blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

HomeBlogCodefi Varlıkları

Dijital Eğitim için Boşluğu Kapatmak için Blockchain’den Yararlanın: Coronavirüs Zamanında Yenilikçi Belediye Finansmanı

tarafından Alex KosturaMayıs 1, 2020Yayınlanan Mayıs 1, 2020

kök t4l 8211 PnSpCHYKsw unsplash

Koronavirüs salgını, günlük hayatımızın neredeyse her alanını değiştirdi. Çok çeşitli konularda hem anlık hem de uzun vadeli etkilerin olduğu bir alan eğitim üzerinedir. Sosyal mesafe kısıtlamaları, öngörülebilir bir gelecek için öğrencileri ve öğretmenleri sınıfların dışına çıkardı. Ne yazık ki, okul sistemlerimizin ve yerel yönetimlerimizin çoğu,% 100 dijital öğrenmeye bu geçiş için hazırlıklı değildi.

Birçok öğrenci ve öğretmen, kendi kullanımlarına ve güvenilir yüksek hızlı internete tahsis edilebilecek bir ev bilgisayarı olan çevrimiçi öğrenim için gerekli temellere sahip değildir. Önceki çalışmalar, bu çocuğun dijital olarak uzaktan öğrenmesi için gerçekten işlevsel bir kurulum olup olmadığına değil, sadece “bilgisayar” veya “internet erişimi” olup olmadığına odaklanmıştı. ABD toplulukları, eksiklikleri gidermek ve öğrenmenin tümü olmasa da daha fazlasının çevrimiçi gerçekleştiği bir geleceğe hazırlanmak için şimdi yenilikçi finansman mekanizmalarının yanı sıra gerçek teknik ihtiyaçları acilen keşfetmelidir..

Beklenmeyen ihtiyaçlar yeni çözümler gerektirir. Küresel kurumlar ve şirketler blockchain teknolojisini kucaklamak eski süreçleri güncellemek, şeffaflığı teşvik etmek ve maliyetleri düşürmek. ConsenSys’te, Eyalet ve Yerel yönetimlerin bu zorlukları hemen ele almak için benimseyebileceği bir dizi araca sahibiz.

Dijital Bölünme

Çevrimiçi öğrenimle, dijital bölünme kötüleşir. Düşük gelirli hanelerin evde bilgisayar sahibi olma veya yüksek hızlı internete erişme olasılıkları daha düşüktür. Kırsal alanlardaki öğrenciler özellikle geniş bant erişiminden yoksundur ve bu eşitsizlikler azınlık öğrencileri için daha da büyür..

Kaynaklar azdır ve mevcut programlar öğrencilerimizin ihtiyaçlarını sadece kısmen karşılamaktadır. Geçen ay Brooklyn, New Bridges İlköğretim Okulu (PS532) New Bridges Elementary (PS532), geçen ay uzaktan eğitime başladığında, birçok aile uygun teknolojiden yoksundu. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan The Friends of New Bridges, acil bir çevrimiçi bağış toplama girişimi başlattı. İçinde bağışçılara mektup, “DOE (Eğitim Bakanlığı), şehir ve telekom şirketleri öğrencileri birbirine bağlamak için bazı önlemler alırken, çeşitli nedenlerle bu desteklere erişemeyen aileler var” dediler.

Kız kardeşimin durumu, ortak bir sorunlar kümesini temsil ediyor. Virginia’da bir ilkokul öğretmeni ve ABD federal hükümetinden aldığı teşvik kontrolünün bir kısmını, ailesi için diğer önceliklerin uzun bir listesi arasında yeni bir ev dizüstü bilgisayarı satın almak için kullanmayı planlıyor. Okulu, evde bilgisayarı olmayan öğretmenlere sınırlı sayıda dizüstü bilgisayar sunuyordu. Evde bir tane olduğu için hak kazanamadı. Ancak, bu dizüstü bilgisayarı şimdi okul ödevlerinin çoğunu çevrimiçi olarak tamamlayan 6 yaşındaki oğluyla paylaşıyor. Okulu sadece 3., 4. ve 5. sınıftaki çocuklara cihaz sunuyordu. Öğrencilerine çevrimiçi öğretmek, oğlunun eğitimini kolaylaştırmak ve 2 yaşındaki çocuğunu eğlendirmek arasında, o sadece donanıma sahip değil!

