı erişim seviyeleri atama becerisine sahiptir.. 


Çözümümüz vatandaşların, sakinlerin ve işletmelerin verilerini yönetmelerine ve katılmalarına olanak tanıyarak, devlet-vatandaş etkileşimini düzene sokacak ve bilgileri bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılığa karşı güvence altına alacak güvenli bir sistem oluşturuyor..

ConsenSys Hükümet Yığını

ConsenSys, güvenli blok zinciri mimarimizin yanı sıra, ilk tipik hükümet işlevlerine izin verecek temel bir dizi işlevsel öğe oluşturuyor..

  • Kimlik yönetimi: Sotara, hükümet çalışanlarının ve vatandaşların kimliklerini blok zincirine kaydetmelerini, varlıkları ve güvenliği yönetmelerini, kimlik bilgilerini gönderip talep etmelerini, işlemleri yetkilendirmelerini ve verileri güvenli bir şekilde yönetmelerini sağlayacaktır.
  • Akıllı Düzenleme: Sotara, ajansların kurcalamaya dayanıklı blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmelerle yasal belgeler ve düzenlemeler tasarlamasına ve oluşturmasına olanak tanıyacak
  • Varlık Yönetimi ve Süreç Takibi: Sotara, hükümet süreçlerini modelleyecek ve kolaylaştıracak ve dijital ve fiziksel varlıkları izleme yeteneğini artıracak
  • Bütçeleme ve Mali Yönetim: Sotara, devlet işlemlerini anında ve şeffaf bir şekilde izleyecek ve uzlaştıracak, maliyetleri önemli ölçüde düşürüp verimliliği artıracak.

Platformun birlikte çalışabilirliği, daha fazla kamu sektörü işlevi blok zinciri tabanlı çözümlere geçtikçe ek uygulamalara izin verecektir..

Spotlight Girişimi

Brooklyn Projesi

Token destekli ekonomik büyümeyi ve tüketicinin korunmasını teşvik etmek için Consensys tarafından yönetilen endüstri çapında bir girişim. Brooklyn Projesi, blok zinciri kanunu, düzenlemesi ve politikasına adanmıştır.

Brooklyn ProjesiHükümet Örnek Olay İncelemesi

EU Blockchain Gözlemevi & Forum: Avrupa’da blockchain inovasyonunu hızlandırmak

Avrupa Birliği’nde Blockchain. AB’deki blockchain ekosisteminin gelişimini desteklemeyi ve hızlandırmayı amaçlayan Avrupa Komisyonu liderliğindeki bir girişim.

AB Blockchain Gözlemevi AMP Forumu Avrupa'da blockchain inovasyonunu hızlandırıyor

Devlette ve Kamu Sektöründe Blockchain Kullanım Durumları Nelerdir??

 

Blockchain, akıllı şehirleri nasıl etkileyecek??

Akıllı bir şehir, mevcut kaynakların verimli ve optimum kullanımını sağlarken, bir yandan da sakinlerine hizmetleri kolaylaştırmak için fiziksel, sosyal ve iş altyapılarını entegre etmek ve yönetmek için bilgi teknolojisini ve verileri kullanır. Teknolojiler, IoT, bulut bilişim ve blok zinciri teknolojisi ile birlikte hükümetler, vatandaşlara ve yerel belediyelere yenilikçi hizmetler ve çözümler sunabilir. 

Blockchain, bu işlevleri yönetmek için güvenli bir altyapı oluşturma mekanizması sağlayabilir. Spesifik olarak, tüm akıllı şehir hizmetlerinin ve işlevlerinin şu anda öngörülen seviyelerin ötesinde çalışmasına izin veren güvenli, birlikte çalışabilir bir altyapı sağlayabilir. ConsenSys, Dubai ve Zug’da akıllı şehir girişimlerini gerçekleştirmek için çalıştı.

Hükümet Örnek Olay İncelemesi

Smart Dubai: BAE’de kusursuz bir şehir deneyimi yaratmak için blockchain kullanmak

Akıllı Şehirler için Blockchain. Smart Dubai, blockchain, AI ve IoT teknolojisinden yararlanarak Dubai’yi dünyadaki en mutlu şehir yapmaya çalışan Majesteleri Şeyh Mohammad bin Rashid Al Maktoum’un öncülüğünü yaptığı bir girişimdir..

