Ethereum 2.0’da Doğrulayıcı Olma Yolculuğum

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Açıklaması

Ethereum 2.0’da Doğrulayıcı Olma Yolculuğum

Bu, ~ 32 ETH ve teknik bilgiye sahip bir bireyin, Coogan Brennan tarafından Ethereum işaret zincirinin lansmanına nasıl katılabileceğini açıklayan bir dizi makalenin ilkidirKasım 25, 2020Yayınlandı 25 Kasım 2020

teku doğrulayıcı akışı

Resim: Yukarıdaki resim, Teku’dan Ben Edgington (aynı zamanda temel bilgileri de yazıyor) Eth2.news haber bülteni), sonraki üç blog gönderisini devralacağımız adımları açıklar. 

Not: Doğrulayıcıların işaret zinciri için Genesis etkinliğine dahil edilmesi için son tarih geçmesine rağmen, insanlar aşağıdaki adımları izleyerek Mevduat sözleşmesine 32 ETH yatırabilir. Alex Tudorache’ye göre Eth2stats, Zincir 1 Aralık, 12:00 UTC, 2020’de başladığında, 24 Kasım 12:00 UTC, 2020’den genesise para yatıran kişiler sıraya alınır ve normal aktivasyon prosedürünü takip eder.. 

 1. Giriş
 2. Feragatname
 3. Malzemeler ve Gereksinimler
 4. MetaMask’ta 32 ETH edinme
 5. Launchpad’e Genel Bakış
 6. Anahtar Üretimi
 7. Ethereum 1.0 ve 2.0’ı Bağlamak ve 32 ETH’yi Kilitlemek
 8. Sonuç

1. Giriş

Bu, ~ 32 ETH ve teknik bilgiye sahip bir bireyin Ethereum 2.0 projesinin Aşama 0 olan Ethereum işaret zincirinin lansmanına nasıl katılabileceğini açıklayan bir dizi makalenin ilkidir. ETH’yi Mevduat Sözleşmesine göndermenin ve onaylayıcı anahtarlarımızı almanın ilk adımına geçmeden önce, Ethereum 2.0’ın arkasındaki bazı motivasyonları tartışmak istiyorum..

Ethereum, herhangi bir blockchain ağı için keşfedilmemiş bölgeye yeni ve heyecan verici bir yolculuğa çıkmak üzere. Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçiş, halka açık blok zincirlerinin kısa tarihindeki en önemli protokol değişikliğidir. En yakın eşdeğer, Ayrılmış Tanık (veya SegWit) Bitcoin’in hard fork’u – Bitcoin ağında blok boyutlarının işlenme biçiminde bir ayarlama. Ethereum 2.0 ile karşılaştırıldığında nispeten küçük olan bu değişiklik, çekişmeli, sert bir kavgaya neden oldu ve nihayetinde Bitcoin topluluğunun parçalanmasına yol açtı..  

Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi SegWit’i bir lastik değişikliği gibi gösteriyor. Bu topluluğun bu kadar önemli bir yeniden çalışmayı üstlenmesinin iki ana nedeni var.. İlk olarak, Ethereum topluluğu bir geliştiriciler topluluğudur. Geliştiriciler bir ürünü piyasaya sürmez ve bir daha asla dokunmaz. Ürettiğimiz fikirleri ve çalışmaları sürekli olarak dağıtıyor, gözlemliyor, tartışıyor ve yineliyoruz. Bu döngüye, diğer ortamlarda rakip olarak kabul edilebilecek birçok ekip arasında yüksek düzeyde planlama, modelleme ve koordinasyon eşlik eder. Hatalar olduğunda, topluluk bunları mümkün olan en iyi şekilde çözmek için bir araya gelir..