ABD’deki bireysel öğretmenler her yıl ortalama 459 dolar harcamak okul malzemeleri üzerinde. Ve bu öğretmenlerin% 90’ı geri ödenmeyecek. Şimdi öğretmenler büyük olasılıkla işlerini yapmak ve öğrencilerine hizmet etmek için ihtiyaç duyulan donanım ve yazılıma ek para harcayacaklar. Ayrıca, çevrimiçi ücretsiz kaynakları nasıl değerlendireceklerini ve kullanacaklarını öğrenmek için ek zamana ve kaynaklara ihtiyaç duyacaklardır. Khan Academy. Birçok teknoloji şirketi de ücretsiz kaynaklar sunmuştur. Microsoft, UNESCO’dan küresel COVID-19 Eğitim Koalisyonuna katılıyor pandemi yoluyla öğrencilerin ve öğretmenlerin öğrenmeye ve öğretmeye devam etmelerine yardımcı olan araçlara erişim sunmak. Ancak yine, öğretmenlerin ve toplulukların kaynaklara nereden erişeceklerini, nasıl erişeceklerini ve bunun belirli öğrencilerin ihtiyaçları için doğru şey olup olmadığını nasıl değerlendireceklerini bilmeleri gerekir..


Bu kolayca tanımlanan, acil ihtiyaçların ötesinde, eğitim sistemimizde odaklanmış dikkat ve yenilikçi finansman gerektiren bir dizi başka yükseltme vardır. Tom Hay, ConsenSys Academy’nin Direktörü ve kariyerinin çoğunu eğitimin dijital dönüşümünü desteklemekle geçirmiş bir eğitimcidir. Tıpkı acil olan ve önemli miktarda finansal yatırım gerektiren ek ihtiyaçları belirledi:

  • Farklı becerilere sahip öğrenciler için alternatif veya tamamlayıcı dijital araçlar

  • Öğretmenlerin araçları daha etkin kullanmaları için dijital okuryazarlık ve bilgisayar eğitimi

  • Çevrimiçi öğrenim için sistem ve süreçleri yükseltme (katılım, notlar vb.)

  • Uzun süren ekonomik durgunluk sırasında mali yardım planlaması

Açıkça görülüyor ki, gündelik kahramanlar anında tepki vermeyi hızlandırdı. Eyalet ve yerel yönetim çalışanları ve hizmet müteahhitleri şüphesiz bu kahramanlar arasında yer alıyor ve hayati önem taşıyan vatandaşların hizmetlerini sürdürmek için fazla mesai yapıyorlar. Ancak, eğitim ihtiyaçları için mevcut finansman açığı, eyalet ve yerel yönetimler ile mali danışmanlarının yaratıcı olmalarını gerektirecektir..

john-schnobrich-2FPjlAyMQTA-unsplash.jpg

Topluluk Katılımı için Klasik Güncelleme

Olası bir çözüm, geleneksel bir finansman aracına yeni bir şekilde bakmaktır. 200 yıldan fazla bir süredir yerel yönetimler belediye tahvilleri kritik topluluk altyapısı için fon yaratmak için ve okullar da bir istisna olmadı. Aslında, birçok okul bölgesi bağımsız olarak belediye tahvili ihraç etme kabiliyetine sahiptir ve bağımsız olarak veya belediyeleri aracılığıyla ABD’de tahvil ihraçları yoluyla dönüşüm projeleri ve programları finanse etmiştir. toplum odaklı yatırım fırsatları.

200 yılı aşkın tarihinde, belediye tahvili pek fazla yenilik görmedi. Bununla birlikte, bazı yerleşim yerleri, tipik olarak toplam dolar tutarı bakımından daha küçük olan mini belediye tahvilleri veya “mini muniler” ile başarılı bir şekilde deneyler yapmaktadır (<10-15 milyon $) ve yeni teknolojiden yararlanmak, yerel yatırımcıların karşılayabilmesi için 100 $ ‘a kadar düşük mezheplerde satılabilir. Geleneksel olarak, tahviller 100.000 dolarlık mezheplerle satılıyor ve hatta mini-muni programları bile geleneksel olarak 5.000 dolarlık mezhepleri kullanarak onları birçok bireysel yatırımcı için erişilemez hale getiriyor. Denver Şehri bir başarılı mini-bono programı yerel yatırımcılar arasında kanıtlanmış popülaritesi ile. 2014’te 12 milyon dolarlık bir ihraç, 20 dakikadan kısa sürede Denver sakinlerine tükendi.

Daha küçük ayrı proje finansmanı anlamına gelen ve yerel yatırımcıları hedefleyen bir dizi mini tahvil, topluluklarında dijital eğitimi iyileştirmek için para toplamak isteyen şehirler ve eyaletler için ideal olabilir. Bununla birlikte, piyasanın eski yapısı, bu küçük ihraçların maliyetleri aslında daha yüksektir 10 milyon dolardan büyük olanlardan. Ek olarak, yüzlerce bireysel yatırımcı ile bir mini tahvil programı yürütmenin getirdiği idari maliyetler, şehir personeli için engelleyici olabilir..

