blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi Etkinleştir

Ethereum 2.0’da Ödüller ve Cezalar [Aşama 0]

Yazan James BeckMart 2, 2020Yayınlanan Mart 2, 2020

İOS'tan görüntü


Giriş

ConsenSys Codefi, küresel pazarların “Finans 2.0” a doğru ilerlemesine yardımcı olmak için ticaret ve finans için blok zinciri işletim sistemi oluşturuyor. Bu çabanın kritik bir kısmı, azami merkezi olmayan ağları yeni finansal ürünler ve pazarlar için güvenilir bir şekilde omurga görevi görmeye teşvik eden yerel dijital varlıkların yaratılmasını ve kullanılmasını sağlamaktır. “Ethereum 2.0” ı etkinleştirmek ve hisseli kanıta geçiş bizim için ön ve merkezdir ve bu konularda, token ekonomisi de dahil olmak üzere deneyimimizi, uzmanlığımızı ve çok daha fazlasını paylaşmaya başlamaktan mutluluk duyuyoruz..

Ethereum 1.0’daki büyük talep, bazen işlemlerin zincire dahil edilmesi için uzun bekleme süreleri ve değişken işlem ücreti (gaz) fiyatları gibi istenmeyen kullanıcı deneyimlerine neden oldu. Devasa ölçeklenebilirlik – mevcut saniyede 15 veya daha fazla işlem yerine saniyede binlerce işlemi işleme yeteneği – uzun zamandır Ethereum planının bir parçası olmuştur..

Şimdi Ethereum 2.0 lansmanının ilk aşaması olan Aşama 0’dayız. 2.0’ın tüm aşamaları tam olarak uygulandığında, işlem hacmi önemli ölçüde artacaktır. Ethereum kodundaki iki büyük yükseltme bunu mümkün kılacaktır: parçalama ve Proof-of-stake. Bu yükseltme, aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklayacağımız, yeniden tasarlanmış ekonomi, fikir birliği ve çalışma mekanizmasına sahip bir ağ ile sonuçlanacaktır..

Motivasyon

Ethereum 1.0 bir Proof-of-Work blok zinciridir: Bir bloğu basmak için madenciler, sahip oldukları hashrate ile orantılı ve zincirdeki zorluk ile ters orantılı bir olasılıkla bir bulmacayı çözerler. Madenci başarılı olursa, 2 ETH artı işlem ücreti ödülü alır. Bu kadar. Son bloğun zorluğunu inceleyerek şunları yapabilirsiniz: ağ karma oranını tahmin et, bu da size bir sonraki bloğu alma olasılığınızın ne olduğunu bildirecek ve ödemelerinizi tahmin etmenize olanak sağlayacaktır..

Ethereum 2.0, bu bölümde biraz daha teknik.

Buraya geldiyseniz ve sadece zarf referansının arkasına sahip olmak istiyorsanız, lütfen “Ağ yayınına ilişkin faydalı bir tahmin” bölümüne atlayın..

Bu belgenin amacı, okuyucuya Ethereum 2.0’ın Proof-of-stake uygulamasının yanı sıra ödül ve ceza sistemi hakkında genel bir bakış sunmaktır. Teşvikleri, belirli varsayımlar verildiğinde, bir hissenin yatırım getirisinin ne olabileceğine dair hızlı bir değerlendirmeyle bir özete ayıracağız. Bu konuyu daha iyi anlamak için Codefi Staking-as-a-Service ekibinin oluşturduğu bir simülasyonun teaser’ı ile son halini alıyoruz..

Dürüst Doğrulayıcı

Bir veya daha fazla ödeme yaparsanız mevduat sözleşmesi Eth1 zincirinde konuşlandırılan ve 32 ETH’ye eşit veya daha büyük bir miktara tahakkuk eden, Eth2 Beacon zincirinin bir doğrulayıcısı olmaya hak kazanabilirsiniz.

Bir doğrulayıcının hissesine ne kadar ETH ekleyebileceğiniz konusunda herhangi bir sınır yoktur. Bununla birlikte, bir üst sınır vardır – yani etkili denge, 32 ETH olarak ayarlandı – Beacon zinciri içindeki etkileşimleri için geçerli olan gerçek miktar nedir. Başka bir deyişle, bakiyeniz 1000 ETH kadar yüksek olabilir, ancak ödülleriniz ve cezalarınız 32 ETH’de sınırlanmış etkin bakiyenizin bir fonksiyonudur..

Öte yandan, doğrulayıcınız cezalardan etkilenirse ve bakiyesi 16 ETH’ye veya altına düşerse, zorla (veya istemsiz) çıkış.