Bu yeni girişimi üstlenmemizin ikinci nedeni şudur: halka açık blok zincirlerinin tam potansiyellerinden uzak olduğuna inanıyoruz. Proof of Work, Bitcoin 2009’da piyasaya sürüldüğünde denenmemiş bir hipotezdi. İnsanların büyük çoğunluğu, çift harcama sorununu, güvenilir aracıların kullanımı dışında çözebileceğinize inanmıyordu. Bitcoin ve diğer Proof of Work ağları, bir parasal sistemi üçüncü bir taraf olmadan eşler arası bir protokol (ben size para gönderiyorum) olarak uygulayabileceğimizi kanıtladı..

Bu noktayı kanıtlamak sadece başlangıçtı. Ethereum, ilk geliştirildiğinde topluluk tarafından Bitcoin 2.0 olarak adlandırıldı: Bitcoin’in işletim sisteminin eksikliklerini fark etti ve eşler arası protokollerin kapasitesini genişletmek için başlatıldı. Ethereum 1.0, onunla birlikte 2.0 inşa ederken yıllar içinde büyük adımlar atmaya devam edecek, ancak Vitalik Buterin’in yakın tarihli bir Reddit AMA’sında söylediği gibi:

“Bugün burada Ethereum’daysanız, mevcut kuralların (ekonomik veya teknik) her ne pahasına olursa olsun korunmayı ve sabitlenmeyi hak ettiğine inandığınız için değil, ekosistemin nereye gittiğine inandığınız için burada olmalısınız. […] Ethereum’a katılım kaçınılmaz olarak kısmen yol haritasının iyi bir yol olduğunun ve bu yükseltme süreci sona erdiğinde ağın verimli, istikrarlı ve güçlü olduğu ve önemli olanların temeli olabileceği bir yere ulaşacağımızın bir tahminidir. küresel ekonominin parçaları “


Ethereum 2.0’ın bu aşamasındaki Proof of Stake, aslında zaten çok şey inşa etmiş olan Ethereum geliştiricilerinin ve topluluğunun daha büyük dünyaya daha da fazlasını sunma yeteneğine dair bir bahis.. Bu Mevduat Sözleşmesine koyduğunuz fonları kilitlemeyi beklemelisiniz. en azından iki yıl, büyük olasılıkla daha uzun. Lütfen riskleri küçümsemeyin ve sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapın. Bununla birlikte, bu ilk adıma katkıda bulunarak, halka açık blok zincirlerini bir sonraki geliştirme aşamasına itmek için potansiyel olarak tarihi bir ana katılıyorsunuz..

Başlayalım.

2. Sorumluluk Reddi

Bu, bir ConsenSys çalışanı olarak yazdığım ve işaretçi zincirinde gerçekten pay sahibi olmayı planlayan biri olarak yazdığım bir gönderi. İlk ifade, ConsenSys ürünlerine öncelik verdiğim anlamına geliyor (ConsenSys ürünleri genellikle Ethereum için sınıfının en iyisidir ve ayrıca soruları yanıtlamama ve sorunları gidermeme yardımcı olabilecek mühendislik ekiplerine erişimim var). İkinci ifade, maliyet ve kullanım kolaylığı için optimize ettiğim anlamına geliyor: Önemli ödüller sağlayacak binlerce ETH’ye sahip değilim, bu yüzden bazı kısayolları kullanıyorum. Ayrıca, maliyet ve lojistik amaçlarla dairemde bir sunucu bulundurmak zorunda kalmak istemediğimden, doğrulayıcı düğümümü barındırmak için Amazon Web Services (AWS) kullanıyorum. Bir geliştirici olarak aşina olduğum bir hizmet ve sanal olduğundan bakım için her yerden ona erişebiliyorum. (Başlangıçta, 8GB RAM Raspberry Pi’mi kullanmayı düşünüyordum, ancak internet bağlantısı, sitenin gücünün hala açık olmasını, aşırı ısınmasını ve hızlanmasını sağlamak veya ben uzaktayken köpeğim dizüstü bilgisayarıma tekme atarsa ​​endişelenmek istemiyordum. . Bu bir seçenektir ve ARM’de Ethereum Raspberry Pi’de Ethereum 2.0 stake etmek için malzemeler sağlayan bir gruptur) 