Smart Dubai BAE'de kusursuz bir şehir deneyimi yaratmak için blockchain kullanıyorDevlet & Kimlik Vaka Çalışması

Zug Digital ID: Blockchain’de sivil kimliğin tanıtımı

Hükümet için Blockchain. Zug Kimliği, Zug hükümetinin öncülüğünü yaptığı ve şehir yetkilileri tarafından doğrulanma, oy kullanma ve devlet hizmetlerine erişim gibi hükümetle ilgili faaliyetlerde yer almalarını sağlamak için her bir vatandaşına dijital, merkezi olmayan, egemen bir kimlik veren bir girişimdir.. 

Zug Digital ID Blockchain'de sivil kimliğin tanıtımı

Blockchain, merkez bankacılığını nasıl etkileyecek??

Gerçek zamanlı brüt ödeme, her günün sonunda yapılan ödemenin aksine, bankalar arası ödemelerin merkez bankası kayıtlarında sürekli olarak kapatılması sürecidir. Blockchain, işlem hacminde ve ağ esnekliğinde önemli bir artış sağlayarak merkez bankalarının yüksek güvenlik ile daha hızlı bir hızda RTGS’yi işlemesini sağlar.. 

Bankacılık & Finans Örnek Olay İncelemesi

Ubin Projesi: Merkez bankacılığında Dağıtılmış Defter Teknolojisinin potansiyelini keşfetmek

Bankacılık için Blockchain. Ubin Projesi, Singapur Para Otoritesi tarafından yönetilen, tam işlem gizliliği, mutabakat kesinliği ve tek bir başarısızlık noktası olmayan gerçek zamanlı brüt ödeme sistemleri uygulayarak kurumsal altyapıyı yeniden tasarlayan bir konsorsiyum blok zinciri çabasıdır..

Ubin Projesi Merkez bankacılığında Dağıtılmış Defter Teknolojisinin potansiyelini keşfetmeBankacılık & Finans Örnek Olay İncelemesi

Khokha Projesi: Blockchain ile RTGS’nin sınırlarını zorluyor

Merkez Bankacılığı için Blockchain. Project Khokha, Güney Afrika Merkez Bankası’nın öncülüğünü yaptığı, gerçek zamanlı brüt ödeme için gizlilik gereksinimlerini korurken işlem hacmini ve ağ esnekliğini artıran bir Kurumsal Ethereum çözümüdür..

Khokha Projesi Blockchain ile RTGS'nin sınırlarını zorluyor

Blockchain, eğitimsel ve profesyonel niteliklerin doğrulanmasını nasıl kolaylaştıracak??

Akademik ve profesyonel kazanım verilerini şifrelenmiş bir kimlik cüzdanında tutmak, bireylere verilerine erişimi kontrol etme yetkisi verir. Ayrıca okulların, üniversitelerin ve işverenlerin kurslar ve elde edilen işler için “onayları” doğrulamasını sağlar.. 

Blockchain teknolojisi aşılama takibini nasıl etkileyecek??

Aşılama verilerinin blok zincirine kaydedilmesi, okulların, sigortaların ve sağlık sağlayıcıların aşıları hızlı bir şekilde doğrulamasını sağlar. Bu süreç, ilgili mikro ödemeleri otomatik olarak tetikler ve tıbbi duruma göre avantajlara erişim yetkisi verir..

Blockchain teknolojisi, öğrenci kredilerini ve hibelerini takip etmeyi nasıl yönetecek??

Akıllı sözleşmeler, kredi ve hibe uygulamalarını yönetmek, kredileri dağıtmak ve hüküm ve koşullara uyumu izlemek için programlanabilir. Bu otomatik performans izleme, gerçek zamanlı veri ve daha fazla şeffaflık, uyumluluk ve güvenlik sağlar.

Blockchain teknolojisi bordro vergisi tahsilatını nasıl etkileyecek??

Akıllı sözleşmeler, vergi verilerini gelir işlemleriyle eşleştirerek ve vergi ve sosyal güvenlik kesintilerini hesaplayarak vergi toplama sürecini kolaylaştırabilir. Blockchain tabanlı bir sistem, net maaş ve vergi ödemelerini ilgili alıcılara otomatik olarak aktarır. Koordineli otomasyon, vergi tahsilatına verimlilik, hız ve güvenlik getiriyor.

ConsenSys Real World Blockchain Vaka Çalışmaları kahramanı

"Şirket ve endüstri olarak insanlar ve kurumlar arasındaki güveni yeniden tesis etmek için eşsiz bir fırsata sahibiz. Bugün sorumlu davranarak, yarın bu güçlü teknolojinin avantajlarından toplu olarak yararlanabilmemize yardımcı olabiliriz. “

Joe Lubin

Ethereum’un Kurucu Ortağı ve ConsenSys’in Kurucusu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map