blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogHaberler

ETHDenver’da korsanlık mı yapıyorsunuz? Ödüllerimizde 8 Bin Dolar Var

ETHDenver, Ethereum ve diğer blok zinciri protokol meraklıları, tasarımcıları ve geliştiricileri için dünyanın en büyük #BUIDLathon’udur. ConsenSys, "DeFi," Infura, ConsenSys Quorum, Metamask, Truffle, Infura, and Diligence. By ConsenSysŞubat 11, 2021Yayınlandı 11 Şubat 2021

Consensys Twitter


EthDenver şimdiye kadar inanılmazdı! ConsenSys, başlangıcından bu yana her yıl bu büyülü Ethereum toplantısına sponsor oldu. Alana yeni olanlar için, ETHDenver, Ethereum ve diğer blok zinciri protokol meraklıları, tasarımcıları ve geliştiricileri için dünyanın en büyük #BUIDLathon’udur. Bu yıl etkinlik, büyük bir hackathon’a paralel olarak, Ethereum ekosistemindeki uzmanların çeşitli sunumlarının yapıldığı, günde 24 saat, yığılmış yedi günlük bir etkinliktir. Bu “oluşturucular”, nakit para ödülü kazanma şansı için sanal olarak ekipler oluşturabilecek, Ethereum üzerinde bir web3 projesi oluşturabilecek ve çeşitli platformları, entegrasyonları, eklentileri, API’leri, uzantıları veya kitaplıkları entegre edebilecekler.. 

Bizi henüz duymadınız mı? ConsenSys, lider Ethereum yazılım şirketidir. Dünya çapındaki geliştiricilerin, kuruluşların ve kişilerin yeni nesil uygulamalar geliştirmesine, modern finansal altyapıyı başlatmasına ve merkezi olmayan web’e erişmesine olanak tanıyoruz. Ürün paketimiz şunlardan oluşur: Infura, ConsenSys Quorum, Codefi, MetaMask, Yer mantarı, ve Diligence, milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor, milyarlarca dolarlık dijital varlıkları işlerken müşterilerimiz için milyarlarca blockchain tabanlı sorguyu destekliyor. 

Ödüllere dalmadan önce, bu kaynaklardan bazılarına göz atın! 

Ödüllerden bahsedelim – bu yıl ikiye katlamaya karar verdik. 

ConsenSys teklif ediyor 8.000 $ ödül. Şimdi, bu yıl çok çılgın geçti – ancak, kendi hackathon’umuzda, geliştirici ekosistemiyle bir miktar işbirliği başlatmak için tüm ekiplerimizi bir araya getirmeye karar verdik. ConsenSys araçlarını, kitaplıklarını, API’lerini, uzantılarını, platformlarını ve protokollerini kullanarak ne tür bir çapraz tozlaşma oluşturabileceğimizi görmek istiyoruz. Ürün paketimizin dışında, bir bütün olarak Ethereum ekosisteminin tamamında yeni işbirlikleri keşfetmekten inanılmaz heyecan duyuyoruz. Bununla birlikte, “DeFi”, Infura, ConsenSys Quorum, Metamask, Truffle, Infura ve Diligence’da ödüllerimiz var.

* Davul rulosu lütfen *… 

İşte ödüller ve kategorileri: 

DeFi

ConsenSys’de, merkezi olmayan finansın sektör genelinde benimsenmesini desteklemek için ürün paketimizden yararlanıyoruz. Bildiğimiz şekliyle finans dünyasının bozulması ve ademi merkeziyetçilik adına, ortaya çıkardığınız şeyi görmekten heyecan duyuyoruz! 

1 / 2’den fazla ConsenSys ürünü / projesi kullanan en iyi Ethereum DeFi projeleri

 • $1000 dolar

AirSwap

AirSwap, eşler arası ticareti destekler. Bir teklif talebi (RFQ) protokolü kullanarak, AirSwap yatırımcıları hem önden çalıştırma hem de fiyat düşüşünden korunur ve işlemler, MetaMask Swaps dahil çeşitli uygulamalar aracılığıyla cüzdandan cüzdana gerçekleştirilir..

2 / Stablecoin Takası

 • 750 $

Yatırımcıların birbirleriyle büyük 1: 1 sabit para takası yapmalarına izin vermek için AirSwap kullanan bir web uygulaması oluşturun. Teknik ayrıntılar için AIP’ye bakın: https://github.com/airswap/AIPs/issues/13.