Kripto topluluğundaki birçok kişi, yerel bir Ethereum 1.0 istemcisi yerine bir Infura uç noktası kullanma ve AWS’de (Amazon goliath’ın bir parçası) barındırma konusunda hemfikir değil. Bunlar, Ethereum 2.0’ı bireyler için olabildiğince açık ve erişilebilir hale getirmek için aldığım kararlar, ancak ademi merkeziyetçilik ve mahremiyet için değiş tokuşlarla birlikte geliyor. Bununla birlikte, aşağıdaki geniş yön eğitimini takip edebilir ve kendi Ethereum 1.0 istemcinizi çalıştırmayı ve yerel olarak barındırmayı seçebilirsiniz. Aslında, bunu yapabilirseniz, sizi teşvik ederim.! 

3. Malzemeler ve Gereksinimler

Üç gönderi boyunca ihtiyacımız olan malzemeler ve atacağımız genel adımlar şunlardır:

Malzemeler

 • 32 ETH’yi stake etmek ve bir doğrulayıcı düğümü sürdürmek için üç yıllık taahhüt
 • 32 ETH (artı <Gaz maliyetleri için 1 ETH)
 • 717,12 ABD doları (bir m5.xlarge bulut sunucusu için üç yıllık ayrılmış bulut sunucusu fiyatlandırması) + 120 (bir yıllık 100 GB depolama maliyeti, ihtiyatlı bir şekilde neredeyse tam depolama kapasitesi varsayılarak) = yıl boyunca AWS’ye ödenen 837,12 ABD doları
 • MetaMask Uzantısı (ücretsiz kurulum
 • Infura Hesabı (ücretsiz katman)

Adımlar

 1. MetaMask, Walkthrough Launchpad’de 32 ETH edinin
 2. AWS örneğini yapılandırın (üç yıllık taahhüt, daha az olabilir ancak daha fazla zamanla paradan tasarruf edersiniz ve bağlı kalırsınız), güvenlik özelliklerini güçlendirin
 3. Doğrulama anahtarlarını içe aktarın, Teku’yu çalıştırın, izlemeyi kurun 

Bu süreçte yürüyen bazı harika, daha genel eğitimler var, yani Mara Schmiedt ve Collin Myers’ın Bankless haber bülteninde adım adım. Bu eğitici, kendi bireysel stake etme sürecimden geçerken ve genel kurulumuma özel adımlar eklerken farklı olacak.

4. MetaMask’ta 32 ETH edinme

Bu eğitimin hem en kolay hem de en zor adımı. Ben bunu yazarken, Ethereum stake etme maliyetini önemli ölçüde artıran bir fiyat artışından geçiyor (Evan Van Ness, keyifli bir gönderi Bu, Mart 2019’dan başlayarak, 32 ETH’den Ekim 2020’ye kadar 12.000 USD’ye mal olduğunda 3.100 USD’ye mal olduğu zaman, aylarca geriye dönük doğrulama maliyetinin izini sürüyor). Epey bir süredir Ethereum’u satın alan birkaç kişi var.. 2010’da kripto paranızı pizzaya çevirmediyseniz, Kendinizi şanslı sayın – erm – stratejik yatırımcı.

MetaMask gibi tarayıcı tabanlı bir cüzdana neden ihtiyacımız var? Ethereum 1.0 Mainnet’teki Para Yatırma sözleşmesinde ETH’yi kilitleme ve Ethereum 2.0 Beacon zincirine bağlama akışı, hassas bir çeşit dans gerektirir. İki zincir farklı kriptografi sınıfları kullanıyor, bu yüzden tamamen yeni kriptografik anahtar türleri oluşturmalıyız. Ancak bu anahtarların Ethereum 1.0 adreslerimize 32 ETH ile bağlanması gerekiyor. Kişinin kendi başına yapması çok zor olabilir, bu nedenle Ethereum Vakfı ve ConsenSys, Başlatma paneli. Bu web sitesiyle etkileşim kurmak için, 32 ETH bakiyemizle ilişkili Ethereum 1.0 anahtarlarına sahip tarayıcı tabanlı bir cüzdana ihtiyacımız var. Daha sonra konuya gireceğiz, ancak bunu neden yaptığımızı insanlara bildirmek istedim.