Sözde dürüst doğrulayıcılar iyi tasarlanmış istemciler çalıştıracak, Beacon zinciri spesifikasyonlarına uyacak ve yanlış oylama için cezalardan kaçınacaktır. Ya da daha kötüsü, protokol yanlış davranışları için keserek.

Bundan bahsetmek önemlidir ceza almak, kesilmekle aynı şey değildir: İlki, örneğin yanlış oylama (belirli parametreler dahilinde) veya çevrimdışı olma nedeniyle doğrulayıcıdaki dengede bir düşüşü temsil eder. Kesilebilir bir tasdikle yakalanan bir doğrulayıcı, ayrılma kuyruğunda olduğu süre boyunca her dönemde bakiyesi cezalandırılarak, Beacon zincirinden zorla çekilir..

Ethereum 2.0’da Blok Darphanesi ve Konsensüs Üzerine

Beacon zincirinin akışı, adı verilen bir zaman birimi üzerine inşa edilmiştir. yuva. Bir kalp atışı gibi – her 12 saniyede bir – engellemeyi öneren bir doğrulayıcı seçilir. Blok basıldığında ve yayıldıktan sonra, onaylayıcılardan oluşan bir onaylama komitesi bu bloğun kanonik zincirin bir parçası olması için oy kullanır..

Beacon zincirindeki komitelerin amacı, doğrulayıcıları dağıtmaktır, öyle ki her biri bir kez oy verebilir. çağ (her 32 yuvada). Komitelerdeki onaylayıcılar birbirleri arasında dedikodu yaparak tasdiklerin bir araya toplanmasını sağlar.

Bir yuva sırasında önerilen bir blok yoksa, bu bir atlanan alan. Bu durumda, eski bir yuvadan mevcut olan son blokta başka öneriler veya tasdikler oluşturulur..

Teklif veren, yeni standartlara durum geçişini gerçekleştireceği bloğu seçer baş zincirin. Bu seçim algoritma tarafından yapılır LMD GHOST çatal seçimi: Prosedür, alınan oylarda yinelemeli olarak en büyük ağırlığın bulunduğu çatalı seçer. Doğrulayıcılar bu bloğu onayladığında, aslında bu çatal seçimi lehine oy veriyorlar..

Blok zincirine, yani devletin tersine çevrilemeyeceğine dair güvence sağlamak için dürüst doğrulayıcılar, Eth2 uygulaması nın-nin Casper the Finality Gadget’ı (FFG)), onaylarında iki ek oy sağlar: Biri en son gerekçelendirilmiş dönem için (kaynak) ve son dönem sınırı için (hedef).

 

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

 

Şurada her dönemin başlangıcı, tasdikler sayılır. Bir süper çoğunluk varsa (üçte iki), en son gerekçelendirilmiş dönem kontrol noktası zaman içinde ilerletilecek ve belirli kurallar altında, ya önceki dönem için ya da onun öncülü için kesinleştirme sağlanacaktır..

Sistem birkaç çağda kesinliğe ulaşmadıysa (mevcut spesifikasyona göre 4), işaret zincirindeki tüm doğrulayıcılara bir hareketsizlik cezası.

Burada açılacak çok şey var! Ayrıntıları daha ayrıntılı incelemek istiyorsanız, en iyi referanslar Gasper (GHOST + Casper’daki gibi) kağıdı (Buterin ve diğerleri), gerçek 0 aşamasında zincirin özellikleri (Ethereum Vakfı), İnsanlar için Aşama 0 (Danny Ryan) ve ilk önce okumanız gereken işaret zinciri ethereum açıklayıcı (Joseph Chow).

Ödüller ve cezalar

Eğik çizgi

Olmak kesik doğrulayıcının çıkmak zorunda işaret zinciri, gelecekte bir noktada ayrılana kadar bir dizi ceza alır.

Doğrulayıcının eğik çizgi durumunu elde etmesinin üç yolu vardır:

 1. Bir öneren ve aynı yuva için iki farklı işaret bloğu imzalayın.

 2. Bir tasdik eden ve başka birini “çevreleyen” bir tasdik imzalayın.

 3. Bir onaylayıcı olarak ve aynı hedefe sahip iki farklı tasdik imzalayarak.

Tüm bu durumlarda, kesme işleminin başlatılması için suçlunun yakalanması gerekir. Bilgi uçuran doğrulayıcı, teklif verenin bir bloğa dahil etmesi için suçu içeren belirli bir mesaj oluşturacak ve yayacaktır. Hem teklif veren hem de ihbarcı bir ödül almaya hak kazanacak.

Spesifikasyonda tam olarak açık değil, Aşama 0’da sadece teklif veren ihbar ödülünü alır – yani, teklif eden, kesme ödülünün tamamını alır (8/8).