Değerlendirme Kriterleri:

 • İnceleme için Github deposu
 • PoC için kod tabanı, çalıştırma yönergeleri ile
 • Kaydedilmiş demo

3 / AirSwap CLI’ye “hafif” protokol desteği ekleyin

250 ABD doları

AirSwap, gazdan tasarruf etmek için minimum özelliklerle “hafif” bir protokolü destekler. Ancak, AirSwap CLI şu anda bu protokolü desteklemiyor. Destekleyen sunuculardan hafif siparişler istemek için bir CLI komutu ekleyin. Teknik ayrıntılar için GitHub sorununa bakın: https://github.com/airswap/airswap-cli/issues/78.

Değerlendirme Kriterleri:

 • İnceleme için Github çekme isteği
 • Kaydedilmiş demo

ConsenSys Quorum

ConsenSys Quorum, geliştiricilere blok zinciri uygulamalarını başarılı kılmak için gereken esnekliği ve güvenilirliği sağlayan açık kaynaklı bir protokol katmanıdır. Ethereum’un özel, izinli bir sürümü olarak, işletmelerin yüksek hız, işlem hacmi ve gizlilik gerektiren blockchain uygulamaları için Ethereum’dan yararlanmasını sağlar. ConsenSys Quorum, kullanım durumunuzu ve üretim ortamınızı özelleştirmenize olanak tanıyan bir dizi yapılandırılabilir bileşen ve API içerir..

4 / ConsenSys Quorum ile En İyi Kurumsal blockchain birlikte çalışabilirliği

$1000 dolar

Ethereum dışı DLT’ler ve Quorum blockchain ağları arasındaki çapraz zincir yeteneklerine artan ilgiyi görüyoruz.

Bu ödül için, Ethereum dışı bir DLT’yi (ör. HL Fabric, Corda, HL Sawtooth, HL Iroha, vb.) ConsenSys Quorum (HL Besu veya GoQuorum) blok zinciri ile birlikte çalıştırmak için bir Katman 2 çözümü oluşturmanızı veya uyarlamanızı öneririz. defterler arası token swapları için.

Değerlendirme Kriterleri:

 • İnceleme için Github deposu
 • Çözümün mimarisi (dahil olan bileşenler, sıra diyagramları vb.)
 • Desteklenen özelliklerin listesi, özellikle desteklenen belirteçler
 • PoC için kod tabanı, çalıştırma yönergeleri ile
 • Kaydedilmiş demo

5 / ConsenSys Quorum’da en iyi DApp, araç, uzantı, eklenti veya düzeltme

$1000 dolar

Quorum-Quickstart, Kubernetes, Remix Plugin, Quorum Cloud, Truffle, Cakeshop gibi projeleri kullanarak Quorum’un üstüne Buidl. Genel Ethereum ile oynayan daha fazla uzantı ve geliştiricilerin ConsenSys Quorum kullanırken genel olarak erişebilecekleri ek araçlar görmek istiyoruz..

Ayrıca ConsenSys Quorum’da Tornado.cash, Quorum’dan mainnet’e transferler için Dai ve hatta zincirler arası token swapları gibi bir şey oluşturarak çekirdek özelliklerinin en iyi kullanımını arıyoruz. Lütfen onunla yaratıcı olun!

Metamask 

6 / MetaMask Seçimi Ödülü 

$500 dolar

MetaMask’ı içeren VE bir kamu yararı gerçekleştirmeyi amaçlayan en iyi dapp’ı arıyoruz. Projeniz insanların COVID’i güvende tutmasına yardımcı oluyor mu? Sağlık uzmanlarının salgınla başa çıkmasına yardımcı olur mu? Daha iyi sağlık verilerini ortaya çıkarmak mı? Veya COVID’den etkilenen iş arayanlara yardım mı? Ödülü kazanma ve MetaMask blogunda öne çıkma şansınız için projenizi MetaMask Seçim Ödülüne gönderin!    

Infura 

Not: Tüm bilgisayar korsanlarının ITX’e erişim için başvurması gerekecektir. [e-posta korumalı] Ürün hala alfa modunda olduğundan konu satırında “EthDenver” ile.

7 / Uniswap ve ITX’i birbirine yaklaştırın <3

Ödül: 1500 $

Bu ödülü kazanmak için, bir kullanıcının Infura Transaction Service (ITX) aracılığıyla Uniswap’ta token takas etmesine olanak tanıyan yeni bir web sitesi oluşturmaya davet ediyoruz. Kullanıcı, hizmeti kullanmak için önceden herhangi bir ETH veya ITX’e ön ödeme talep etmemelidir. Bunun yerine, aktarıcı (siz!) Ağ ücretini önceden ödemeli ve ardından takasın çıktısı aracılığıyla geri ödeme almalıdır. Örneğin, kullanıcı DAI’yi ETH ile değiştirirse, aktarıcı maliyeti karşılamak için ETH’den bir dilim alır (ve bir miktar kar da). 