Herhangi bir eter tutmuyorsanız (Ethereum ağı için temel para birimi): Doğrudan MetaMask üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki gibi sertifikalı borsalarda ETH satın alabilirsiniz: ikizler burcu, ancak kapsamlı bir KYC süreci olduğu ve Gemini’nin kayıtları tutacağı ve yerel, eyalet ve ulusal devlet kurumlarına sunabileceği konusunda uyarılmalıdır.. ERC-20 tokenleri tutuyor ancak eter yoksa: En iyi fiyatları ve en düşük ağ ücretlerini elde etmek için Uniswap ve AirSwap gibi merkezi olmayan borsa toplayıcılarını birleştiren MetaMask’ın yeni takas özelliğini doğrudan MetaMask cüzdanınızda kullanmanızı öneririm. ETH’niz bir Trezor veya Ledger donanım cüzdanındaysa, Bu cüzdanı MetaMask’a bağlamak için şu adımları izlemenizi tavsiye ederim. MetaMask kullanıyorum, ancak Ethereum Vakfı aynı zamanda tarayıcı tabanlı cüzdanları da öneriyor. Portis veya Fortmatic

Benim için bu, basit bir kriptografik imzayla elimde önemli miktarda parayı görmek biraz sinir bozucuydu. Muhtemelen, bunu bireylere sunabilmek için kriptonun inanılmaz gücüne hayret etmek ve aynı zamanda insanlara özel anahtarlarınızı veya kurtarma ifadelerinizi yedeklediğinizden emin olmalarını hatırlatmak için iyi bir zaman..

5. Başlatma Çubuğuna Genel Bakış

Resim: Launchpad.ethereum.org

Artık stake etme için 32 ETH’nin velayetine sahip olduğumuza göre, şu adrese gidebiliriz: Launchpad.ethereum.org, daha önce bahsettiğimiz Launchpad web sitesi. Mara ve Collin’in Bankasız kılavuzu ilk sayfadan (aşağıda gösterilmektedir) çok iyi geçiyor ve çoğu kendi kendini açıklıyor ama birkaç şey hakkında kendi kişisel yorumumu vermek istedim:

İlk dört adım (Genel Bakış, Kaydol, Sorumluluklar, ve Eğik çizgi) Ethereum 2.0, stake etme ve bir doğrulayıcı olarak sorumluluklarınızın temel bir özetidir. Esasen, Proof of Stake fikir birliği mekanizması, Proof of Work bulmacalarını muazzam miktarda CPU çözme harcamak yerine, “madencilerin” (Proof of Work deyimiyle) paralarını ağızlarının olduğu yere koymalarına dayanır. Bu 32 ETH, Proof of Stake fikir birliğine katılmak için masa bahisleri. 

Ve ağ hala geliştirilme aşamasında olduğundan, henüz doğrulayıcılar için çıkış yoktur (ya yeni ağda DAO saldırısını bulursanız? Ayrılmanıza izin veremeyiz…). Yani herkes uzun süre içeride. (kapsar Transfer Gecikmesi ve Taahhüt)

Son olarak, ağda bir doğrulayıcı olarak “yanlış davranırsanız” (kötü niyet veya cehalet veya rastlantı nedeniyle), cezalandırılırsınız. Ethereum 2.0’da buna kesme. Olumlu tarafı, bir doğrulayıcı olarak doğru davranırsanız, ağla ilişkili “madencilik ödüllerini” alırsınız (bunu daha sonra tartışacağız). Hızlı bir şekilde, caydırıcı / teşvik edici denge, yalnızca Teşvikler madencilerin ağı sabote etmemesi ve doğru davranması için. 