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Varsayımlar

 • Sabit MIN_SLASHING_PENALTY_QUOTIENT = 32

 • Sabit WHISTLEBLOWER_REWARD_QUOTIENT = 512

 • Sabit PROPOSER_REWARD_QUOTIENT = 8

Suçlu, eğik çizgili bir doğrulayıcı olur ve geri çekilebilir bir dönem seti atanır 36 gün (8.192 çağ) gelecekte.

Dahası, kesikli doğrulayıcı alır

 1. Bir asgari ceza şu anda teklif veren, bilgi uçurma mesajını bir blokta içerir

 2. Bir ceza her çağın başlangıcı, onaylayıcı çıkış kuyruğunu terk edene kadar kafa / FFG oylarını kaçırmak için

 3. Bir özel ceza bilgi uçurma mesajının bir bloğa dahil olduğu zaman ile kesilen suçlunun geri çekilebileceği zaman arasında ortada uygulanır..

Bu özel ceza, dönem içinde kaç tane doğrulayıcının da kesildiği ile orantılıdır. Uygulanan maksimum miktar, suçlunun tamamının etkin bakiyesi kadar yüksek olabilir.

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Varsayımlar

 

Ekran Görüntüsü 2020-03-02, 7.47.04 PM.png

 

 • Sabit MIN_SLASHING_PENALTY_QUOTIENT = 32

 • Sabit BASE_REWARD_FACTOR = 64

 • Sabit BASE_REWARDS_PER_EPOCH = 4

 • Sabit EFFECTIVE_BALANCE_INCREMENT = 1

Epoch işleme

Şurada her dönemin başlangıcı (GENESIS hariç her 32 yuvada), aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç şey olur:

 1. Zincirin gerekçelendirilmesi ve sonuçlandırılması

 2. Onaylayıcılara ödül ve cezaların atanması

 3. Doğrulayıcı kaydının güncellenmesi

 4. Özel kesme cezası (yukarıya bakın) ve

 5. Bazı son güncellemeler (etkili bakiyelerin hesaplanması, sıfırlamalar, vb.)

Bir doğrulayıcının, aktif ödülleri ve / veya cezaları almak için önceki çağdaki statü. Kesilen doğrulayıcılar, çıkışlarına kadar bu sürece de girerler ve burada yalnızca FFG eşleştirme kategorilerinde cezalandırılırlar..

Önceki dönemde bir doğrulayıcı etkin olmuşsa, ama oy vermedi, alacak cezalandırılmış FFG oylarıyla eşleşmediği için. Doğrulayıcılar, çevrimdışı oldukları için eğik çizgi uygulanmaz.

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Varsayımlar

 

Ekran Görüntüsü 2020-03-02, 7.47.04 PM.png

 

 • Kesinlik Gecikmesi = Önceki dönem – Kesinleşmiş dönem

 • Tasdik Bakiyesi = İşaretlenmemiş onaylayıcı bakiyesinin toplamı

 • Sabit BASE_REWARD_FACTOR = 64

 • Sabit BASE_REWARDS_PER_EPOCH = 4

 • Sabit PROPOSER_REWARD_QUOTIENT = 8

 • Sabit MIN_EPOCHS_TO_INACTIVITY_PENALTY = 4

 • Sabit INACTIVITY_PENALTY_QUOTIENT = 2 ** 25

 

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

 

Ağ yayınına ilişkin faydalı bir tahmin

Ödüllerin ve cezaların arka plan tahminini oluşturmak için yeni edindiğimiz bilgilerden yararlanalım keyfi bir dönem için. İşi basitleştirmek ve yalnızca iki parametreyle başlamak istiyoruz.

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

İlki kendi kendini açıklayıcıdır, ikincisi ise rastgele seçilen bir doğrulayıcının işaret zincirine (ana makine açık) katılma, çalışan bir internet bağlantısına sahip olma olasılığı veya diğer faktörler olarak görülebilir..

Varsayım yaparsak herşey İşaret zincirindeki doğrulayıcıların hem dengesi hem de etkin dengesi şuna eşittir: 32 ETH, ve yukarıdaki çevrimiçi olasılığı kullanıyoruz, elimizde

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Şimdi aşağıdaki ödülleri ve cezaları hesaplayacak koşullara sahibiz her doğrulayıcı için

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Son iki teşvik için biraz çalışmak gerekiyor: Blok onaylayıcıların, çağ boyunca eşit olarak dağıtılmış bir slottaki çevrimiçi doğrulayıcılar olduğu varsayılır; Onaylayan teşviki için, geometrik seriyi birleştirmek Beklenen değerin olasılık ağacını tanımladıktan sonra elde ettiğimiz, çünkü bu ödül, kanıttan dahil edilen slotların farkıyla ters orantılıdır..