Bir için başvuruyoruz Göçmen EthDenver hackathon’undan sonra bu projenin gelişimini desteklemek. Hibenin başarılı olduğunu ve kazanan ekibin heyecan verici bir MVP sunduğunu varsayarsak, aktarıcı özellikli değişimi üretime getirmek için daha büyük bir ödül bulunmalıdır (ve / veya umarız Uniswap arayüzüne entegre edilir). Tabii ki, tüm kod açık kaynak olmalıdır. Yakında göreceğiniz gibi, ITX’i entegrasyona özgü minimum bileşenlere sahip olacak şekilde tasarladık, öyle ki nihai yönlendirici sözleşmesi ITX’ten hiç haberdar olmayacak ve ITX’i başka bir aktarma hizmetiyle değiştirmek çok kolay.. 

Öyleyse sıkışmış işlemleri (değiştirilmemiş takasları) birlikte durduralım! 

Yer mantarı

Truffle, geliştiricileri fikirden Dapp’a olabildiğince rahat bir şekilde ulaştırarak Ethereum üzerine inşa etmeyi kolaylaştıran sağlam bir geliştirme çerçevesidir. Çikolata dahil değildir, ancak belki Truffle bir yer mantarının gerçekliğini doğrulamak için bir DApp geliştirmenize ve sahte ganajlar tarafından kandırılmamıza yardımcı olabilir! Truffle Suite, Truffle, Ganache, Drizzle ve Truffle Takımlarını içerir..

Ödül listemiz var:  

7 / @ Truffle / contract için tür tanımları · Sayı # 3116

 • 250 ABD doları

8 / Özel geth zincirinde dağıtım ile dokümantasyon / örnek ekleyin

 • 250 ABD doları

9 / Github sorununu artır düğmesi önce mevcut sorunları aramalıdır – Ganache # 243 

 • 250 ABD doları

10 / Elmas kutu yapmak

 • 250 ABD doları

11 / Bir “söz otomatik olarak çözüldü” göstergesi yazdırın

 • 250 ABD doları

12 / Truffle CLI için özel otomatik tamamlamalar

 • 250 ABD doları

Kaynaklar:

Çalışkanlık

13 / Uniswap’e Karalama notu ekle

 • $500 dolar

Karalama, Karalama belirtim dilindeki açıklamaları belirtimi kontrol eden somut iddialara dönüştüren Solidity için bir çalışma zamanı doğrulama aracıdır. Başka bir deyişle, Karalama, mevcut sözleşmeleri, aynı zamanda özellikleri kontrol etmeleri dışında eşdeğer davranışa sahip sözleşmelere dönüştürür. İşte ilgilendiğimiz repolar:

Karalama hakkında daha fazla bilgi: 

 • Karalama ek açıklamaları bulmak için 4 etkili strateji
 • Yazma Özellikleri – Teste yeni bir yaklaşım
 • Karalama: Belgeler

Ayrıca tüyler ürpertici bir kampanyaya ve Mythx Pro aboneliğine erişim elde edersiniz. Bize vur Uyuşmazlık sorularınız için.

14 / Çalışkan Tasarım Ödülü

 • $500 dolar

Ethereum karanlık bir ormandır; Bir ışın kılıcıyla uçan böceklerle savaşırken aya tek boynuzlu at sürüyorsunuz. Şık tasarımlar, sanat eserleri, kapak resimleri, logolar oluşturun, ConsenSys Diligence için sanatsal zihninizin çılgına dönmesine izin verin. 

En iyi 3 tasarım, 500 $ ‘a kadar çıkıyor ve tüm sosyal ağlarımızda ve haber bültenlerimizde sergileniyor – bir sonraki konferans ürünleri paketinde (Kapüşonlular, şapkalar, çıkartmalar vb.). 

Daha fazla bilgi ve başvuru formu: https://forms.gle/cDbCoZ9zs1PcVjup7

Bunların hepsini okursanız, bir efsanesiniz ve muhtemelen kendiniz bir ödülü hak ediyorsunuz. Oldukça fazla programa sahibiz ve Github’a gönderdiğiniz çalışmayı gerçekten dört gözle bekliyoruz. Herhangi bir rehberliğe ihtiyacınız varsa, ödül açıklamaları konusunda net değilseniz veya ConsenSys için etkili olabilecek ancak burada listelenmemiş bir şey oluşturmak istiyorsanız, lütfen bize ulaşın! 

Mutlu bina! (yeniyseniz, bu bir yazım hatası değildir.) 

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me