Sırada daha önce bahsettiğim anahtar sistem var. Ethereum 2.0’ın kullanacağı anahtar imza sistemi BLS’dir. Ben bir kriptografi uzmanı değilim, ancak BLS’nin çıkarımı, birden fazla dijital imzanın doğrulanabilir tek bir imzaya dönüştürülmesine izin vermesidir. Bu, işaretin onaylarının toplanmasında yardımcı olur (“Bir parça bloğunun veya işaretinin geçerliliğine ilişkin oylar”). Bizim için en uygun olan BLS şeması, Ethereum 1.0 için kullanılan şemadan farklıdır..

BLS hakkında daha fazla bilgi için lütfen bkz. Jeff Coleman’dan bu ileti dizisi veya Ethereum 2.0 için BLS geliştirme tarihi hakkındaki bu Reddit gönderisi

Tipik olarak, büyük bir genel ağ için özel anahtar düzenini değiştirmek neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte, Ethereum 2.0, Ethereum 1.0 ile birlikte çalışacağından, çekirdek geliştiriciler, klasik bir el sıkışma olan akıllı bir çözüm buldular:

Başlatma paneli

Yukarıdaki şemada, mavi anahtar ve kutular Ethereum 1.0’ı ve onun kriptografik şemasını ve kırmızı anahtar ve kutular Ethereum 2.0’ı ve onun kriptografik şemasını temsil ediyor. Ethereum 1.0 Mainnet’te bulunan para yatırma sözleşmesi, kullanıcının Ethereum 1.0 ve Ethereum 2.0 için özel anahtarlara sahip olduğunu kanıtlamasına olanak tanır. Bunun nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır:

Ethereum 1.0’daki depozito sözleşmesine gönderilen işlem, bir Ethereum 1.0 özel anahtarı ile imzalanmalıdır (Mainnet’te sunulan herhangi bir işlem gibi). Bununla birlikte, bu işlem başka bir özel anahtar imzası olan Ethereum 2.0 özel anahtarının etrafına sarılmıştır. İşaret zinciri, Ethereum 1.0’daki para yatırma sözleşmesini izliyor, eğer sözleşmeye doğru bakiye ile geçerli bir işlem gönderilirse, işaret zinciri daha sonra ilk şifreleme katmanını açar ve ikinci katman olan Ethereum 2.0 dijital imzasına erişir. Bu, Ethereum 2.0 doğrulayıcı adresini onaylamak ve bir Ethereum 1.0 adresine bağlamak için kullanılır..

Solidity’ye aşina kişiler için, BLS imza parametresinin daire içine alındığı Ethereum 1.0 sözleşmesine giren işlem şu şekildedir:

Burada tartışmadığımız bir parametre daha var (para çekme kimlik bilgileri), bu, esasen izin verildiğinde 32 ETH’yi geri çekmek için tek kullanımlık bir anahtardır. Bunu Launchpad ile de oluşturacağız.

Gördüğünüz gibi, bu, tek bir kullanıcının tek başına yapması zor olan karmaşık bir süreçtir. Launchpad, karmaşıklığa yardımcı olmak ve azaltmak için bize rehberli bir süreç sunar.

Sonraki üç bölüm (Taahhüt, Erken Benimseme Riski ve Onayla) Ethereum 2.0’a katılmanın riskli ve uzun vadeli taahhüdü hakkında son bir hatırlatma 

Ethereum 2.0 terminolojisi ve doğrulayıcının rolünü anlamak hakkında daha fazla bilgi için lütfen Alex Tudorache’nin iki mükemmel parçasına bakın Ethereum 2.0 Koşulları Açıklığa Kavuştu ve Bir Doğrulayıcının İşaretçi Zincirindeki Yolculuğu.

6. Anahtar Üretimi

Artık bir doğrulayıcı olarak Ethereum 2.0’daki rolümüze genel bir bakışa sahip olduğumuza göre, sürecin etine devam edeceğiz: Doğrulama anahtarları oluşturmak ve bunları Ethereum 1.0 Mainnet Para Yatırma sözleşmesine 32 ETH transferiyle Ethereum 1.0’a bağlamak.