Bu sorunları çözmek için, belediye tahvilinin dijital olarak değiştirilmesini öneriyoruz. Blockchain teknolojisi ile desteklenen dijital bir platformda düzenlenen ve yönetilen bir tahvil olan dijital belediye tahvilinin tanıtımı.

Dijital Belediye Tahvillerinin Tanıtımı

Son teknoloji blockchain teknolojisinin en büyük faydalarından biri, hem yatırımcı hem de ihraççı için sezgisel ve kullanımı kolay bir formatta programlanabilir dijital varlıkları başlatma yeteneğidir. Akıllı sözleşmelerin kullanımıyla – ihraç, yatırımcı açıklamaları ve ödemelerin dağıtımı gibi eylemler için otomatikleştirilmiş iş kurallarının tümü tek bir panodan yönetilebilir. Ve bir blok zincirinin temel rolü, denetlenebilir ve kriptografik olarak güvenli olan, ancak yalnızca “kaputun altında” işini yapan bir kullanıcı perspektifinden tüm amaç ve amaçlara yönelik gerçek zamanlı bir sahiplik ve işlem kaydı sağlamaktır..

ConsenSys, bu faydaları belediye tahvillerine getirmek ve raftan kullanıma hazır özel bir yaklaşım sağlamak için Codefi Assets platformunu kurdu. Dijital platform, tüm tahvil ihracı ve yaşam döngüsü yönetimi sürecini kolaylaştırarak, onu eyalet ve yerel yönetimler için daha erişilebilir ve verimli bir süreç haline getirir. Ancak aynı zamanda bu zorlu zamanda, tüm ihraç işlemi çevrimiçi olarak ilan edilebilir, satılabilir ve fiziksel bir kağıt veya yüz yüze işlem gerektirmeden çevrimiçi bir portal aracılığıyla verilebilir. Covid19’un kağıt üzerinde 24 saate kadar hayatta kaldığını ve dokunulmazlıkla ilgili soruların bol olduğunu bildiğimiz bir zamanda, dijital platform yalnızca bir verimlilik düşüncesi değil, aynı zamanda bir halk sağlığıdır..

Codefi Assets ile şehirler ve eyaletler, belirli eğitim programlarını ve projelerini finanse etmek için daha küçük miktarlarda tahvil ihraç etme esnekliğine sahip. Bunu, geleneksel tahvillere göre çok daha hızlı pazara sunma zamanında ve dijital bir platform aracılığıyla evlerinde insanlara güvenle ulaşacak şekilde yapabilirler..

Ek olarak, platform, ihraççının, yatırımın çok daha anlamlı olduğu yerlerde pazarlamayı yerel yatırımcılarla (örneğin posta kodu ile) sınırlandırmasına olanak tanır. Vatandaşlara, topluluklarındaki her öğrenci için doğrudan yeni dizüstü bilgisayarlara yatırım yapma fırsatı verdiğinizi hayal edin. Bu bir tahvil olduğu ve sadece bir bağış olmadığı için, bu yerel yatırımcılar da belirli bir süre içinde bu yatırımın geri dönüşünü görecek.

İhraççı veya yetkili temsilcisi, yatırımcılarının profilini görüntülemelerine, iletişim göndermelerine ve hatta kupon ödemelerini dağıtmalarına izin veren bir gösterge panosuna da erişebilir. Bu, gelecekte sivil katılım için yeni olanaklar sunar.

Aletler orada. Finansman aracı, 200 yıldan uzun süredir başarıyla kullanılan bir klasiktir. Ve Codefi Assets platformu, sermaye piyasası işlemlerini dijitalleştirmek ve optimize etmek için başarıyla uygulandı.

Cesaret verici haber, şehirlerin Berkeley, CA ve Denver, CO mevcut krizden önce blok zincirinin olanaklarını araştırıyorduk. Eğitim finansmanı için ortaya çıkan ve acil önceliklerin ışığında, ABD’deki eyalet ve yerel yönetimler, Codefi Assets gibi kullanıma hazır platformlarla dijital belediye tahvillerini dikkate almalıdır.

Alex Kostura tarafından yazıldı.

Dijital belediye tahvilleri hakkında daha fazla bilgi edinmek veya bir demo planlamak için Codefi Varlıkları, lütfen bize ulaşın: buradan.

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me