Teklif veren teşvikinin diğer miktarları büyük miktarda aştığını görüyoruz. İşaret zincirindeki tüm onaylayıcılar arasından bir teklif sahibinin her slotta seçildiğini ve toplam bahis arttıkça bir teklifin küçülme olasılığının arttığını hatırlayın. Başka bir deyişle, bir çağ içinde, N doğrulayıcıdan yalnızca 32’si teklif veren olur.

Ayrıca, eğik çizgiye sahip doğrulayıcılar ve onların ihbar edenler hakkında herhangi bir varsayımda veya hesaplamada bulunmayacağımızı veya hareketsizlik gecikmesini de gözlemleyin..

Eğer biz çarpmak İlgili çevrimiçi veya çevrimdışı doğrulayıcı miktarı tarafından elde edilen bireysel değerler ve bunları ekliyoruz, verilen başlangıç ​​koşullarından üretilen miktarın bir tahminine ulaşıyoruz.

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Yani etrafta Epoch başına 1,25 ETH (6,4 dakika) toplam 500.000 ETH hisseden ve% 95 çevrimiçi olasılık varsayıldığında.

Bir çağda farklı miktarlarda oluşturulan ETH miktarını% 95 çevrimiçi olasılıkla gitmek, hesaplamak ve grafiklendirmek cazip geliyor.

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Kaynak: ConsenSys Codefi Analizi

Sarma

O zaman devam edip elde ettiğimiz bu miktarı çarpmalı mıyız? çağ başına, vermek yıllık tahmin?

Cevaplamadan önce Evet, aşağıdaki faktörleri ele alalım:

Denge

Dengelerin her dönemde ETH’nin oluşumunu etkilemesinin birçok farklı yolu vardır. Örneğin, bir doğrulayıcı, etkili denge üst sınır (yani 32 ETH), tüm bu fazla fonlar bir sonraki çağdaki hesaplamaları etkilemeyecek. Ayrıca, histerezis etkin bakiyelere uygulandığında, aslında her doğrulayıcıda bir miktar ETH “kaybedildi”.

Doğrulayıcılar işe yaradığında ne olacağını da düşünün. çıkarıldı Doğrulayıcılar, minimum miktarın (16 ETH) sürdürülememesi nedeniyle Aktif Eth1 depozito sözleşmesine yeni depozitolar ödeneceği için veya stakerlar tetiklendiğinde gönüllü çıkışlar.

Eğik çizgi

Kesme işlemleri, model için önemsiz olmayan bir süre için yeterli olacaktır. Başlangıç ​​olarak, Eth2 istemci geliştiricilerinin ve stake hizmetlerinin, koşulların düşürülmesini nasıl önleyeceklerini öğrenmeleri gerekir. Öte yandan, sistemdeki dürüst oyuncuların oranının ne olacağını sadece tahmin edebiliriz; Veya suçlarının keşfedilip, yayınlanmayacağı ve bloklara dahil edilip edilmeyeceği.

Olasılıklar

Dürüst oyuncuların oranı ve bir ihbarcı için yayın yapma ihtimaline zaten değindik. Bir düğümün çevrimiçi olacağını, iyi bağlanacağını ve düzgün çalışacağını ölçebileceğimiz ve tahmin edebileceğimiz farklı yollar üzerinde de düşünelim. Onaylarının zamanında toplanıp dahil edileceğini veya çoğunluğun gördüğü alanın görüşünü alacağını.

İşaret zinciri bir karmaşık uyarlanabilir sistem. Her bir parçasını mükemmel bir şekilde anlasak bile, bütünü mükemmel bir şekilde anlayacağımızın garantisi yoktur..

Herhangi bir konuda ustalık, görev için metodolojiler ve araçlar seçerek başlar. Tarafından modelleme ve simülasyon Doğrulayıcının yönleri ve zincir içindeki etkileşimleri – bir dizi başlangıç ​​koşulu, varsayım ve kısıtlama altında – bu Proof-of-Stake uygulamasının inceliklerini kavrayabilmeliyiz..

Teşekkürler

ConsenSys Codefi’nin Hizmet Olarak Staking platformunun Mimar ve Teknik Lideri Herman Junge tarafından yazılmıştır..

El yazması hakkındaki yorumları için Joseph Chow, Ben Edgington, Sylvain Laurent, Diederik Protolambda Loerakker, Tim Lowe, Danny Ryan, Alex Stokes ve Kuhan Tharmananthar’a teşekkür ederiz..

Bir hizmet olarak stake etme hakkında daha fazla şey öğrenmek ister misiniz? ConsenSys Codefi ile buradan iletişime geçin.

Merkezi Olmayan AğlarDeFiEthereum 2.0Sanayi InsightHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me