Açıklamaları okuduğunuz onaylandıktan sonra, Launchpad bir Ethereum 1.0 ve 2.0 istemcisi seçmek için sahip olduğunuz seçenekleri gözden geçirecektir. Bunlara başka bir gönderide ulaşacağız ve ilerlemek zorunda değilsiniz. 

Ardından, aşağıda gösterilen “Anahtarları Oluştur” bölümüne gideceksiniz:

1 Doğrulayıcı seçtim ve bana maliyetimi gösteriyor. Ardından, geçerli işletim sistemimden, doğrulayıcı anahtar çiftlerini oluşturmak için küçük bir yazılım parçasını indirmeme yardım etmesini ister. Bu aldatıcı, çünkü doğrulayıcı istemcim Linux üzerinde çalışırken, her gün bir Mac kullanıyorum. Bu yüzden Mac’i seçiyorum ve bizi bir sonraki adıma götürüyor ve bize yazılımı nasıl kurmak istediğimizi soruyor:

CLI uygulamasını indirmeyi seçiyorum ve bu beni Ethereum Foundation’ın Github sayfasındaki indirme sayfasına götürüyor (yayın sürümü sizin için farklı görünebilir, yalnızca en son sürüm olduğundan emin olun):

İndirme bölümünü görmek için aşağı kaydırın:

Uygun işletim sisteminiz için “tar.gz” dosyasını indirin ve dosyayı paketinden çıkarın.

Şimdi komut satırı terminalimizi açmamız ve paketlenmemiş dosyamızın eth2deposit-cli adlı dizinine gitmemiz gerekiyor. Bazı makineler için kısayol, cd yazmak ve ardından dizini terminale sürükleyip bırakmaktır, bu size dizine giden yolu verecektir. Enter tuşuna basın ve eth2deposit-cli dizininde Launchpad tarafından sağlanan aşağıdaki komutu çalıştırın:

./ depozito yeni-anımsatıcı-zincir ana ağı

–Chain mainnet’i dahil etmek için sürekli bir hatırlatma vardır, çünkü önceki eğitimler farklı test ağları için farklı zincirlere sahipti. Bu yüzden ana ağı eklediğinizden emin olun, aksi takdirde işlem bilgileriniz geçerli olmayacaktır.!

Çalıştırmak istediğiniz doğrulayıcıların sayısını girin ve adımları izleyin.

Hassas anahtarlar ve şifreler oluşturmayı içerdiğinden, sonraki birkaç adım için ekran görüntülerini paylaşmayacağım. Yine de iki ana şey var: 1) Aldığınız anımsatıcı ifadeyi yedekleyin, çünkü bu, izin verildiğinde bahis yaptığınız ETH’yi geri çekmenin tek yoludur 2) Bu adım sadece Teku kullanıcıları içindir: Doğrulayıcı anahtarlarınız için girdiğiniz şifreyi içeren bir düz metin dosyası oluşturun. Keystore.json dosyanızla aynı adla, ancak a.txt sonekiyle anahtarlarınız ve para yatırma bilgilerinizle aynı dizine kaydedin. Örneğin, anahtar deposu dosyanız KEYSTORE-M_123456_789_ABCD ise.json, şifrenizin olduğu düz metin dosyası KEYSTORE-M_123456_789_ABCD olarak adlandırılmalıdır.txt. Bu daha sonra Teku çalıştırılırken kullanılacak.

Eth2deposit-cli’yi terminalinizden başarıyla çalıştırdıktan ve parola dosyasını ekledikten sonra dizininiz şöyle görünmelidir:

eth2deposit-cli /

└── validator_key_info /

   ├── KEYSTORE-M_123456_789_ABCD.json

   ├── KEYSTORE-M_123456_789_ABCD.txt

   └── DEPOSIT_DATA_YOUR_TIMESTAMP_HERE.json

└── MNEMONIC_BACKUP.txt

7. Ethereum 1.0 ve 2.0’ı Bağlamak ve 32 ETH’yi Kilitlemek

Bu eğitimin son adımı, doğrulayıcı bilgilerimizi Ethereum 1.0 ana ağındaki Para Yatırma sözleşmesine, işaret zincirinin de tanıyabileceği doğru bilgilerle (daha önce bahsettiğimiz el sıkışma) göndermektir..

“Upload Validator” sekmesinde eth2deposit-cli tarafından oluşturulan diğer dosyayı sürükleyip bırakmak için bir nokta vardır: Para yatırma veri dosyanız (yukarıdaki örnek dizinde DEPOSIT_DATA_YOUR_TIMESTAMP_HERE.json). Bu dosyayı bilgisayarınızdan Launchpad sayfasındaki noktaya sürükleyip bırakın:

Para yatırma verileri doğru biçimlendirilmişse şunu görürsünüz:

Şimdi, Launchpad bizden yazılım cüzdanını 32 ETH’mizi daha önce gönderdiğimiz hesapla bağlamamızı isteyecek:

Bunu başarıyla yaptıktan sonra şunu göreceksiniz:

MetaMask’ın yeni güvenlik özellikleri, her bir hesapla özel olarak bağlanma talebinde bulunmak için bir web sitesi gerektirir – bağlandığınızda 32 ETH’li hesap seçilmediyse, sadece MetaMask’ı açın, 32 ETH’ye sahip olan hesabı tıklayın ve Launchpad’e bağlayın..

Devam et’i tıkladığınızda, yapmak üzere olduğunuz şeyin riskine ve uzun vadeli taahhüdüne daha fazla vurgu ile birlikte bilgilerin bir özetini görürsünüz:

Bu açıklamaları ve uyarıları dikkatlice gözden geçirdikten sonra, gerçek an gelir:

“İşlemi Başlat” ı tıkladığınızda, SİZİN (kripto) HAYATINIZDAKİ en heyecan verici onay kutularından biriyle karşılaşacaksınız! Derin bir nefes alın, hazır olduğunuzdan emin olun çünkü onayla düğmesine bastığınızda geri dönüş olmayacak! (MetaMask’ın zamana duyarlı bir “İşlemi İptal Et” özelliği vardır, çünkü bu harika bir cüzdan, ancak ona sahip değilmişsiniz gibi davranın!)

Hepsi onaylandıktan ve çıkarıldıktan sonra, şöyle bir ekran göreceksiniz:

8. Sonuç

Tebrikler! Kamu koordinasyon tarihindeki en heyecan verici gelişmelerden birine katıldınız!!

Ancak iş daha yeni başladı. Sonraki iki gönderimiz, Infura’yı Ethereum 1.0 uç noktası olarak kullanan Teku doğrulayıcı düğümümüz için bir AWS Ubuntu 20.04 Sunucu örneği oluşturacak. Ardından Grafana gibi bir araç kullanarak güvenliği sağlamlaştırma ve düğüm izleme üzerinde çalışacağız. 

Bir sonraki taksit için, bu gönderiden tek ihtiyacımız olan, eth2deposit-cli / validator_key_info dizininin içeriği, aşağıda verilen örnekler:

eth2deposit-cli /

└── validator_key_info /

   ├── KEYSTORE-M_123456_789_ABCD.json

   ├── KEYSTORE-M_123456_789_ABCD.txt

   └── DEPOSIT_DATA_YOUR_TIMESTAMP_HERE.json

Bizi izlemeye devam edin!

James Beck, Meredith Baxter, Chaminda Divitotawela, Ben Edgington, The Dark Jester, Somer Esat, Joseph Lubin, Collin Meyers, Nick Nelson, Mara Schmiedt, Adrian Sutton ve Alex Tudorache’ye destek ve teknik yardım için teşekkürler.

BlockchainCryptoEthereum Ethereum 2.0Haber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map